Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Čierny týždeň Lučenca

Šláger kola pred beznádejne vypredanou športovou halou v Handlovej priniesol zápas vynikajúcej úrovne. V úvode však domáci zaskočili basketbalistov E.S.O. streleckým uragánom. Domácim vyšlo takmer všetko na čo siahli a mali až 80 % úspešnosť streľby a tra

Dokázali vstať z mŕtvych
MBK Handlová – E.S.O. Lučenec 99:94 (35:20, 59:45, 75:73)
MBK: Miloševič 25 (1), Štefánik 22 (5), Golian 20 (3), Madaj 8, Barišič 4 (Smačko 13 (3), Klátik 5 (1) – E.S.O.: Tarabus 28, Ščekič 25 (3), Šarin 22 (2), Závodný 5, Meluš 0!! (Krajčo 8, Kemenyík 6). Fauly: 24/19, TH: 17/16 – 23/14, trojky: 13/6, diváci: 1000, rozhodovali: Hricišin a Ženiš. Štrtiny: 35:20, 24:25, 16:28, 24:21.

fili deväťkrát spoza trojkového oblúka. Na tabuli svietilo hrozivých 35:20 a v 14. min. bol náskok MBK už dvadsaťbodový (50:30). Od tohto momentu hostí akoby pokropil živou vodou. Tréner Krajnovič poslal na post rozohrávača Šarina a strelecky sa začalo dariť kapitánovi Tarabusovi so Ščekičom. Sekundovali im aj Krajčo s Kemenyíkom a už v 27. min. bolo zrazu vyrovnané, 64:64. Hostia hrali v týchto fázach koncentrovane a dokonale zaskočili domácich hráčov, ktorí si mysleli, že už majú víťazstvo vo vrecku. Zrazu hrali pod obrovským tlakom. Lučenec výborne bránil a v 38. min. sa dokonca ujal vedenia 93:92. Potom však začali úradovať rozhodcovia a keď za stavu 97:94 nepremenil Kemenyík trojku, spečatili domáci šťastné víťazstvo dvomi trestnými hodmi. Diváci obidve družstvá odmenili mohutným potleskom.
Jozef Mižúr: „Nastúpili sme bez zraneného Kovačeviča a Tolmáčiho, ktorý mal stužkovú. V prestávke som trénerovi povedal, že ak budeme hrať takto aj ďalej, môžeme dostať 120 bodov, čo by nebolo vhodné vzhľadom k nášmu postaveniu v tabuľke. Tréner Krajnovič sa potom ukázal ako veľký stratég, zmenil taktiku a v druhom polčase sme ukázali tímovú hru. Hráči vedia zabojovať aj za nepriaznivého stavu a vedia ukázať aj na súperovej palubovke svoju zrelosť. Pozývame divákov už túto sobotu na ďalší ťažký zápas proti Sp. N. Vsi, ktorej máme čo odplácať. Hrá sa o 18.00 hodine na Výstavisku.“

Bránu pred finále zavrel Inter
Inter – E.S.O. Lučenec 81:61 (17:8, 40:30, 58:48)

V 5. min viedol Inter 11:5. Zmazal šesťbodovú stratu z prvého duelu (75:81) a tak mali obaja súperi do finále opäť rovnako ďaleko. Žlto-čierni však využili výhodu domáceho prostredia. Boli aktívnejší, rýchlejší, dôraznejší a individuálne odvážnejší. V prvých troch štvrtinách akoby trikrát váhali, či súpera položiť na lopatky hneď, alebo až v poslednej štvrtine. V 14. min viedli interisti 29:13, no pri krátkom výdychu umožnili Lučencu upraviť na 32:26. V druhom polčase zasa ušli v 28. min na 56:43, chybu s „oddychom“ však nezopakovali. V poslednej desaťminútovke na rýchlych nohách oberali konkurenta o jednu loptu za druhou, v 32. min viedli 65:48, a keď do kolektívneho koncertu zahrali skvele sóla Pandula, Míčka a Mičuda, Lučencu neostalo nič iné, len odprevadiť pohľadom Inter do finále, kde už čakala Spišská Nová Ves, ktorá vyradila Nitru.
Inter: Pandula 26, Mičuda 19, Míčka 16, La Rosa 1, Fapšo 0 (Činčura 6, Ďuriš 6, Darius 4, Zuzik 3, Jankech 0). E.S.O.: Ščekič 22 (3 trojky), Šarin 13, Meluš 10, Kovačevič 10, Závodný 0 (Tarabus 4, Krajčo 2, Tolmáči 0). TH: 15/10 – 18/13, fauly: 16 - 18, 5 faulov: 34. Šarin, trojky: 5 – 6, diváci: 300, rozhodovali: Pavelka a Szibilla. Štvrtiny: 17:8, 23:22, 18:18, 23:13.