Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Krajnovičove žolíky Tarabus a Závodný ratovali Lučenec!

E.S.O. Lučenec - HKB Prievidza 88:73 (24:25, 39:45, 67:63) Body za E.S.O.: Kovačevič 17, Ščekič 9, Tolmáči 2, Šarin, Meluš 16 (Tarabus 24, Krajčo 13, Závodný 5, Galovič 2) Body za Prievidzu: Štorcel 15, Sýkora 15, Špiner 12, TH: 32/26 - 17/14, fauly: 19

E.S.O. Lučenec - HKB Prievidza 88:73 (24:25, 39:45, 67:63)
Body za E.S.O.: Kovačevič 17, Ščekič 9, Tolmáči 2, Šarin, Meluš 16 (Tarabus 24, Krajčo 13, Závodný 5, Galovič 2) Body za Prievidzu: Štorcel 15, Sýkora 15, Špiner 12, TH: 32/26 - 17/14, fauly: 19 - 27, trojky: 6 - 9, rozhodovali: T. Lukáč a Luxová, 800 divákov
Za stavu 4:0 by azda nikomu ani vo sne nenapadlo, že celý prvý polčas sa bude nakoniec hrať na prievidzkú nôtu. Prievidza domácich zaskočila agresívnou hrou a keďže jej to aj padalo, bol Lučenec tým mužstvom, ktoré doťahovalo náskok. Ten súperov bol neraz aj viac ako desaťbodový. Po prestávke však E.S.O. zaplo na maximum a najmä po príchode Závodného s Tarabusom na palubovku Lučenec pomaly ale isto stiahol náskok hostí, ba dokonca do poslednej štvrtiny odchádzal so štvorbodovým vedením. Záver už patril jasne domácim, a tak priestor dostali aj lučenskí mladíci z lavičky. Stanislav Galovič to patrične využil a vo svojich 16 rokoch zaknihoval svoje prvé extraligové body. Po povinných víťazstvách nad Levicami a Prievidzou sa Lučenec dostal na čelo tabuľky, pretože Handlová, ktorá dovtedy viedla s jednobodovým náskokom, si zápas s Interom zopakuje. E.S.O. sa do tretice v novom roku predstaví svojim fanúšikom na domácej palubovke už v stredu o 18.00 hod. na Výstavisku. V sobotu cestujú kovačevičovci do Košíc.
Krunoslav Krajnovič (tréner Lučenec): „Zápas sme nezačali tak, ako sme si povedali v kabíne. Najmä v obrane sme hrali zle. Až po prestávke sme hrali to, s čím sme pôvodne do zápasu nastúpili. Všetci hráči podali v druhom polčase dobrý výkon a najmä Michal Tarabus bol pod košom výborný. Musíme sa poučiť z dnešného zápasu a z chýb, ktorých sme sa dopustili, aby sme proti Komárnu bodovali naplno. V sobotu nás totiž čaká náročný duel na horúcej košickej palubovke.“
Jozef Mižúr (výkonný riaditeľ E.S.O.): „V druhom polčase sa prejavila výborná obrana, v ktorej dominoval Janko Závodný. Ubránil súperovu rozohrávku a získaval stratené lopty. Tým umožnil ostatným spoluhráčom strelecky vyniknúť. V priebehu tohto týždňa sme zaknihoval dve víťazstva a upevnili si druhú priečku v extraligovej tabuľke, čo dáva dobrý základ do boja o prvú priečku, hoci relatívne už sme na prvom mieste tabuľky. Teraz sa sústredíme na nadstavbovú časť. V prvej šestke síce už máme isté miesto, ale nepoľavíme, skôr naopak. Chceme si totiž vytvoriť takú pozíciu, aby sme mohli zaútočiť na medailu.“
E.S.O. Lučenec - BK Levice 77:52 (15:13, 22:16, 19:10, 21:13) Najviac bodov: Kovačevič 15, Krajčo 13, Meluš 12 - Bratič 15, Polomčák 7, Kuča 6, TH: 28/22 - 5/3, fauly: 15 - 21, trojky: 3 - 2, rozhodovali: Hricišin, Matejčík, 500 divákov.
Zápas priniesol jednoznačnú dominanciu Lučenca, preto domáci tréner dal v závere príležitosť celej lavičke. Hráči Lučenca potvrdili tabuľkové postavenie a zvíťazili rozdielom 25 bodov.