Utorok, 5. júl, 2022 | Meniny má Cyril, Metod

Združená stredná škola poľnohospodárska Želovce

Počiatky Združenej strednej školy poľnohospodárskej v Želovciach siahajú do r. 1948, kedy bola zriadená Štátna roľnícka škola. Od svojho vzniku prešla vývojom od všeobecných základov poľnohospodárstva, špecializáciou cez mechanizáciu, ovocinárstvo, včelár

stvo, agropodnikanie a záhradníctvo. Škola zabezpečuje komplexný výchovno-vzdelávací proces, vrátane ubytovania žiakov v domove mládeže a celodenného stravovania v školskej jedálni. Škola je zameraná na prípravu žiakov v učebných a študijných odboroch pre poľnohospodársko-potravinársky komplex, cestovný ruch a podnikanie s prihliadnutím na to, že Slovensko je v EÚ, ktorej súčasťou je aj regionálna politika s cieľom zabezpečiť ekonomickú a sociálnu rovnováhu v jednotlivých regiónoch. Podporou znevýhodnených regiónov prostredníctvom štrukturálnych fondov sa dáva možnosť mladým ľuďom získať vzdelanie, ktoré prinesie nové ekonomické myslenie s podnikateľským a obchodným duchom. O škole sa dajú získať informácie aj prostredníctvom tel. 047/4893281, e-mailom zsspzelovceriad@stonline.sk aj webovej stránke www.zsspzelovce.szm.sk.

SkryťVypnúť reklamu

OTVÁRAME DVERE BUDÚCNOSTI
„Teoretické vyučovanie sa zabezpečuje v novej budove, kde sú zriadené odborné učebne a odborná učebňa na výpočtovú techniku, strojopis a chemické laboratórium. Žiaci získavajú po ukončení štúdia výučný list, alebo maturitné vysvedčenie v závislosti od druhu absolvovaného učebného alebo študijného odboru. Za výhodných podmienok získavajú aj vodičské preukazy. V štvorročných študijných odboroch, ktoré sú ukončené maturitou, robia absolventi ZŠ prijímacie skúšky zo slovenského jazyka, prírodopisu, respektíve matematiky. Absolventi trojročných učebných odborov môžu ďalej pokračovať v dvojročnom nadstavbovom štúdiu. Absolventi gymnázií a iných stredných škôl môžu využiť dvojročné pomaturitné kvalifikačné štúdium. Forma štúdia v obidvoch odboroch je denná, respektíve externá,“ povedal riaditeľ školy Ing. Pavel Pástor. Združená stredná škola poľnohospodárska v Želovciach ponúka dostatočné množstvo študijných a učebných odborov. Niektoré sú preferované a viac žiadané. „V dvojročných učebných odboroch máme odbory poľnohospodárska výroba a potravinárska výroba. V trojročných učebných odboroch sú to záhradník, viazač - aranžér kvetín, pestovateľ so zameraním na ovocinárstvo a včelárstvo, pestovateľ so zameraním na vinohradníctvo a cukrár. V štvorročných študijných odboroch ponúkame záhradníctvo so zameraním na viazačstvo a aranžérstvo a so zameraním na sadovnícku a krajinársku tvorbu, agropodnikanie, ekonomiku pôdohospodárstva a odbor pracovník marketingu - cestovný ruch. Absolventi trojročného odboru záhradník sa uplatnia v súkromných podnikateľských podnikoch, v predajniach a veľkoobchodoch pre záhradnícke produkty a materiály, v oblasti sadovníckych a parkových úprav, vo vinohradníckych a vinárskych firmách. Cukrári sú pripravení na praktickú činnosť spojenú s prípravou surovín, zhotovovanie cukrárskych výrobkov. Sú schopní uplatňovať moderné technologické postupy a prvky vo výrobe, obsluhovať technologické strojné zariadenia. Absolventi študijného odboru záhradníctvo získavajú uplatnenie v štátnych a súkromných záhradníckych podnikoch, predajniach záhradníckeho charakteru, poradenských službách, šľachtiteľských staniciach, škôlkárstve, v projekcii, parkových a sadovníckych úprav a ich realizácií a v agroturistike. Agropodnikatelia sa uplatnia v štátnych a súkromných podnikoch, poľnohospodárskej výroby a služieb, vo výskume a šľachtení, v štátnej správe, agroturistike aj v podnikateľskej činnosti. Pracovník marketingu so zameraním na cestovný ruch pozná prírodné, historické, kultúrne a ekonomické podmienky rozvoja cestovného ruchu vo svete a na Slovensku, je schopný vykonávať odborné činnosti súvisiace s praktickým marketingom v oblasti cestovného ruchu, hotelových a gastronomických služieb,“ povedal Pavel Pástor. Odborný výcvik a prax sa zabezpečuje na vlastných pracoviskách a iných zmluvných podnikoch podľa potreby a zamerania.
SPOLUPRACUJEME S KAŽDÝM
V rámci vzdelávacieho projektu „Grantovej schémy rozvoja ľudských zdrojov“ sa škola s Akadémiou vzdelávania vo Veľkom Krtíši zúčastňuje na príprave a tvorbe projektu slúžiaceho na rekvalifikáciu pracovníkov v oblasti záhradníckej výroby. „Spolupracujeme aj s Regionálnou rozvojovou agentúrou pre rozvoj regiónu Stredného Poiplia a s občianskym združením Victoria na podpore regionálneho rozvoja. V záujme rozšírenia sortimentu subtropických rastlín a ich skúseností z pestovania ako i pestovania liečivých rastlín a zavedenia uvedeného predmetu do učebných osnov, organizovania rôznych výstav, sme nadviazali spoluprácu s Botanickou záhradou pri SPÚ v Nitre. Takmer každoročne organizujeme za účasti mestského kultúrneho strediska, SZZ, Zväzu PD a OS vo Veľkom Krtíši výstavu ovocia, zeleniny a kvetín. V spolupráci s obecnými úradmi sa podieľame na príprave a realizácii projektov súvisiacich so skrášľovaním životného prostredia obcí. So základnými školami organizujeme súťaž v aranžovaní a Dni otvorených dverí. Nadviazali sme spoluprácu so školami záhradníckeho zamerania v Českej republike, za účelom získavania a rozšírenia skúseností z oblasti riadiacej práce, ako i nadobudnutia vedomostí a zručností pri výmennej praxi žiakov. Spolupracujeme s firmami Kvetozel s.r.o Veľké Zlievce a UKSUP Dolné Plachtince za účelom oboznamovania žiakov s novými technológiami pestovania rastlín, tiež spolupracujeme s Národným úradom práce vo Veľkom Krtíši za účelom zisťovania požiadaviek trhu práce, možností uplatnenia absolventov ako i získavania záujemcov o štúdium.
Žiaci sa zúčastňujú v rámci vyučovania rôznych súťaží aranžovania kvetín v rámci Slovenska, záhradníckych výstav a odborných exkurzií,“ tvrdí riaditeľ školy. V oblasti záujmovej a mimoškolskej činnosti žiaci pracujú pod vedením pedagogických zamestnancov v prírodovedných, aranžérskych a záujmovo-umeleckých krúžkoch. Rozvoj telovýchovy a športu ako i mimoškolských športových aktivít je možné realizovať v novovybudovanej telocvični.

SkryťVypnúť reklamu

VIETE, ŽE ...
... škola priebežne poskytuje možnosť ubytovania pre študentov ako i ostatných záujemcov v domove mládeže. Zároveň pre ubytovaných poskytuje i celodennú stravu v školskej jedálni. Vždy na jar ponúka na predaj priesady zeleniny, kvetín, okrasné a ovocné výpestky a iné produkty?
... škola ponúka novozriadené študijné a učebné odbory - ekonomika pôdohospodárstva a pracovník marketingu a učebný odbor cukrár, ktoré ešte nie sú v regióne zaradené do siete. Týmito odbormi sa vytvorila lepšia základňa odborného potenciálu a predpoklady pre rozvinutie podnikania v poľnohospodárskom a potravinárskom sektore, ako i celkovej podnikateľskej činnosti v tejto oblasti a v najbližšom regióne.
... škola slúži aj ako vzdelávacie zariadenie pre organizovanie rôznych vzdelávacích a rekvalifikačných kurzov.

ODBORNÉ UČILIŠTE ŽELOVCE
Od 1. septembra 1998 bolo KÚ v Banskej Bystrici zriadené odborné učilište, ktoré poskytuje pomocou osobitných výchovných a vyučovacích metód, prostriedkov a foriem výchovu a vzdelávanie mentálne postihnutým žiakom v učebných odboroch s upravenými učebnými plánmi. „Zabezpečujeme komplexný výchovno-vzdelávací proces, vrátane ubytovania žiakov v domove mládeže a celodenného stravovania. Po stránke priestorovej a materiálno-technickej je škola veľmi dobre vybavená a sú zriadené aj odborné učebne, učebňa na výpočtovú techniku, strojopis. Odborný výcvik prebieha v učebnom odbore poľnohospodárska výroba - záhradníctvo, stavebná výroba so zameraním na murárske práce a so zameraním na stavebné stolárstvo vo vlastných pracoviskách a dielňach. V ostatných odboroch sa odborný výcvik vykonáva v zmluvne zabezpečovaných pracoviskách. Okrem spomínaných učebných odborov ponúkame štúdium, ktoré je ukončené záverečnou skúškou ešte v odboroch potravinárska výroba so zameraním na pekárenskú výrobu a obchodná prevádzka so zameraním na prípravu jedál,“ povedal riaditeľ školy.

Najčítanejšie na My Novohrad

Inzercia - Tlačové správy

 1. Kam na samozbery marhúľ, broskýň, levandule alebo malín
 2. Vypnite si reklamu na SME.sk a odomknite všetky články
 3. Foodblogerka Nikoleta Kováčová: Prečo nechcem deti
 4. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí!
 5. Na pošte si s Fumbi kúpite kryptomeny už aj za hotovosť
 6. Vyhrajte letnú dovolenku s víkendovým vydaním denníka SME
 7. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami
 8. 30 rokov kvality spojenej so svetovými značkami automobilov
 1. Kam na samozbery marhúľ, broskýň, levandule alebo malín
 2. OverenaSpolocnost.sk - novinka v oblasti účtovných auditov
 3. Nadšenie zo skúsenosti prenášajú v dm na zákazníka
 4. Vypnite si reklamu na SME.sk a odomknite všetky články
 5. Foodblogerka Nikoleta Kováčová: Prečo nechcem deti
 6. Kamery do auta: Čo dokážu a akú by ste si mali vybrať?
 7. Meranie rýchlosti v úsekoch už nebude pre vodičov problémom
 8. Ocenená 4K autokamera Mio má aj 2K so 60 snímkami a FHD so 120!
 1. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí! 16 190
 2. Slovenské oplátky ocenil aj svet. Receptúru pozná jeden človek 12 859
 3. Mladá nádej Slovenska. Pracoval aj pre americkú armádu 12 251
 4. Leto v Čechách a na Morave: Tipy na výlety v susednej krajine 9 440
 5. Foodblogerka Nikoleta Kováčová: Prečo nechcem deti 5 823
 6. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami 5 488
 7. Vychádza nový časopis pre šikovné ruky a útulný domov 4 915
 8. Kam na samozbery marhúľ, broskýň, levandule alebo malín 3 236

Blogy SME

 1. Soňa Fröhlichová: Montreux Jazz Festival - letné hudobné festivaly pri Ženevskom jazere sú v plnom prúde
 2. Vladimír Krátky: Ruské územné zisky / straty na Ukrajine od začiatku vojny .
 3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVb)
 4. Jozef Černek: Dovolenka z nočnej covidovej mory
 5. Anna Miľanová: Krvácame... 2021
 6. Martin Greguš: Koľko uhynutých zvierat sa na území Bratislavy ročne vyzbiera, koľko túlavých zvierat sa odchytí a koľko sterilizácii ročne Bratislava platí?
 7. Anna Miľanová: Smútok... 2021
 8. Kristína Jakubičková: Niektorí fajčiari sa správajú ako holuby, len otravnejšie.
 1. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodského.(Oprava mena). 23 575
 2. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 13 530
 3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 10 632
 4. Martina Hilbertová: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli. 10 119
 5. Post Bellum SK: Návrat mohol byť ťažší ako útek 4 848
 6. Martin Greguš: Ministerka Remišová s notebookom s nalepeným heslom na obrazovke...Je toto normálne? 2 956
 7. Martin Greguš: Práca za 216 eur s DPH/hod? Pozrite si závery z kontrol v mestských podnikoch. Metropolitný inštitút - za dva roky na bežné výdavky o milión EUR viac 2 941
 8. Tomáš Jacko: Ako dostať Róma z osady na Harvard 2 591
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 5. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 7. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 40. - Arktída - Expedícia MacMillan s účasťou amerického letectva z roku 1925
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Pohľad z okna, z ktorého chlapec vypadol.

Chlapec dopadol na striešku nad vchodom, z ktorej spadol na zem.


1 h
Petra Šuleková (uprostred) získala na M-SR v Trnave pódiové umiestnenie

Rodáčka z Divína Petra Šuleková uzavrela sezónu na M-SR mužov a žien. Zaslúžený oddych vystrieda drina. Bežkyňa zostáva aj naďalej vo farbách ŠK ŠOG Nitra.


4 h
Prvé premietanie majú už lučenecké Letné Filmové Dvory (LFD) za sebou.

Podujatie prináša kvalitnú európsku kinematografiu iba za jedno euro.


12 h
Udvart 2022 je už minulosťou, bol naozaj pestrým multižánrovým spestrením.

Posledný deň priniesol všetko čo festival robí jedinečným.


18 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Soňa Fröhlichová: Montreux Jazz Festival - letné hudobné festivaly pri Ženevskom jazere sú v plnom prúde
 2. Vladimír Krátky: Ruské územné zisky / straty na Ukrajine od začiatku vojny .
 3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVb)
 4. Jozef Černek: Dovolenka z nočnej covidovej mory
 5. Anna Miľanová: Krvácame... 2021
 6. Martin Greguš: Koľko uhynutých zvierat sa na území Bratislavy ročne vyzbiera, koľko túlavých zvierat sa odchytí a koľko sterilizácii ročne Bratislava platí?
 7. Anna Miľanová: Smútok... 2021
 8. Kristína Jakubičková: Niektorí fajčiari sa správajú ako holuby, len otravnejšie.
 1. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodského.(Oprava mena). 23 575
 2. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 13 530
 3. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 10 632
 4. Martina Hilbertová: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli. 10 119
 5. Post Bellum SK: Návrat mohol byť ťažší ako útek 4 848
 6. Martin Greguš: Ministerka Remišová s notebookom s nalepeným heslom na obrazovke...Je toto normálne? 2 956
 7. Martin Greguš: Práca za 216 eur s DPH/hod? Pozrite si závery z kontrol v mestských podnikoch. Metropolitný inštitút - za dva roky na bežné výdavky o milión EUR viac 2 941
 8. Tomáš Jacko: Ako dostať Róma z osady na Harvard 2 591
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 5. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 7. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 40. - Arktída - Expedícia MacMillan s účasťou amerického letectva z roku 1925

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu