Sobota, 12. jún, 2021 | Meniny má ZlatkoKrížovkyKrížovky

Združená stredná škola poľnohospodárska Želovce

Počiatky Združenej strednej školy poľnohospodárskej v Želovciach siahajú do r. 1948, kedy bola zriadená Štátna roľnícka škola. Od svojho vzniku prešla vývojom od všeobecných základov poľnohospodárstva, špecializáciou cez mechanizáciu, ovocinárstvo, včelár

stvo, agropodnikanie a záhradníctvo. Škola zabezpečuje komplexný výchovno-vzdelávací proces, vrátane ubytovania žiakov v domove mládeže a celodenného stravovania v školskej jedálni. Škola je zameraná na prípravu žiakov v učebných a študijných odboroch pre poľnohospodársko-potravinársky komplex, cestovný ruch a podnikanie s prihliadnutím na to, že Slovensko je v EÚ, ktorej súčasťou je aj regionálna politika s cieľom zabezpečiť ekonomickú a sociálnu rovnováhu v jednotlivých regiónoch. Podporou znevýhodnených regiónov prostredníctvom štrukturálnych fondov sa dáva možnosť mladým ľuďom získať vzdelanie, ktoré prinesie nové ekonomické myslenie s podnikateľským a obchodným duchom. O škole sa dajú získať informácie aj prostredníctvom tel. 047/4893281, e-mailom zsspzelovceriad@stonline.sk aj webovej stránke www.zsspzelovce.szm.sk.

Skryť Vypnúť reklamu

OTVÁRAME DVERE BUDÚCNOSTI
„Teoretické vyučovanie sa zabezpečuje v novej budove, kde sú zriadené odborné učebne a odborná učebňa na výpočtovú techniku, strojopis a chemické laboratórium. Žiaci získavajú po ukončení štúdia výučný list, alebo maturitné vysvedčenie v závislosti od druhu absolvovaného učebného alebo študijného odboru. Za výhodných podmienok získavajú aj vodičské preukazy. V štvorročných študijných odboroch, ktoré sú ukončené maturitou, robia absolventi ZŠ prijímacie skúšky zo slovenského jazyka, prírodopisu, respektíve matematiky. Absolventi trojročných učebných odborov môžu ďalej pokračovať v dvojročnom nadstavbovom štúdiu. Absolventi gymnázií a iných stredných škôl môžu využiť dvojročné pomaturitné kvalifikačné štúdium. Forma štúdia v obidvoch odboroch je denná, respektíve externá,“ povedal riaditeľ školy Ing. Pavel Pástor. Združená stredná škola poľnohospodárska v Želovciach ponúka dostatočné množstvo študijných a učebných odborov. Niektoré sú preferované a viac žiadané. „V dvojročných učebných odboroch máme odbory poľnohospodárska výroba a potravinárska výroba. V trojročných učebných odboroch sú to záhradník, viazač - aranžér kvetín, pestovateľ so zameraním na ovocinárstvo a včelárstvo, pestovateľ so zameraním na vinohradníctvo a cukrár. V štvorročných študijných odboroch ponúkame záhradníctvo so zameraním na viazačstvo a aranžérstvo a so zameraním na sadovnícku a krajinársku tvorbu, agropodnikanie, ekonomiku pôdohospodárstva a odbor pracovník marketingu - cestovný ruch. Absolventi trojročného odboru záhradník sa uplatnia v súkromných podnikateľských podnikoch, v predajniach a veľkoobchodoch pre záhradnícke produkty a materiály, v oblasti sadovníckych a parkových úprav, vo vinohradníckych a vinárskych firmách. Cukrári sú pripravení na praktickú činnosť spojenú s prípravou surovín, zhotovovanie cukrárskych výrobkov. Sú schopní uplatňovať moderné technologické postupy a prvky vo výrobe, obsluhovať technologické strojné zariadenia. Absolventi študijného odboru záhradníctvo získavajú uplatnenie v štátnych a súkromných záhradníckych podnikoch, predajniach záhradníckeho charakteru, poradenských službách, šľachtiteľských staniciach, škôlkárstve, v projekcii, parkových a sadovníckych úprav a ich realizácií a v agroturistike. Agropodnikatelia sa uplatnia v štátnych a súkromných podnikoch, poľnohospodárskej výroby a služieb, vo výskume a šľachtení, v štátnej správe, agroturistike aj v podnikateľskej činnosti. Pracovník marketingu so zameraním na cestovný ruch pozná prírodné, historické, kultúrne a ekonomické podmienky rozvoja cestovného ruchu vo svete a na Slovensku, je schopný vykonávať odborné činnosti súvisiace s praktickým marketingom v oblasti cestovného ruchu, hotelových a gastronomických služieb,“ povedal Pavel Pástor. Odborný výcvik a prax sa zabezpečuje na vlastných pracoviskách a iných zmluvných podnikoch podľa potreby a zamerania.
SPOLUPRACUJEME S KAŽDÝM
V rámci vzdelávacieho projektu „Grantovej schémy rozvoja ľudských zdrojov“ sa škola s Akadémiou vzdelávania vo Veľkom Krtíši zúčastňuje na príprave a tvorbe projektu slúžiaceho na rekvalifikáciu pracovníkov v oblasti záhradníckej výroby. „Spolupracujeme aj s Regionálnou rozvojovou agentúrou pre rozvoj regiónu Stredného Poiplia a s občianskym združením Victoria na podpore regionálneho rozvoja. V záujme rozšírenia sortimentu subtropických rastlín a ich skúseností z pestovania ako i pestovania liečivých rastlín a zavedenia uvedeného predmetu do učebných osnov, organizovania rôznych výstav, sme nadviazali spoluprácu s Botanickou záhradou pri SPÚ v Nitre. Takmer každoročne organizujeme za účasti mestského kultúrneho strediska, SZZ, Zväzu PD a OS vo Veľkom Krtíši výstavu ovocia, zeleniny a kvetín. V spolupráci s obecnými úradmi sa podieľame na príprave a realizácii projektov súvisiacich so skrášľovaním životného prostredia obcí. So základnými školami organizujeme súťaž v aranžovaní a Dni otvorených dverí. Nadviazali sme spoluprácu so školami záhradníckeho zamerania v Českej republike, za účelom získavania a rozšírenia skúseností z oblasti riadiacej práce, ako i nadobudnutia vedomostí a zručností pri výmennej praxi žiakov. Spolupracujeme s firmami Kvetozel s.r.o Veľké Zlievce a UKSUP Dolné Plachtince za účelom oboznamovania žiakov s novými technológiami pestovania rastlín, tiež spolupracujeme s Národným úradom práce vo Veľkom Krtíši za účelom zisťovania požiadaviek trhu práce, možností uplatnenia absolventov ako i získavania záujemcov o štúdium.
Žiaci sa zúčastňujú v rámci vyučovania rôznych súťaží aranžovania kvetín v rámci Slovenska, záhradníckych výstav a odborných exkurzií,“ tvrdí riaditeľ školy. V oblasti záujmovej a mimoškolskej činnosti žiaci pracujú pod vedením pedagogických zamestnancov v prírodovedných, aranžérskych a záujmovo-umeleckých krúžkoch. Rozvoj telovýchovy a športu ako i mimoškolských športových aktivít je možné realizovať v novovybudovanej telocvični.

Skryť Vypnúť reklamu

VIETE, ŽE ...
... škola priebežne poskytuje možnosť ubytovania pre študentov ako i ostatných záujemcov v domove mládeže. Zároveň pre ubytovaných poskytuje i celodennú stravu v školskej jedálni. Vždy na jar ponúka na predaj priesady zeleniny, kvetín, okrasné a ovocné výpestky a iné produkty?
... škola ponúka novozriadené študijné a učebné odbory - ekonomika pôdohospodárstva a pracovník marketingu a učebný odbor cukrár, ktoré ešte nie sú v regióne zaradené do siete. Týmito odbormi sa vytvorila lepšia základňa odborného potenciálu a predpoklady pre rozvinutie podnikania v poľnohospodárskom a potravinárskom sektore, ako i celkovej podnikateľskej činnosti v tejto oblasti a v najbližšom regióne.
... škola slúži aj ako vzdelávacie zariadenie pre organizovanie rôznych vzdelávacích a rekvalifikačných kurzov.

ODBORNÉ UČILIŠTE ŽELOVCE
Od 1. septembra 1998 bolo KÚ v Banskej Bystrici zriadené odborné učilište, ktoré poskytuje pomocou osobitných výchovných a vyučovacích metód, prostriedkov a foriem výchovu a vzdelávanie mentálne postihnutým žiakom v učebných odboroch s upravenými učebnými plánmi. „Zabezpečujeme komplexný výchovno-vzdelávací proces, vrátane ubytovania žiakov v domove mládeže a celodenného stravovania. Po stránke priestorovej a materiálno-technickej je škola veľmi dobre vybavená a sú zriadené aj odborné učebne, učebňa na výpočtovú techniku, strojopis. Odborný výcvik prebieha v učebnom odbore poľnohospodárska výroba - záhradníctvo, stavebná výroba so zameraním na murárske práce a so zameraním na stavebné stolárstvo vo vlastných pracoviskách a dielňach. V ostatných odboroch sa odborný výcvik vykonáva v zmluvne zabezpečovaných pracoviskách. Okrem spomínaných učebných odborov ponúkame štúdium, ktoré je ukončené záverečnou skúškou ešte v odboroch potravinárska výroba so zameraním na pekárenskú výrobu a obchodná prevádzka so zameraním na prípravu jedál,“ povedal riaditeľ školy.

Inzercia - Tlačové správy

 1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 3. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 4. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?
 5. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 6. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie
 7. Od zmesi plynov po sofistikovanú kvapalinu
 8. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov
 9. Počuli ste už o zelenej hypotéke? Ušetríte s ňou až trikrát
 10. Tipy a triky na spracovanie letného ovocia
 1. Ako kedysi vyzerali bratislavské mýta? Bol tam cintorín aj sady
 2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 3. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
 4. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
 5. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?
 6. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame
 7. Prešovský McDonald’s podržal zamestnancov počas pandémie
 8. Hrajte futbal ako Valábik! Lopty rozdáva po celom Slovensku
 9. Medzi zateplením minerálnou vlnou a PUR penou sú veľké rozdiely
 10. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie
 1. Osem výnimočných slovenských hotelov pre zaslúžený odpočinok 9 876
 2. Dnes ma živí instagram, hovorí bývalá tanečníčka Katarína Jakeš 9 486
 3. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 9 267
 4. Počuli ste už o zelenej hypotéke? Ušetríte s ňou až trikrát 8 312
 5. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 7 867
 6. Tostov palác - moderné bývanie s atmosférou historických Košíc 7 555
 7. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 7 267
 8. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 7 140
 9. 5 zmien, ktoré so sebou prináša menopauza. Ako sa pripraviť? 6 832
 10. Slovensko v operácii Barbarossa 6 684
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Nina Villányiová (uprostred s trofejou) so svojimi rodičmi

Nina Villányiová: Hoci sme chceli ligu vyhrať a dvíhať nad hlavu ešte väčší pohár, niekto predsa musí byť aj vicemajstrom. Teším sa z toho, že som striebornú medailu získala práve s týmto kolektívom dievčat a trénerov.


6 h
Ilustračné foto.

Kontaktné miesta sú k dipozícii po celom Slovensku.


TASR 6 h
Postupové oslavy hráčov TJ Slovan Tomášovce

D. Badinka: Predsezónny cieľ sme splnili. Išli sme poctivo od zápasu k zápasu, pomohla nám aj situácia okolo COVID-u. Napokon sme súťaž vyhrali a radujeme sa z postupu.


11. jún
Záber z kamerového záznamu.

Ako ho poznáte, kontaktujte ochrancov zákona.


(mb) 11. jún

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Auto sa čelne zrazilo s autobusom medzi Pukancom a Uhliskami.


11. jún

Pacientom sa výrazne zlepšil stav a viditeľne schudli.


11. jún

Ako ho poznáte, kontaktujte ochrancov zákona.


(mb) 11. jún

Aj keď na Slovensku sú takmer všetky pavúky jedovaté, stepník patrí k tým s prudším jedom. Odborníčka však ubezpečuje, že stretnúť takéhoto pavúka je pomerne vzácne a rovnako vzácne je aj to, žeby človeka uštipol. Pri pohryznutí nedôjde k ohrozeniu života.


18 h

Už ste čítali?