Piatok, 10. júl, 2020 | Meniny má AmáliaKrížovkyKrížovky

Spojená stredná škola, Hlavná 425, Hnúšťa

V prvom rade treba uviesť na správnu mieru nesprávne pomenovanie školy, a tým aj jej nesprávne zaradenie v hierarchii stredných škôl medzi verejnosťou i v samotnej Hnúšti. Škola má 25-ročnú tradíciu, prešla viacerými zmenami názvov i študijných odborov.

Neustále sa však stretávame s názvom „chemická učňovka“. Tento názov už patrí len do úvodzoviek, pretože nie je aktuálny viac ako 10 rokov. Od 1. 9. 2004 sme Spojená stredná škola Hnúšťa. Zmeny majú jediný cieľ - nezastať na jednom mieste, ale priblížiť sa čo najviac požiadavkám reálneho života a ponúknuť žiakom i rodičom z blízkeho i vzdialeného okolia odbory a vzdelanie, ktoré aktuálne požaduje dnešný trh práce. Nájdete nás na www.doshnusta.edu.sk, ale aj na telefóne 047/542 24 26. Zelenú majú všetci mladí zruční, ambiciózni, praktickí, veselí a seriózni ľudia.

Skryť Vypnúť reklamu

Sme školou nového typu
Hlavnou prioritou Spojenej strednej školy v Hnúšti sú žiaci. Každý, kto prejaví záujem o štúdium na tejto škole v odbore, ktorý ho zaujme, dosahuje väčšinou veľmi dobré výsledky. „Dbáme na kvalitné odborné vzdelanie, ktoré zabezpečujeme vytváraním optimálnych pracovných podmienok pre žiakov a realizujeme ho plne kvalifikovaným pedagogickým kolektívom učiteľov. Prioritou je ukončenie všetkých odborov maturitnou skúškou. Ponúkame dva typy štúdia – štvorročné štúdium ukončené maturitnou skúškou a trojročné štúdium v učebnom odbore ukončené výučným listom s možnosťou pokračovať v dvojročnom nadstavbovom štúdiu, ktoré tiež končí maturitnou skúškou. To znamená, že dáme šancu každému žiakovi postupovať vlastným tempom. V našej škole máme širokú ponuku vyučovania cudzích jazykov. Ponúkame štyri jazyky - anglický, francúzsky, nemecký a ruský. Žiaci sa môžu učiť jeden alebo dva jazyky, prípadne získať základy tretieho jazyka zapojením sa do krúžkovej činnosti. V rámci medzinárodného projektu Comenius každoročne vycestujeme do zahraničia a spätne prijímame zahraničných hostí. Jednou z hlavných priorít je aj počítačová gramotnosť. Žiaci sú vedení odbornými vyučujúcimi a majú individuálny bezplatný prístup k počítačom a internetu počas školských prestávok i v popoludňajších hodinách. Maximálne prepájame teoretické vyučovanie s praxou vo všetkých odboroch. Žiaci nepoznajú len svoju školu, atmosféru v triede a kolektíve počas štúdia. Absolvujú aj odbornú prax buď každý druhý týždeň, alebo počas 2-týždňových praxí od tretieho ročníka, alebo jeden deň počas celého ročníka a tak spoznávajú každodennú realitu života,“ tvrdí riaditeľ školy RNDr. Ján Zeman.

Skryť Vypnúť reklamu

Jediní na Slovensku ponúkame odbor OPATROVATEĽKA
Spojenú strednú školu tvoria dve organizačné zložky: Dievčenská odborná škola a Stredné odborné učilište.
Dievčenská odborná škola ponúka atraktívne odbory. „V dennom štúdiu v študijnom odbore obchod a podnikanie nachádzajú uplatnenie dievčatá aj chlapci. Toto štvorročné štúdium je ukončené maturitnou skúškou. Ako jediná škola na Slovensku ponúkame študijný odbor opatrovateľka. Je to trojročný študijný odbor ukončený odbornou záverečnou skúškou s možnosťou dvojročného nadstavbového štúdia v odbore sociálne služby, ktoré končí maturitnou skúškou. Žiaci, ktorí vyštudujú odbor opatrovateľka, majú v súčasnej spoločnosti možnosť širokého uplatnenia sa. Veľa dievčat nachádza prácu doma aj v zahraničí,“ tvrdí výchovný poradca školy Viera Juríková.
Zaujímavé možnosti ponúkame aj v strednom odbornom učilišti. „V dennom štúdiu v štvorročných študijných odboroch operátor drevárskej a nábytkárskej výroby a chemik operátor - ochrana a tvorba životného prostredia sa príprava ukončuje maturitnou skúškou a žiaci dostávajú aj výučný list. Ponúkame aj denné štúdium v trojročných učebných odboroch. V nadväznosti na rozvoj automobilového priemyslu u nás je obľúbený odbor autoopravár - mechanik, no netradičným a veľmi zaujímavým je odbor gubár. Vzdelanie u nás získavajú krajčíri so zameraním na dámske odevy, technicko - administratívni pracovníci a stolári. Naši stolári neraz očarili svojimi výrobkami, zručnosťou či fantáziou nielen učiteľov, rodičov, ale aj širokú verejnosť. Ako majstri s odborným vzdelaním i praxou sú tiež žiadaní i v zahraničí. Štúdium je ukončené záverečnou skúškou a výučným listom. Žiaci týchto učebných odborov môžu pokračovať v dvojročnom nadstavbovom štúdiu v odboroch strojárstvo - výroba, montáž a opravy prístrojov, strojov a zariadení, priemyselná chémia - chemicko - technologické procesy, odevníctvo a drevárska a nábytkárska výroba - drevárstvo a nábytkárstvo a získať maturitné vysvedčenie. Okrem toho v 2-ročnom dennom štúdiu v učebných odboroch spracovanie dreva a výroba konfekcie získajú žiaci výučný list,“ dodala PaedDr. Viera Juríková.

Skryť Vypnúť reklamu

Slúžime žiakom
Škola má vlastný internát. Jeho blízkosť, útulnosť, izby bunkového typu, možnosti využitia voľného času (krúžky, posilňovňa, ihrisko, pingpongové stoly), veľmi prijateľný poplatok, možnosť bývania len v istých obdobiach či dňoch dáva žiakom istotu a pohodlie počas celého štúdia.
Škola ponúka aj výchovné poradenstvo v oblasti výchovy, psychológie, pedagogiky. Sprostredkujú odborné poradenstvo v pedagogických a psychologických poradniach v R. Sobote a B. Bystrici a poradenstvo koordinátora závislostí. „V školskej knižnici vypožičiavame odbornú a beletristickú literatúru, žiakom poskytujeme základný fond učebníc. Neustále majú možnosť zdokonaľovať sa v práci s počítačom a internetové služby majú bezplatne. Športovo založení žiaci majú možnosť hrať volejbal, futbal i basketbal, ale nechýba i korčuľovanie, lyžovanie, turistika, stolný tenis, streľba a posilňovanie vo vlastnej posilňovni. Žiaci pravidelne navštevujú divadlo, výchovné koncerty, ale organizujú si aj vlastné akcie - Kabu, karneval, stužkové slávnosti, diskotéky a podporujú aj charitatívne a zdravotné projekty. Naši najlepší žiaci sa zapájajú do súťaží zručnosti, stredoškolskej odbornej činnosti, olympiády jazykov, ľudských práv, korešpondenčných seminárov, literárnych súťaží, odborných exkurzií. Úspechy sme dosiahli najmä v jazykových olympiádach v okresných i krajských kolách, v literárnych súťažiach Hrebendova kapsa“ povedal riaditeľ školy RNDr. Ján Zeman.
Úspešné projekty
Škola je zapojená do projektu INFOVEK a do medzinárodného projektu SOCRATES podprogram COMENIUS, v ktorom spolu s partnerskými školami v Taliansku a v Španielsku vytvára zaujímavý projekt týkajúci sa tradícií, zvykov, kultúry a prírodného bohatstva miestnych regiónov. „Deti sa od svojich nových kamarátov dozvedajú, ako žijú mladí ľudia v iných európskych krajinách, ako trávia svoj voľný čas, ako oslavujú rôzne sviatky. Práca na projekte je príťažlivá najmä tým, že sme už niekoľkokrát navštívili našich priateľov v Španielsku aj Taliansku. Finančné prostriedky, ktoré sme získali z projektu sme použili nielen na cestovanie do zahraničia, ale aj na vybavenie školy rôznou technikou - videokamera, digitálny fotoaparát, videorekordér. Techniku dievčatá používajú pri práci na projekte a niektoré z nich sú už schopné natočiť video či spracovať ho na počítači,“ tvrdí Ing. Jana Paučová.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako si správne vybrať akumulátorovú techniku?
 2. Rozdávajú sa dotácie na tepelné čerpadlá. Využite to, kým sa dá
 3. Skvelý program pre deti? Pomôže výzva Gesto pre rodičov
 4. Slovenskí študenti rozumejú financiám čoraz lepšie
 5. Turistický sprievodca: Cestujeme na obľúbenú Malorku
 6. Morské oko vzniklo pred miliónmi rokov
 7. Krížovkársky magazín Lišiak opäť v denníku SME
 8. Samsung „zdivočel“. Za nákup ponúka späť až 2 tisícky
 9. Ázii dali košom. Tieto bicykle sa celé vyrábajú na Slovensku
 10. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac
 1. Viete, ako vzniká kvalitná šálka espressa?
 2. Turistický sprievodca: Cestujeme na obľúbenú Malorku
 3. Slovenskí študenti rozumejú financiám čoraz lepšie
 4. Rozdávajú sa dotácie na tepelné čerpadlá. Využite to, kým sa dá
 5. Morské oko vzniklo pred miliónmi rokov
 6. Keď sa inšpiráciou stane samotné víno
 7. Nezávislý test autokamer TESTADO dal vysoké hodnocení 9.1! Komu?
 8. O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku
 9. Samsung „zdivočel“. Za nákup ponúka späť až 2 tisícky
 10. Krížovkársky magazín Lišiak opäť v denníku SME
 1. Ázii dali košom. Tieto bicykle sa celé vyrábajú na Slovensku 44 726
 2. Za päť rokov chce mať päť reštaurácií 15 271
 3. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac 15 158
 4. Kedysi ovocie chutilo inak. Rozmanitosť sa zachovala na dedinách 13 920
 5. Zmenia sa Vysoké Tatry na lunapark? 13 686
 6. 15 miest v Grécku, na ktoré sú domáci najpyšnejší 11 947
 7. Ťažšie sa vám dýcha? Možno máte vlhký dom 11 582
 8. Morské oko vzniklo pred miliónmi rokov 10 763
 9. Magazín denníka SME: Leto v Čechách a na Morave 10 246
 10. Leto na Slovensku: Mimoriadny 48-stranový magazín týždenníkov MY 9 952
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Pri Hornej Strehovej sa zrazili tri autá.

Nepríjemné prekvapenia na cestách, šoféri bez vodičákov, jeden pod vplyvom drog

Policajné hliadky v kraji sa opäť presvedčili, že niektorí vodiči sú nepoučiteľní.

Policajné kontroly na cestách pokračujú.

Podujatie Lesná hudba má spojiť hudbu s ochranou prírody

Počas neho zaznie klasická i folklórna hudba, ale aj prednášky na rôzne témy.

ilustračné foto

Dorastenci MŠK Novohrad postúpili do druhej ligy

Mladíkov čakajú lákavé súboje.

MŠK Novohrad Lučenec.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nezvestného Mareka Michalíka z Kostolca vypátrali

Polícia odvolala pátranie po nezvestnom 35-ročnom Marekovi Michalíkovi s trvalým pobytom v Kostolci v okrese Považská Bystrica.

Už ste čítali?