Štvrtok, 16. júl, 2020 | Meniny má DrahomírKrížovkyKrížovky

BLÍŽI SA NITRIANSKY VALEC!

Tak a teraz sa ukáže. Už po nasledujúcej sobote bude E.S.O. vedieť, na čom je! Silu kovačevičovcov preverí hviezdami nabúchaná Nitra, ktorá sa v minulých týždňoch poriadne vyzbrojila a zo svojich súperov si robí fackovacích panákov. Minulý týždeň vyslove

ne zosmiešnila úradujúceho majstra Baník Handlová, ktorému uštedrila potupný debakel 100:59. Lučenec to bude mať proti Nitranom určite nadmieru veľmi ťažké. Zverencov Krunoslava Krajanoviča totiž sužujú zranenia a v tíme pohodička veru nepanuje. Napriek tomu lučenský playmaker Igor Kovačevič verí, že Nitra odíde z Lučenca s dlhým nosom. „Dúfam v prvom rade, že moje bolesti krížov pominú a nebudem musieť absolvovať pred zápasom injekčnú kúru. Nitra sa veľmi posilnila. No nech si hovorí, kto čo chce, aj my máme pár kvalitných hráčov v tíme. Ak prekonáme únavu, ktorá nás sužuje od zápasu s Handlovou, a hráči zo základnej päťky zahrajú svoje optimum, máme proti Nitre veľkú šancu uspieť,“ nechal sa počuť Igor Kovačevič.
MBK Handlová - E. S. O. Lučenec 105:87 (28:18, 22:26, 26:24,29:19)
Najviac bodov: Miloševič a Marcel Madaj po 30, Barišič 18 - Kovačevič 27, Meluš 19, Šarin 18, TH: 40/34 - 24/21, fauly: 21-27, trojky: 7-10 , rozhodovali: Jaroslav Janáč a Pavelka, 750 divákov
Kvalitný zápas bol prvé tri štvrtiny vyrovnaný. V poslednej štvrtine však domáci tím zlepšil obranu a unikol tak súperovi až na konečný rozdiel 18 bodov.
Ján Mižúr: „Odohrali sme veľmi kvalitný zápas. Škoda, že sme neuspeli. V stredu sme mali na Handlovú. O našej prehre však rozhodlo neprístojné správanie nášho trénera, ktorý dostal technickú chybu v momente, keď sa lámal chlieb zápasu a kým sme sa spamätali bolo po zápase. Okrem toho sme Ščekičom nepokryli Madaja, ktorý nám dal až priveľa bodov.“
E.S.O. - Spišská Nová Ves 80:77 (20:16, 38:31, 53:51).
Body za Lučenec: Kovačevič 30, Šarin 14, Meluš 12, Ščekič 9, Krajčo 8 (Tarabus 8, Tolmáči 7, Kotian 0). Body za Spišskú N. Ves: Rašic 12, Demečko 12, Hovaňák 12, Repaský 10, Czsakó. (Pečárik 13, Novák 11, Rybár 0, Myrda). TH: 40/29, 6/5. Fauly: 16/28, 5 faulov v 38. min. Novák, Tech. chyba v 15. min. Kovačevič, tech. chyba tréner hostí v 18. minúte. Trojky: 7/12! Štvrtiny: 20:16, 18:15, 15:20, 27:20. Rozhodovali: Janáč, Pipíška. 550 divákov.
Basketbalisti Lučenca po vyčerpávajúcom zápase v Handlovej so zraneným Kovačevičom a Melušom nastupovali s jasným cieľom, a to vyhrať, stoj, čo stoj. V prvej štvrtine po úspešných trojkových košoch Kovačeviča a Tolmáčiho sa domáci dostali prvýkrát do vedenia - 20:16. Nástup do druhej štvrtiny sa niesol v znamení desaťbodového náskoku domácich, keď v 15. min. viedlo E.S.O. už 30:18. Potom však nastal skrat v tábore domácich. Kovačevič dostal technickú chybu a súper znížil na rozdiel piatich bodov. Úspešnými trestnými hodmi E.S.O. však dotiahlo do víťazného konca so sedembodovým náskokom. Po prestávke, ale bodový trhák domácich dlho neprichádzal, a Spišiaci zacítili šancu. V 26. min. parádnou trojkou streľbou vyrovnali stav stretnutia a dve minúty na to dokonca viedli - 49:48. Na palubovke sa strhol boj o každú loptu. Rozhodujúcim momentom vyrovnaného zápasu bola 32.minúta a Ščekičova trojka, po ktorej E.S.O. Spišiakom opäť ušlo na rozdiel štyroch bodov. Pridali sa Meluš s Kovačevičom trestnými hodomi „čistými ako slza“ a domáci zvýšili svoj náskok už na deväť bodov. Hostia však nezložili zbrane. Naopak, bojovali až do konca. Domácim zjavne ubúdali sily a tak v závere boli diváci svedkami infarktovej drámy. Najmä po nepremenenom Ščeičovom trestnom hode len tak-tak, že hostia nevyrovnali. Šťastie však nakoniec stálo pri lepšom mužstve. Treba však na rovinu povedať, že to v sobotu nebolo E.S.O. aké poznáme. Azda už najbližšiu sobotu o 18.00 hod. na Výstavisku ho proti silne nabitej Nitre uvidíme v určite parádnom dueli hrať tak, ako za starých čias.
Ján Mižúr (výkonný riaditeľ): „Očakával som mimoriadne dramatický zápas, pretože Spišská Nová Ves vie proti nám zahrať. Mladý tím nám aj v sobotu znepríjemnil život. Najmä po trojkovej smršti Spišiakov sme mali, čo robiť, aby sme zápas dotiahli do víťazného konca. Nedá mi však oceniť, veľkú snahu najmä Kovačeviča, Meluša a Šarina, ktorému to síce veľmi nešlo, no na palubovke veľmi chcel a veľmi drel.“

Ostatné výsledky: Casta SPU Nitra - MBK Handlová 100:59 (27:19, 30:4, 24:16, 19:20), Chemosvit Svit - Slávia TU Košice 84:57 (20:17, 14:7, 24:13, 26:20), HBK Prievidza - MBK Rieker Komárno 79:97 (20:26, 22:27, 16:22, 21:22).

1.Handlová 21 17 4 1811:1653 38
2.Nitra 21 14 7 1813:1641 35
3.Lučenec 21 14 7 1698:1597 35
4.Sp.N.Ves 21 11 10 1604:1629 32
5.Svit 21 11 10 1494:1528 32
6.Košice 21 10 11 1650:1639 31