Štvrtok, 16. júl, 2020 | Meniny má DrahomírKrížovkyKrížovky

Združená stredná škola služieb Lučenec

Automobilový priemysel je v dnešnej dobe vlajkovou loďou priemyslu našej republiky. Poskytuje desaťtisíce pracovných miest našim občanom v podnikoch na výrobu automobilov a komponentov, ako aj v predajnej a servisnej sieti motorových vozidiel.

AUTOOPRAVÁRENSKÉ ODBORY
Rozvoj automobilového priemyslu je podmienený aj prípravou dobrých odborníkov a to už počas štúdia na strednej škole. Autoopravárenské odbory majú na našej škole dlhoročnú tradíciu. Združenie automobilového priemyslu je garantom kvality výučby v autoopravárenských odboroch na školách, ktoré boli zaradené do Pilotného centra. Naša škole je jednou z nich. Škola poskytuje našim žiakom možnosť vzdelávania s využitím najmodernejšej techniky v odboroch autoopravár-mechanik, autoopravár-klampiar, autoopravár-autoelektrikár, autoopravár-lakovník. Zárukou získania špičkových vedomostí a zručností sú odborne vzdelaní pedagógovia, ktorých vyškolili odborníci z praxe automobilového priemyslu. Aby si mladí autoopravári mohli overiť svoje vedomosti a zručnosti, organizuje ZAP v spolupráci s firmou Castrol už tretí rok súťaž Junior-Castrol. V stredu 25. januára 2006 sa v priestoroch našej školy uskutočnilo školské kolo. Víťazi súťaže Erik Marčok, Miroslav Priatka, Peter Kamenský, žiaci 3. ročníka učebného odboru autoopravár, boli odmenení peknými vecnými cenami a postúpia do oblastného kola v rámci stredoslovenského regiónu. Nový odbor, ktorý škola vyučuje od školského roka 2005/2006, je odbor „autoopravár“. Novinkou je, že v tomto odbore sa v prvom ročníku žiaci oboznámia so štyrmi profesiami, ako je automechanik, lakovník, autoelektrikár a autokarosár. Po ukončení prvého ročníka si žiaci vyberú profesiu, ktorá ich najviac zaujala a tú navštevujú v druhom a treťom ročníku. Po trojročnom štúdiu môžu žiaci ďalej pokračovať v dvojročnom nadstavbovom štúdiu s maturitou, a to ako predajcovia motorových vozidiel, prijímací technik v autoservise alebo autoelektronik.
K autoopravárenským odborom môžeme zaradiť aj 4-ročný maturitný odbor mechanik elektronik so zameraním na autoelektroniku. Absolvent tohto odboru je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný vykonávať odborné práce v oblasti autoelektroniky. Ovláda práce, ktoré súvisia s diagnostikou, výrobou, montážou a opravou elektronických zariadení motorového vozidla. V rámci svojho štúdia sa stretáva s modernou diagnostickou technikou na určovanie porúch motorových vozidiel, a to v učebniach, ktoré sú stavané nemeckou firmou ako vzorové pre výuku diagnostiky v rámci Slovenska.
Žiaci autoopravárenských odborov budú mať možnosť získať vodičský preukaz za výhodných finančných podmienok v autoškole, ktorú chce škola zriadiť už v tomto školskom roku. Rovnaké finančné podmienky budú platiť aj pre žiakov, ktorí študujú na našej škole v iných učebných alebo študijných odboroch.
Technický a ekonomický pracovník v organizácií dopravy – to je pracovné uplatnenie absolventa 4-ročného maturitného odboru komerčný pracovník v doprave. Naša škola sa zamerala na oblasť logistiky v doprave. Okrem všeobecno-vzdelávacích predmetov sa žiaci v tomto odbore naučia pracovať s počítačom a kancelárskou technikou, strojopis a hospodársku korešpondenciu, ekonomiku a účtovníctvo a činnosti spojené s organizáciou a riadením dopravy. Ide hlavne o činnosti, ktoré súvisia s prepravou materiálu, so skladovaním hotových výrobkov až po odbyt. Z moderného logistického pohľadu je funkcia dopravy nezastupiteľná. Logistický reťazec - od dodávateľa materiálu, cez výrobu až po zákazníka - pozostáva z veľa článkov dopravy, ktoré vytvárajú prepravný reťazec. Ekonomicky výhodnú vnútroštátnu a medzinárodnú prepravu môže organizovať len pracovník, ktorý ovláda konštrukciu prepravného reťazca. Škola je členom Zväzu logistiky a zasielateľstva SR. Naši pedagógovia sa zúčastňujú na zasadnutiach tohto zväzu a sú informovaní o najnovších poznatkoch v tejto oblasti. Pracovníci našej školy sa snažia pohotovo reagovať na všetko nové, čo prináša „dnešná doba“, ktorá je dobou počítačov. Preto od 1. septembra 2006 otvárame nový 4-ročný maturitný odbor mechanik počítačových sietí.
Absolvent tohto odboru sa môže uplatniť ako pracovník v oblasti informačných technológií a počítačových sietí v súkromných a štátnych firmách a podnikoch. Absolvent dokáže poskladať potrebnú počítačovú zostavu, sprevádzkuje počítač výmenou jednotlivých komponentov, vie vytvoriť, zapojiť a udržať v chode počítačovú sieť, ovláda aplikačný a špecifický software. Absolventi všetkých 4-ročných študijných odborov sa po úspešnom vykonaní maturitnej skúšky môžu uchádzať o štúdium na ktorejkoľvek vysokej škole a o pomaturitné štúdium za rovnakých podmienok ako absolventi ostatných stredných škôl poskytujúcich úplné stredné vzdelanie. Výhodou 4-ročných študijných odborov v porovnaní so strednými odbornými školami je to, že absolventi okrem maturitného vysvedčenia získajú aj výučný list. Žiakom, ktorí majú šikovné ruky a chuť ukázať svoj talent, sú určené 3-ročné odbory zlatník a klenotník a kaderník. Absolvent učebného odboru zlatník a klenotník sa naučí zhotovovať drahé šperky a klenoty, oboznámi sa s vlastnosťami drahých kovov a kameňov. Absolvent učebného odboru kaderník ovláda používanie kaderníckych prístrojov, pracovný postup pri umývaní vlasov, techniku strihania vlasov a výrobu vlasových doplnkov. Chlapcov, ktorých zaujímajú elektronické zariadenia, radi uvítame v 3- ročnom učebnom odbore mechanik elektronických zariadení. V tomto odbore sa žiaci naučia vykonávať elektrotechnické práce spojené s výrobou a opravou elektronických prvkov, zostaviť zostavy elektronických zariadení podľa technickej dokumentácie, opravovať televízory, rádiá, videá a domáce kiná či DVD prehrávače. S ďalšími profesiami z oblasti gastronómie vás oboznámime o týždeň.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Kuba má obrovský potenciál na výnimočné výnosy
 2. Chcete nové auto?
 3. Kaufland môže vašim školákom venovať čerstvé ovocie a zeleninu
 4. Ako zvýšiť testosterón? Najlepší doplnok výživy pre mužov
 5. Podpora malého výrobcu ako Vlčie sirupy pomáha aj regiónu
 6. Získajte EKO čistiace prostriedky od slovenského výrobcu zdarma
 7. Vylievate kuchynský olej do záchoda? Zvyšujete si tým účty
 8. Pracujem, zarábam a čo ďalej?
 9. Dostaňte svoj regionálny produkt na pulty obchodného reťazca
 10. Turistický sprievodca: Cestujeme na obľúbenú Malorku
 1. Kto spieva dvakrát sa modlí
 2. Nezávislý test autokamery Mio MiVue C570 řidičem CzechDriverem
 3. Chcete nové auto?
 4. Nalejte si pravú vodovodnú!
 5. 30 rokov po...
 6. Kuba má obrovský potenciál na výnimočné výnosy
 7. Ako zvýšiť testosterón? Najlepší doplnok výživy pre mužov
 8. Kaufland môže vašim školákom venovať čerstvé ovocie a zeleninu
 9. Podpora malého výrobcu ako Vlčie sirupy pomáha aj regiónu
 10. Dopravca, ktorý dáva priestor prírode
 1. Neriskujte zahraničie. Spoznajte neobjavené krásy Slovenska 23 536
 2. Vylievate kuchynský olej do záchoda? Zvyšujete si tým účty 17 219
 3. Ázii dali košom. Tieto bicykle sa celé vyrábajú na Slovensku 14 667
 4. Ako zvýšiť testosterón? Najlepší doplnok výživy pre mužov 14 622
 5. Turistický sprievodca: Cestujeme na obľúbenú Malorku 13 644
 6. Za päť rokov chce mať päť reštaurácií 10 933
 7. Kedysi ovocie chutilo inak. Rozmanitosť sa zachovala na dedinách 10 665
 8. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac 10 193
 9. Zmenia sa Vysoké Tatry na lunapark? 9 639
 10. Samsung „zdivočel“. Za nákup ponúka späť až 2 tisícky 7 005
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Nezľakli sa a stihli si nájsť aj nové miesto

Slovenské alternatívne leto je asi jediným hudobným festivalom leta postihnutého koronakrízou, ktorý sa uskutoční na Strednom Slovensku.

Maroš Pavúk počas minulého ročníka festivalu Slovenské alternatívne leto, ktorý sa uskutočnil ešte na brehu Hrona.

Vláda vymenovala nových prednostov okresných úradov

V našom regióne prevládajú na týchto postoch po novom ženy.

Premiér Matovič dal občanom štyri dni na to, aby nahlasovali svoje vedomosti o prípadných morálnych prešľapoch jednotlivých 
kandidátov na prednostov okresných úradov.

Málinec bude po rokoch bez dorastencov. Chlapci sa o futbal nezaujímajú, tvrdí tréner

Vo futbalovom klube už dlhšiu dobu riešili otázku okolo dorasteneckého družstva. Už tak úzka kabína sa rozpadla a v tíme nemá kto hrať.

Dorast TJ Jednota Málinec v sezóne 2018/19.
Sídlo donedávna účtovne najbohatšej slovenskej firmy. Rozpadnutý dom sa nachádza v Hrnčiarskej Vsi.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nákladiak zdemoloval dve autá na výjazde na D1 v Považskej Bystrici

Jeden človek zahynul na mieste, troch zranených previezli do nemocnice.

Liptov: 12 tipov pre najlepšiu dovolenku

V seriáli Najlepšia dovolenka na Slovensku predstavujeme slovenské regióny a miesta, ktoré by ste mali navštíviť.

Cyklistu zrazil nákladiak, plné auto sa prevrátilo. Na Záhorie letel vrtuľník

Prvá vážna dopravná nehoda sa stala včera popoludní v Malackách, druhá neďaleko Rohožníka.

Už ste čítali?