Štvrtok, 28. október, 2021 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Základná škola s materskou školou Kubínyiho nám. 6, Lučenec

Škola má od 1. januára 2000 právnu subjektivitu a od roku 2003 funguje škola ako ZŠ s MŠ. Materská škola sídli na ulici Osloboditeľov č. 1 spolu s tromi triedami ročníkov 1 - 4 Najmenším žiakom je k dispozícii stravovanie v jedálni, ako aj areál s prírodn

ou plochou a plochou na zábavné hry. Druhá časť ročníkov 1 – 4 je v hlavnej budove. Pätnásť tried ročníkov 5 - 9 je v budove na Kubínyiho námestí 6, ktoré navštevuje 350 žiakov vedených 35 pedagógmi spolu s 10 technicko – hospodárskymi pracovníkmi. Pre starších aj najstarších žiakov je v tomto areáli školská jedáleň, telocvičňa, futbalovo – hádzanárske, volejbalovo – basketbalové ihriská, skleník s malým školským pozemkom a dielne. V roku 2002 sa na škole zriadila počítačová učebňa cez projekt Infovek. V triede sa nachádza 18 kvalitných počítačov. Od roku 1997/1998 bol škole priznaný štatút školy so zameraním na futbal. Riaditeľom je Mgr. Jaroslav Zachar.

Skryť Vypnúť reklamu

Vychovávame vzdelaných žiakov
Samozrejme, že škola nie je zameraná len na športové aktivity. Prvoradou úlohou popri športovaní je vychovať vzdelaných žiakov, ktorí sa uplatnia na stredných a stredných odborných školách. Popri športových triedach máme aj jazykové triedy, kde sa vyučujú cudzie jazyky. Žiaci sa zúčastňujú všetkých súťaží a olympiád. Okrem vzdelania škola poskytuje vyžitie žiakov v 18 krúžkoch. Najväčší záujem je o počítačový krúžok, kde žiaci na 18 kvalitných počítačoch získavajú zručnosti pod vedením kvalifikovaných učiteľov. Škola prechádza naďalej rozsiahlou rekonštrukciou. Úspešne sa zapája aj do projektov – Infovek, Počítače pre školy, Zdravá škola, Enviromentálna učebňa.
Materská škola
Poslaním tohto predškolského zariadenia je dopĺňať rodinnú výchovu o výchovno-vzdelávaciu činnosť, zameranú na všestranný rozvoj osobnosti dieťaťa, jeho sociálno-emocionálny, fyzický, intelektuálny rozvoj v súlade s jeho individuálnymi a vekovými osobitosťami. Materskú školu navštevuje v tomto školskom roku 45 detí v dvoch triedach, o ktoré sa starajú štyri kvalifikované učiteľky. Škola sídli v peknom tichom prostredí s vlastným školským dvorom, ktorý je vybavený krásnymi preliezkami, hojdačkami, pieskoviskom. Materská škola má vlastnú telocvičňu a jedáleň. Ponúka možnosti individuálnej voľby vzdelávacích aktivít pre deti so špeciálnymi schopnosťami. Naši 5-6 roční zverenci majú možnosť navštevovať anglický, pohybový, výtvarný krúžok, ktorý je bezplatný. Materskú školu navštevuje logopédka s DIC, ktorá sa individuálne venuje deťom s poruchami reči. Pýchou každého záhradkára je bohatá úroda, pekné veľké plody. S takou úrodou sa potom rád pochváli. Materská škola sa tiež chce pochváliť a poďakovať hlavne firme Energy, s ktorou spolupracujeme už druhý rok. Deti sa tešia na každú dávku „zázračných byliniek“. Tento projekt už dávno splnil očakávania školy. Porovnanie zdravotného stavu detí počas jeho realizácie s rovnakým časovým obdobím s predošlých rokov hovorí za všetko. „Všetko, čo k životu potrebujem, som sa naučil v materskej škole,“ to je názov knihy, ktorá pedagógov v materskej škole oslovila už veľmi dávno. Sú presvedčení, že ak sa deťom od útleho detstva – spôsobom zrozumiteľným - približuje a ponúka prevencia, ako byť zdravý, budú si to pamätať na celý život. Veď najväčšou radosťou sú zdravé a usmiate deti.
Prvý stupeň 1-4
Prvý stupeň Základnej školy a Materskej školy na Kubínyiho námestí v Lučenci navštevuje 138 žiakov. Vyučuje sa v siedmich triedach, v dvoch budovách školy. V budove na Ulici osloboditeľov sa učia žiaci I. a II. ročníka. Okrem základného učiva v povinných predmetoch sa vyučuje aj anglický jazyk. Na oddych a relax sú vytvorené veľmi dobré podmienky na oddeleniach školského klubu. V krúžkových činnostiach – pohybový, šikovné ruky - si žiaci môžu rozvíjať svoj talent. Areál s výsadbou zelene je ideálny a bezpečný na pohybovú aktivitu žiakov. Žiaci III. a IV. ročníka sa učia v budove školy na Kubínyiho námestí. Jazykové zručnosti si rozvíjajú na hodinách anglického jazyka. Pohybovú prípravu navštevujú žiaci talentovaní v športe. Zvlášť vo futbale, ktorí budú pokračovať v športovej triede od V. ročníka. Pravidelne sa zúčastnia tréningu pod odborným vedením. Na prvom stupni pracujú aj ďalšie krúžky – výtvarný, matematika hrou, vedomostný, zdravotný. V moderne vybavenej počítačovej učebni získavajú tretiaci a štvrtáci základné poznatky o počítačovej technike, spoznávajú prácu s internetom. Žiaci literárno – dramatického krúžku a aerobiku pravidelne vystupujú na rozličných podujatiach, s programom potešia predškolákov v materských školách a starších ľudí v domove dôchodcov. Talentovaní žiaci sa zapájajú do rozličných súťaží matematického, literárneho, speváckeho a zdravotného charakteru na úrovni okresu. Žiaci školy sa pravidelne zúčastňujú pobytu v škole v prírode. Zápis do prvého ročníka už tradične prebieha v priateľskom ovzduší. Malí predškoláci zavítajú do rozprávkovej ríše preukázať vedomosti a zručnosti, získané v materskej škôlke. Spolupráca s rodičmi je na veľmi dobrej úrovni. Rodičia majú možnosť zúčastniť sa priamo na vyučovaniach v rámci Európskeho dňa rodičov, nahliadnuť do života školy v rámci Otvorených dverí pred zápisom do prvého ročníka. V spolupráci s rodičmi usporiadavajú aj zimné radovánky, karneval. Vo výchovno – vyučovacej činnosti I. stupňa škola v plnom rozsahu uplatňuje zásady „škola hrou“, s vysokou odbornosťou pedagógov.
Vychovávame futbalistov
Prípravu mladých futbalistov v lučenských školských laviciach si zobral pred časom na svoje plecia Jaroslav Zachar, riaditeľ ZŠ s MŠ na Kubínyiho námestí. Pri svojom nástupe pred deviatimi rokmi mal víziu o založení športových tried. Dnes, po ôsmich rokoch pôsobenia športových tried, sa škola dostáva do povedomia ako športová škola so zameraním na futbal - chlapci a basketbal, respektíve všeobecnú pohybovú prípravu, u dievčat. ŠŠS vzniklo v školskom roku 1997/1998 za podpory OŠ Lučenec, FK LAFC a SZF. Chlapci športových tried majú k dispozícii okrem dvoch hodín telesnej výchovy týždenne, v priemere päť hodín športovej prípravy navyše, zameranej len na futbal, a to všetko v rámci učebných osnov. Prvým trénerom bol Ján Lavrík a začínal trénovať so 16 chlapcami. Momentálne eviduje ŠŠS 80 chlapcov, ktorí boli zaradení do štyroch žiackych klubov pod hlavičkou LAFC Lučenec. Futbalisti v súčasnosti trénujú na hodinách športovej prípravy pod vedením kvalifikovaných trénerov Trša, Žingora a Zadara, kde majú vytvorené výborné podmienky. V zime trénujú v športovej hale na Výstavisku s možnosťou regenerácie – sauna, bazén. V lete trénujú na umelom trávniku v areáli LAFC Lučenec.
Najväčšie úspechy ŠŠS
Medzi bývalých žiakov športových tried patria aj súčasní reprezentanti SR v mládežníckych kategóriách: Miroslav Gálik (momentálne Dukla, B. Bystrica) – reprezentant SR do 15 rokov a zároveň kapitán mužstva SR, Martin Karásek (momentálne MŠK Žilina) - reprezentant SR do 16 rokov, Tibor Tóth (Dukla Banská Bystrica, Atila Petrík (Dukla Banská Bystrica), Marek Čonka (Dukla Banská Bystrica). 1. miesto – O pohár Hontu (3x) - zisk putovného pohára do vitríny, 1. miesto -Memoriál J. Čavoja v Kalinove, 1. miesto - O pohár prednostu mesta Lučenec, 1. miesto - okresné kolo Coop Fotbal Cup, 1. miesto -Vianočný turnaj, 1. miesto - O pohár firmy Ekostavba, 2. miesto -Senec a jeho priatelia (2x), 2. miesto - Halový turnaj - Zvolen, 3. miesto -Memoriál J. Lakotu, Banská Bystrica, 1. miesto - futbalový turnaj - Posolstvo Aténam, 1. miesto - halový turnaj prípraviek -Zvolen, 1. miesto - turnaj v Haliči, 5. miesto - medzinárodná turnaj v Tepliciach. Chlapci sa zúčastňujú významných turnajov v rámci okresu i kraja - Danone Cup, Premier Nike Cup a Puma Cup. Súčasťou športových tried sú aj dievčatá, ktoré majú takisto k dispozícii navyše päť hodín športovej prípravy, zameranej len na basketbal. Dievčatá zo športových tried dosahujú vynikajúce výsledky. V Školskom roku 2003/2004 postúpili na celoslovenskú súťaž - KALOKAGATIU. V Školskom roku 2004/2005 sa umiestnili na 2. mieste v Banskobystrickom kraji a obdržali diplom a pekný pohár.

Najčítanejšie na My Novohrad

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako by ste chceli bývať? Zapojte sa do prieskumu o bývaní
 2. Vraciame spoločnosti priazeň, ktorú nám už 30 rokov prejavuje
 3. Chcete ušetriť na aute? Namiesto kúpy si ho prenajmite
 4. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 5. Koniec Bratislavy? Pre túto firmu môžete pracovať aj cez polovicu republiky
 6. Digitálne zručnosti žiakov a študentov podporí Nadácia Orange
 7. Vyťahovanie zapadnutého jazyka je mýtus
 8. Heľenine oči zahrajú hit o obchvate Prešovčanom z kamióna
 9. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova
 10. Rebríček: Kto sú najlepší zamestnávatelia na svete podľa Forbes?
 1. 365.bank prináša digitálnu hypotéku s možnosťou podania žiadosti
 2. EUBA udelila čestné vedecké hodnosti „doctor honoris causa“
 3. Miška ochrnula z minúty na minútu, teraz pre ňu svitá nová nádej
 4. Zázračné účinky Arónie na zdravie
 5. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 6. Digitálne zručnosti žiakov a študentov podporí Nadácia Orange
 7. Chcete dočasné tetovanie, používajte Hennu
 8. Vyťahovanie zapadnutého jazyka je mýtus
 9. Heľenine oči zahrajú hit o obchvate Prešovčanom z kamióna
 10. Spoľahlivá energia a úspora technológiami
 1. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova 10 521
 2. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 9 851
 3. Chladené halušky? Od tejto firmy si ich obľúbili na Slovensku 9 542
 4. Peniaze začali strácať hodnotu, treba sa brániť! 6 812
 5. Najtajnejšie ponuky módnych kúskov v Európe – iba na pozvanie 5 286
 6. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania 3 711
 7. Heľenine oči zahrajú hit o obchvate Prešovčanom z kamióna 3 436
 8. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 2 839
 9. Chcete ušetriť na aute? Namiesto kúpy si ho prenajmite 2 579
 10. Nechajte kryptomeny na Fumbi 1 977

Blogy SME

 1. Jan Pražák: Gambler
 2. Café Európa: Valí sa na nás energetická kríza?
 3. Šimon Briatka: Inšpiratívni ľudia 1: Roger Bannister, lekár, ktorý zabehol svetový rekord
 4. Naďa Serafínová: Ako sa naozaj testuje? Povedzme, že dosť zvláštne.
 5. Marián Lukáč: Blog č. 44- Múdrosť
 6. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Aké ťažké je ľahko odpustiť?
 7. Miriam Studeničová: Cisár je nahý! Osobnosti sú nevedomé! Nepoznajú Pravdu!
 8. Stanislav Martinčko: Poľovačka na zajace a 50 000 Eur v zlate !!
 1. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 14 384
 2. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 8 015
 3. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 7 799
 4. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 5 456
 5. Michal Porubän: "Nenávistná Čaputová" vs "Mierotvorca Blaha". 4 887
 6. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 3 785
 7. Pavel Dvořák: Platby mobilom v Číne 3 757
 8. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 3 686
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 5. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Rekordman v počte odohratých zápasov v drese hokejového Slovana Michal Sersen, bol hosťom Roba Kmeťa v pravidelnej štvrtkovej relácii MY Športujeme.


34m
Ilustračné foto.

Šéf rezortu zdravotníctva je ochotný rokovať o zmiernení opatrení v čiernych okresoch, ale len pre zaočkovaných.


a 1 ďalší 11 h
Covid semafor platný od 1. novembra.

Na juhu Banskobystrického kraja začínajú platiť najprísnejšie protipandemické opatrenia.


(mb) 19 h
 Gemerská Ves, miestna časť Šankovce, ktorou sa vlani prehnala veterná smršť.

Víchrica sa prehnala miestnou časťou Šankovce vlani v októbri.


SITA 20 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Známy podnik na Nábreží Oravskej priehrady plamene úplne zničili.


21 h

V interiéri reštaurácie sa najedia len zaočkovaní.


19 h

Zakážu svadby, oslavy, zatvoria fitness centrá, wellness, akvaparky, v reštauráciách sa nenajete, v kaviarni nevypijete kávu, v hoteli sa neubytujete.


19 h

Ľuďom sa jej správanie nepáčilo, zavolali políciu.


26. okt

Blogy SME

 1. Jan Pražák: Gambler
 2. Café Európa: Valí sa na nás energetická kríza?
 3. Šimon Briatka: Inšpiratívni ľudia 1: Roger Bannister, lekár, ktorý zabehol svetový rekord
 4. Naďa Serafínová: Ako sa naozaj testuje? Povedzme, že dosť zvláštne.
 5. Marián Lukáč: Blog č. 44- Múdrosť
 6. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Aké ťažké je ľahko odpustiť?
 7. Miriam Studeničová: Cisár je nahý! Osobnosti sú nevedomé! Nepoznajú Pravdu!
 8. Stanislav Martinčko: Poľovačka na zajace a 50 000 Eur v zlate !!
 1. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 14 384
 2. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 8 015
 3. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 7 799
 4. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 5 456
 5. Michal Porubän: "Nenávistná Čaputová" vs "Mierotvorca Blaha". 4 887
 6. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 3 785
 7. Pavel Dvořák: Platby mobilom v Číne 3 757
 8. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 3 686
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 5. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu