Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Základná škola s materskou školou Kubínyiho nám. 6, Lučenec

Škola má od 1. januára 2000 právnu subjektivitu a od roku 2003 funguje škola ako ZŠ s MŠ. Materská škola sídli na ulici Osloboditeľov č. 1 spolu s tromi triedami ročníkov 1 - 4 Najmenším žiakom je k dispozícii stravovanie v jedálni, ako aj areál s prírodn

ou plochou a plochou na zábavné hry. Druhá časť ročníkov 1 – 4 je v hlavnej budove. Pätnásť tried ročníkov 5 - 9 je v budove na Kubínyiho námestí 6, ktoré navštevuje 350 žiakov vedených 35 pedagógmi spolu s 10 technicko – hospodárskymi pracovníkmi. Pre starších aj najstarších žiakov je v tomto areáli školská jedáleň, telocvičňa, futbalovo – hádzanárske, volejbalovo – basketbalové ihriská, skleník s malým školským pozemkom a dielne. V roku 2002 sa na škole zriadila počítačová učebňa cez projekt Infovek. V triede sa nachádza 18 kvalitných počítačov. Od roku 1997/1998 bol škole priznaný štatút školy so zameraním na futbal. Riaditeľom je Mgr. Jaroslav Zachar.

Skryť Vypnúť reklamu

Vychovávame vzdelaných žiakov
Samozrejme, že škola nie je zameraná len na športové aktivity. Prvoradou úlohou popri športovaní je vychovať vzdelaných žiakov, ktorí sa uplatnia na stredných a stredných odborných školách. Popri športových triedach máme aj jazykové triedy, kde sa vyučujú cudzie jazyky. Žiaci sa zúčastňujú všetkých súťaží a olympiád. Okrem vzdelania škola poskytuje vyžitie žiakov v 18 krúžkoch. Najväčší záujem je o počítačový krúžok, kde žiaci na 18 kvalitných počítačoch získavajú zručnosti pod vedením kvalifikovaných učiteľov. Škola prechádza naďalej rozsiahlou rekonštrukciou. Úspešne sa zapája aj do projektov – Infovek, Počítače pre školy, Zdravá škola, Enviromentálna učebňa.
Materská škola
Poslaním tohto predškolského zariadenia je dopĺňať rodinnú výchovu o výchovno-vzdelávaciu činnosť, zameranú na všestranný rozvoj osobnosti dieťaťa, jeho sociálno-emocionálny, fyzický, intelektuálny rozvoj v súlade s jeho individuálnymi a vekovými osobitosťami. Materskú školu navštevuje v tomto školskom roku 45 detí v dvoch triedach, o ktoré sa starajú štyri kvalifikované učiteľky. Škola sídli v peknom tichom prostredí s vlastným školským dvorom, ktorý je vybavený krásnymi preliezkami, hojdačkami, pieskoviskom. Materská škola má vlastnú telocvičňu a jedáleň. Ponúka možnosti individuálnej voľby vzdelávacích aktivít pre deti so špeciálnymi schopnosťami. Naši 5-6 roční zverenci majú možnosť navštevovať anglický, pohybový, výtvarný krúžok, ktorý je bezplatný. Materskú školu navštevuje logopédka s DIC, ktorá sa individuálne venuje deťom s poruchami reči. Pýchou každého záhradkára je bohatá úroda, pekné veľké plody. S takou úrodou sa potom rád pochváli. Materská škola sa tiež chce pochváliť a poďakovať hlavne firme Energy, s ktorou spolupracujeme už druhý rok. Deti sa tešia na každú dávku „zázračných byliniek“. Tento projekt už dávno splnil očakávania školy. Porovnanie zdravotného stavu detí počas jeho realizácie s rovnakým časovým obdobím s predošlých rokov hovorí za všetko. „Všetko, čo k životu potrebujem, som sa naučil v materskej škole,“ to je názov knihy, ktorá pedagógov v materskej škole oslovila už veľmi dávno. Sú presvedčení, že ak sa deťom od útleho detstva – spôsobom zrozumiteľným - približuje a ponúka prevencia, ako byť zdravý, budú si to pamätať na celý život. Veď najväčšou radosťou sú zdravé a usmiate deti.
Prvý stupeň 1-4
Prvý stupeň Základnej školy a Materskej školy na Kubínyiho námestí v Lučenci navštevuje 138 žiakov. Vyučuje sa v siedmich triedach, v dvoch budovách školy. V budove na Ulici osloboditeľov sa učia žiaci I. a II. ročníka. Okrem základného učiva v povinných predmetoch sa vyučuje aj anglický jazyk. Na oddych a relax sú vytvorené veľmi dobré podmienky na oddeleniach školského klubu. V krúžkových činnostiach – pohybový, šikovné ruky - si žiaci môžu rozvíjať svoj talent. Areál s výsadbou zelene je ideálny a bezpečný na pohybovú aktivitu žiakov. Žiaci III. a IV. ročníka sa učia v budove školy na Kubínyiho námestí. Jazykové zručnosti si rozvíjajú na hodinách anglického jazyka. Pohybovú prípravu navštevujú žiaci talentovaní v športe. Zvlášť vo futbale, ktorí budú pokračovať v športovej triede od V. ročníka. Pravidelne sa zúčastnia tréningu pod odborným vedením. Na prvom stupni pracujú aj ďalšie krúžky – výtvarný, matematika hrou, vedomostný, zdravotný. V moderne vybavenej počítačovej učebni získavajú tretiaci a štvrtáci základné poznatky o počítačovej technike, spoznávajú prácu s internetom. Žiaci literárno – dramatického krúžku a aerobiku pravidelne vystupujú na rozličných podujatiach, s programom potešia predškolákov v materských školách a starších ľudí v domove dôchodcov. Talentovaní žiaci sa zapájajú do rozličných súťaží matematického, literárneho, speváckeho a zdravotného charakteru na úrovni okresu. Žiaci školy sa pravidelne zúčastňujú pobytu v škole v prírode. Zápis do prvého ročníka už tradične prebieha v priateľskom ovzduší. Malí predškoláci zavítajú do rozprávkovej ríše preukázať vedomosti a zručnosti, získané v materskej škôlke. Spolupráca s rodičmi je na veľmi dobrej úrovni. Rodičia majú možnosť zúčastniť sa priamo na vyučovaniach v rámci Európskeho dňa rodičov, nahliadnuť do života školy v rámci Otvorených dverí pred zápisom do prvého ročníka. V spolupráci s rodičmi usporiadavajú aj zimné radovánky, karneval. Vo výchovno – vyučovacej činnosti I. stupňa škola v plnom rozsahu uplatňuje zásady „škola hrou“, s vysokou odbornosťou pedagógov.
Vychovávame futbalistov
Prípravu mladých futbalistov v lučenských školských laviciach si zobral pred časom na svoje plecia Jaroslav Zachar, riaditeľ ZŠ s MŠ na Kubínyiho námestí. Pri svojom nástupe pred deviatimi rokmi mal víziu o založení športových tried. Dnes, po ôsmich rokoch pôsobenia športových tried, sa škola dostáva do povedomia ako športová škola so zameraním na futbal - chlapci a basketbal, respektíve všeobecnú pohybovú prípravu, u dievčat. ŠŠS vzniklo v školskom roku 1997/1998 za podpory OŠ Lučenec, FK LAFC a SZF. Chlapci športových tried majú k dispozícii okrem dvoch hodín telesnej výchovy týždenne, v priemere päť hodín športovej prípravy navyše, zameranej len na futbal, a to všetko v rámci učebných osnov. Prvým trénerom bol Ján Lavrík a začínal trénovať so 16 chlapcami. Momentálne eviduje ŠŠS 80 chlapcov, ktorí boli zaradení do štyroch žiackych klubov pod hlavičkou LAFC Lučenec. Futbalisti v súčasnosti trénujú na hodinách športovej prípravy pod vedením kvalifikovaných trénerov Trša, Žingora a Zadara, kde majú vytvorené výborné podmienky. V zime trénujú v športovej hale na Výstavisku s možnosťou regenerácie – sauna, bazén. V lete trénujú na umelom trávniku v areáli LAFC Lučenec.
Najväčšie úspechy ŠŠS
Medzi bývalých žiakov športových tried patria aj súčasní reprezentanti SR v mládežníckych kategóriách: Miroslav Gálik (momentálne Dukla, B. Bystrica) – reprezentant SR do 15 rokov a zároveň kapitán mužstva SR, Martin Karásek (momentálne MŠK Žilina) - reprezentant SR do 16 rokov, Tibor Tóth (Dukla Banská Bystrica, Atila Petrík (Dukla Banská Bystrica), Marek Čonka (Dukla Banská Bystrica). 1. miesto – O pohár Hontu (3x) - zisk putovného pohára do vitríny, 1. miesto -Memoriál J. Čavoja v Kalinove, 1. miesto - O pohár prednostu mesta Lučenec, 1. miesto - okresné kolo Coop Fotbal Cup, 1. miesto -Vianočný turnaj, 1. miesto - O pohár firmy Ekostavba, 2. miesto -Senec a jeho priatelia (2x), 2. miesto - Halový turnaj - Zvolen, 3. miesto -Memoriál J. Lakotu, Banská Bystrica, 1. miesto - futbalový turnaj - Posolstvo Aténam, 1. miesto - halový turnaj prípraviek -Zvolen, 1. miesto - turnaj v Haliči, 5. miesto - medzinárodná turnaj v Tepliciach. Chlapci sa zúčastňujú významných turnajov v rámci okresu i kraja - Danone Cup, Premier Nike Cup a Puma Cup. Súčasťou športových tried sú aj dievčatá, ktoré majú takisto k dispozícii navyše päť hodín športovej prípravy, zameranej len na basketbal. Dievčatá zo športových tried dosahujú vynikajúce výsledky. V Školskom roku 2003/2004 postúpili na celoslovenskú súťaž - KALOKAGATIU. V Školskom roku 2004/2005 sa umiestnili na 2. mieste v Banskobystrickom kraji a obdržali diplom a pekný pohár.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 5. Vitajte v postapokalyptickom svete
 6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 2. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 4. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 5. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 6. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 7. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 8. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 9. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 10. Úprava osobného motorového vozidla
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 16 523
 2. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 15 633
 3. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 12 227
 4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 12 040
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 999
 6. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 10 613
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 150
 8. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje 9 776
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 512
 10. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 421
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

V Rimavskej Sobote hľadajú dobrovoľníkov

Mali by v meste pomôcť so zabezpečením celoplošného testovania obyvateľov SR.

ilustračné foto - Hlavné námestie v Rimavskej Sobote

V Novohradskej knižnici prebieha rozsiahla rekonštrukcia

Najviditeľnejšími zmenami bude prepojenie dvoch oddelení, vstup pre imobilných návštevníkov či výťah do vynovených komunitných priestorov

Nový, spoločný vchod do oddelenia náučnej literatúry a detského oddelenia Novoradskej knižnice.

STK Kalinovo začal boje v prvej lige žien

Staronový klub odštartoval sezónu víťazstvom.

STK Kalinovo.

VIDEO: Slovensko sa chystá na celoplošné testovanie ľudí na COVID-19. Takto bude vyzerať

Rezort obrany zverejnil video s podrobným priebehom testovania.

Antigénne testovanie na ochorenie Covid-19 v mobilnom odberovom mieste.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Minúta po minúte: Z viacerých miest Oravy hlásia dlhé rady

Testujú zdravotníci, vojaci a dobrovoľníci.

Zamestnanec reťazca: Mali sme pozitívnu kolegyňu, musel som ísť aj tak do práce

Aké pocity zažívajú ľudia z prvej línie, sme zisťovali od zamestnanca nemenovaného obchodného reťazca.

Od soboty bude platiť na Slovensku zákaz vychádzania, sú aj výnimky

Pre žiakov druhého stupňa základných škôl sa v pondelok začína dištančné vyučovanie.

Zoznam odberných miest v Dolnom Kubíne, Námestove, Trstenej a Tvrdošíne

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest na Orave.

Už ste čítali?