Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Centrum voľného času MAGNET

CVČ MAGNET vzniklo 1.apríla 1994 ako nástupnícka organizácia Domu detí a Stanice mladých technikov v Lučenci s vysunutými pracoviskami v Divíne a Fiľakove. Po rôznych organizačných zmenách, racionalizačných opatreniach, zmene zriaďovateľa aj náplne činno

sti fungujeme od septembra 2004 len na jednom mieste v Lučenci, a to na Ulici mieru 45.
V budove skoro historickej / zvonku hrozne vyzerajúcej /, ale vo vnútri celkom príjemnej sa všetci pracovníci snažia, aby sa CVČ MAGNET stalo miestom, kde deti chcú chodiť, hoci nemusia.
Toto mimoškolské zariadenie, ktoré je otvorené nielen počas školského roka, ale aj v čase prázdnin musí ponúkať deťom a ich rodičom záujmové krúžky, aké sa na školách neotvárajú, alebo sú pre deti zaujímavejšie, v inom prostredí ako je škola, s inými vedúcimi ako sú páni učitelia s ktorými deti trávia čas na vyučovaní. A preto vymýšľame.
PRAVIDELNÁ ČINNOSŤ –
KRÚŽKY
V šk.roku 2005/2006 máme do krúžkov prihlásených 305 detí, ktoré si vybrali jeden / niektoré aj viac / z 31 rôznych záujmových útvarov.
Medzi najpočetnejšie krúžky patrí futbalová prípravka, ktorej trénerom je p. Ján Lavrík. Sú to chlapci vo veku od 6 do 10 rokov rozdelení do dvoch vekových skupín. Každá z týchto skupín trénuje 3xtýždenne. Okrem pravidelných tréningov sa snažíme zorganizovať pre týchto chlapcov turnaje futbalových prípraviek u nás v Lučenci. Posledným z nich bol Vianočný turnaj konaný 18.12. v športovej hale na Výstavisku. Účastníkmi turnaja boli prípravkári zo Zvolena, Radvane a Rimavskej Soboty. Naši na veľkú radosť tento turnaj vyhrali. Vďaka ochote rodičov sa chlapci zúčastnili aj turnaja v maďarskom Šalgotariáne, tu nám však chýbal dobrý brankár, ktorého aj touto cestou hľadáme.
Ďalšou početnou skupinou detí, malých krúžkárov sú deti z MŠ Štefánikova, MŠ Rúbanisko II/II a MŠ SRR, ktoré si hravou formou osvojujú anglický jazyk. Hoci nároky niektorých rodičov sú vysoké, myslíme si, že deťom, ktoré sa učia jazyk prvý rok stačí ak sa naučia anglickú abecedu, farby, pozdrav, čísla, ovocie, zeleninu,nejakú básničku a počujú anglický prízvuk od našej vychovávateľky Evky Drenkovej.
Pod vedením Mgr.Daniela Pauka – vychovávateľa CVČ MAGNET členovia atletického krúžku dosahujú pozoruhodné výsledky na Majstrovstvách kraja aj Slovenska.Valentínyiová, Bodnárová, Hašková, Janáčik, Kubinec, Ivan či Tekeľa sa nestratia v konkurencii iných klubov. Škoda len, že CVČ nemá telocvičňu a je odkázané na dobrú vôľu základných škôl. Plavecký krúžok čaká na nových členov. Schádza sa každý štvrtok od 15.00 hod. začiatočníci a od 16.00 hod. pokročilí na plavárni v Kerku vo Vidinej. Posilňovňu v CVČ môžu navštevovať denne hlavne stredoškoláci. A keď sme už pri športe v telocvični na ZŠ Kármána sú tréningy karatistov a klubu IAIDO pod vedením vedúcich M.Borguľu a P. Strhárskeho.
Našich výtvarníkov má na starosti Mgr. Marianna Žilková, ktorá im vymýšľa témy a učí ich techniky na aké na školách v rámci výtvarnej výchovy nie je čas. Nástenka na chodbe v CVČ dokumentuje, že deti sú šikovné, škoda len, že počet výtvarníkov nám v porovnaní zo začiatkom šk.roka klesol o štyroch. Okrem tejto činnosti sa táto vychovávateľka venuje deťom, ktoré sa chcú naučiť hrať na klavíri. Ďalším hudobným nástrojom, na ktorom sa u nás učí hrať je gitara. Mgr. M.Dedinský sa venuje prihláseným deťom každý utorok a stredu.
Nielen dlhodobú tradíciu, ale aj dosť vysokú návštevnosť majú tanečné krúžky. Rôzne vekové skupiny sa pripravujú na vystúpenia pred svojimi rodičmi aj na akciách organizovaných CVČ a Mestom Lučenec.
Pretože predchodkyňou CVČ MAGNET bola Stanica mladých technikov jej činnosť pokračuje na oddelení techniky, kde žiaľ zaniklo kompletne modelárstvo, ale dobré výsledky dosiahli chlapci z elektrotechnického krúžku pod vedením p. Ing.J.Švoňavského. Na Majstrovstvách Slovenska získal Ivan Králik pekné tretie miesto.
Aj centrá voľného času boli konečne zaradené do projektu INFOVEK, a preto môžu naši krúžkári využívať internet neobmedzene každý deň popoludní. Napriek tomu, že všetky ZŠ a SŠ majú počítačové učebne, fungujú počítačové krúžky aj u nás. Ich počet sa síce znížil, ale ešte vždy sa záujemcom o počítače venuje Mgr.Janka Kókaiová. Táto vychovávateľka je okrem lásky k matematike – už viac rokov organizuje súťaž Bystrá hlavička známa medzi deťmi láskou k zvieratám / vedúca jazdeckého krúžku /, ale aj láskou k spevu / spolu s deťmi z klubu spevu populárnych piesní chystá vydanie CD/ a opäť pripravuje spevácku súťaž Lučenecký vrabec, ktorá by sa mala uskutočniť v júni 2006.
NETRADIČNÉ JEDNORÁZOVÉ PODUJATIA
Sú to aktivity určené pre deti, ich rodičov a starých rodičov pod názvami Rodinné dopoludnie resp. odpoludnie. Každé takéto podujatie vyžaduje, aby rodičia s deťmi navštívili miesto konania takejto akcie a spolu s deťmi plnili úlohy, pomáhali im podľa tematického zamerania. Medzi vydarené podujatia tohto typu patrili:
Rodinné odpoludnie / 4.9.2005 /, RD Usmiata tekvica / 22.10.2005/,
Hallowen / 27.10.2005/
Naším cieľom je, aby rodičia pochopili, že čas strávený so svojimi deťmi sa nedá nahradiť hračkami, značkovým oblečením, či vysokým vreckovým. V najbližšej budúcnosti pripravujeme nasledovné podujatia tohto typu:
8.4. – Veľká noc – tvorivá dielňa / zdobenie perníkov, vajíčok rôznymi technikami / - v CVČ MAGNET
22.4. – Pláva celá rodina – plaváreň KERKO
13.5. - Deň matiek – CVČ MAGNET
28.5. - Poďme sa hrať – MDD s MAGNETOM – PKO
Bola to rozprávka, ktorú naštudovali naši pracovníci a obišli s ňou skoro všetky MŠ a 1.stupeň ZŠ v Lučenci, ale aj v blízkom okolí – Haliči,Mýtnej, Divíne a Fiľakove. Toto predstavenie videlo viac ako 1000 detí. Po týchto dobrých skúsenostiach sme sa rozhodli pre ďalšiu rozprávku, tentokrát to bude Budkáčik a Dubkáčik s plánovanou premierou 1.6.2006.
PREDMETOVÉ OLYMPIÁDY
A POSTUPOVÉ SÚŤAŽE
CVČ MAGNET bolo aj v tomto šk.roku tak ako aj ostatné centrá voľného času v bansko-bystrickom kraji poverené Krajským školským úradom organizovaním okresných kôl. Okresné kolá sa uskutočňujú v zmysle termínovníka vydaného MŠ SR. Týchto súťaží je v rámci šk.roka hodne , pretože sú určené pre každý ročník zvlášť / vlani sa ich uskutočnilo 48 / a tento rok to nebude menej.
PRÁZDNINY
Prázdniny môžu byť zimné, polročné,jarné, veľkonočné no tie najznámejšie sú letné dvojmesačné. Na každé z nich pripravujeme nejakú ponuku, do ktorej sa deti zapoja niekedy viac, inokedy menej.
V júli a auguste 2005 sme odrekreovali v našich táboroch 141 detí.Boli sme spokojní so záujmom rodičov o prímestské tábory a už teraz sme zvedaví, ako dopadne leto 2006.
Naša ponuka prázdninovej činnosti je nasledovná:
Prímestské tábory sa uskutočnia v termínoch: 3.-7.7.2006, 24.-28.7.2006, 31.7.- 4.8.2006
Pobytové tábory: Chorvátsko – Biograd na Moru – 9.-18.7.2006, Penzión Biele Vody – 7.-13.8.2006
NOVINKY
Šachový krúžok – schádza sa v CVČ MAGNET každý utorok od 15.00 hod. Vedúci krúžku p. Ing. V. Tesař. Hľadáme záujemcov o šach / deti ZŠ aj študentov SŠ /, ktorí by vedeli reprezentovať Lučenec aj mimo okresu vo svojej vekovej kategórii.
Tanečné šantenie – schádza sa v CVČ MAGNET každý utorok od 15.45 hod. Je určené pre dievčatá aj chlapcov – škôlkárov vo veku 4-6 rokov, ktorí majú veľa energie a zábavno – súťažnou formou zvládnu aj jednoduché tanečné zostavy a „vybláznia sa“ spolu so svojimi rovesníkmi. Vedúcou krúžku je p. A.Čemeričková
DISCO CLIP CLUB / DCC /– náplňou klubu bude tanec na choreografie videoklipov svetových spevákov pre dievčatá aj chlapcov vo veku 8-17 rokov. Tento druh tanca pochádza z Nemecka a je už dosť rozšírený aj na Slovensku / každý mesiac sa koná súťaž pre deti a mládež, ktorá sa tomuto umeniu venuje v inom regióne Slovenska /
Našou úlohou v tomto období je nájsť tanečníkov, ktorí by sa chceli seriózne venovať tejto záľube a postupne prezentovať naše CVČ MAGNET na spomínaných súťažiach. DCC sa schádza v stredu od 16.00 hod a v piatok od 14.30 hod v CVČ Magnet.
O všetkých novinkách, ponukách a našej činnosti sa dozviete na www.cvcmagnet.szm.sk

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 3. Hygge ako životný štýl
 4. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 5. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 6. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 7. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 8. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 9. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 10. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 1. Garmin predstavuje Lily, svoje najmenšie inteligentné hodinky
 2. Babylon Berlín: Najdrahší nemecký seriál
 3. Potravinové intolerancie bude KRAJ riešiť aj tento rok
 4. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí
 5. Závod zamestnáva 500 ľudí. Tatravagónka v Trebišove má 50 rokov
 6. Spoločnosť BILLA v novom e-booku radí, ako sa stravovovať zdravo
 7. Počas koronakrízy vzrástli obavy z dopadov práceneschopnosti
 8. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
 9. Ochrana prírody na Slovensku má nové ocenenie
 10. Ako spoznať ekologickejšie potraviny? Radí odborník
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 20 338
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 18 855
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 18 381
 4. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí 12 460
 5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 8 182
 6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 7 844
 7. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 7 476
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 326
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 138
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 002
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

FTC Fiľakovo 2020/21.

Aj fiľakovskí futbalisti sa pripravujú samostatne. Kouč chce cez zimu vystužiť káder.

4 h

Pri dopravnej nehode pred obchodom v Rimavskej Bani sa našťastie nikto nezranil.

6 h
Nájdená bronzová sekerka a jej predpokladaná celková podoba vytvorená digitálne.

Počas pobytu v prírode sa oplatí byť všímavý.

7 h
BKM Lučenec - Spišskí Rytieri.

V stredu večer sa opäť hrá v lučeneckej Arene.

10 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zvolen patrí medzi lepšie okresy.

24 h

Po páchateľoch polícia intenzívne pátra.

26. jan

Výhrady zástupcov dolných Kysúc boli oprávnené.

24 h

Naše obce a mestá sa testovania zhostili na jednotku, hoci na prípravu mali len pár dní.

26. jan

Už ste čítali?