Piatok, 10. júl, 2020 | Meniny má AmáliaKrížovkyKrížovky

Tanečná škola URBIDANCE

V súčasnosti ľudia upúšťajú od konzumného spôsobu života a začínajú sa viac venovať umeniu, kultúre a športu. Aj mesto Poltár sa snaží obyvateľom ponúknuť viaceré možnosti kultúrneho, spoločenského a športového vyžitia. V roku 1999 neexistoval v tomto me

Novohradské tanečné štúdio URBIDANCE Poltár
ste subjekt, ktorý by poskytoval výučbu tanca.
To bol dôvod, aby pani Anna Rechtoríková, pôsobiaca na Mestskom úrade v Poltári, oslovila učiteľa tanca Mgr. Radoslava Urbančoka a navrhla mu spoluprácu pri založení mestského tanečného klubu. Po vzájomnej dohode zorganizovali v októbri 1999 v priestoroch jedálne Základnej školy na Ulici slobody 2 v Poltári stretnutie s budúcimi tanečníkmi, aby zistili záujem o spoločenské tance v okolí Poltára.
Počet záujemcov bol dostatočný na to, aby ešte v tom istom roku vznikol Klub spoločenského tanca Hviezdička. Súčasne s ním bol založený aj ľudový súbor Úvrať. Oba tanečné subjekty fungovali pod dohľadom pani Anny Rechtoríkovej.
Učiteľom tanca v Klube Hviezdička bol Mgr. Radoslav Urbančok. Tréningy členov klubu sa realizovali v telocvični Základnej školy na Ulici slobody 2 v Poltári. Na trénovanie tanečníci využívali aj veľkú telocvičňu Stredného odborného učilišťa poľnohospodárskeho a Strednej združenej školy sklárskej v Poltári.
S narastajúcim počtom členov klubu bolo potrebné zvýšiť aj počet trénerov. V rokoch 2002 - 2004 tanec vyučovali aj súrodenci Ľubomír a Lucia Borákovci, ako aj Ján Gombala z Poltára a súrodenci Ľubomír a Radka Lörinčíkovci z Brezničky.
V roku 2002 došlo nielen k premenovaniu Klubu spoločenského tanca Hviezdička na Klub tanečného športu Poltár (KTŠ Poltár), ale aj k zmene vo vedení klubu. Vedúcim, ako aj trénerom sa stal Mgr. Radoslav Urbančok.
Od februára 2002 do júna 2004 sa členovia klubu prezentovali v Kultúrnom dome Poltár pred rodičmi a širokou verejnosťou vo vystúpeniach s názvom „Roztancovaná črievička“. V júni 2003 klub usporiadal svoju prvú celoslovenskú súťaž neregistrovaných párov s názvom „O cenu primátora mesta Poltár“, ktorá sa stala akýmsi odrazovým mostíkom pre usporadúvanie podobných akcií. Ďalšia celoslovenská súťaž „Valentínsky pohár“ sa konala vo februári 2004, kde si svoje tanečné zručnosti mohli okrem neregistrovaných párov vyskúšať aj absolventi „venčekových“ kurzov z okolia Poltára.
Pre tých, ktorým tanečný šport nebol ľahostajný ani počas letných prázdnin, zorganizoval klub v rokoch 2002 a 2003 letné tanečné sústredenia s cieľom zvyšovať výkonnostnú úroveň svojich členov. Prvé sústredenie sa uskutočnilo v stredisku „Strojár“ v Kokave nad Rimavicou a druhé v Spoločenskom dome v Prochoti pri Hliníku nad Hronom.
Od roku 1999 sa klub, aj bez finančných zdrojov z mestského rozpočtu, výrazne podieľal na „zviditeľňovaní“ mesta Poltár, a to nielen na území Slovenskej republiky, ale aj v zahraničí. Reprezentanti mesta Poltár v športovom tanci získali doteraz 2 taniere, 41 pohárov, 66 medailí, viac ako 100 diplomov a mnoho vecných cien za prevedené výkony v štandardných a latinsko-amerických tancoch. Skupinu štandardných tancov tvorí Waltz, Tango, Valčík, Slowfox a Quickstep. Medzi latinsko-americké tance patrí Samba, Cha-cha, Rumba, Paso Doble a Jive.
Koncom roka 2005 došlo k zmene názvu KTŠ Poltár na Novohradské tanečné štúdio URBIDANCE Poltár (NTŠ URBIDANCE Poltár), ktoré bolo zaregistrované na Ministerstve vnútra Slovenskej republiky ako občianske združenie.
Od vzniku klubu až podnes je najaktívnejším tanečným párom Radka Kyzeková a Radovan Orol. Po dvoch rokoch trénovania boli pripravení reprezentovať mesto Poltár a región Novohrad na celoslovenských súťažiach vo vekovej kategórii Deti II (10-11 rokov) ako neregistrovaný tanečný pár.
V roku 2003 boli zaregistrovaní do Slovenského zväzu tanečného športu, dostali členské preukazy a súťažili v kategórii Junior I D (12-13 rokov). Medzi registrovanými pármi absolvovali 12 súťaží, z toho 10 veľmi úspešne, čo im zabezpečilo dostatok bodov na postup o ďalšiu výkonnostnú triedu vyššie z D do C, kde v silnej konkurencii tancujú ešte aj v súčasnosti Junior II C (14-15 rokov). Na postup do absolútnej slovenskej elity im už veľa bodov nechýba, o čom svedčia aj ich tohtoročné umiestnenia na Majstrovstvách Slovenskej republiky.
Skvelým a bezchybným výkonom si v latinsko-amerických tancoch vytancovali krásne 5. miesto v konkurencii tanečníkov z celého Slovenska. Tento výsledok je pre región Novohrad v histórii MSR v LAT najlepší od vzniku tohto mladého športu. Pre mesto Poltár a jeho reprezentáciu v oblasti vrcholového športu je toto umiestnenie jedno z najlepších v rámci celého okresu. V štandardných tancoch skončili v celoslovenskej konkurencii na veľmi peknom 9. mieste.
Radovana a Radku, okrem trénerov NTŠ URBIDANCE Poltár, pripravuje aj „reprezentačný“ tréner Ing. arch. Igor Jágerský z Bratislavy, ktorý má veľký podiel na výchove týchto mladých talentovaných ľudí vo veľmi modernom a populárnom športovom odvetví pod názvom Tanečný šport alebo Športový tanec.
Reprezentácia mesta Poltár a regiónu Novohrad tanečnými pármi v celoslovenskom meradle je spojená s vysokými finančnými výdavkami na dopravu, kostýmy a tanečnú obuv, ktoré nie sme schopní uhradiť z vlastných zdrojov, lebo členské poplatky pokrývajú iba prevádzku tanečného štúdia.
Preto sa aj touto cestou obraciame na každého komu tanec nie je ľahostajný a prosíme Vás o pomoc. Podporte talentovanú mládež!
Kurz spoločenského tanca a spoločenskej výchovy
Žiaci 8. a 9. ročníka základných škôl sú vo veku, keď sa začínajú zaraďovať do spoločenského života, ku ktorému neodmysliteľne patrí aj zvládnutie základov spoločenského správania sa a krokových variácií spoločenských tancov.
Vyučujeme latinsko-americké, štandardné, národno-spoločenské, ľudové, ale aj párty tance: MAZURKA, CHA-CHA, WALTZ, JIVE, BLUES, FOXTROT, SAMBA, LETKISS, TANGO, VALČÍK, SLOVENSKÁ POLKA, ČESKÁ POLKA, ČARDÁŠ, COUNTRY, KAČACÍ TANEC, ROCK `N ROLL, TWIST, …
V našej tanečnej škole vyučuje diplomovaný učiteľ tanca Mgr. Radoslav Urbančok, ktorý už desať rokov poskytuje výuku nielen v tanečných kurzoch, ale aj súťažným tanečným párom, ktoré sú úspešné na slovenských i medzinárodných súťažiach.

Skryť Vypnúť reklamu

Obsah trojmesačného kurzu
ü Nácviky a generálka Venčekového plesu po 2 vyučovacie hodiny (90 min.).
ü Spoločenský protokol bude prezentovaný počas nácvikov.
ü Nácviky budú 1-krát týždenne, pričom presný deň, čas a miesto sa upresní dohodou.
ü Po ukončení kurzu sa uskutoční Venčekový ples, na ktorom sa slávnostne odovzdajú absolventské diplomy za úspešné ukončenie kurzu spoločenského tanca a spoločenskej výchovy.
V prípade záujmu o naše služby nás, prosím, kontaktujte na horeuvedenom telefónnom čísle alebo písomnou formou na adresu (e-mail) tanečnej školy.
Na stretnutie s Vami sa za Tanečnú školu URBIDANCE teší Mgr. Radoslav Urbančok, diplomovaný učiteľ tanca.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Skvelý program pre deti? Pomôže výzva Gesto pre rodičov
 2. Ako si správne vybrať akumulátorovú techniku?
 3. Rozdávajú sa dotácie na tepelné čerpadlá. Využite to, kým sa dá
 4. Slovenskí študenti rozumejú financiám čoraz lepšie
 5. Turistický sprievodca: Cestujeme na obľúbenú Malorku
 6. Morské oko vzniklo pred miliónmi rokov
 7. Samsung „zdivočel“. Za nákup ponúka späť až 2 tisícky
 8. Krížovkársky magazín Lišiak opäť v denníku SME
 9. Ázii dali košom. Tieto bicykle sa celé vyrábajú na Slovensku
 10. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac
 1. Viete, ako vzniká kvalitná šálka espressa?
 2. Turistický sprievodca: Cestujeme na obľúbenú Malorku
 3. Slovenskí študenti rozumejú financiám čoraz lepšie
 4. Rozdávajú sa dotácie na tepelné čerpadlá. Využite to, kým sa dá
 5. Morské oko vzniklo pred miliónmi rokov
 6. Keď sa inšpiráciou stane samotné víno
 7. Nezávislý test autokamer TESTADO dal vysoké hodnocení 9.1! Komu?
 8. O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku
 9. Samsung „zdivočel“. Za nákup ponúka späť až 2 tisícky
 10. Krížovkársky magazín Lišiak opäť v denníku SME
 1. Ázii dali košom. Tieto bicykle sa celé vyrábajú na Slovensku 44 680
 2. Za päť rokov chce mať päť reštaurácií 15 286
 3. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac 15 190
 4. Kedysi ovocie chutilo inak. Rozmanitosť sa zachovala na dedinách 13 922
 5. Zmenia sa Vysoké Tatry na lunapark? 13 702
 6. 15 miest v Grécku, na ktoré sú domáci najpyšnejší 11 945
 7. Ťažšie sa vám dýcha? Možno máte vlhký dom 11 583
 8. Morské oko vzniklo pred miliónmi rokov 10 718
 9. Magazín denníka SME: Leto v Čechách a na Morave 10 239
 10. Leto na Slovensku: Mimoriadny 48-stranový magazín týždenníkov MY 9 947
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Pri Hornej Strehovej sa zrazili tri autá.

Nepríjemné prekvapenia na cestách, šoféri bez vodičákov, jeden pod vplyvom drog

Policajné hliadky v kraji sa opäť presvedčili, že niektorí vodiči sú nepoučiteľní.

Policajné kontroly na cestách pokračujú.

Podujatie Lesná hudba má spojiť hudbu s ochranou prírody

Počas neho zaznie klasická i folklórna hudba, ale aj prednášky na rôzne témy.

ilustračné foto

Dorastenci MŠK Novohrad postúpili do druhej ligy

Mladíkov čakajú lákavé súboje.

MŠK Novohrad Lučenec.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nezvestného Mareka Michalíka z Kostolca vypátrali

Polícia odvolala pátranie po nezvestnom 35-ročnom Marekovi Michalíkovi s trvalým pobytom v Kostolci v okrese Považská Bystrica.

Už ste čítali?