Nedeľa, 5. júl, 2020 | Meniny má Cyril, MetodKrížovkyKrížovky

Spoločenské centrum 3Pé v Lučenci

IN Network Slovakia, n.o. je nezisková organizácia poskytujúca všeobecno-prospešné služby Jej zriaďovateľmi sú Cirkevný zbor BJB v Lučenci a občianske združenie IN Slovakia. Organizácia podporuje konkrétne aktivity zamerané na zlepšenie kvality živo

ta občanov, individuálny osobnostný rast a napĺňanie sociálnych potrieb. Rámec pôsobenia a činnosti združenia má celoslovenský charakter. Spolupracuje pri tvorbe a práci sociálno-charitatívnych projektov, rozvoj práce s mládežou, podporuje študentov zo sociálne slabších rodín, podporuje misijné aktivity v miestnych cirkevných spoločenstvách, čiastočne sa venuje vydavateľskej činnosti.
V súčasnosti v organizácií pracuje 16 zamestnancov na plný úväzok, 7 osôb v rámci aktivačného programu pre nezamestnaných a niekoľko dobrovoľníkov.
AKTIVITY ORGANIZÁCIE
1. Spoločenské centrum 3Pé v LC
Cieľom centra 3Pé je vytvoriť priestor, kde by všetky vekové skupiny v príjemnom a neohrozenom prostredí mohli zmysluplne tráviť čas, dať priestor na nadviazanie nových priateľstiev, priestor na sebarealizáciu s možnosťou zažiť Prijatie, Pomoc a Pravdu (3Pé). Vytvárame bezpečné miesto pre stretnutia, rozhovory, oddych, zoznámenia, nové nápady, spoločné hľadanie odpovedí na otázky a objavovanie samých seba.
Ponúkané programy centra
Detský klub Awana – je súčasťou medzinárodnej organizácie Awana clubs International. Ponúka celoročný program pre deti 1.-4.ročníka ZŠ formou zábavných hier, praktických úloh, biblického vyučovania a mnoho ďalších aktivít a to každý utorok od 16.00 – 18.00 hod. Pre deti od 5.-9. ročníka ZŠ ponúkame Dorastenecký klub, rovnako každý utorok od 17.00 – 19.00 hod.
Nízkoprahový klub - 3Pé čajovňa
Je jedným z troch nízkoprahových klubov v Banskobystrickom VÚC. Je otvorený tri dni v týždni. Vytvára bezpečné miesto pre relax, spojené s podávaním čaju, nealko nápojov pri počúvaní hudby a zúčastňovaní sa spoločenských hier. Obľúbeným je stolný futbal a biliard ako aj sledovanie programu Superstar. Klub vytvára priestor pre naväzovanie nových priateľstiev. Prevádzku klubu zabezpečujú dvaja pracovníci s mládežou v spolupráci s dobrovoľníkmi a to v každý utorok od 14.00 – 17.00 hod, v stredu od 15.00 – 19.00 hod (s možnosťou konverzácie s americkým lektorom) a v piatok od 15.00 – 22.00 hod. Raz mesačne ponúka diskusné kluby, ktoré sa snažia reagovať na akútne problémy a otázky mladých ľudí. Rozloženie tém sa snaží zodpovedať dopytu mladých ľudí. Klub vytvára priestor pre nadobudnutie nových znalostí s preventívnym zámerom naučiť sa správne rozhodovať v dnešnej dobe.
Nízkoprahový klub v Cinobani
Od decembra sme rozšírili ponuku pre deti a mládež, prevažne Rómov, vytvorením nízkoprahového klubu v Cinobani. Klub je otvorený päť dní v týždni a teší sa veľkej obľube (dokonca aj dospelých). Pomáha predchádzať alebo obmedziť negatívne sociálne javy a rizikové správanie (drogy, voľný sex, krádeže,...) a vytvára vhodné podmienky pre rozvoj určitých zručností, pre sociálne začlenenie ako aj pozitívnu zmenu v spôsobe života. Poskytuje klientom informácie alebo sprostredkuje odborné poradenstvo v sociálnej a psychologickej oblasti. Kluby v Lučenci aj v Cinobani sú podporené nadáciou Intenda v rámci grantového programu „Znižujeme prahy“.
Prednášky na stredných školách – ponúka programy pre študentov stredných škôl na aktuálne témy ako sú vzťahy, sex, AIDS, drogy, alkoholizmus s preventívnym zámerom poukázať na riziká, ktoré drogy, neviazaný sex, alkohol prinášajú. (Jedným z programov sú prednášky medzinárodnej organizácie ACET).
Klub mamičiek – Zatiaľ jediný klub v našom regióne. Je to klub neformálneho charakteru, ktorý tvoria hlavne matky na materskej dovolenke. Poskytuje priestor pre budovanie vzťahov s inými mamičkami, odpočinok, vzdelávanie najmä v oblasti výchovy detí, vzájomnú výmenu skúseností, podporu a pomoc pri rôznych problémoch s deťmi, kurzy angličtiny pre mamičky aj deti, ponuka kníh, časopisov a videokaziet, prednášky lekárov, psychológov a iných odborníkov. Pre deti sú ponúkané aktivity zamerané na podporu ich všestranného rozvoja. Klub je otvorený tri dni v týždni a to v utorok, stredu a vo štvrtok, vždy od 09.00 hod – 13.00 hod. V súčasnosti ho navštevuje priemerne 80 mamičiek a detí týždenne.
Programy pre nezamestnaných – ponúka skupinové a individuálne poradenstvo, pracovnú asistenciu, pomoc pri vyrovnávaní sa so sociálnymi a psychologickými následkami nezamestnanosti, motivovaniu k aktívnemu prístupu pri riešení vlastnej situácie, zvýšenie mobilizácie a rozvoj komunikačných a sociálnych zručností nezamestnaných,... každý deň od 08.00 – 16.00 hod. Niektoré z úspešných projektov Kluby práce, Program pre sociálne vylúčené skupiny (podporené DFID), Program podporovaného zamestnania (podporené PHARE), Centrum podpory malého podnikania žien Happy hand v spolupráci s nadáciou Integra (podporené EQUAL ). Klientom je k dispozícií verejný prístup na internet.
Programy pre alkoholikov - Ponúka každotýždenné programy pre abstinujúcich alkoholikov (klub AA), ako aj ich rodinných príslušníkov a priateľov (klub Al-Anon) založenom na 12 krokoch AA. Klub AA je otvorený každý štvrtok od 17.15 hod., a klub Al-Anon môžete navštíviť každý štvrtok od 16.00 hod. Supervíziu zabezpečujú odborníci z medzinárodnej organizácie EWAP.
Senior klub – ponúka aktivity a programy pre generáciu tretieho veku, s cieľom povzbudiť seniorov k aktívnemu životu. Programy zahŕňajú rôzne besedy s lekármi, historikmi, či špeciálnymi hosťami, diskusie o duchovných otázkach. Ponúka možnosť sociálnej interakcie, spoločenského vyžitia (spoločné návštevy galérie, filmov, poznávacie výlety), možnosť hrania spoločenských hier, zameraných na mentálny rozvoj. Združenie tiež vykonáva návštevy seniorov v domácnostiach, ako aj pravidelnú starostlivosť o skupinu seniorov v miestnom Domove dôchodcov. Klub seniorov je pre záujemcov otvorený v každú nepárnu stredu od 15.00 – 16.30 hod.
2. Letné jazykové kurzy angličtiny
Program sa zameriava na zvyšovanie odborných a jazykových vedomostí mladých ľudí. Cieľom je podporiť záujem mládeže o zdokonalenie sa v anglickom jazyku a zaujímavou formou počas letných prázdnin za prítomnosti zahraničných lektorov (prevažne USA). formovať ich morálne vedomie na princípoch kresťanstva. Prostredníctvom kontak-tov s mladými ľuďmi z iných krajín získajú kontakty so zahraničím a tiež nové poznatky a skúsenosti z rôznych oblastí života. Zvyčajne počas letných mesiacov pripravujeme päť konverzačných táborov pre vyše 450 účastníkov z nášho regiónu. Toto leto to budú nasledovné: KECY tábor pre mládež v Kremnici od 1.7-7.7.2006, Anglický tábor pre deti na ZŠ Vajanského v Lučenci od 3.7.-13.7.2006, Baseballový tábor na ZŠ Vajanského v Lučenci v tom istom termíne, Anglický tábor pre ženy v Lučenci od 4.7.-13.7.2006, Anglický tábor vo Veľkom Krtíši od 17.7-21.7.2006, Anglický tábor pre mládež v Račkovej doline od 23.7.-29.7.2006 a Anglický tábor v Panických Dravciach od 31.7.-4.8.2006. Prípadní záujemcovia sa môžu informovať v kancelárii Spoločenského centra 3Pé na tel. č. 4512974-5, resp. na 0907169875, e – mail: inslovakia@stonline.sk.
3. Chata Komenského v Račkovej doline
Konferenčné a rekreačné stredisko Chata Komenského poskytuje služby individuálnym zákazníkom ako aj organizovaným skupinám so súčasnou kapacitou 80 osôb. Toto rekreačné zariadenie je možné využiť aj pre usporadúvanie škôl v prírode či lyžiarskych zájazdov. V areáli rekreačného zariadenia sa nachádza vlastný lyžiarsky vlek. Skupiny či jednotlivci, ktorí majú záujem využiť ponúkané služby tohto zariadenia sa môžu prihlásiť na tel. č. 044/5293292, resp. na mobilnom tel. č. 0903501852, e – mail: rackova@mail.viapvt.sk Od septembra 2006 plánujeme rekonštrukciu zameranú na zvýšenie štandardu poskytovaných služieb.
4. Vydavateľská činnosť
Organizácia už sedem rokov pripravuje preklad, tlač a distribúciu knihy „Our Daily Bread“, vydávanej organizáciou RBC Ministries v Grand Rapids, USA. Záujem o publikáciu „Chlieb náš každodenný“ neustále narastá. V súčasnosti ju vydávame v náklade 5 500 ks.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac
 2. Lokálne nákupy vo VIVO! Markete
 3. Za päť rokov chce mať päť reštaurácií
 4. Zmenia sa Vysoké Tatry na lunapark?
 5. Kedysi ovocie chutilo inak. Rozmanitosť sa zachovala na dedinách
 6. Ťažšie sa vám dýcha? Možno máte vlhký dom
 7. 15 miest v Grécku, na ktoré sú domáci najpyšnejší
 8. Novým prezidentom FSOK sa stal Miroslav Kot
 9. Najrýchlejší dopravný prostriedok je bicykel
 10. Magazín denníka SME: Leto v Čechách a na Morave
 1. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac
 2. Terasa upratovala s Kositom. Čistili Borovicový háj i Pľuvátko
 3. Štart sezóny F1 je za dverami
 4. Predajne Terno a KRAJ znižujú ceny desiatok produktov
 5. Tieto chyby sú pri zateplení fasády najčastejšie
 6. Tesco pomôže ľuďom v núdzi ešte viac
 7. Lokálne nákupy vo VIVO! Markete
 8. Hrdinovia bez potlesku
 9. Odvezte sa Ľadovým expresom spoznávať juh Slovenského raja
 10. Herec a dabér Pavel Soukup: můj test autokamery Mio MiVue 798
 1. Kedysi ovocie chutilo inak. Rozmanitosť sa zachovala na dedinách 21 653
 2. Za päť rokov chce mať päť reštaurácií 15 447
 3. Ťažšie sa vám dýcha? Možno máte vlhký dom 15 271
 4. 15 miest v Grécku, na ktoré sú domáci najpyšnejší 14 487
 5. Zmenia sa Vysoké Tatry na lunapark? 11 458
 6. Tieto chyby sú pri zateplení fasády najčastejšie – vyhnite sa im 10 944
 7. Magazín denníka SME: Leto v Čechách a na Morave 10 188
 8. Leto na Slovensku: Mimoriadny 48-stranový magazín týždenníkov MY 9 918
 9. Južný Cyprus: skvelá dovolenka až do skorej jesene 9 546
 10. Predáva top mäso, varuje pred reťazcami, kvalitu hľadá na farme 8 878
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Mimel do svojich radov získal slovenského reprezentanta

Lučenec skladá káder na ďalší ročník.

Martin Směřička.

VÍKENDOVÝ SERIÁL: Narodili sa s hudbou v krvi

Pohľad na rómskych hudobníkov vo Fiľakove je aj kúskom histórie mesta samotného.

Hudobná skupina Ernesta Bariho v tridsiatych rokoch 20. storočia: Ernest Bari – primáš; Július Bary (syn Ernesta) – druhé husle; Emil Barry (syn Ernesta) – bubon.

Medzi 29 novými prípadmi koronavírusu sú aj z okresov Revúca a Rimavská Sobota

Z nových prípadov zachytili až jedenásť v okrese Tvrdošín.

Testovanie vzoriek na ochorenie COVID-19.

Športové NAJ: Ostrieľaný Fehérvári zanechal na palubovkách svoj rukopis

Skúsený futsalista túžil po účasti na európskom a svetovom fóre.

Atilla Fehérvári sa lúči s reprezentáciou.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Už ste čítali?