Piatok, 10. júl, 2020 | Meniny má AmáliaKrížovkyKrížovky

Bodnárová a Ivan sú novými majstrami kraja!

Krajské kolo jednotlivcov a družstiev ZŠ v atletike chlapcvo a dievčat pre školský rok 2005/06, ktoré bolo v stredu 24.mája na tartanovej dráhe v Banskej Bystrici, prinieslo veľkú radosť farbám Lučenca. Dážď a zima síce ovplyvnili viaceré výkony, ale nema

li vplyv na suverénne víťazstvo žiačky ZŠ Vajanského Dominiky Bodnárovej v behu na 60 m – 8,28 s. Trojmetrový náskok v cieli zúročil jej trojročnú tréningovú snahu v Jump Clube Lučenec. Ešte presvedčivejšie zvíťazila v behu na 300 m trati časom 43,83 s. Majstrom kraja sa stal aj jej tréningový partner Radoslav Ivan, žiak ZŠ Haličská 7, ktorý potvrdil svoje kvality víťazstvom v behu na 300 m časom 39,81 s, keď druhého v cieli porazil o viac ako 5 metrov. Bronz mu ušiel v behu na 60 m o 3 stotiny sekundy výkonom 7,92 s. Nika a Rado trénujú v CVČ Magnet, ktorý im za pomoci ZŠ Haličská 8 a ZŠ Novomeského vytvára solídne podmienky. Verím, že nás svojimi výkonmi prekvapia aj na medzinárodných Majstrovstvách SR v atletike žiakov – Kalokagatia 2006 – v Trnave v dňoch 26.-28. júna. Potešilo aj striebro Adama Podhoru zo ZŠ Kubínyiho vo vrhu guľou výkonom 12,38 m. Škoda, že nezopakoval výkon z majstrovstiev okresu 12,97 m, ktorý by stačil na víťazstvo. Osobný rekord a tretie miesto si v behu na 800 m vybojovala žiačka ZŠ Novomeského Ivana Líšková časom 2:38, 83 min.. Na bronzovej priečke skončili aj štafety chlapcov ZŠ Haličská 8 a dievčat ZŠ Vajanského časmi – 31,44 s a 34,79 s. V súťaži družstiev kolektívnym výkonom príjemne prekvapili chlapci ZŠ Haličská 8, ktorí ziskom 733 bodov obsadili 3.miesto. Od striebra ich delilo 7 bodov. Tretie boli aj dievčatá zo ZŠ Vajanského, ktoré vďaka dvojnásobnému víťazstvu Bodnárovej a bojovnému duchu celého družstva získali 714 bodov.
Víkendové Majstrovstvá SsAZ v atletike prípraviek, mladšieho a staršieho žiactva v Pov. Bystrici a Dubnici nad Váhom ukázali, že najmladší atléti Jump Clubu Lučenec pevne držia svoju pozíciu v oblasti od Dubnice cez Pov. Bystricu, Žilinu, Martin, Oravu, Liptov, Banskú Bystricu, Zvolen, Detvu až po R. Sobotu.