Sobota, 12. jún, 2021 | Meniny má ZlatkoKrížovkyKrížovky

Sobota naplno, LAFC naprázdno

Tri body a dva góly si zaknihovali v prvom zápase sezóny a v premiérovej účasti v prvej lige Turčianske Teplice. Diváci videli výborný, útočný a bojovný futbal s viacerými peknými akciami na oboch stranách. Napriek tomu sa góĺových šancí nezrodilo mnoho.

Turčianske Teplice – Lučenec 2:1 (0:0)
Góly: 59. Kravárik, 64. Hoferica – 71. Csányi
Žlté karty: 19. Csányi
Divákov: 650
Rozhodoval: Havrila
T. Teplice: Machovič – Šovčík, Kravárik, Ždimera, Šavol – Kempn, Pravňan, Hoferica (90. Schmidt), J. Koleno – Privitzer (73. Bajza), Jeťko (87. Letrik). Tréner: Ivan Šimček
Lučenec: Michalík – Csányi, Ilko, Seman, Vaculčiak – Szegedi (82. Šulaj), Adám, Drugda, Domík – Čakajík, Hricov. Tréner: Vlasimír Rusnák
Prvú si vypracovali Teplice. Jeťko zbehol po pravej strane, odcentroval pred súperovu bránu, Privitzer loptu spracoval, no poslal tesne nad bránu. O tri minúty neskôr po centri Šavola hlavičkoval tesne vedľa lučeneckej brány Jeťko. V 28. minúte pohrozil prudkou strelou spoza šestnástky Drugda (Lučenec). Po Hofericovej prihrávke v 39. minúte sa k lopte dostal J. Koleno (Teplice) a jeho strela mierila pod brvno. Brankár Lučenca Michalík loptu vyškriabal na roh. Po zmene strán si dve príležitosti vybojovali hostia. Najskôr ofenzívne hrajúcim Čakajíkom a potom Semanom. Brankár Teplíc riešil aj prienik Hricova v 57. minúte. Prvý gól však padol do siete mužstva z Novohradu. V 59. minúte trikrát odrazená lopta v „malom vápne“ Lučenca doskákala ku Kravárikovi a ten ju prudko poslal do pravého rohu Michalíkovej brány. V 64. minúte prišla dupľa, keď po strele Hofericu padol druhý gól Teplíc. Potom hostia zvýšili obrátky a ich snaha bola korunovaná úspechom. Csányi v 71. minúte z priameho kopu krásnou strelou upravil skóre.
Slová trénerov:
Ivan Šimček (Teplice): „Dosiahli sme prvé víťazstvo Teplíc v druhej najvyššej slvenskej súťaži a na úvod sezóny sme dali dva pekné góly.“
Vladimír Rusnák (Lučenec): „Za stavu 0:0 sme si vypracovali dve vyložené šance, ktoré sme však nevyužili. Naopak, súper potrestal naše chyby a dal dva góly. Teplice vyhrali so šťastím. Gratulujem im k prvému víťazstvu v prvej lige.“

Rimavská Sobota - Košice „B“ 4:1
Skúsenejší hráči Rimavskej Soboty si poradili s mladíkmi z Košíc a urobili tak prvý krok na ceste za cieľom - umiestniť sa v prvej štvorke. Prvú šancu v stretnutí však mali hostia, lenže Krakovský v 4. minúte v koncovke neuspel. Gólový účet stretnutia otvoril v 5. minúte po prihrávke Tomka Lazúr, ktorý prestrelil brankára Miščíka. V 16. minúte zakončoval po rohu Pisára nedôrazne Hílek. V 31. min strieľal Hílek pre zmenu vedľa brány. Druhýkrát sa skóre menilo v 35. min, Tomko prihral Pisárovi, ktorý sa presadil v súboji s obrancom Krakovským, a košický brankár kapituloval. Nováčik súťaže zvýšil svoju ofenzívnu aktivitu, no strelecké pokusy Kužmu a Lišku sa neujali.
V úvode druhého polčasu boli hostia veľmi blízko k zníženiu stavu, lenže Gajdoš vo veľmi dobrej pozícii vystrelil slabo. Tretí gól domácich sa zrodil v 51. min, kedy sa lopta po rohu Pisára dostala k Janečkovi a ten svoju premiéru v drese Rimavskej Soboty prikrášlil gólom. Na rozdiel štyroch gólov zvyšoval v 58. min po výbornej prihrávke Lazúra Pisár. Stačilo mu iba nastaviť nohu. Prehru hostí zmiernil striedajúci Matia, ktorý využil nekoncentrovanosť Gemerčanov.

Rimavská Sobota - Košice „B“ 4:1 (2:0)
5. Lazúr 1:0
35. Pisár 2:0
51. Janečka 3:0
58. Pisár 4:0
74. Matia 4:1
Žlté karty: Hílek - Kuzma, Adam, Sciranka.
Rozhodoval: Hrčka
725 divákov
Rimavská Sobota: Benko - Janečka, Kaščák, Hrabáč, Filo - Hloušek (75. Latiak), Kubinec, Hílek, Lazúr - Pisár (69. Gibala), Tomko. MFK Košice B: Miščík - Hanzuš, M. Kováč, Krakovský, Adam - Zajac (67. Matia), Sciranka, Kuzma (67. Škutka), Juhar - Líška (82. Horváth), Gajdoš.

1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  2. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  3. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť
  4. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány?