Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Soboťania Močenku 5 banánov naložili!

Gemerčania sa pustili do úspešného nováčika bez rešpektu a brankár Gála bol už v 1. a 2. minúte v ohni striel. Po rohu lopta z hlavy domácich skončila tesne nad a vedľa brány. Našťastie sa nepotvrdilo pravidlo nedáš - dostaneš, keď už o minútu perfektn

FC RIMAVSKÁ SOBOTA - ŠK ELDUS MOČENOK 5:0 (3:0)
Góly: 30., 75. a 90. R. Tomko, 14. G. Geri, 48. Latiak, ŽK: 33. R. Paľo (Močenok),
Rozhodoval: Dušan SEDLÁK, 1137 divákov

e dlhou prihrávkou Dobiáš uvoľnil Uzolu, ale brankár Kuciak vybehnutím zmenšil strelecký uhol. Táto akcia akoby pribrzdila rozlet domácich a v 12. minúte po peknej kombinácii trojice útočníkov vyloženú šancu Kamenský nepremenil. V 14. min. zahrával z pravej strany Kubinec kop z rohu a Géri hlavou pod brvno nedal gólmanovi šancu. V 19. min. sa dostal Pisár pred brankára, ale jeho slabú strelu brankár poľahky zlikvidoval. V 23.min. nádherný lob Hílka s problémami vytlačil Gála na rohový kop. Hostia sa pokúšali neustále o rýchle protiútoky, ale domáca obrana už bola pozorná. V 30. min. sa situácia opakovala, ale tentoraz zakončoval najlepší hráč na ihrisku Tomko na 2:0. Domáci excelovali, zatlačili hostí do defenzívy, dieru v obrane však našiel Latiak, ale jeho strelu zázračne brankár chytil. V druhom polčase zranených hráčov Gála a Dobiáša po skrumáži v závere 1. polčasu vystriedali hostia Fišanom a Andrášikom. Brankár Fišan sa v bráne ešte ani nezohrial, keď presný center Tomka našiel Latiaka a ten zvýšil nádhernou rybičkou na 3:0. V 52.min. Kaščákova bomba z 30 m skončila tesne vedľa pravej tyče. V 56. min. Pisár nevyužil tutovku. Záver zápasu už patril Gemerčanom, menovite Tomkovi, ktorý najskôr v 75. min zvýšil na 4:0, a v nadstavenom čase zavŕšil svoj hatrick.
Ladiskav Hudec (ELDUS): „Bol to dobrý zápas, ale mali sme veľké oči. Prišli sme hrať ofenzívne a doplatili sme na to. Musíme sa rýchlo otriasť a rozmýšľať nad stratégiou. Pri takom silnom súperovi ako je Rimavská Sobota sa musíme zariadiť inak,“ povedal na tlačovke tréner Eldusu Močenok Ladislav Hudec, ktorého mrzela nevyužitá šanca Štefana Uzolu a dve nevyužité štandardné situácie v úvode. Hudec nechcel pokaziť zabetónovaním šestnástky futbal, ale 5 gólov v sieti ho mrzí.
Mikuláš Komanický (FC Rim.Sobota): „Musím pochváliť Močenok, že sa nesklonil k defenzíve ani za stavu 4:0,“ povedal tréner FC Rimavská Sobota a pokračoval: „Vedeli sme, že Močenok je silný v brejkoch. Podarilo sa nám však dať 3 góly po rýchlych protiútokoch, hoci sme boli na začiatku trochu opatrní. Videl som ich hrať s Prešovom a podľa toho sme prispôsobili náš spôsob hry. Vyšiel nám ale s takým výsledkom sme nepočítali.“
V prvom vzájomnom zápase, ktorý bol pred rokom prehrala Rimavská Sobota v Močenku 3:0. Hudec priznal, že v kabíne to spomínali a podotkol, že v tom čase to bol pre Močenok veľký výsledok. Komanický sa pred zápasom týmto výsledkom nezaoberal.
FC Rimavská Sobota: Kuciak - Hrabáč, Kaščák, Géri, Filo - Latiak, Hílek, Kubinec, (69.min Kučerňák), Lazúr (86.min Hloušek) - Pisár (64.min. Šivečevič), Tomko
ŠK ELDUS Močenok: Gála (46.min. Fišan) - Poštrk, Grisuda, Kubala, Paľo - Hotváth, Pavlík, Čambal - Uzola (81.Červenec), Dobiáš, (46.Andrášik) , Kamenský

Soboťania si na Košice trúfajú!
Tréner Komanický na otázku či si trúfa spolu s kolektívom na najbližšieho súpera v Slovenskom pohári MFK Košice, ktorému aj v najvyššej futbalovej súťaži ide karta, odpovedal sebavedomo: „Košice to nebudú mať u nás ľahké. Zápas s Košiciami mal vždy v Rimavskej Sobote osobitnú atmosféru. Prečo by sme sa nepokúsili ich poraziť. Do každého zápasu idem s jediným cieľom, vyhrať a proti Košičanom to určite nebude inak,“ nechal sa počuť tréner FC pred pohárovým utorňajším duelom, ktorý sa uskutoční v utorok na ihrisku FC Rimavská Sobota.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  1. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  2. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  7. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Podcast je náhrada miestneho rozhlasu

Správy z miestneho rozhlasu patria roky ku koloritu slovenských miesta obcí.

Jednou z hlavných výhod podcastov je, že ich môžete počúvať, keď vám to vyhovuje,“ povedal Jaroslav Kizek z agentúry M KREO.

J.Mikas: Plošné testovanie je užitočné, môže ovplyvniť vývoj pandémie

Hlavný hygienik registruje obavy ľudí navštíviť odberné miesta, najmä z dôvodu možného rizika prenosu nákazy.

Hlavný hygienik SR Ján Mikas.

Ani v predvečer testovania nevedia či otvoria všetky odberné miesta

Podľa všetkého budú v Hnúšti chýbať zdravotníci.

Odberné miesta sú v Hnúšti prichystané, samospráva ešte nevie či budú všetky v sobotu aj otvorené.