Streda, 6. júl, 2022 | Meniny má Patrik, Patrícia

Na telo s Ing. arch. Jurajom Dobrockým

Lučenský basketbal dostáva druhý dych! Po vlaňajšej, síce majstrovskej parádnej, no zároveň treba povedať aj poriadne hektickej sezóne, sa úradujúci kráľ slovenského basketbalu BK E.S.O. Lučenec stavia pevne na nohy. Žiadne kuvičie hlasy o výpredaji majst

rovskému tímu, veľkých dlhoch klubu a tmavej budúcnosti BK E.S.O. Lučenec sa vraj nenaplnia. Ešte pred začiatkom novej sezóny 2006/07 sa lučenskí basketbaloví činovníci pustili do renovácie najúspešnejšieho klubu z Novohradu, Gemeru a aj Malohontu. Ako prvé sa obnovovalo vedenie. No to nie je všetko. Lučenský klub dokázal nielen udržať svoje najväčšie esá, ale do tímu počas leta pritiahol ďalšie nové posily. A to najlepšie na koniec. Novohrad to s basketbalom myslí naozaj vážne. Podľa našich informácii sa v najbližšej dobe stane náš región centrom mužského basketbalu na Slovensku. Viac o tom, ako to s tým lučenským basketbalom vlastne je, už v nasledujúcich riadkoch....

SkryťVypnúť reklamu

O Vás je známe, že basketbalu obetujete veľa z vášho voľného času, ale aj veľa peňazí. Môžete nám prezradiť prečo?
- Basketbal pre mňa nie je len šport, aj keď medzi športmi je určite u nás jednotkou. Spájajú sa tu ale rôzne roviny záujmov. Začnem tou, ktorá je pre mňa najmenej podstatná, ale pritom u mnohých na prvom mieste - koníček, resp. záľuba. Niekto investuje do poľovačiek, iný vyhľadáva rôzne formy zábav, u mňa je to basketbal. V druhej rovine chápem basketbal ako výzvu, aby Lučenec cez basketbal posielal svoju vizitku do sveta, aby bol tvárou i obsahom mesta. Ak idem dnes do Bratislavy a hovorím s niekým prvýkrát o Lučenci, tak sa často stretávam s reakciou: „Lučenec -aha, basketbal.“ A to je pre mňa ako obyvateľa tohto mesta a sponzora klubu veľké zadosťučinenie. V tretej rovine sa snažím, aby sme nepredstavovali len holú fasádu, ale pevnú stavbu s ideou a obsahom. Pre mňa teda basketbal nie je iba kratochvíľa, vidím za tým stieranie charakteru vidieckej oblasti, zvyšovanie geografického významu, integrovanie ľudí, ich mobilitu v regióne a mnoho ďalších pozitív.
Ako sa hovorí, za ľudí nehovoria reči, ale činy. O vás hovoria, že ste basketbalový fanatik, ktorý je ochotný ísť za víťazstvami cez všetky prekážky. Čo myslíte, dočká sa lučenský fanúšik podobných úspechov ako teraz aj v budúcich rokoch?
- Samozrejme, že našim cieľom je dlhodobý pobyt na najvyšších priečkach. Ak niekto investuje do basketbalu po toľké roky, musí stavať nie na náhodných výsledkoch, ale pracovať koncepčne a v podstatne širších súvislostiach, ako je jedna sezóna. Nepovažujem sa za viac, než to čítate z výsledkov tohto klubu. A tak ma logicky, rovnako ako ostatných, sprevádzajú aj zlé výsledky. Ale snažím sa robiť všetko pre to, aby sa postavilo a udržalo také mužstvo, ktoré bude hrať dobrý basketbal sprevádzaný aj dobrými výsledkami.
Tú parafrázu ísť cez všetky prekážky za výsledkami často nahrádzam citáciou najväčšieho vojvodcu Európy Hanibala: „Cestu si vždy nájdeme. A keď ju náhodou nenájdeme, tak ju vytvoríme!“ A to je odkaz aj pre lučenského fanúšika....
V Lučenci sa už niekoľko rokov vedie slovná bitka o to, či je naše mesto basketbalové, alebo futbalové. Na rovinu, ktorý šport podľa vás vládne tomuto mestu? A aké miesto, podľa vás, patrí Novohradu v slovenskom meradle?
- Pre mňa je odpoveď jednoznačná a stále považujem basketbal za špičku medzi kolektívnymi športmi. Sme hrdí na to, že je najsledovanejším a teda najzaujímavejším športom na medzinárodných športových kanáloch, že je zároveň najrozšírenejším univerzitným športom a preto investovať do veci, ktorá nás maximálne napĺňa, sa oplatí ....
Sme hrdí na to, že aj naším pričinením sa táto hra udomácnila v našom meste a chceme, aby prispela aj k dosahovaniu vyššej úrovne tohto športu u nás na Slovensku. Titul, ktorý sme v uplynulej sezóne získali, má nedoceniteľný význam pre zviditeľnenie mesta a celého regiónu, ale aj pre zviditeľnenie sponzorov a tým vytvorenie pozitívnejšieho obrazu o nás. V tomto pohľade sa účinkovanie BK E.S.O. zďaleka nedocenilo. Bol by som veľmi rád, keby sa o tejto dimenzii širšie diskutovalo a dal sa priestor najmä tým, ktorí sa pričinili o tieto nezabudnuteľné, hodnotné chvíle, a to nielen starostom, lekárom, právnikom, manažérom, ale všetkým Lučenčanom a pravidelným hosťom z celého regiónu i Maďarska ...
Poďme hovoriť o tom, čo bude! BK E.S.O. Lučenec už niekoľko sezón bojuje s názormi, že tento klub nepatrí Lučenčanom, že je klubom jedného človeka – Juraja Dobrockého. Čo si o tom myslíte a ako to teda s tým E.S.O. vlastne je?
- Viete, platí aj tu, že reči sa hovoria a chlieb sa je. Vzhľadom na postavenie basketbalu v porovnaní s inými odvetviami je titul Majster Slovenska najvyšší v histórii športových výsledkov nášho regiónu. Prvé poďakovanie teda patrí všetkým, ktorí sa k celému dianiu pripojili, bez ktorých by nikdy takýto úspech nebol možný. Sem, pochopiteľne vedľa verných účastníkov – divákov, patria najmä sponzori. Poďakovanie preto patrí aj tým, ktorí pre tento šport a dosiahnuté výsledky poskytli finančné prostriedky. Tretie poďakovanie chcem vysloviť tým, ktorí to robia ako svoju prácu, robia ju so zápalom a nadšením a nevidia za tým len športový výsledok. Týmto všetkým tento klub patrí. Aby som však odpovedal aj priamo, zrejme chcete počuť môj záujem v tomto účinkovaní. Priznám sa, že pre nás budujeme značku. 1. E.S.O. je postupne značkou, ktorá nedevalvovala, ba naopak, som presvedčený, že dnes má najvyššiu hodnotu a musím podotknúť, že nie je na predaj.
Ďalšia štipľavá otázka. Nie je tajomstvom, že tak ako väčšine klubov na Slovensku, tak aj v BK E.S.O. Lučenec sa basketbaloví činovníci pasujú s fenoménom meškania výplat hráčov. Môžete to potvrdiť, prípadne vysvetliť príčiny?
- K otázke peňazí sa vyjadrovať nebudem.
Aké máte plány s lučenským klubom do budúcna?
- Obhájiť titul, vyhrať Slovenský pohár, čestne obstáť a získať skúsenosti v medzinárodnom pohári. Chceme posilniť klub najmä o mladé talenty a získať pre Lučenec prípravné Olympijské basketbalové centrum mužov.
Športová hala na Výstavisku má už niekoľko športových sezón za sebou, významné medzinárodné športové podujatia, kultúrne akcie a v neposlednom rade dva basketbalové extraligové tituly. Náročnosť divákov a návštevníkov neustále rastie, pripravujete ohľadom športového stánku aj niečo nové?
- Moja nová marketingová stratégia nezabúda ani na tento aspekt. Začali sme spoluprácu s ďalšími tvorivými ľuďmi, ktorých myslenie vystihuje potreby náročného diváka. Aj z tohto pohľadu sme prijali stratégiu modernizácie ŠH Výstavisko na 1. E.S.O. Arénu. Prebehne v troch etapách: prvá etapa je v oblasti zvukovej aparatúry a svetelných efektov, pričom začiatok novej sezóny by mal divák pocítiť aj zvýšenie nielen športového, ale aj estetického zážitku. Ďalšia etapa je rekonštrukcia strechy a záverečná – zmodernizovanie šatní, sociálnych zariadení a celkový vnútorný dizajn. Nakoľko súčasťou 1. E.S.O. Arény by aj naďalej boli relaxačné a rehabilitačné zariadenia, takto by sa vytvoril jeden z najmodernejších športových komplexov na Slovensku, ktorý by spĺňal najprísnejšie kritéria pre už spomínané Olympijské basketbalové centrum.
V minulých dňoch sa tu objavila zaujímavá informácia, podľa ktorej má do nášho regiónu namierené svetová basketbalová špička. Čo je pravdy na tom, že sa uvažuje o zápasoch Izraela na Výstavisku?
- My to berieme ako samozrejmosť, že keď je Lučenec majster, potom logicky v Lučenci hrá aj reprezentácia SR. Áno, náš záujem je priviesť do Lučenca prípadne aj izraelskú reprezentáciu. Či to bude ženská, alebo mužská, o tom sa ešte nerozhodlo.
Aké máte očakávania od nového vedenia, v ktorom po odchode Mižúrovcov nastali viditeľné zmeny. Budú podľa vás k lepšiemu?
- Vo vedení zmeny nastali a ešte nastanú, lebo práve ľudia vo výbore by mali byť viac invenční. Zdá sa, akoby niektorí ziskom titulu dosiahli svoj vrchol. Na jeho obhajobu a smelé ambície treba ale oveľa viac. Očakávame od každého nielen mechaniku, teda prijímať, ale aj tvorbu, teda nápady a invencie. Som presvedčený, že tu bude výrazný rast produktivity v záujme mobility a širokého integrovania nášho basketbalového spoločenstva. Naša predstava do budúcnosti je nevidieť za celým snažením len basketbal, ale aj mesto Lučenec a, logicky, aj značku 1. E.S.O. Pre sponzorov je nevyhnutné, aby nás zodpovedne brali najmä partneri z oblasti ekonomickej a spoločenskej. Obzvlášť v situácii, kedy 1. E.S.O. zastreší viaceré významné projekty so zahraničnými investormi a dobrá značka znamená pre nás – a tým nemyslím iba naše firmy, ale aj mesto a región – podstatne lepšiu východiskovú pozíciu pri rokovaniach.
Čo by podľa vás ešte lučenský klub potreboval zmeniť, vylepšiť, jednoducho povedané, čo potrebuje k tomu, aby si všetci zainteresovaní povedali: „Tak toto je basketbalová paráda!“
- V prvom rade, aby to všetci prijali ako stále pozitívne sa formujúci klub. Veď podľa výsledku z prvého prípravného zápasu sme dostali len najlepšiu kritiku. Máme káder, ktorý má priestor pre rast a to vo všetkých smeroch. Je mladším, hravejším, univerzálnejším, rýchlejším a inteligentnejším tímom. Bolo by neodpustiteľnou chybou a hazardom nevyužiť takýto potenciál. To ale znamená, že musia ísť bokom rôzne osobné záujmy a ambície a všetci musia svoju prácu podriadiť celku. Nech máme s takýmto kádrom radosť pracovať a byť užitoční, v záujme spoločnej veci. Nech u každého z nás je podstatou stále viac dávať, ako prijímať....

Najčítanejšie na My Novohrad

Inzercia - Tlačové správy

 1. Slovákovi sa podaril zázračný vynález. Môže zmeniť predpovede počasia
 2. Prázdniny znamenajú oddych, ale aj riziká. Ako sa im vyhnúť?
 3. Akú trasu si vybrať do Chorvátska a koľko vás bude stáť
 4. Kam na samozbery marhúľ, broskýň, levandule alebo malín
 5. Vypnite si reklamu na SME.sk a odomknite všetky články
 6. Foodblogerka Nikoleta Kováčová: Prečo nechcem deti
 7. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí!
 8. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami
 1. Akú trasu si vybrať do Chorvátska a koľko vás bude stáť
 2. Prázdniny znamenajú oddych, ale aj riziká. Ako sa im vyhnúť?
 3. Kam na samozbery marhúľ, broskýň, levandule alebo malín
 4. OverenaSpolocnost.sk - novinka v oblasti účtovných auditov
 5. Nadšenie zo skúsenosti prenášajú v dm na zákazníka
 6. Vypnite si reklamu na SME.sk a odomknite všetky články
 7. Foodblogerka Nikoleta Kováčová: Prečo nechcem deti
 8. Kamery do auta: Čo dokážu a akú by ste si mali vybrať?
 1. Vodiči, pozor na drahé tankovanie v zahraničí! 16 379
 2. Mladá nádej Slovenska. Pracoval aj pre americkú armádu 12 470
 3. Slovenské oplátky ocenil aj svet. Receptúru pozná jeden človek 12 335
 4. Leto v Čechách a na Morave: Tipy na výlety v susednej krajine 9 120
 5. Kam na samozbery marhúľ, broskýň, levandule alebo malín 7 840
 6. Foodblogerka Nikoleta Kováčová: Prečo nechcem deti 6 989
 7. Je pre vás oddych synonymom spoznávania? Vycestujte za zážitkami 5 587
 8. Vychádza nový časopis pre šikovné ruky a útulný domov 4 952

Blogy SME

 1. Martin Greguš: Team-building za cca 5 899 eur - je to možné? Pozrime sa na počet zamestnancov, ktorý sa opäť raz vymkol z podkontroly - Metropolitný inštitút
 2. Peter Paulík: Svetový úspech slovenského mosta
 3. Jana Melišová: KRÁTKO O RODIČOVSTVE…
 4. Elena Antalová: Ohovárať iných "fasa", divák "ďakuje" za bulvár naživo.
 5. Věra Tepličková: Osvetové aktivity alebo Malá inšpirácia zo zahraničia
 6. Soňa Bulbeck: O nevidteľnej ministerke a viditeľnej kultúre...
 7. Silvia Valkovič: Leto
 8. Ivan R. V. Rumánek: Nerealizovaná "moravčina" (Jazyk je všetko 25)
 1. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodského.(Oprava mena). 23 773
 2. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 13 440
 3. Martina Hilbertová: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli. 10 261
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 7 996
 5. Post Bellum SK: Návrat mohol byť ťažší ako útek 4 882
 6. Marián Kozák: Stretnutie s mojimi spolužiakmi z vysokej školy v Nitre po 16 rokoch 3 619
 7. Martin Greguš: Práca za 216 eur s DPH/hod? Pozrite si závery z kontrol v mestských podnikoch. Metropolitný inštitút - za dva roky na bežné výdavky o milión EUR viac 3 259
 8. Martin Greguš: Ministerka Remišová s notebookom s nalepeným heslom na obrazovke...Je toto normálne? 2 994
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 6. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 7. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 40. - Arktída - Expedícia MacMillan s účasťou amerického letectva z roku 1925
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Výrazná rekonštrukcia ciest v okrese Poltár stále prebieha.

Ešte v tomto roku sa prebehne oprava ďalších kľúčových úsekov.


10 h
Pohľad z okna, z ktorého chlapec vypadol.

Chlapec dopadol na striešku nad vchodom, z ktorej spadol na zem.


16 h
Petra Šuleková (uprostred) získala na M-SR v Trnave pódiové umiestnenie

Rodáčka z Divína Petra Šuleková uzavrela sezónu na M-SR mužov a žien. Zaslúžený oddych vystrieda drina. Bežkyňa zostáva aj naďalej vo farbách ŠK ŠOG Nitra.


19 h
Prvé premietanie majú už lučenecké Letné Filmové Dvory (LFD) za sebou.

Podujatie prináša kvalitnú európsku kinematografiu iba za jedno euro.


4. júl

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

K nezvládnutej organizácii sa vyjadrili aj usporiadatelia z agentúry Profi Event.


16 h

Chlapec dopadol na striešku nad vchodom, z ktorej spadol na zem.


16 h

Strelnú zbraň použili prvý raz.


11 h

Naďalej platí mimoriadna situácia, je uzavretý pre autá, cyklistov a chodcov.


4. júl

Blogy SME

 1. Martin Greguš: Team-building za cca 5 899 eur - je to možné? Pozrime sa na počet zamestnancov, ktorý sa opäť raz vymkol z podkontroly - Metropolitný inštitút
 2. Peter Paulík: Svetový úspech slovenského mosta
 3. Jana Melišová: KRÁTKO O RODIČOVSTVE…
 4. Elena Antalová: Ohovárať iných "fasa", divák "ďakuje" za bulvár naživo.
 5. Věra Tepličková: Osvetové aktivity alebo Malá inšpirácia zo zahraničia
 6. Soňa Bulbeck: O nevidteľnej ministerke a viditeľnej kultúre...
 7. Silvia Valkovič: Leto
 8. Ivan R. V. Rumánek: Nerealizovaná "moravčina" (Jazyk je všetko 25)
 1. Ján Šeďo: Mám 46 rokov, 4 deti a veľa skúseností - bránil sa dnes E. Heger u B. Závodského.(Oprava mena). 23 773
 2. Vanda Tuchyňová: Svedectvo bývalého krajského predsedu OĽANO v Žiline 13 440
 3. Martina Hilbertová: Utečenci spali na lehátkach a platili za nich ako v luxusnom hoteli. 10 261
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť IVa) 7 996
 5. Post Bellum SK: Návrat mohol byť ťažší ako útek 4 882
 6. Marián Kozák: Stretnutie s mojimi spolužiakmi z vysokej školy v Nitre po 16 rokoch 3 619
 7. Martin Greguš: Práca za 216 eur s DPH/hod? Pozrite si závery z kontrol v mestských podnikoch. Metropolitný inštitút - za dva roky na bežné výdavky o milión EUR viac 3 259
 8. Martin Greguš: Ministerka Remišová s notebookom s nalepeným heslom na obrazovke...Je toto normálne? 2 994
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 42. - Arktída - Príbeh havárie vzducholode Italia podľa priameho účastníka Běhounka
 2. Lívia Hlavačková: Týždenne zjete jednu kreditku v podobe mikroplastov
 3. Jiří Ščobák: Ruské straty budú o 20 000 mŕtvych vyššie, než uvádza Ukrajina (analýza situácie na bojisku)
 4. Jiří Ščobák: Bude Ukrajina po vojne prosperovať? A my s ňou?
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 41. - Arktída - Roald Amundsen, Umberto Nobile a Expedícia Norge - 1926
 6. Monika Nagyova: Nebyť matkou je úžasné
 7. Jiří Ščobák: Skepsia okolo kryptomien: Ktoré kryptomeny naozaj nie sú pre začiatočníkov?
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 40. - Arktída - Expedícia MacMillan s účasťou amerického letectva z roku 1925

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu