Štvrtok, 16. júl, 2020 | Meniny má DrahomírKrížovkyKrížovky

V tanečnej škole Krok sun Krok z vás spravia kráľov parketu

Tanec patril odjakživa k najpríjemnejším aktivitám, aké poznáme. Okrem toho, že spája v sebe umeleckú a športovú stránku, rozvíja estetické a hudobné cítenie. Pri tanci sa zabúda na slová a všetky pocity vyjadrí reč tela. Unesení hudbou a ladnými pohybmi

zabúdame na starosti všedných dní! Nebudem ďaleko od pravdy ak prirovnám tanec k príjemnému relaxu. No a je tu ešte jedna dôležitá vec. Tancu sa možno venovať naozaj v každom veku. Deti sa zabavia, dospelí si zaspomínajú na svoje študentské časy a v senioroch zapáli iskru večnej mladosti.

So štartom nového školského roka nadišiel aj čas rozhodovania. Nadchádzajúca plesová sezóna, stužkové slávnosti a venčeky, sú výzvou pre všetkých, ktorí sa chcú naozaj zdokonaliť v tanci. Aby ste sa stali skutočnými kráľmi parketu, aby sa dámy nemuseli červenať, keď svojmu partnerovi stúpia na špičku topánky, zverte sa do rúk skutočných profesionálov, ktorí z vás urobia tanečníkov na pohľadanie.
Do tanečnej školy Krok sun krok na Ulici M. R. Štefánika v Lučenci môžete vstúpiť naozaj bez obáv. Róbert Galant, diplomovaný učiteľ tanca, s dlhoročnými skúsenosťami, ktorý spolu so svojou partnerkou a zároveň odborníčkou na tanec pôsobil niekoľko rokov v zahraničí. „V našej tanečnej škole učíme len to najlepšie, čo vieme. To, čo nájdete v mnohých tanečných školách na celom svete nebude chýbať ani u nás. Tanec sa stal moderným dorozumievacím prostriedkom medzi ľuďmi a je veľmi účinný pri odstraňovaní intolerancie,“ hovorí Róbert Galant. „Učíme základy štandardných, latinsko-amerických, národno-spoločenských tancov a ešte aj niekoľko party tancov ako letkis, mambo, macarena a iné. Vyučujeme zásady spoločenského vystupovania a protokolu. Na záver každého kurzu nesmie chýbať slávnostné ukončenie kurzu - venčekový ples s odovzdávaním odznakov a diplomov pre absolventov základného kurzu. Klasické kurzy tanečnej a spoločenskej výchovy patria rovnako dnes, ako aj v minulosti, neodmysliteľne k všeobecnému vzdelaniu každého človeka,“ dodá diplomovaný učiteľ tanca.
Okrem základného kurzu spoločenského tanca a spoločenskej výchovy poriada spomínaná tanečná škola aj pokračovací kurz spoločenského tanca. Tento priamo nadväzuje na kurzy poriadané pre všetkých absolventov základných kurzov spoločenského tanca. „Pokračovací kurz zahŕňa 12 lekcií a je ukončený malou tanečnou súťažou. Absolventi kurzu si medzi sebou zmerajú tanečné schopnosti. Dostanú príležitosť „blysnúť sa“ v desiatich tancoch, ktoré boli náplňou pokračovacieho kurzu,“ vysvetľuje tanečník - profesionál a aspoň v skratke nám priblíži svet tanečníkov, ktorí sa pod jeho krídlami pripravujú na všetky tanečné súťaže. „Vyučujeme tance dvoch skupín, ktoré sa tancujú na všetkých tanečných súťažiach. Tanečníci musia zvládnúť zo skupiny štandardných tancov anglický a viedenský valčík, tango, foxtrot – quickstep a slowfoxtrot. Zo skupiny latinsko - amerických tancov sú to samba, rumba, ča - ča, paso doble a jive. Náplňou tanečných zostáv sú také variácie a tanečné väzby, aby tanečníci mohli zvládnuť prvé kroky na súťažnom tanečnom parkete. Hodnotí sa aj technické prevedenie, štýl a rytmické cítenie tanečného páru. Po absolvovaní pokračovacieho kurzu budú absolventi zaradení do tanečného klubu medzi neregistrované tanečné páry a po zvládnutí náročnejších tanečných variácií môžu byť tanečné páry registrované v Slovenskom zväze tanečného športu. Pri našej tanečnej škole je zriadený aj tanečný klub, ktorý je registrovaný v tomto zväze, ktorého sídlo je v našom hlavnom meste a ktorý je zároveň strešným orgánom členov tanečného športu.“
Tanečná škola je súčasťou kultúrno-vzdelávacieho združenia Krok sun kok a vznikla v roku 2004. Medzi hlavné priority tohto združenia patrí hlavne vytváranie podmienok pre zlepšovanie sociálneho postavenia a zvyšovanie zdravotného uvedomenia národnostných menšín, ako aj eliminácia ich sociálno-ekonomického prepadu a zároveň aj zvíšenie ich ekonomickej a sociálnej gramotnosti a uplatnenie v práci. Jedným z cieľov združenia je podporovanie relaxačných aktivít a aktivít počas voľného času, a to najmä v oblasti celoživotného vzdelávania, kultúry, umenia, zdravia, športu, turistiky, vierovyznania, podporovanie osobnostného rozvoja nadaných a sociálne slabších občanov v našej krajine, ako i podpora národnostných menšín, pri zaraďovaní medzi majoritné obyvateľstvo v uvedených sférach. Dôraz sa kladie aj na vzdelávací proces v budovaní systému a sieťového marketingu, a v neposlednom rade na rozvoj a organizovanie tradičných a netradičných diskusných podujatí, workshopov, besied, prednášok a kurzov spoločenskej výchovy a spoločenského tanca pod hlavičkou „Tanečná škola“. Združenie je zároveň členom občianskeho združenia Partnerstvo v Lučenci. „Bol by som veľmi rád, keby spomínané občianske združenie a zároveň všetci členovia, ktorých zastrešuje, prijali našu ponuku, na metodikov a lektorov kurzov, pre vzdelávanie mládeže a detí, na ďalšiu spoluprácu,“ spomenie učiteľ tanca a tréner III. triedy Róbert Galant, ktorý je zároveň aj choreografom. „Našou prioritou sú vzdelávacie kurzy pre mládež a deti a to najmä kurzy spoločenského tanca a spoločenskej výchovy. V roku 2005 sme otvorili jeden kurz spoločenského tanca v ZŠ Vajanského v Lučenci. Slávnostne bol ukončený 17. marca tohto roku v Redute. Tento rok sme otvorili ešte ďalšie kurzy v lučenskej ZŠ J. Kármána a v ZŠ v Radzovciach. Našou silnou stránkou je kvalita, profesionálny prístup a vysoká odbornosť za rozumnú cenu. Dbáme na tradíciu, spoločenské poslanie a zámer. Samozrejme, dôraz kladieme na bontón a spoločenskú etiketu, pretože zákazník je náš pán. Sme konzervatívni, ale nevyhýbame sa ani prvkom doby 21. storočia,“ hovorí Róbert Galant. Spolu so svojou manželkou Eleonórou, ktorá je vedúcou a zároveň managerkou klubu, sú naozaj zárukou najvyššej profesionality.
Účastníci tanečného kurzu poriadaného tanečným klubom sa stretávajú zatiaľ dvakrát do týždňa, a to v utorok a štvrtok v priestoroch ZŠ J. Kármána v Lučenci v čase od 16.00 do 17.45 hod. „Som vďačný Mgr. Petrovi Bialovi, riaditeľovi tejto školy, a zároveň celému vedeniu a pedagógom, že sú naklonení myšlienke poriadania tanečných kurzov v priestoroch ich školy a vždy nám vyšli v ústrety,“ dodá učiteľ tanca a spomenie, že účastníci kurzu absolvovali tanečné sústredenie v čase od 6 do 11. augusta tohto roka v priestoroch CVČ Magnet v Lučenci, ktoré bolo zamerané na blížiacu sa plesovú sezónu. Okrem iných pozvánok, ktoré má už teraz tanečný klub, na ďalšie tanečné podujatia, určite odborníci na tanec, zavítajú všade tam, kam ich pozvú. Ich tanečníci sa usilovne pripravujú na každú akciu, aby čo najlepšie reprezentovali farby svojej tanečnej školy, ale i seba samých. „Učíme 22 tancov plus tri tance navyše. Absolventi tanečnej školy obdržia diplomy a prezenty. Ponúkame dlhú a výbornú zábavu pri vynikajúcej hudbe. Nikdy nepozeráme na hodinky. Pokiaľ majú ľudia chuť a náladu zabávať sa, nezbalíme ľudovo povedané „svoje kufre“. Uvedené kurzy spoločenského tanca a spoločenskej výchovy plánujeme v blízkej budúcnosti organizovať aj pre dospelých, a to v priestoroch CVČ Magnet na Mierovej ulici v Lučenci, alebo všade tam, kde sa zíde aspoň 25 záujemcov o uvedený kurz,“ dodá Róbert Galant.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Kuba má obrovský potenciál na výnimočné výnosy
 2. Chcete nové auto?
 3. Ako zvýšiť testosterón? Najlepší doplnok výživy pre mužov
 4. Kaufland môže vašim školákom venovať čerstvé ovocie a zeleninu
 5. Podpora malého výrobcu ako Vlčie sirupy pomáha aj regiónu
 6. Získajte EKO čistiace prostriedky od slovenského výrobcu zdarma
 7. Pracujem, zarábam a čo ďalej?
 8. Dostaňte svoj regionálny produkt na pulty obchodného reťazca
 9. Vylievate kuchynský olej do záchoda? Zvyšujete si tým účty
 10. Slovenskí študenti rozumejú financiám čoraz lepšie
 1. Kto spieva dvakrát sa modlí
 2. Nezávislý test autokamery Mio MiVue C570 řidičem CzechDriverem
 3. Chcete nové auto?
 4. Nalejte si pravú vodovodnú!
 5. 30 rokov po...
 6. Kuba má obrovský potenciál na výnimočné výnosy
 7. Ako zvýšiť testosterón? Najlepší doplnok výživy pre mužov
 8. Kaufland môže vašim školákom venovať čerstvé ovocie a zeleninu
 9. Podpora malého výrobcu ako Vlčie sirupy pomáha aj regiónu
 10. Dopravca, ktorý dáva priestor prírode
 1. Neriskujte zahraničie. Spoznajte neobjavené krásy Slovenska 23 536
 2. Vylievate kuchynský olej do záchoda? Zvyšujete si tým účty 17 219
 3. Ázii dali košom. Tieto bicykle sa celé vyrábajú na Slovensku 14 667
 4. Ako zvýšiť testosterón? Najlepší doplnok výživy pre mužov 14 622
 5. Turistický sprievodca: Cestujeme na obľúbenú Malorku 13 644
 6. Za päť rokov chce mať päť reštaurácií 10 933
 7. Kedysi ovocie chutilo inak. Rozmanitosť sa zachovala na dedinách 10 665
 8. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac 10 193
 9. Zmenia sa Vysoké Tatry na lunapark? 9 639
 10. Samsung „zdivočel“. Za nákup ponúka späť až 2 tisícky 7 005
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Nezľakli sa a stihli si nájsť aj nové miesto

Slovenské alternatívne leto je asi jediným hudobným festivalom leta postihnutého koronakrízou, ktorý sa uskutoční na Strednom Slovensku.

Maroš Pavúk počas minulého ročníka festivalu Slovenské alternatívne leto, ktorý sa uskutočnil ešte na brehu Hrona.

Vláda vymenovala nových prednostov okresných úradov

V našom regióne prevládajú na týchto postoch po novom ženy.

Premiér Matovič dal občanom štyri dni na to, aby nahlasovali svoje vedomosti o prípadných morálnych prešľapoch jednotlivých 
kandidátov na prednostov okresných úradov.

Málinec bude po rokoch bez dorastencov. Chlapci sa o futbal nezaujímajú, tvrdí tréner

Vo futbalovom klube už dlhšiu dobu riešili otázku okolo dorasteneckého družstva. Už tak úzka kabína sa rozpadla a v tíme nemá kto hrať.

Dorast TJ Jednota Málinec v sezóne 2018/19.
Sídlo donedávna účtovne najbohatšej slovenskej firmy. Rozpadnutý dom sa nachádza v Hrnčiarskej Vsi.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nákladiak zdemoloval dve autá na výjazde na D1 v Považskej Bystrici

Jeden človek zahynul na mieste, troch zranených previezli do nemocnice.

Liptov: 12 tipov pre najlepšiu dovolenku

V seriáli Najlepšia dovolenka na Slovensku predstavujeme slovenské regióny a miesta, ktoré by ste mali navštíviť.

Cyklistu zrazil nákladiak, plné auto sa prevrátilo. Na Záhorie letel vrtuľník

Prvá vážna dopravná nehoda sa stala včera popoludní v Malackách, druhá neďaleko Rohožníka.

Už ste čítali?