Pondelok, 1. marec, 2021 | Meniny má AlbínKrížovkyKrížovky

Vráťte nám vstupné!

Trápenie, kríza, formy niet. Nazvime to akokoľvek, jedno je isté – už to nie je ten starý, dobrý LAFC, ktorý za farby Lučenca bol schopný aj „vraždiť“, taký aký poznáme z minulej, najmä z tej prvej, druholigovej jesennej časti, keď boli vypredané zápasy,

lučenskí hráči potili krv a tráva pod ich nohami doslova horela. Tie časy sú zdá sa preč! Aj keď je LAFC momentálne piaty a stále patrí k vážnym kandidátom na postup do baráže, lučenský fanúšik už má toho dosť a svojim miláčikom odkazuje - je to slabé! Tieto riadky, a to podčiarkujeme dvakrát, nie sú z našej hlavy. Vo výzve, ktorá vyšla v našich novinách v predchádzajúcom čísle, sme sa pýtali našich čitateľov a zároveň aj fanúšikov LAFC-u Lučenec, prečo sa najúspešnejší klub z Novohradu trápi, ste nám odpovedali toto. Podľa väčšiny odpovedí letné posily, k lučenským šamanom nezapadli. Odchody hráčov, ako Kamendy, Pečalka, Doležel, Ľupták, lučenský futbal „bolia“ viac ako sa čakalo. Všetci štyria spomínaní futbalisti tímu veľmi chýbajú. Na ihrisku v drese LAFC-u niet tvorcu hry. O strelcovi, ktorý by premenil aspoň polovicu z vypracovaných šancí, ani nehovoriac! Hráčom údajne podľa vás zrejme chýbajú výplaty, a aj preto sa na trávniku nevedia uvolniť a pobiť o víťazstvo, tak ako tomu bolo v minulosti. Nuž, ktovie, kde v skutočnosti LAFC tlačí topánka. To určite najlepšie vedia samotní lučenskí futbalisti. Jedno je však isté. Do konca súťaže nám ostáva ešte veľa zápasov a aj času, aby sa lučenský futbal poučil z chýb, ktoré dostali tím Vladimíra Rusnáka tam, kde momentálne je. Slabšiu chvíľku má každý z nás. Rovnako aj šancu na reparát, ukázať, že to vieme aj lepšie. Lučenskí futbalisti nie sú výnimkou. Nuž, verme, že zďaleka ešte posledné slovo nepovedali a už teraz vo svojej kuchyni kujú veci, ktoré novohradského fanúšika na svojom štadióne znovu do varu dostanú. A predovšetkým odvďačia sa mu za prejavenú dôveru, ktorú v prvej lige dodnes súperi LAFC-u závidia, takými výkonmi na aké sme boli zvyknutí. A predovšetkým! Naši lučenskí futbalisti nezakrývajme si už konečne oči a nenahovárajme si, že všetko je ok! Konajte! Rýchlo sa zmobilizujte a spolu s celou novohradskou futbalovou rodinou Slovensku znovu dokážte, že náš región je futbalom varený – pečený. Váš verný divák si to určite zaslúži!
Vráťte nám vstupné!
„Vráťte nám vstupné!“ Kričalo sa po Močenku 0:0. „Dnes ma boleli z toho futbalu oči. Víťazstvo sme utrpeli!“ Ozývalo sa zas, po ďalšom domácom zápase s Turčianskymi Teplicami 2:1. Lučenskému divákovi zjavne dochádza trpezlivosť! Prezident klubu Milan Mrva tiež nie je hluchý a kritike futbalovej verejnosti, sa chlapsky postavil. Na kritické, pod kožu mierené štipľavé otázky fanúšikov, ktoré sme zhrnuli v ankete po poslednom domácom, vraj „utrpenom“ víťazstve nad nováčikom súťaže s Turčianskymi Teplicami. „Nebolo to z našej strany ešte tak, ako by sme si predstavovali, ale je dôležité, že chlapci sa svojmu vernému divákovi, revanšovali bojovným výkonom a vydretým víťazstvom. Výsledky posledného kola prvej ligy ukázali, že remíza so Šaľou, Michalovcami či Močenkom, neboli až takou veľkou hanbou. Nezakrývame si však oči a vieme, že máme ešte veľké rezervy. No verím, že spoločnými silami hráči, diváci, funkcionári a tréneri, krízu rýchlo prekonáme a ešte sa spoločne pobavíme na dobrom lučenskom futbale. Zápas s Turčianskymi Teplicami by mohol byť tým odrazovým mostíkom a už na budúcu sobotu v Humennom chlapci ukážu, že karta sa obracia k lepšiemu,“ povedal na úvod rozhovoru M. Mrva, ktorému atypicky položili otázky samotní fanúšikovia LAFC-u.
Peter, z Lovinobane

Skryť Vypnúť reklamu

- Prečo hrá Lučenec tak slabo!
- Začali sme výborne a všetci sme si mysleli, že sme majstri sveta. Priskoro sa začali stavať veľké ciele. Hovorilo sa tu o Corgoň lige, a čo ja viem o čom ešte. Zabudli sme však na jedno, a to na to, že s čím sme vlastne do sezóny išli. Povedzme si to na rovinu. LAFC je klub, ktorý má jeden z najnižších rozpočtov. Okrem toho káder sa káder v lete výrazne obmenil. Napriek tomu, chlapci začali aj na naše prekvapenie výborne. Aj hra sa divákovi páčila. No potom prišlo niekoľko nešťastných momentov, ako napríklad domáci zápas s Michalovcami či s Košicami, kde sme boli síce jasne lepší, ale prehrali sme. Hráči jednoducho stratili sebavedomie a prestali si veriť. Chce to čas, nič viac. Taký, jednoducho futbal je. Prináša víťazstvá, ale aj prehry. S obomi sa treba vysporiadať.
Ondrej, z Poltára
- Prečo sme pustili Pečalku, Kamendyho, Doležela a Ľuptáka?
- V prípade prestupov a odchodov hráčov máme jasné pravidlá. Každý náš hráč vie, že keď dostane ponuku z Corgoň ligy, nasilu ho držať nebudeme. To k Pečalkovi a Kamendymu. Návrat Michala Doležela je ešte stále otvorený. Počas zimy ho určite oslovíme a ponúkneme mu možnosť návratu. Hráč jeho kalibru nám veľmi chýba. Ľubo Ľupták, to je kapitola sama o sebe. Sám sa rozhodol, že odíde za prácou do Anglicka. Tu už nemám viac čo povedať.
Ivan, z Lučenca
- Do Lučenca prichádzajú mladí hráči z celého Slovenska. Prečo nedáme radšej šancu našim mladým chlapcom, ktorí hrajú kade-tade po našom okolí?
- Za to, kto hrá a tvorí náš tím, je zodpovedný tréner Vladimír Rusnák. V tomto smere má u nás voľnú ruku a je len na ňom, ako sa rozhodne. Je pravdou, že sa musíme naozaj veľmi vážne zamyslieť nad tým, prečo hráči, ktorí vyjdú z dorastu, výkonnostne nestačia na ligu. Naši odchovanci, ktorí hrajú po okolitých kluboch, nie sú v našom tíme, preto, že ich nechceme, ale vy určite uznáte, že je lepšie, keď hrajú, ako keby mali vysedávať na lavičke. Riešením tohto problému by bolo vytvorenie B – tímu, nad ktorým už dlhšiu dobu uvažujeme.
Róbert, z Fiľakova
- Chýbajú hráčom výplaty, že hrajú tak mizerne?
- V žiadnom prípade! Výplaty sú vyplácané zväčša načas, alebo len s minimálnym meškaním.
Andrej, z Lučenca
- Dostali hráči vôbec nejaké tresty za slabé výkony v minulých zápasoch?
- Nie. Riešili sme to inou cestou. Minulý týždeň sme mali veľkú schôdzu, kde sme si všetci zainteresovaní sadli za jeden stôl a povedali si na rovinu, kde nás tlačí topánka. A na margo slabých výkonov? Nenazval by som ich slabé. Chlapci sa snažili, ale jednoducho to nešlo. Okrem toho po príchode nových hráčov sa zmenil aj štýl hry. Hráme inak ako v minulej sezóne, preto aj hlasy o tom, že hráči nebojujú, nie sú na mieste. Milan, z Lučenca
- Niektorí hráči vraj chodia v noci pred zápasom popíjať po baroch? Viete o tom?
- Vieme o tom. Jeden z nich minulý týždeň náš káder opustil. Meno hovoriť nebudem, určite každý zbadá, kto v našom mužstve chýba.
František, z Haliče
- Pán prezident nerozmýšľali ste o tom, že po predchádzajúcich slabých výkonoch, nám vrátite peniaze za vstupné, alebo čo tak v jednom z domácich nasledujúcich zápasov vyhlásiť - vstup zdarma!
- Každý kto príde na zápas je sponzorom klubu, a aj jeho pričinením môžeme hrať prvú ligu. Náš prevádzkový kapitál je dosť nízky, ale keby sme vyhlásili vstup zdarma, veľmi výrazne by otriasol fungovaním klubu. Myslím si, že každý z nás chce, aby náš futbal napredoval a pár korún, ktoré doň investuje, určite stoja za to, aby sme robili nášmu regiónu po celom Slovensku dobré meno. Verím, že to každý pochopí a každý vie, že náš klub sa drží nízko pri zemi.
Marek, z Boľkoviec
- Lučencu chýba strelec a typ útočníka akým bol Michal Doležel. Neuvažovali ste nad jeho návratom?
- Ako som už povedal. Michal má u nás dvere otvorené. No musíme objektívne priznať, že nám naozaj veľmi chýba. Určite urobíme všetko preto, aby sa cez zimu vrátil.

Skryť Vypnúť reklamu

Zo Soboťanov na východe urobili úplatkárov!
M. Komanický: Som veľmi sklamaný z toho, že v troch zápasoch po sebe sme ľahkovážne stratili šesť bodov!
Aj náš druhý prvoligový zástupca FC Rimavská Sobota pomaly, ale isto zabúda ako chutí víťazstvo. Po domácej remíze s Podbrezovou a následnej utorňajšej na ihrisku v Micholavciach, ani do tretice Soboťania nevyhrali! Zo svojho náskoku na čele tabuľky výrazne stratili a so spanilej postupovej jazdy do baráže, sa aj v sobotskom prípade stáva nervák. Nečudo, že po zápase s Košicami tréner FC Mikuláš Komanický „vybuchol“. „„Pri všetkej úcte k mladým košickým chlapcom, si myslím, že sme tento zápas mali vyhrať o 2-3 góly. Najmä v I. polčase sme ľahkovážne zahodili štyri gólové šance. V II. polčase sme síce mali optickú prevahu, ale nejakú veľkú šancu sme si už nevytvorili. Košickí mladí chlapci zabojovali, čo niektorým našim hráčom chýbalo. Som veľmi sklamaný z toho, že v troch zápasoch po sebe sme ľahkovážne stratili šesť bodov. Remízy s Podbrezovou a v Michalovciach boli tiež zbytočné. Hoci v Michalovciach z nás dopisovatelia spravili neschopných futbalistov a úplatkárov...,“ povedal M. Komanický, ktorý na záver ešte zdupľoval, že strata šiestich bodov bola naozaj zbytočná. Ak však jeho zverenci nedokážu skórovať, viac bodov sa ani nedá brať. Nehovoriac, že i ten jeden gól proti Podbrezovej padol z jedenástky... Po obrátke Gemerčania úplne spľasli. Nebolo vidieť žiadny rozdiel medzi domácimi „dorastencami“, ktorí ešte boli oslabení o hráčov, ktorí cestovali s áčkom na Artmediu, a najväčším ašpirantom na postup. M. Komanický si v II. polčase mohol aj hlasivky vykričať, nebolo to nič platné. Po šestnástku sa vedeli dostať a ďalej sa už spoliehali na náhodu. Tá im však žiadnu gólovku nepriniesla. S pribúdajúcim časom a úspešným výsledkom rástli aj ambície mladíkov z Košíc. „Našim cieľom bolo, aby sme neprehrali s týmto veľmi silným súperom, pretože Rimavskú považujeme za jedno z najlepších mužstiev súťaži. Snažili sme sa vychádzať zo zabezpečenej obrany, s tým, že niečo vymyslíme v útoku. Už v treťom zápase sme však neskórovali a to nás núti zamyslieť sa nad tým, kde robíme chyby. Finálne situácie - kombinácie, streľba a iné zakončenia - pravidelne nacvičujeme na tréningu. Sme radi, že sme neprehrali. je pravda, že súper mal v I. polčase tri gólové príležitosti. Môžeme ďakovať aj nášmu brankárovi, že nás v poslednej minúte podržal pri nebezpečnej strele hostí. S remízou sme spokojní,“ zhodnotil stretnutie lodivod domácich Gejza Farkaš. Soboťanov mohol po ďalšom zbabranom zápase tešiť len fakt, že v tejto sezóne ani na štvrtý pokus východniari na Gemerčanov ešte nevyzreli a to si so zverencami Mikuláša Komanického rozdali aj áčkari z Corgoň ligy. Doterajšie zápasy: v 1. kole Košice B prehrali v R. Sobote 1:4, onedlho si na rovnakom ihrisku zopakovali repete v 1. kole Slovenského pohára - prehrali 0:2. V 2. kole SP cestovalo na Gemer A-mužstvo MFK - prehralo 1:4... A až v štvrtom zápase sa východniari tešili aspoň z bodíku.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Získaj náskok pred štartom
 2. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme
 3. Buďte v najlepšej spoločnosti!
 4. FIIT – vedomosti, ktoré majú zmysel
 5. Štúdium, ktoré sadne
 6. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
 7. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou
 8. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
 9. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov
 10. Petit Press a RegioMedia rozbiehajú spoločný predaj v regiónoch
 1. 26 years of providing you with essential information
 2. AGEL spustil testovanie expresnými PCR testami
 3. Telo v karanténe, jar a domácnosť, rozhovor s Denisou Dvončovou
 4. Tieto farmy dávajú prácu domácim. A podporujú región
 5. Cirkevné gymnázium v Snine patrí medzi najlepšie v kraji
 6. O2: Mentálne zdravie zamestnancov je pre nás veľkou prioritou
 7. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID
 8. Varso Tower od HB Reavis je najvyššou budovou v EÚ
 9. Dáma s pávím pierkom
 10. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
 1. 5 najčastejších dôvodov, pre ktoré sa v noci budíme 24 364
 2. Maldivy, Emiráty, Egypt z Bratislavy aj s poistením liečby COVID 13 564
 3. Séria dvoch príloh: Angličtina nielen pre maturantov 10 775
 4. Volkswagen Tiguan: takto by malo vyzerať rodinné auto! 10 028
 5. V sobotu do bezpečného Ománu so zľavou 486 eur 8 338
 6. Dovolenka v Egypte: Vyskúšali sme, ako sa aktuálne cestuje 7 428
 7. 10 vecí, kvôli ktorým do banky už chodiť nemusíte 7 394
 8. Žabka expanduje na západe krajiny, hľadá nadšených podnikateľov 6 329
 9. Príbeh Patrika Tkáča a J&T, Lidl verzus Tesco a investičné tipy 5 776
 10. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť 5 345
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Ilustračné foto.

Cestujúci sa musia pripraviť na krátkodobú zmenu.

47m
ilustračné foto - Budova mestského úradu vo Fiľakove.

Do rozvoja mesta plánuje samospráva zainvestovať takmer 1,7 milióna eur.

2 h
ilustračné foto

Nových povinností sa dočkali aj VÚC a všeobecní lekári.

7 h
Antigénové testy na koronavírus.

V prípade, že sa do 21. marca nedosiahne žiadaný efekt, pripraví sa zavedenie tvrdého obmedzenia pohybu, zastavenie výroby a uzavretie krajiny, takzvaný lockdown.

18 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Vláda schválila zmeny v protipandemických opatreniach. Prinášame ich zoznam.

7 h

Muž, ktorý sa stal maskotom mesta pod Urpínom, mal 63 rokov.

27. feb

Testovanie pokračuje aj v nedeľu.

27. feb

Prednostku Okresného úradu v Topoľčanoch Dagmar Kačírekovú zaočkovali prednostne. Samotná prednostka, nominantka strany OĽANO, sa tým pochválila na sociálnej sieti.

8 h

Už ste čítali?