Nedeľa, 1. august, 2021 | Meniny má BožidaraKrížovkyKrížovky

LAFC Lučenec – Turčianske Teplice 2:1 (0:1)

Už v prvej minúte vyrazili hostia dych celému futbalovému Novohradu! Pohotový Bajza presnou strelou k žrdi potrestal zaváhanie domácej obrany – 0:1. Domácim trvalo hodnú chvíľu, kým sa spamätali z úvodného šoku. Dlhé - predlhé minúty Turčianske Teplice „v

Góly: 53. Rohovský, 61. Balaško (z 11m) - 1. Bajza, ŽK: 13. Balaško, 30. Hricov, 63. M. Michalík, 63. Šnegoň - 37. Ždimera, 87. Privitzer, ČK: 63. Bajza (Turčianske Teplice), rozhodovali: Gocník - Mikulaj, Petríček, 1 115 divákov.

pohodičke“ udržiavali jednogólový náskok. Zdalo sa, že Lučenčanov bude domáci divák, pred polčasovým hvizdom hlavného rozhodcu vyprevádzať do šatní piskotom, ale v záverečnej päťminútovke prvého dejstva si to LAFC predsa len u „svojich“ fans aspoň trochu vyžehlil. Najprv sa v 42. min. pekne uvolnil Szegedi, avšak zoči-voči brankárovi hostí neuspel. Hneď na to mal najprv na hlave a potom na nohe vyrovnávajúci gól Balaško, no ani on nepochodil. Po zmene strán začali domáci veľkým náporom. Už v 47. minúte spálil ďalšiu tutovku Szegedi. Domáci si odfúkli až v 53. minúte, keď Rohovský z 18 metrov bombou pod brvno, takmer roztrhol sieť brány hostí – 1:1. Aqua sa ani nestihla otriasť a inkasovala znovu. O sedem minút na to, po faule na Rohovského v šestnástke, nariadenú penaltu Balaško s prehľadom premenil a poslal svojich do vedenia – 2:1.Domáci boli po tomto momente pri chuti. Po vylúčení Bajzu v 63. minúte zobrali opraty zápasu jasne do svojich rúk. Na LAFC-i sa znovu tlieskalo. Najprv Szegediho hlavičke z ôsmich metrov a následne jeho voleji. Ani v jednom prípade sa však na štadióne neozvalo „gól!“. Naopak LAFC nakoniec mohol doplatiť na staré známe futbalové porekadlo, nedáš – dostaneš. V posledných sekundách zápasu mal na nohe bod striedajúci Privitzer, ale ten sa obrovskej príležitosti zľakol a strelou alias„gaťafalš“ Michalíka ohroziť nemohol a tak sa Lučenec, po osem zápasovej „čiernej sérii“ bez víťazstva, nakoniec predsa len dočkal troch bodov.
LAFC: Michalík – Seman, Ilko, Balaško, Domík – Lavrík (70. Frajkor), Drugda, Šňegoň (78. Segeč), Rohovský – Hricov, Foltán (37. Szegedi).
Aqua: Machovič – Žďimera, Kravárik, Letrik, Šavol – Kempný (69. Pav. Koleno), Schmidt (80. Privitzer), Pravňan, J. Koleno – Bajza, Jeťko. Tréner: E. Kunert