Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Handlovská paráda a Bratislavská hrôza

Malá zdravá facka nikdy nezaškodí! Zverencom Krunoslava Krajnoviča určite nie! Tí po predchádzajúcich domácich „spanilých jazdách“ proti Leviciam a Handlovej zápas v Bratislave poriadne zbabrali! No aj napriek tomu, že na Interi schytali zaucho - 96:82, d

ávame pred nimi klobúk dolu! Ako jeden z mála klubov na Slovensku, nielen basketbalových, sa na nikoho a na nič nevyhovárali, ale si chlapsky priznali... „Zápas sme si prehrali v prvom rade sami. Inter vyhral zaslúžene. Rozhodcovia pískali, ako pískali. Chyby nerobili len oni, ale aj my. Hráči nehrali to, čo sme si povedali v kabíne. Naša obrana bola deravá ako švajčiarsky ementál. Najmä v prvom polčase. Potom sa to zlepšilo a podarilo sa nám vyrovnať na 78:78. Inter nám však potom ušiel znovu na 6 bodov a tento rozdiel sme už nedokázali stiahnuť. Musíme sa poučiť z tohto zápasu a uvedomiť si, že liga je dlhá, náročná a veľmi vyrovnaná. Každý zápas bude ťažký a bude sa začínať od 0:0. Víťazstvo si musíme vydrieť a vyhrať sami. Nikto iný nám na palubovke nepomôže,“ začal v hodnotení prvej tohtoročnej prehry, tréner úradujúceho majstra BK E.S.O. Lučenec, Krunoslav Krajnovič. Ten nešetril kritikou do svojich radov. Výkon svojich hráčov ho sklamal. Podľa trénera Lučenca jediný, kto spĺňal prísne kritéria, bol na prekvapenie Stipe Pivac, ktorého dva týždne mordoval exotický chrípkový vírus a ešte niekoľko hodín pred zápasom v Bratislave nebolo isté či nastúpi. Ba čo viac, ako sme sa dozvedeli, Stipe cez polčasovú prestávku niekoľkokrát zvracal. „Stipe podal výborný výkon. Hral s chuťou a bolo na ňom vidieť veľký hlad po basketbale. Škoda, že sme nevyužili vo väčšej miere jeho streleckú potenciu a výbornú formu v tomto zápase, mohlo to dopadnúť inak,“ chválil chorvátskeho obra tréner Krajnovič.
Po zbabranom zápase v Bratislave čaká zverencov v stredu proti Komárnu a v sobotu proti Košiciam opravná skúška. Najmä víťazstvo v Košiciach by bolo parádnou rehabilitáciou za prehru s Interom. „Pomaly-pomaly. My ideme od zápasu, k zápasu. Na Košice ešte zďaleka nemyslím. Prvoradé je Komárno, ktoré bude ťažkým orieškom. Posledné dva zápasy prehralo a určite bude chcieť v Lučenci stoj, čo stoj, bodovať. A Košice? Dali jasne na známosť, že patria medzi top favoritov na titul. V zápase u nich azda budeme po prvýkrát v úlohe outsidera. Košice majú veľmi silné mužstvo a bodovať u nich bude naozaj veľmi ťažké. My môžeme v tomto zápase len, a len získať,“ dodal Krunoslav Krajnovič.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji