Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

LAFC z ničoho nič znovu v hre o postup!

V. Rusnák: Budeme hrýzť a bojovať až do samého konca! Veľa napovie zápas Rimavská Sobota – Prešov a ten náš s Močenkom!

Ešte sme posledné slovo nepovedali! Dali minulú sobotu lučenskí futbalisti všetkým na známosť. Rezervu Košíc rozstrieľali na franforce 4:0. V sobotu to však nebola jediná ani posledná dobrá správa pre futbalový Novohrad. Podľa papierových prognóz sa už odpísaný Lučenec v boji o prvú štvortku, po šokujúcom zaváhaní Prešova v Dunajskej Strede a zakopnutí Močenka na domácom ihrisku proti Zlatým Moravciam, razom vrátil do hry o postup medzi štyri najlepšie tímy prvej ligy. Ako je známe tieto tímy na jar čakajú barážové zápasy s Corgoňligistami, s ktorými si to rozdajú v boji o postup, respektíve o zotrvanie v najvyššej futbalovej súťaži. Keď pred tromi týždňami sme v jednej futbalovej debate, v ktorej sa hovorilo o tom, ako zastaviť pád Lučenca na dno prvoligovej tabuľky, tréner LAFC-u Vladimír Rusnák pustil do éteru vetu: „Páni, pri tomto systéme súťaže sa môže stať všetko. Nerobte predčasné uzávery. Veď my ešte máme šancu aj postúpiť!“, takmer každý okolo sa popod fúz pousmial a neveril, že to Vladimír Rusnák myslí vážne. No, čuduj sa svete, kúzla lučenského šamana sú späť a LAFC s ním tiež. Lučenec síce už nemá všetko vo svojich rukách, ale už nasledujúcu sobotu môže Prešov znovu pustiť perie v Rimavskej Sobote či Močenok na ihrisku Košíc. LAFC však taktiež čaká tvrdý oriešok. Bodovať na ihrisku Šale sa v tejto sezónne „nenosí“. „Dodnes ma mrzí zápas v Michalovciach, kde sme boli lepším tímom a mohli sme tam bodovať. S tromi bodmi navyše by s nami museli súperi vážnejšie rátať v boji o postup. Určite budeme bojovať o postup do poslednej minúty, pokiaľ bude aspoň teoretická šanca. Šaľa je veľmi ťažký súper a do karát nám nehrá ani fakt, že máme problémy s kádrom. Hricov bude stáť pre 4 žlté karty. Csányi zápas proti Košiciam odohral so sebazaprením a jeho štart v nasledujúcom stretnutí je ohrozený. Rovnako na tom je aj Seman. No neplačeme. Ako sa hovorí, všetko zlé je na nie čo dobré. Veď aj proti Košiciam naši mladí chlapci, ako Lavrík, Segeč či Foltán ukázali, že futbal hrať vedia. Ako sme na tom sa ukáže až na ihrisku. Podľa mňa veľa napovie zápas Rimavská Sobota – Prešov a náš zápas s Močenkom,“ nechal sa počuť V. Rusnák.

Ako za starých dobrých čias! Šamanov vyprevádzali veľkým potleskom!
„Tak toto je LAFC, na ktorý sa oplatí chodiť!“ odchádzala necelá tisícka spokojných divákov zo zápasu LAFC Lučenec – MFK Košice „B“ - 4:0! Klinec do košickej rakvy zatĺkol po parádnej akcii na jeden dotyk Szegedi. A lučenskí diváci po dlhšom čase vyprevádzali futbalistov LAFC-u veľkým, tentoraz naozaj úprimným zborovým a treba povedať, že zaslúženým potleskom. Odpisovaný klub, odpisovaní hráči a v poslednej dobe toľko kritizovaní tréneri sa razom stali hrdinami. „Obrovská zmena! Konečne sa prebrali!“ chválili tentoraz aj tí najväčší kritici. Hráči, tréneri či vedenie klubu sa zrejme počas predchádzajúcich krušných týždňov zomkli a začali ťahať za jeden povraz! Na ihrisku totiž aj napriek tomu, že Lučenec potrebuje body ako soľ či už v boji o postup, ale aj o záchranu , hráči LAFC-u proti Košiciam hrali viditeľne znovu v pohodičke a po druhom góle Lavríka si každú akciu, každú minútu zápasu spolu s divákmi užívali. „Myslím si, že to bol jeden z tých kvalitnejších futbalových zápasov v prvej lige. Vedeli sme, že Košice hrajú behavý futbal. Videl som ich v zápase so Zlatými Moravcami. Aj proti nim hrali dobre, no zaregistroval som, že hráči Košíc sú nedisciplinovaní. Túto ich slabinu sme dokonale využili. Chlapci odovzdali na ihrisku všetko a ukázali, že sú opäť silným kolektívom. Dnes vyhrali úplne zaslúžene,“ povedal po zápase Vladimír Rusnák.
12.T.Teplice 18 4 1 13 24:40 13
Súhrn výsledkov 18. kola: Lučenec - Košice B 4:0, Turč. Teplice - Podbrezová 2:0, Humenné - Rim. Sobota 1:4, Dun. Streda - Prešov 1:0, Zl. Moravce - Šaľa 1:0 Močenok - Michalovce 2:0.

LAFC Lučenec – MFK Košice „B“ 4:0 (1:0)
Góly: 12. Csányi, 84. Lavrík, 86. Szegedi, 89. Foltán, ŽK: 55. Hricov, 60. Michalík, 67. Vaculčiak, 79. Foltán - 21. Lišivka, 35. Matia, 78. Mik. Tóth, 86. Sciranka, ČK: 69. Lišivka (Košice „B“) po druhej ŽK, rozhodoval: P. Šuniar, 900 divákov

„Tak, na takýto futbal sa oplatí chodiť!“, s týmito slovami odchádzala necelá tisícka spokojných divákov zo štadióna LAFC-u. V zápase o šieste miesto sa bolo na čo pozerať. Od úvodu sa hral rýchly, kombinačný a útočný futbal. Prvá 15 – minútovka patrila domácim. Najprv sa zastreľoval domáci Šnegoň a už v 12. min. „ala backham“ otvoril skóre z priameho kopu Csányi. Hra dostala veľmi rýchly spád. Útoky sa striedali na oboch stranách. V 25. min. pohrozili hostia, ale Michalík trikrát po sebe zázračne vychytal útočníkov Košíc. Na druhej strane to skúšal hlavou Balaško, ale ani on, ani Hricov už na polčasovom výsledku 1:0 nič nezmenili. Po zmene strán východniari vrhli všetky sily do útoku. V 54. min. mal na nohe gól Juhar. Snaženie Košíc o zvrat potom pribrzdil Lišivka, ktorý po nešetrnom zákroku videl druhú žltú a následne červenú kartu. Košičania aj desiati pokračovali v ofenzívnych chúťkach, no to bola voda na mlyn pre rýchlonohých hráčov Lučenca. No tí dlhé-predlhé minúty nevedeli ani tie najvyloženejšie šance premeniť. Až v 84. minúte Lavrík nechytateľnou bombou Vojtaška prekonal – 2:0. Hostia sa po tomto momente zosypali a domáci im pridali po ukážkových akciách na jeden dotyk ďalšie dva góly.
Lučenec: Michalík – Csányi (59. Foltán), Drugda, Balaško, Vaculčiak – Lavrík, Ádám, Šnegoň, Szegedi – Hricov (55. Domík), Frajkor (88. Segeč). Tréner: V. Rusnák
MFK Košice „B“: Vojtaško – Kováč, Džogan, M. Adam, Horvath – Sciranka, Lišivka, M. Tóth, Gajdoš – Matia (81. Škutka), Juhar. Tréner: G. Farkaš.

Humenné - R. Sobota 1:4 (0:3)
Góly: 86. Šoltís - 6., 24. Pisár (prvý z 11 m), 45. R. Tomko, 49. Sivčevič. ŽK: D. Pyrka, Lapšanský, Gavaľa – Sivčevič, Živanovič. Rozhodoval Vnuk – 450 divákov.

Sobote vyšiel úvod. Vž v 5. minúte, keď po páde R. Tomka v pokutovom území ukázal rozhodca Vnuk na biely bod a nariadený pokutový kop Pisár premenil. Hostia boli pri chuti a zakrátko nepríjemne strieľali Janečka a Sivčevič, no bez potrebného efektu. V 22. minúte prenikol po pravej strane Lazúr, prihral pred bránu voľnému Pisárovi, ale jeho strela mierila dva metre vedľa. V 24. minúte prenikol po ľavej strane Tomko, prihral do ofsajdom zaváňajúcej pozície Pisárovi, ktorý zblízka zvýšil na 0:2. V 30. minúte sa prvýkrát vážnejšie ozvali aj domáci, center Kuzmu našiel na hranici pokutového územia Šoltísa, ktorý po krátkom spracovaní a strele volejom rozvlnil sieť, no tento gól kvôli postaveniu mimo hry neplatil. Vzápätí sa o reparát pokúšal Lapšanský, ale nemal presnú mušku. V 37. minúte našiel Pisár voľného Sivčeviča, jeho slabá strela Pillára neprekvapila. Záver prvého dejstva patril síce Humennému, no keďže štandardky Šoltísa nič vážne nepriniesli, dostal sa v samom závere prvého polčasu do brejku rýchlonohý Tomko a popri Pillárovi upravil na polčasových 0:3. Štyri minúty po prestávke všestranne lepší Gemerčania udreli po štvrtýkrát, keď sa zblízka presadil Sivčevič. O desať minút mohli domáci znížiť, no po rohu Šoltísa brankár Kuciak slabú strelu Mi. Pyrku chytil. V 63. minúte rozhodca Vnuk pre zmenu poškodil hostí, keď po faule Šimka na Gibalu ukrátil R. Sobotu o pokutový kop. O dve minúty trafil Pisár do žrde a v 80. minúte zazvonilo po hlavičke Živanoviča brvno humenskej brány. Štyri minúty pred koncom si Šoltís narazil loptu s Bellákom a technickou strelou znížil na konečných 1:4.
HFC: Pillár – D. Pyrka, Rad. Šimko, Hanc, Ovšianik – Ma. Pyrka, Opiela, Zvara (34. Mi. Pyrka), Kuzma (56. Gavaľa) – Lapšanský (76. Bellák), Šoltís.
FC: M. Kuciak – Janečka, Živanovič, Kaščák, Mi. Filo – Lazúr, Sivčevič (60. Gibala), Hílek, Latiak (73. Hloušek) – R. Tomko, Pisár (83. Mráz).

1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  7. Pomáhajte čítaním
  8. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  9. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  8. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  9. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?

Nové opatrenia zasadili reštauráciám ťažkú ranu

Počas dlhoročného fungovania obdobnú situáciu nezažili.

Za dlhé roky fungovania nezažili majitelia  rešturácií takýto pocit bezmocnosti.

Písomná prestrelka medzi Mikulcom a Šimkom, minister odkázal primátorovi, že zákon platí pre všetkých rovnako

Šéf rezortu vnútra: Ak nie mestská, tak štátna polícia na poriadok a dodržiavanie nariadení v Rimavskej Sobote dohliadne.

Jozef Šimko, primátor Rimavskej Soboty.

Celoplošné testovanie sa uskutoční iba počas víkendu, rozhodol o tom ústredný krízový štáb

Namiesto avizovaných troch dní prebehne testovanie len v sobotu a v nedeľu.

Premiér Matovič hodnotí celoplošné testovanie na Orave a Bardejove.

Petrána obvinili aj z manipulovania zápasov. Korupcia je všade, tvrdí v otvorenom rozhovore

Futbalista MŠK Rimavská Sobota sa na ihriská vrátil po dvojročnom treste.