Nedeľa, 5. júl, 2020 | Meniny má Cyril, MetodKrížovkyKrížovky

ZDRUŽENÁ STREDNÁ ŠKOLA SLUŽIEB

Jedným z najdôležitejších rozhodnutí v živote mladého človeka je jeho voľba, kam po ukončení štúdia na základnej škole budú smerovať jeho kroky. Jeho rozhodnutie by malo byť spojením schopností a daností, s pocitom potrieb vlastnej realizácie v profesii

ZVOLENSKÁ CESTA 83, 984 01 LUČENEC
PROJEKT JE SPOLUFINANCOVANÝ EURÓPSKOU ÚNIOU

či povolaní, ktoré sa mu páči a v ktorom sa chce v budúcnosti realizovať. Naša škola má na to všetky predpoklady.
Predstavujeme študijné a učebné odbory na našej škole:
V novom učebnom odbore „Autoopravár“ sa žiaci v tomto odbore v prvom ročníku oboznámia zo štyrmi profesiami, ako je automechanik, lakovník, autoelektrikár a autokarosár. Po ukončení prvého ročníka si žiaci vyberú profesiu, ktorá ich najviac zaujala, a tú navštevujú v druhom a treťom ročníku. Po trojročnom štúdiu môžu žiaci ďalej pokračovať v dvojročnom nadstavbovom štúdiu s maturitou.
K autoopravárenským odborom môžeme zaradiť aj 4-ročný maturitný odbor mechanik-elektronik so zameraním na autoelektroniku. Absolvent tohoto odboru je kvalifikovaný pracovník, ktorý je schopný vykonávať odborné práce v oblasti autoelektroniky. Ovláda práce, ktoré súvisia s diagnostikou, výrobou, montážou a opravou elektronických zariadení motorového vozidla. V rámci svojho štúdia sa stretáva s modernou diagnostickou technikou na určovanie porúch motorových vozidiel, a to v učebniach, ktoré sú vzorové pre výuku diagnostiky v rámci Slovenska.
Komerčný pracovník v doprave so zameraním na oblasť logistiky v doprave. Okrem všeobecno-vzdelávacích predmetov sa žiaci v tomto odbore naučia pracovať s počítačom a kancelárskou technikou, strojopis a hospodársku korešpondenciu, ekonomiku a účtovníctvo a činnosti spojené s organizáciou a riadením dopravy. Ide hlavne o činnosti, ktoré súvisia s prepravou materiálu, so skladovaním hotových výrobkov až po odbyt. Z moderného logistického pohľadu je funkcia dopravy nezastupiteľná. Logistický reťazec od dodávateľa materiálu cez výrobu až po zákazníka pozostáva z veľa článkov dopravy, ktoré vytvárajú prepravný reťazec.
Mechanik počítačových sietí - Absolvent tohto odboru sa môže uplatniť ako pracovník v oblasti informačných technológií a počítačových sietí v súkromných a štátnych firmách a podnikoch. Absolvent dokáže poskladať potrebnú počítačovú zostavu, sprevádzkuje počítač výmenou jednotlivých komponentov, vie vytvoriť, zapojiť a udržať v chode počítačovú sieť, ovláda aplikačný a špecifický software.
Žiakom, ktorí majú šikovné ruky a chuť ukázať svoj talent, sú určené 3-ročné odbory. Absolvent učebného odboru zlatník a klenotník sa naučí zhotovovať drahé šperky a klenoty, oboznámi sa s vlastnosťami drahých kovov a kameňov. Absolvent učebného odboru kaderník ovláda používanie kaderníckych prístrojov, pracovný postup pri umývaní vlasov, techniku strihania vlasov a výrobu vlasových doplnkov. V učebnom odbore kuchár sa absolvent tohoto odboru naučí pripravovať bežný sortiment jedál teplej a studenej kuchyne, vrátane diétnych pokrmov, polotovarov, ovláda prípravu jedál na bežné a slávnostné príležitosti. Absolvent učebného odboru mäsiar je zručným pracovníkom, ktorý ovláda delenie, vykosťovanie, triedenie a opracovávanie jatočných zvierat, hydiny a zveriny, vie konzervovať a spracovať mäso a jatočné produkty. Nielen pre dievčatá, ale aj pre chlapcov je vhodný odbor cukrár. Po jeho ukončení žiak ovláda prípravu múčnikov, cukrárenských polotovarov, korpusov, získa zručnosti pri zdobení výrobkov, ovláda prípravu reštauračných a nepečených múčnikov. Staronovým je aj 3-ročný učebný odbor pekár. Absolvent ovláda technologické postupy pri výrobe chleba, bežného a jemného pečiva. Ovláda technologické zariadenia pri výrobe pekárenských výrobkov a ovláda výrobu pizzového a plundrového cesta. Absolventi tohto odboru nachádzajú uplatnenie v mnohých súkromných pekárenských spoločnostiach. Najmä pre dievčatá, ktoré majú šikovné ruky, fantáziu, sú kreatívne a ich snom je vlastniť a prevádzkovať módny salón, je určený odbor krajčírka so zameraním na dámske odevy. Absolventka získa zručnosti na ručné a strojové šitie, vrstvenie materiálu, hladenie, zhotovovanie dámskej a dievčenskej konfekcie, lepenie, skúšanie, adjustáciu a čistenie, ovláda výrobu dámskej, pánskej, posteľnej bielizne, výrobu detského oblečenia a ľahkej konfekcie.
Chlapcov, ktorých zaujímajú elektronické zariadenia, radi uvítame v učebnom odbore mechanik elektronických zariadení. V tomto odbore sa žiaci naučia vykonávať elektrotechnické práce spojené s výrobou a opravou elektronických prvkov, zostaviť zostavy elektronických zariadení podľa technickej dokumentácie, opravovať televízory, rádiá, videá a domáce kiná či DVD-prehrávače.
Získať odbornosť v oblasti hoteliérstva a gastronómie umožňuje 5-ročný študijný odbor hotelová akadémia ukončený maturitnou skúškou. V 3. ročníku majú žiaci možnosť absolvovať barmanský kurz a získať certifikát barmana, platný v celom svete. Po troch rokoch štúdia a absolvovaní predpísanej praxe s celkovým rozsahom 1 500 hodín (vrátane cvičení v odborných predmetoch) sa môže žiak prihlásiť na dobrovoľnú záverečnú skúšku a získať výučný list. Žiaci sa učia od 1. ročníka dva cudzie jazyky (anglický a nemecký). Absolventi sú pripravení na samostatný výkon odborných hotelierskych a reštauračných činností a sú schopní aj samostatne podnikať. To vytvára dobré predpoklady na širšie uplatnenie na trhu práce a rýchlejšiu adaptáciu absolventov na zmenené pracovné činnosti.
Pracovník marketingu so zameraním na cestovný ruch. Absolvent tohto odboru získa uplatnenie v oblasti hotelierstva, cestovného ruchu a praktického marketingu. Je schopný vykonávať práce súvisiace s riadením a organizovaním, ovláda hospodársku korešpondenciu, základy práce na počítači, základy účtovníctva, dokáže zostaviť ponuku výrobkov, ich sortiment, ako aj spôsob výroby a predaja a ovláda administráciu chodu cestovnej kancelárie, má znalosti z regionálneho rozvoja. Žiak môže získať preukaz sprievodcu cestovného ruchu.
Medzi študijné a učebné odbory, ktoré majú na našej škole dlhoročnú tradíciu, patri aj odbor čašník servírka. Žiaci počas štúdia získavajú zručnosti servírovania jedál, nápojov, prípravy slávnostných tabúľ. Ovládajú administratívu a plánovanie v reštauračnom zariadení, flambovanie, tranžírovanie, miešanie nápojov, usporiadanie recepcií, banketov a hostín. V priebehu štúdia majú žiaci možnosť absolvovať barmanský kurz, majú možnosť zahraničnej praxe a učia sa dva cudzie jazyky, zároveň majú možnosť získať výučný list po úspešnom absolvovaní záverečných skúšok.V školskom roku 2007/200 otvárame aj nové 2-ročné nadstavbové štúdium Vlasová kosmetika, ale aj staronové 2- ročné nadstavbové odbory Spoločné stravovanie, Strojárstvo a Elektrotechnika.
Absolventi všetkých študijných odborov sa po úspešnom vykonaní maturitnej skúšky môžu uchádzať o štúdium na ktorejkoľvek vysokej škole a o pomaturitné štúdium za rovnakých podmienok ako absolventi ostatných stredných škôl, poskytujúcich úplné stredné vzdelanie.
Zoznam profesií na školský rok 2007/2008

Skryť Vypnúť reklamu

MATURITNÉ PÄŤROČNÉ ODBORY:
6323 6 00 - Hotelová akadémia
MATURITNÉ ŠTVORROČNÉ ODBORY:
2682 4 00 MECHANIK POČÍTAČOVÝCH SIETÍ
2672 4 13 MECHANIK ELEKTRONIK SO ZAMERANÍM
NA AUTOELEKTRONIKU
6444 4 00 ČAŠNÍK SERVÍRKA
6405 4 00 PRACOVNÍK MARKETINGU SO ZAMERANÍM
NA CESTOVNÝ RUCH
3759 4 00 KOMERČNÝ PRACOVNÍK V DOPRAVE
NADSTAVBOVÉ ŠTÚDIUM:
6421 4 00 SPOLOČNÉ STRAVOVANIE
3757 4 01 DOPRAVNÁ PREVÁDZKA SO ZAMERANÍM
NA CESTNÚ A MESTSKÚ DOPRAVU
2675 4 03 ELEKTROTECHNIKA SO ZAMERANÍM
NA ELEKTRONICKÉ ZARIADENIA
2414 4 01 STROJÁRSTVO SO ZAMERANÍM NA VÝROBU,
MONTÁŽ, STROJOV, PRÍSTROJOV A ZARIADENÍ
6426 4 00 VLASOVÁ KOZMETIKA
UČEBNÉ ODBORY:
6456 2 00 KADERNÍK
2487 2 00 AUTOOPRAVÁR
8545 2 00 ZLATNÍK A KLENOTNÍK
2686 2 00 MECHANIK ELEKTRONICKÝCH ZARIADENÍ
6445 2 00 KUCHÁR
6444 2 00 ČAŠNÍK SERVÍRKA
2954 2 00 MÄSIAR
2964 2 00 CUKRÁR
2962 2 00 PEKÁR
3152 2 02 KRAJČÍRKA SO ZAMERANÍM NA DÁMSKE ODEVY

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac
 2. Lokálne nákupy vo VIVO! Markete
 3. Kedysi ovocie chutilo inak. Rozmanitosť sa zachovala na dedinách
 4. Za päť rokov chce mať päť reštaurácií
 5. Zmenia sa Vysoké Tatry na lunapark?
 6. Ťažšie sa vám dýcha? Možno máte vlhký dom
 7. 15 miest v Grécku, na ktoré sú domáci najpyšnejší
 8. Novým prezidentom FSOK sa stal Miroslav Kot
 9. Najrýchlejší dopravný prostriedok je bicykel
 10. Magazín denníka SME: Leto v Čechách a na Morave
 1. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac
 2. Terasa upratovala s Kositom. Čistili Borovicový háj i Pľuvátko
 3. Štart sezóny F1 je za dverami
 4. Predajne Terno a KRAJ znižujú ceny desiatok produktov
 5. Tieto chyby sú pri zateplení fasády najčastejšie
 6. Tesco pomôže ľuďom v núdzi ešte viac
 7. Lokálne nákupy vo VIVO! Markete
 8. Hrdinovia bez potlesku
 9. Odvezte sa Ľadovým expresom spoznávať juh Slovenského raja
 10. Herec a dabér Pavel Soukup: můj test autokamery Mio MiVue 798
 1. Kedysi ovocie chutilo inak. Rozmanitosť sa zachovala na dedinách 22 875
 2. Za päť rokov chce mať päť reštaurácií 16 829
 3. Ťažšie sa vám dýcha? Možno máte vlhký dom 16 282
 4. 15 miest v Grécku, na ktoré sú domáci najpyšnejší 13 372
 5. Zmenia sa Vysoké Tatry na lunapark? 12 663
 6. Tieto chyby sú pri zateplení fasády najčastejšie – vyhnite sa im 10 966
 7. Magazín denníka SME: Leto v Čechách a na Morave 10 522
 8. Leto na Slovensku: Mimoriadny 48-stranový magazín týždenníkov MY 10 038
 9. Južný Cyprus: skvelá dovolenka až do skorej jesene 9 688
 10. Predáva top mäso, varuje pred reťazcami, kvalitu hľadá na farme 9 217
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Dievčatá AKAPO Lučenec U12 na majstrovstvách šieste

Pre zverenky Mojmíra Sychru to bol debut na národnom šampionáte.

Dievčatá AKAPO Lučenec U12.

Jedenáste kolo prinieslo víťazstvá favoritov

V nedeľu boli na programe zápasy Mestskej ligy v Lučenci

Ilustračné foto.

Budovu bývalej umeleckej školy vo Fiľakove prestavajú na denný stacionár

V dennom stacionári budú umiestňovaní seniori a ZŤP osoby s minimálne tretím stupňom odkázanosti.

Ilustračné foto.

Tomášovský pohár si ukoristila Mýtna, Dolná Strehová tretia

O trofej bojovali Mýtna, Dolná Strehová, Halič a Tomášovce.

Mýtna

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Na Orave sa na športovom sústredení nakazilo 12 detí

Regionálna hygienička predpokladá, že počet infikovaných bude rásť.

Kde sa stratila ľudskosť?

Víkendové noci v centre Zvolena poznačili výtržnosti i bitka.

Na nitrianskom hrade otvorili terasu s výhľadom na Zobor (fotogaléria)

Do tejto časti hradu sa verejnosť doteraz nedostala.

Už ste čítali?