Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky

Urobte odvážny krok a študujte v zahraničí

Student Agency pôsobí v Českej aj Slovenskej republike od roku 1993. Ponúka svojim klientom jazykové pobyty pre deti a dospelých, štúdium na strednej škole a univerzite v zahraničí, pracovné a au-pair programy, cestovné lístky, letenky, vízový servis. Age

ntúra rovnako ponúka študentom stredných škôl skvelú možnosť štúdia na strednej škole v zahraničí na viacerých miestach po celom svete. Počas ročného pobytu v zahraničí sa dieťa nielen dokonale naučí cudzí jazyk, ale spozná i novú kultúru, iný školský systém a nájde veľa nových kamarátov.

Študenti v zahraničí sa nevenujú len štúdiu cudzieho jazyka ako takého, ale práve v tomto cudzom jazyku študujú predmety, rovnako ako ich zahraniční rovesníci. Samozrejme, začiatky takýchto pobytov nebývajú úplne jednoduché, i preto by študent už v dobe svojho odchodu mal byť schopný bežne komunikovať v každodenných situáciách v angličtine, nemčine, francúzštine či v inom jazyku, ktorý si vyberie. Sledovať výuku, aktívne sa do nej zapájať a konverzovať na akúkoľvek tému však časom nebude robiť žiadny problém. Student Agency má v ponuke programy štúdia na štátných alebo súkromných stredných školách v týchto krajinách – USA, Veľká Británia, Írsko, Austrália, Kanada, Juhoafrická republika, Nemecko, Rakúsko, Francúzsko, Belgicko, Taliansko, Španielsko.
Spomínaná agentúra vám zaistí: umiestnenie do školy, ubytovanie, dopravu, poistenie, vízový servis, konzultačné služby, asistencie v priebehu pobytu a v neposlednom rade aj možnosť financovania formou výhodného úveru.

Skryť Vypnúť reklamu

Straty rodinného zázemia sa nemusíte obávať
Študenti sú ubytovaní v dôkladne vyberaných hostiteľských rodinách, či už dobrovoľníckych (napr. USA, JAR, Belgicko, Francúzsko) alebo platených (napr. Nemecko, Veľká Británia, Írsko, Kanada, Austrália). Tento rozdiel ovplyvňuje celý spôsob umiestnenia študenta, dĺžku procesu a cenu. Cieľom takéhoto ubytovania je zaistenie rodinného zázemia pre študenta; zároveň mu každodenné radosti, zvyklosti a starosti bežnej „zahraničnej“ rodiny pomôžu lepšie pochopiť aj mentalitu inej kultúry. V niektorých krajinách ponúka agentúra aj možnosť ubytovania v školských rezidenciách. Tam síce nebude mať študent svojich „nových rodičov“, ale zato si nájde veľa priateľov svojho veku. V krajinách, kde je možnosť výberu, záleží len na vás, ktorý variant ubytovania zvolíte.
Každý študent má v priebehu svojho pobytu v zahraničí na pomoc takzvaného miestneho koordinátora. Sú to vlastne zástupcovia našich partnerských organizácií, ktorí v priebehu roka na študentov dohliadajú a pomáhajú im riešiť prípadné problémy a nejasnosti. Na svojho koordinátora sa môžete obrátiť kedykoľvek, rovnako ako môžete vždy využívať bezplatné telefónne linky, ktoré budete mať k dispozícií (na partnerskú organizáciu a priamo do Student Agency).
Záleží len na Vás, ak sa rozhodnete pre odvážny, ale nepochybne veľmi prospešný krok vo svojom živote a v živote svojich detí.

Skryť Vypnúť reklamu

Pozývame vás na návštevu High School v USA
High School je americký výraz označujúci strednú školu v USA. Možnosť štúdia na stredných školách v Spojených štátoch sa ponúka v rámci výmeny študentov zo všetkých krajín sveta. Štúdium je podporované americkou vládou, dodržovanie podmienok je kontrolované asociáciou CSIET (Council of Standards for International Educational Travel).
Program štúdia v USA ponúkame s partnerskými organizáciami CIEE alebo AYUSA.
CIEE je nezisková partnerská organizácia v Spojených štátoch, ktorá má svoje hlavné sídlo v Bostone, bola založená v roku 1947 a od tej doby si vytvorila sieť viac ako 30 spolupracujúcich organizácií v rôznych krajinách sveta. Pokiaľ sa zúčastníte programu s touto organizáciou, získáte možnosť stráviť až 3 dni na školení v New Yorku zdarma. Na školení máte možnosť stretnúť ostatných študentov, ktorí sa účastnia rovnakého programu ako vy. Čaká vás nabitý program s novými kamarátmi z celého sveta, zažijete veľa dobrodružstiev a spoznáte jednu z najkrajších metropol sveta a jej najznámejšie atrakcie.
Druhou organizáciou, s ktorou Student Agency spolupracuje pri zabezpečovaní študijného programu High School v USA, je spoločnosť AYUSA International. Táto nezisková organizácia má svoje hlavné sídlo v San Franciscu a bola založená v roku 1980.
Ubytovanie študentov je vždy zaistené v hostiteľských rodinách. Väčšinou ide o rodiny zo strednej a nižšej vrstvy obyvateľstva. Hostiteľské rodiny sú dobrovoľnícke. Prechádzajú ústnym pohovorom s miestnym koordinátorom, každá rodina musí predložiť tri odporučenia od známych, spolupracovníkov, pastora apod., potvrdzujúce, že rodina je vhodná pre hosťovanie zahraničného študenta. Veľa hostiteľských rodín je stálymi spolupracovníkmi programu, ktorí majú bohaté skúsenosti s hosťovaním zahraničných študentov. Hostiteľské rodiny ubytovávajú študentov z rôznych krajín, aby sa dozvedeli o odlišných kultúrach a zároveň im umožnili nahliadnuť do vlastného života.

Skryť Vypnúť reklamu

ÍRSKO
ü možnosť výberu zo širokej ponuky štátnych a súkromných škôl
ü kvalitný školský systém
ü blízkosť k domovu (možnosť trávenia Vianoc a Veľkej noci na Slovensku)
ü flexibilita voľby dĺžky programu (1, 2 alebo 3 trimestre)

VEĽKÁ BRITÁNIA
ü kvalitný školský systém so storočnou tradíciou a vyspelý akademický program
ü vhodný program pre motivovaných študentov s výborným prospechom
ü možnosť výberu konkrétnej školy a mesta
ü flexibilná dĺžka štúdia (1, 2 alebo 3 trimestre)
ü široké možnosti mimoškolských aktivít

KANADA
ü okrem angličtiny možnosť štúdia francúzštiny
ü výber regiónu s možnosťou umiestnenia vo veľkom meste
ü možnosť štúdia pre študentov so slabšími znalosťami angličtiny
ü možnosť extra hodín angličtiny priamo na strednej škole

AUSTRÁLIA
ü veľmi flexibilný program vhodný pre individuálne požiadavky (výber konkrétneho štátu, mesta a školy vopred)
ü štúdium v exotickej krajine
ü možnosť uvedenia až troch stredných škôl v prihláške
ü štúdium je možné i bez zabezpečenia ubytovania (zaujímavá ponuka pre študentov, ktorí majú v Austrálii rodinu alebo známych)
ü nástupy do programu až 4x ročne, program ponúka 4 dĺžky štúdia
ü veľká ponuka mimoškolských, najmä športových aktivít

Juhoafrická republika
ü program pre starších skúsených študentov so zmyslom pre dobrodružstvo
ü celoročný pobyt v exotickej krajine

Nemecko
ü ponuka kvalitného vzdelania na štátnych stredných školách so všeobecným aj odborným zameraním pre študentov vo veku 15 – 17 rokov
ü možnosť študovať 3 mesiace, polrok alebo celý školský rok
ü výhodou je možnosť voľby konkrétnej lokality

Francúzsko
ü možnosť študovať na štátnych aj súkromných stredných školách už od 11 rokov
ü kvalitný akademický program pre motivovaných študentov s dobrou znalosťou francúzskeho jazyka
ü štúdium v atraktívnej krajine, jednej z najobľúbenejších a najnavštevovanejších
ü finančne dostupný program, výhodou je umiestnenie v dobrovoľníckych hostiteľských rodinách

Taliansko
ü program ponúkajúci kvalitné akademické vzdelanie v spojení so zaujímavou kultúrnou
ü výmenou pre študentov vo veku 16 - 18 rokov
ü bohatá ponuka športových a iných mimoškolských aktivít
ü finančne dostupné štúdium
ü umiestnenie v dobrovoľníckych hostiteľských rodinách

Španielsko
ü pre študentov vo veku 15-18 rokov možnosť študovať na štátnych aj súkromných stredných školách
ü výhodou tohoto programu je veľká variabilita pri výbere typu školy a oblasti umiestnenia
ü umiestnenie v dobrovoľníckych hostiteľských rodinách
ü novinkou je možnosť priameho umiestnenia do miest Sevilla, Malaga, Zaragoza
ü a Madrid za príplatok
ü v cene programu je dvojdňové orientačné stretnutie v Madride pred začiatkom štúdia.
Pre všetkých, ktorí sa ešte nerozhodli, ktorým smerom sa budú uberať, čo sa týka ďalšieho vzdelania, je tu mimoriadna ponuka. V prípade, že svoju prihlášku podáte do 15. decembra 2006, automaticky získate zľavu 8.500 korún.
www.studentagency.sk
bezplatná infolinka: 0800 121 121Vyberáme z pošty od študentov
Som v Ohiu v single person host family. Sľúbil som Vám, že napíšem. Takže sľuby sa musia plniť... . Momentálne som na tom tak, že neviem, kde mi hlava stojí. No som rád, že je to tak, lebo nemám čas myslieť na domov, rodičov, sestru, na kamarátov a na Slovensko. Je pravda, že Amerika, to nie sú len mrakodrapy, veľké autá, krajina neobmedzených možností…
Mám za sebou už dva mesiace. Za ten čas som sa už oťukal. Bývam s Bruceom. Je to 49-ročný Američan. Máme super vzťah. Sme absolútne rozdielni, no super sa dopĺňame. Je veľmi priateľský, pozná asi každého v okolí, má rád umenie, americký futbal a je veľmi veriaci. Na rodinu a kamošov som mal šťastie. Bruce sa mi maximálne venuje a vôbec sa s ním nenudím. Dokonca v septembri sme boli aj s jeho veľkou rodinou na dovolenke v Južnej Karolíne. Atlantik bol úžasný. Som s ním v dome síce sám, čiže si musím sám žehliť, no zvykol som si a možno je to aj tak lepšie. Mám viac súkromia a hlavne sa s Bruceom môžeme rozprávať o veciach, o ktorých sa dá rozprávať len medzi chlapmi. Chodíme každý deň do reštaurácie, lebo Bruce varí tak raz za týždeň. Čo sa týka alkoholu, myslím, že naň môžem tento rok zabudnúť. S pozdravom
Juraj Abelovský, USA

Inzercia - Tlačové správy

 1. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
 2. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
 3. Kam patria rolky z toaletného papiera? Dávať dole etikety zo sklenených nádob?
 4. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 5. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
 6. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
 7. Od 1. septembra je predprimárne vzdelávanie povinné
 8. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
 9. Nemecko-slovenská spoločnosť ETL/GR je už v desiatke najlepších
 10. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
 1. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
 2. Prvé mesiace 2021 vzrástol počet susedských sporov
 3. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 4. Václav Vydra: Ako nedostať pokutu v úseku kde je meraná rýchlosť
 5. Holenie je umenie. A vy môžete byť jeho majstrom
 6. Od 1. septembra je predprimárne vzdelávanie povinné
 7. Nemecko-slovenská spoločnosť ETL/GR je už v desiatke najlepších
 8. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
 9. Stiahnite si stovky e-kníh
 10. Recyklovať PET fľaše a plechovky môžu už aj obyvatelia Krupiny
 1. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 10 482
 2. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 8 626
 3. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 7 150
 4. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 6 676
 5. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 4 564
 6. Stiahnite si stovky e-kníh 3 525
 7. Crème de la crème po slovensky 3 253
 8. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 3 069
 9. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 3 006
 10. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto 2 915
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Relácia MY Športujeme denne prináša dynamický prehľad športových aktualít, exkluzívne rozhovory a aj rady a tipy nielen pre športovcov.

Pozrite si MY športujeme.


7 h
Kaštieľ Betliar.

Na turistami vyhľadávanom mieste chystajú atraktívny program.


TASR 15 h
Na snímke v pozadí obec Bükkszentkereszt, nový partner mesta Hnúšťa.

Jej vzdialenosť dáva podľa primátora Romana Lebedu široké možnosti na spoluprácu.


(rv) 10 h
Ilustračné foto.

Tragická dopravná nehoda uzatvorila rýchlostnú cestu. Policajti pripomínajú, čo robiť, ak vás na diaľnici sklame auto.


a 1 ďalší 18 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Tragická dopravná nehoda uzatvorila rýchlostnú cestu. Policajti pripomínajú, čo robiť, ak vás na diaľnici sklame auto.


a 1 ďalší 18 h

Obcou na Záhorí sa prehnala smršť. Starý kostol náporu vody odolal.


24 h

Američania skupujú drevo v celej Európe, výsledkom je cena, ktorá likviduje slovenský drevospracujúci priemysel.


21. jún

Na lúkach v obci Bolešov v Trenčianskom kraji uhynulo 67 kusov hovädzieho dobytka.


TASR 22 h

Už ste čítali?