Sobota, 4. júl, 2020 | Meniny má ProkopKrížovkyKrížovky

1.HFC Lučenec ako za starých čias

Futsal je späť! 1.HFC Lučenec dal minulý piatok tým najlepším spôsobom definitívne K.O. kuvičím hlasom o konci futsalu v Novohrade. 1.HFC svojho súpera z Martina doslova rozstrieľalo - 9:4 a za skandovaného potlesku z palubovky schádzalo.

No treba hneď na začiatku povedať, že aj samotní lučenskí futsaloví činovníci mali obavy ako to celé futsalové lučenské divadlo dopadne. Príde vôbec niekto na Výstavisko? Čo ak nebodaj zas prehráme? Dumali niekoľko minút pred prvým domácim stretnutím Lučenčania. Zbytočne! Na prekvapenie všetkých sa v piatok zišla na Výstavisku extraligová návšteva (300 divákov). Tá videla aj extraligové výkony. Aj napriek tomu, že v drese 1.HFC Lučenec sa predstavilo niekoľko novicov. Medzi nimi žiaril najmä brankár Ján Slaniniak. Dlhoročný ochranca svätyne zo zelenej trávy Skotatranu Poltár svoj tím podržal. Najmä v prvom polčase a na začiatku toho druhého. Vo chvíli keď sa lámal chlieb zápasu vytiahol niekoľko parádnych kúskov. „Bol som prekvapený koľko ľudí v piatok na futsal prišlo. Pred plným publikom sa hrá každému futbalistovi dobre. Bol som v pohode a chytalo sa mi pred lučenským publikom výborne. Samozrejme futsal a veľký futbal je niečo úplne iné. Chlapci mi však veľmi pomohli a rýchlo som si na rozdiely privykol,“ nechal sa počuť najstarší člen hráčskej kabíny 1.HFC Lučenec Ján Slaniniak. Ten aj napriek svojim skúsenostiam a vysokému veku, počíta, že ho príchodné, ktoré ako sa patrí každému novému členovi tímu, neminie. „Mám svoj vek, ale starý sa necítim. Pokiaľ mi zdravie, rodina a práca dovolí futsal, respektíve futbal budem stále hrať. Milujem totiž tento šport. A to príchodné? Nasledujúci zápas som na rade. Určite neminie ani mňa. Viem totiž čo sa patrí,“ doplnil J. Slaniniak. Tomu síce prvý zápas proti Čadci tiež nevyšiel, ale po tom druhom ho lučenský divák chválil. Neraz ho počastoval prívlastkom novohradskej futsalovej legendy „Ivan Závracký 2“! „Ivan je a bol jedinečný. Závracký sa stal osobnosťou tohto regiónu a prirovnávať k nemu sa určite nebudem. Som pri zemi. Prvý zápas nielen mojich spoluhráčom, ale ani mne sa nevydaril. Verím však, že s pribúdajúcimi tréningmi a doplnením mužstva skúsenými hráčmi pôjde nielen môj, ale najmä výkon 1.HFC Lučenec stále hore,“ doplnil J. Slaniniak. Mužom zápasu však bez pochyby bol navrátilec Jozef Husvár. Bývalý kanonier extraligových paluboviek má síce nejaké to kilečko navyše, ale aj vo svojom comebacku v drese Lučeneca ukázal všetkým, že futsal hrať nezabudol. Proti Martinu dal 2 góly. Na ihrisku však tentoraz skôr pôsobil v úlohe „nahrávača“. Z jeho geniálnych prihrávok ťažilo celé mužstvo. Je preto veľkou škodou pre 1.HFC, že Jozef Husvár bude nastupovať iba na domáce zápasy. „Žiaľ realita je taká. Jožko má pracovné povinnosti, ktoré mu nedovoľujú cestovať na zápasy vonku. S tým nič nenarobíme. Určite to náš tím vždy pocíti, keď chýba, ale musíme sa s tým vysporiadať,“ nechal sa počuť predseda klubu Jozef Sabolík. Tento víkend 1.HFC Lučenec bude doma vysedávať „s nohami na stole“, pretože má voľný žreb. Najbližšie si lučenský fanúšik futsalu príde na svoje až v novom roku. Sabolíkovci však ešte jeden zápas v roku 2007 odohrajú. 23. decembra pocestujú na pôdu Ružomberka.

1.HFC LUČENEC – TJ NEOGRAFIA MARTIN 9:4 (4:3)
Góly: Sudimák 2, Husvár 2, Rutkaj 2, Šupina, Koreň, MÁČ – Ďurokovič 2, Móric, Pleško
ŽK: Rutkaj, Máč – Kubeník, 300 divákov. Rozhodovali: Ježík a Súhrada (obaja Kys. Nové Mesto).
Prvý premiérový druholigový zápas pred vlastným publikom začal Lučeneca aktívne, jeho hráči obsadili polovičku Martina a už po prvých piatich minútach sa kričalo na Výstavisku zborové: „Gól“. Do vedenia svojich poslal pohotovou strelou Šupina 1:0. Hneď na to 1.HFC udrel po druhýkrát, keď Rutkajovu prudkú prihrávku si jeden z obrancov Martina zrazil nešťastne do vlastnej brány. Potom prebrali inciatívu hostia, ktorí začali čoraz častejšie zamestnávať brankára Lučenca Slaniniaka. Ten 1.HFC niekoľkokrát podržal, no na bombu Paličku z 12. min. bol prikrátky – 1:2. Vzápätí odpovedal domáci útočník Máč rovnakou mincou – 3:1. Domáci viditeľne ubrali z tempa, čo sa im stalo osudným. V závere prvého polčasu hostia najprv znížili na rozdiel gólu a ešte tvrdší úder pod pás zasadili domácim, keď dve minúty pred koncom si dezorientovaný Koreň taktiež „pomýlil“ bránu – 3:3. V posledných sekundách prvého polčasu sa však uvoľnil Husvár, ktorý následne na tácke naservíroval pred bránu Rutkajovi a ten sa zblízka nemýlil – 4:3. Po zmene strán to obe mužstvá rozbalili. Začalo sa jazdiť hore – dole. Divák si prišiel naozaj na svoje. Do čierneho sa však trafil až 30. minúte domáci Sudimák, ktorý zvyšoval už na 5:3. O štyri minúty na to vyslal ďalšiu geniálnu prihrávku Husvár a Koreň zblízka nezaváhal – 6:3. Hostia boli v týchto momentoch zjavne mimo. O minútu na to znovu inkasovali. Tentoraz z nohy domáceho kanoniera Husvára. Martin sa v závere po niekoľkých time-outoch síce zmobilizoval a Móricom znížil, ale debaklu už zabrániť nedokázal, pretože domáci v posledných minútach za skandujúceho potlesku pridali ďalšie dva góly.
Jozef Sabolík (predseda 1.HFC): Vidieť, že mužstvo sa zo zápasu k zápasu zlepšuje. Ostáva nám veriť, že chlapci nepoľavia, budú pravidelne chodiť na tréningy. Ak vydržia v nastúpenom trende, je veľká šanca, že Lučenec bude znamenať vo futsale to, čo dakedy.
1.HFC Lučenec: Slaniniak, Rusnák – Prepelica, Koreň, Sudimák, Husvár, Šupina, Rutkaj, Ufrla, Máč, Jackuliak, Poliak. Tréner: J. Košút
Tabuľka
1.1.HFC LC 2 1 0 1 13:11 3
2.ŽILINA 1 1 0 0 5:3 3
3.ČADCA 2 1 0 1 10:9 3
4.MARTIN 2 1 0 1 8:12 3
5.RUŽOMBEROK 1 0 0 1 3:4 0

Ostatné výsledky: KSF DOXX ŽILINA – BENFICA GEMM ČADCA 5:3 (1:2).

Nasledujúce 3. kolo (8.12.2006): TJ NEOGRAFIA MARTIN - 1.FC GRASS KYSUCKÉ NOVÉ MESTO, KSF DOXX ŽILINA – BENFICA GEMM ČADCA (P.Fízel, I.Putra). 1.HFC Lučenec - voľno