Štvrtok, 9. február, 2023 | Meniny má Zdenko

Nebojte sa študovať v inej krajine

Každý, kto mal možnosť vycestovať do zahraničia, či už za prácou alebo na študijný pobyt, mi určite dá za pravdu, že jazykové znalosti v cudzej krajine získate oveľa rýchlejšie, ako keď sa cudzí jazyk učíte doma. Mnohí sa už po pár týždňoch dokážu v zahra

ničí dohovoriť. Ak by ste chceli porovnávať náklady vynaložené na výuku cudzieho jazyka, sú porovnateľné, či sa ho učíte doma alebo v inej krajine. Zahraničný pobyt má však mmoho výhod, z ktorých poukážem aspoň na niektoré: Štúdium v zahraničí je nepretržité. Nehrozí, že vás od výučby budú „vytrhávať” rôzne pracovné či rodinné povinnosti. Súčasťou pobytu nie je len štúdium s knihou v ruke, ale učíte sa neustále, pretože komunikujete s hostiteľkou rodinou, v obchodoch, s ostatnými študentmi z rôznych krajín sveta, na výletoch či exkurziách. Každá škola úzkostlivo dbá na to, aby boli zahraniční študenti šťastní a aby sa do nej stale radi vracali, a samozrejme, odporúčali ju aj svojim známym. Pedagógovia tu pripravujú zaujímavé aktivity nielen v rámci vyučovania, ale aj vo voľnom čase. Ide predovšetkým o športové a kultúrno–poznávacie akcie. Práve účasť na sprievodnom programe školy je jedným z najpríjemnejších aspektov jazykového pobytu, pretože sa vám naskytne príležitosť spoznať zaujímavoé miesta, dozvedieť sa veľa o iných kultúrach a zvykoch a tiež uzatvoriť priateľstvá na celý život.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Jazyk sa v zahraničí naučíte oveľa skôr
Hlavné výhody pobytu v zahranií sú najmä: pokoj a sústredenie sa na výubu, vysoká intenzita výuky, zahajúca 20 až 40 lekcií týždenne, flexibilná džka pobytu, jazyk sa uíte od udí, pre ktorých je materským jazykom, široká ponuka všeobecných aj odborných kurzov, mezinárodné skupiny študentov, kurzy pre študentov s akoukovek pokroilosou, maximálny kontakt s jazykom aj mimo výuby, rýchly pokrok vaka sústavnému ueniu a v konenom dôsledku sa nauíte nielen cudzí jazyk, ale spoznáte novú krajinu a jej kultúru.
Ak ste sa odhodlali študova v zahranií, máme pre vás zaujímavý tip. Pozývame vás na návštevu najväšej jazykovej agentúry, pôsobiacej na Slovensku aj v susedných echách, ktorá ponúka širokú škálu pobytov v zahranií, a to nielej pre študentov, ale pre celú verejnos. “Student Agency každorone rozširuje svoju ponuku poda požiadaviek klientov, ktorí si môžu vybra s programov “ušitých” poda ich požiadaviek a predstáv. Veký dôraz kladieme na spoluprácu so zahraninými partnermi, a tak máme možnos zostavova tie najzaujímavejšie študijné programy. Všetci zamestnanci študijného oddelenia majú s pobytom v zahranií vlastné skúsenosti, o ktoré sa s vami radi podelia,” hovorí Tomáš Jára, junior manažér a marketingový špecialista spomínanej agentúry. Student Agency sprostredkováva kultúrne a výmenné programy už od roku 1993 a preto s väšinou zahraniných partnerov ju spájajú dobré dlhoroné vzahy. Po mnohých rokoch skúseností s jazykovými pobytmi sú všetci profesionáli vo svojom obore. “Vemi dobre poznáme svoje partnerské školy, pretože väšinu z nich sme osobne navštívili, aby sme študentom a tiež všetkých záujemcom o zahraniný študijný pobyt vedeli zodpoveda všetky otázky dopodrobna. Uvedomujeme si, že cesta do zahrania sa vždy spája s nieím novým a tiež s uritými obavami. Pokia sa však stretnete s komplikáciami, naši zamestnanci sú vám k dispozícii 24 hodín denne na našej nonstop helplinke,” dodá Tomáš Jára a poukáže na množstvo zliav, ktoré môžu klienti využi a tiež na vernostné zavy pre stálych zákazníkov.

SkryťVypnúť reklamu

Jazykový pobyt je pre deti
dobrým odrazovým mostíkom
Jazykové znalosti sa v dnešnej dobe stávajú nutnou súčasťou života každého z nás. Niet pochýb o tom, že pobyt v zahraničí je jednou z najefektívnějších foriem výučby a patrí k tomu nejlepšiemu, čo môžete svojim deťom v rámci vzdelania ponúknuť. Spojiť atraktívnu cestu do zahraničia s jazykovou skúsenosťou znamená nielen zdokonalenie sa v konverzácii v cudzom jazyku, ale stretnutie s novými priateľmi z celého sveta, naučenie sa samostatnosti, zvýšenie sebavedomia, no a okrem skúseností a zážitkov si prinesiete vysokú devízu do budúcnosti.

Zvažujete individuálny alebo skupinový pobyt?
Skupinový pobyt je vhodnejší pre deti, ktoré cestujú na jazykový pobyt prvýkrát, v jazykových vedomostiach sú začiatočníci a tak nadobudnú pocit, že „v tom nie sú sami.“ So skupinou vždy cestuje slovensky alebo česky hovoriaci sprievodca, ktorý je deťom vždy nápomocný počas celého pobytu. Termín a dĺžka pobytu sú pevne stanovené. Individuálny pobyt je dobrou voľbou pre každého, kto už má so zahraničím nejaké skúsenosti. Výhodou tohto pobytu sú aj flexibilné termíny nástupu a dĺžka pobytu.
V zahraničí máte rovnako postarané aj o zmysluplné využitie voľného času pri rôznych športových aktivitách, návštevách zábavných parkov, nákupoch, opaľovaní či kúpaní. Počas víkendov sú organizované celodenné výlety.

SkryťVypnúť reklamu

Zamyslite sa, čo od štúdia očakávate
Skôr, ako sa rozhodnete pre konkrétny jazykový pobyt, je dôležité premyslieť si, čo od štúdia očakávate. Tí, ktorí sa potrebujú v krátkom čase čo najviac naučiť, majú iné požiadavky ako tí, ktorým ide skôr o aktívnu dovolenku. Na jazykový kurz do zahraničia môžete vycestovať aj ako úplný začiatočník. Dobré je však ovládať aspoň základné výrazy najnutnejšej konverzácie, ktoré uľahčia počiatočnú orientáciu. Ideálne je vycestovať najmenej na jeden mesiac a zvoliť si intenzívny kurz. Ak chcete dosiahnuť maximálny pokrok vo výučbe cudzieho jazyka, tu je pár pravidiel: Snažte sa vycestovať mimo letnej sezóny, vyhnite sa najlacnejším ponukám a vycestujte najmenej na štyri týždne. Je veľmi dôležité rozhodnúť sa pre správny typ kurzu. V agentúre vám s výberom radi pomôžu a verte, je naozaj z čoho vyberať. Množstvo programov je pripravených pre deti, dospelých, seniorov, manažérov, začiatočníkov aj pokročilých, a tiež pre učiteľov.
Milí čitatelia, ak hľadáte originálny vianočný darček pre svoje deti alebo blízkych, študijný pobyt, ktorý si teraz môžete zakúpiť s výraznou zľavou, takým nepochybne je. Takáto investícia sa vám niekoľkonásobne vráti.

VYBERÁME Z OHLASOV:
Zuzke sa na Malte páčilo
So Student Agency som vycestovala na jazykový pobyt na Matlu v dňoch 12. - 26. augusta 2006. Navštevovala som školu ESE v štvrti Paceville... Nikdy som neletela lietadlom, nikdy som nebola na Malte a nikdy som nekonverzovala s cudzincami v ich rodnom jazyku. Takže v podstate všetko spojené s týmto jazykovým pobytom bolo pre mňa niečím novým, na čo som sa dlho tešila. V prvý týždeň bol so mnou môj otecko, ktorý si urobil dovolenku. Jeho angličtina bola na úrovni čínštiny, takže akákoľvek konverzácia spočívala na mne ... Pani domu aj jej syn boli veľmi milí a s ubytovaním som bola veľmi spokojná. Mala som vlastnú kúpeľňu a jedlo bolo tiež dobré. Ale čaj s mliekom bol pre mňa celkom tvrdý oriešok. Typický anglický nápoj mi spočiatku robil problémy, ale dnes ho už pijem aj doma. Zvyk je zvyk. S pani domácou som sa rozprávala úplne o všetkom. Niekedy aj o úplných kravinách, ale myslím si, že to bola perfektná škola pre moju angličtinu... Výučba angličtiny prebiehala v prestížnej maltskej škole European School of English, priamo v centre nazvanom Paceville. Paceville je jedna z najrušnejších štvrtí na Malte, kde to žije nočným životom. Je tu veľa klubov, krčmičiek, diskoték, reštaurácií a obchodov. V noci sú všade svetlá, hlasná hudba, uvoľnená atmosféra a veľa mladých ľudí rôznych národností. V škole sme preberali gramatiku a druhá časť výuky patrila rôznym hrám. Pripadalo mi to oveľa zaujímavejšie ako tradičné hodiny jazyka v škole, pretože angličtinu sme si precvičovali bezprostrednou hravou formou. Samozrejme, že záležalo aj na učiteľovi. Každý pedagóg má iný štýl vyučovania. Na hodinách sme sa tiež dozvedeli veľa zaujímavostí o Malte a jej histórií… Spočiatku som sa konverzácie obávala, ale neskôr som v nej našla záľubu. Našla som si aj množstvo kamarátov z rôznych krajín. Okrem svojich rodákov som tu stretla Talianov, Nemcov, Rusov, Španielov aj Slovákov. Vytvorili sme si báječnú medzinárodnú partiu, s ktorou som zažila kopu srandy. Všetko bolo super. Aj kúpanie v mori a opaľovanie…
Zuzana Bartoňová
Valašské Meziřičí

Najčítanejšie na My Novohrad

Inzercia - Tlačové správy

 1. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
 2. Lesníctvo, drevárstvo, ekológia a technika sú životný štýl!
 3. Sme Univerzita, ktorá nosí úspech v mene
 4. SME ženy a Jamie Oliver: Toto menu platí iba vo februári
 5. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 6. Európu sužuje chrípka nebývalých rozmerov. Ako sa chrániť?
 7. INDEX: Prečo stále nemáme diaľnicu do Košíc
 8. Vyšlo februárové Doma v záhrade
 1. Trhu s ojazdenými autami sa darí
 2. Bezpečnosť pri šoférovaní vychádza z dobrého videnia
 3. Lesníctvo, drevárstvo, ekológia a technika sú životný štýl!
 4. Za kvalitným vzdelaním nemusíte do sveta! Príďte na EkF TUKE
 5. Sme Univerzita, ktorá nosí úspech v mene
 6. SME ženy a Jamie Oliver: Toto menu platí iba vo februári
 7. Chýbajúce zuby? Toto je trvácne riešenie, ktoré nebolí
 8. Na bezpečnom internete záleží
 1. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť? 4 499
 2. Dom postavený z konope? Nápad, ktorý si zaslúžil envirocenu 4 051
 3. Chýbajúce zuby? Toto je trvácne riešenie, ktoré nebolí 3 663
 4. Dodajte vašej pokožke šťavu 2 222
 5. Ako skĺbiť remeslo a moderné technológie? Inšpirujte sa Bajkery 756
 6. Wüstenrot aktívne čelí výzvam trhu a mení svoj obchodný model 711
 7. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka 640
 8. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to 280

Blogy SME

 1. Samuel Zubo: Počet hlasov zo zahraničia sa môže zvojnásobiť - Voľby 2023
 2. Pavel Macko: Pán Žilinka, cítim s Vami, ale zastavte mafiánske praktiky prokuratúry!
 3. Ján Bilohuščin: Koalície pred voľbami - ako môžu vyzerať?
 4. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Štiavnik
 5. Jan Pražák: Služkou proti své vůli?
 6. Ľuboš Vodička: O psoch záchranároch
 7. Matúš Lazúr: Teplý obed je mýtus. V bohatom Nórsku deti v škole obed nemajú.
 8. Tupou Ceruzou: Norbert Bödör je obžalovaný v ďalšej kauze
 1. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq 30 110
 2. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB 18 915
 3. Richard Sulík: Ako sme vyriešili najväčší problém tejto krajiny a teraz ponúkame reštart 9 693
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 6 584
 5. Jana Melišová: Vdýchava drevu nový život a dušu 4 613
 6. Igor André: Dve poznámky ku „rómskemu Kanaánu“ vo Veľkej Británii 3 507
 7. Ľudmila Križanovská: Veľká Británia a USA sú najväčšie zlo na svete 2 540
 8. Helena Smihulova Laucikova: Predtým ako som zostarla 2 520
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Východniarom tu čas beží rýchlejšie
 2. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 4. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 5. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 7. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

TJ Baník Ružiná vlani ligu ovládol, v tomto ročníku sa stále hľadá.

TJ Baník Ružiná však určite nehádže flintu do žita, verí v zlepšenie.


3 h
ilustračné foto - tréner BKM Nenad Miloševič vyjadril po zápase spokojnosť nad víťazstvom no nezabudol poukázať aj na chyby svojich zverencov.

Lučenčania stále nevedia nájsť recept na víťazstvá.


11 h
Nádherný výhľad na Španiu Dolinu z haldy banskej šachty Maximilián. Táto šachta je druhou najstaršou v dedine. Raziť ju začali v roku 1567.

Aj stredné Slovensko má Boží hrob. Je zmenšenou kópiou vyhľadávanej stavby v Jeruzaleme.


13 h
Policajti zastavili v Lučenci auto s osemčlennou posádkou. Je podozrenie, že ide o nelegálnych migrantov.

Policajti zastavili vozidlo s podozrivou posádkou


18 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zákon zakazuje znečisťovať cesty.


8. feb

O incidente informovala mestská polícia Liptovského Hrádku.


7. feb

Zákazník od októbra čaká na preplatok od plynárov. Pošlú ho vraj o niekoľko dní.


20 h

Mladej žene polícia na mieste zadržala vodičský preukaz.


8. feb

Blogy SME

 1. Samuel Zubo: Počet hlasov zo zahraničia sa môže zvojnásobiť - Voľby 2023
 2. Pavel Macko: Pán Žilinka, cítim s Vami, ale zastavte mafiánske praktiky prokuratúry!
 3. Ján Bilohuščin: Koalície pred voľbami - ako môžu vyzerať?
 4. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Štiavnik
 5. Jan Pražák: Služkou proti své vůli?
 6. Ľuboš Vodička: O psoch záchranároch
 7. Matúš Lazúr: Teplý obed je mýtus. V bohatom Nórsku deti v škole obed nemajú.
 8. Tupou Ceruzou: Norbert Bödör je obžalovaný v ďalšej kauze
 1. Peter Sarkocy: 4 dôvody prečo by som si už nekúpil Škodu Enyaq 30 110
 2. Štefan Vrátny: Pohľad zvonku na Budajove vzťahy s ŠtB 18 915
 3. Richard Sulík: Ako sme vyriešili najväčší problém tejto krajiny a teraz ponúkame reštart 9 693
 4. Juraj Kumičák: Ako Rusi veľkú vojnu vyhrali... (časť Vb - bludy a klamstvá) 6 584
 5. Jana Melišová: Vdýchava drevu nový život a dušu 4 613
 6. Igor André: Dve poznámky ku „rómskemu Kanaánu“ vo Veľkej Británii 3 507
 7. Ľudmila Križanovská: Veľká Británia a USA sú najväčšie zlo na svete 2 540
 8. Helena Smihulova Laucikova: Predtým ako som zostarla 2 520
 1. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Východniarom tu čas beží rýchlejšie
 2. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 56. - Arktída - Edmund Hillary, Neil Armstrong a ich výlet na severný pól (1985)
 4. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 5. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 7. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu