nizátorom ZUŠ v Nižnej.
Súťaž hodnotila až 7-členná porota profesorov Konzervatórií zo Žiliny, Bratislavy a Banskej Bystrice. Zvláštnosťou i možnosťou tejto súťaže je, že v danej kategórií súťažia všetky nástroje dohromady, i keď každý z nástrojov má svoje špecifiká a nástrojové interpretačné priority, zohľadňujúc, výrazové prostriedky hudby, čo sa odráža i vo výbere repertoára. Kristína i Miroslava predniesli vynikajúce výkony a presvedčili publikum i hrou skladieb spamäti, čo nebolo podmienkou pre dychové nástroje. Repertoár skladieb mali zostavený zo skladieb barokových autorov i skladateľov 20. a 21. storočia, ktoré boli podmienkou súťaže.
Kristína Kancková získala 2. miesto a Miroslava Miadoková 3. miesto.
Skúsené flautistky Mirka a Kristínka pojali medzi seba i klaviristku Martinu Vuovú a vytvorili muzikantské trio. Nacvičením bohatého a náročného repertoáru v komornej hre (duo, trio) sa zúčastnili celoslovenskej súťaže MUSICA CAMERATA Jána Albrechta 2006, ktorá bola v dňoch 23.- 25. novembra v Bratislave.
Celoslovenský súťažný festival v komornej hre žiakov základných umeleckých škôl sa uskutočnil na pamiatku významnej osobnosti slovenského hudobného života, hudobníka, muzikológa, estetika a milého človeka Jána Albrechta, ktorý viedol svojich žiakov ku komornému muzicírovaniu – súhre dvoch až deväť interpretov.
Vyhlasovateľom súťaže sa stalo MŠ SR a jej organizátorom ZUŠ J. Albrechta v Bratislave. Súťažný festival v komornej hre vytvára platformu porovnávania výsledkov práce jednotlivých ZUŠ, výmeny odborných poznatkov a skúseností pedagógov, ale hlavne prispieva k vyhľadávaniu talentovaných žiakov – mladých interpretov, vytvára u nich vzťah ku komornej hudbe.
Talentované žiačky v ZUŠ Poltár – flautistky Miroslava Miadoková a Kristína Kancková muzicírovaniu v komornej hre sa začali venovať ešte ako „škôlkarky“ v MŠ na zobcových flautách. Dnes už majú bohaté skúsenosti v komornej hre – v duete, v triu, kvartete či kvintete. Hudobná komunikácia ich spája a vedie k vzájomnému načúvaniu jednotlivých hlasov a súčasne vytvára jednoliatu hudbu plnú radosti a ich vlastného interpretačného prevedenia.
K. Kancková a M. Miadoková súťažili v komornom duete na priečnych flautách s repertoárom skladieb odlišného charakteru, kde podmienkou súťaže bola skladba barokového obdobia. Mladé interpretky predviedli skladby barokového skladateľa G. Ph. Telemanna či moderné efektné prevedenie skladieb I. Dibáka a J. Letňana.
Súčasne v tej istej kategórii vystúpili v komornom triu (dve flauty a klavír) s Martinou Vuovou, kde s peknou dynamikou, celkovou agogikou, no i náročnou technickou vyspelosťou predviedli repertoár štyroch skladieb od veselého žartovného tria J. Melkoviča cez barokovú Sonátu G. H. Stölzela a záverečným efektným moderným triom P. Žídka Episoda.
Dievčatá vo svojej kategórii súťažili v konkurencii 22 komorných telies vynikajúcich talentovaných mladých muzikantov z celého Slovenska. Zo súťaže si odniesli dve tretie miesta, vzácne diplomy a finančnú odmenu. Veľkú radosť z úspechov mala aj ich učiteľka Mgr. Ľuboslava Hricová, ktorá s nadšením na túto súťaž svoje žiačky pripravovala.
Odbornú porotu tvorili Mgr. Art. Peter Zajíček, Mgr. Art. Peter Čerman, a Doc. Alexander Stepanov, CSc., umelci, pedagógovia i aktívni hráči v komornej hre, ktorí priateľsky fandili všetkým komorným hráčom tohto 1. ročníka súťažného festivalu.
Tri dni strávené v meste na Dunaji, v meste plnom histórie, hudobníkov, moderného života a hlavne spoločného muzicírovania si mladé interpretky Kristína Kancková, Miroslava Midoková a Martina Vuová veľmi vážili. I toto umelecké súťaženie ich posunulo trochu ďalej vo vlastnom snažení, interpretačnom raste, súčasne ich motivovalo k spoločnému hraniu v komornej hre hudby vážnej, ale i populárnej či džezovej.
„Úsilím každej hudby je otvoriť dvere dokorán a evokovať emocionálne rezonancie v celej šírke.“ (J. Albrecht).