Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky

E.S.O. už šliape Nitre po krku

Vážený pán redaktor, v poslednom čísle Novohradských novín bolo uverejnených veľa takých informácií zo zákulisia BK E.S.O. Lučenec, ktoré poškodili meno klubu, honor generálneho sponzora a spôsobili nepríjemnosti hráčom ako i vedeniu klubu. Článok „Dos

Vážený pán redaktor,
v poslednom čísle Novohradských novín bolo uverejnených veľa takých informácií zo zákulisia BK E.S.O. Lučenec, ktoré poškodili meno klubu, honor generálneho sponzora a spôsobili nepríjemnosti hráčom ako i vedeniu klubu.
Článok „Dosť, chceme peniaze“ je v rozpore so zásadou, aby sa pred verejnosťou riešili finančné záležitosti nášho klubu. Predsa klub je privátnou a nie verejnou inštitúciou, takže sú to výlučne obchodné vzťahy medzi privátnymi subjektmi! A ešte k tomu uverejnené informácie nehovorili o zásadných veciach
- že sme boli nespokojný s aktuálnym umiestnením v extraligovej tabuľke,
- že sme našu nespokojnosť prejavili jediným možným spôsobom a to siahnutím na odmenu pre kľúčových hráčov,
- že podmienky splatnosti zadržanej časti odmien boli presne zadefinované
- a že hráči boli s nimi oboznámení.
Podľa môjho názoru každý, ktorí sa snažia budovať a rozvíjať v našom meste športové, kultúrne, spoločenské aktivity si zaslúžia pozitívnu pozornosť a reklamu cez noviny regionálne či mestské. Bohu žiaľ nie je to tak! Naša odmena je dehonestácia i napriek tomu, že robíme bezo sporu najväčšiu pozitívnu propagáciu mesta na Slovensku i v zahraničí. Ale iné mestá a významné osobnosti vidia našu prácu a vysoko ju hodnotia. Ako príklad by som mohol uviesť, že Predseda BBSK pán Milan Murgaš 12. decembra 2006 udelil nášmu klubu Cenu predsedu BBSK. Dostali sme ju spolu s takými osobnosťami, ako je prof. Štefan Nosáľ, prof. Milan Turňa, Ladislav Chudík, Karol Konárik. A to za to, že sme ako jediný športový klub v Banskobystrickom kraji dosiahli najväčší výsledok: majstrovský titul i Slovenský pohár!
Mali by sme spojiť sily, lebo dobrá mediálna spolupráca je najlepšia pozvánka na jednotlivé zápasy a poteší našich partnerov ako aj fanúšikov na vypredanom búrlivom hľadisku.
S úctou Csúsz Péter, prezident klubu

Skryť Vypnúť reklamu

Važena redakcia,
Važeny pan redaktor,
Vas članok v poslednom vydani smerovany na BK ESO sa začal spajat vo verejnosti s mojim menom.
- Po prve namietam, aby ste zasahovali do osobnych veci. Je to v rozpore so zasadami, aby sa pred verejnostou riešili finančne vztahy. Predsa klub je privatnou a nie verejnou inštituciou, takže su to vylučne obchodne vztahy medzi privatnymi subjektami! Naviac teraz mame s klubom vyborne vztahy a to nam asi zavidia neprajnici a iniciatori takychto clankov!
- Po druhe, ak ste už porušili moralnu etiketu je nutne aby som k obsahu uviedol, že sa jedna o absolutne nepravdive informacie. Do jedneho, sme vsetci vydali osobne prehlasenia, že nikto z nas – z timu BK ESO nekonal a nekona proti klubu!
V zmysle vyššie uvedeneho Vas žiadam, aby sa naše vysoko pozitivne a spoločne ziskane uspechy v tomto športe predkladali s cielom ho budovat a rozvijat aj nadalej. Ved sme v historii všetkych športovcov pre region ziskali najvyššie vysledky, naviac v r. 2006 sme dosiahli predsa najvačšie vysledky v ramci všetkych športovych odvetvi celej VUC! A kedže klub ma vyššie ambicie (a my sme s tym aj pre rok 2007 stotožneni) ako je to dnes z tabulky možne čitat, musime spojit sily a v tomto smere prosim aj o Vašu podporu!
S uctou Igor Kovačević, Hrač BK ESO

Skryť Vypnúť reklamu

Jozef Šatara, športový redaktor
MY Novohradské noviny
Hneď na začiatku by som sa chcel ospravedlniť všetkým basketbalovým činovníkom BK E.S.O. Lučenec, ak sa ich niektoré možno pritvrdé slova v článku „Dosť! Chceme peniaze!“ dotkli. Zároveň – a to podčiarkujem – nikto nechcel znevažovať, dehonestovať či pošpiniť prácu, ktorú ľudia v BK E.S.O. Lučenec neraz aj za cenu ukrátenia rodiny, vlastných peňazí alebo osobného voľného času, ale najmä pre nás športovú verejnosť robia.
Poďme k veci.
Lučenský basketbal má za sebou supersezónu. Majstrovský titul a Slovenský pohár v jednom roku, to sa veru nepodarí hocikomu. Fakty nepustia! BK E.S.O. Lučenec bol v roku 2006 bezpochyby najúspešnejším klubom nielen na strednom, ale na celom Slovensku. Mesto Lučenec dalo po rokoch znovu o sebe nahlas vedieť. Treba na rovinu povedať, že v histórii nášho mesta sa to ešte nikomu nepodarilo lepšie. O lučenskom basketbalovom divadle sa v každom meste, na každej dedine rozpráva v superlatívoch. Skvelá atmosféra, vypredané hľadisko, výborný basketbal, to všetko sa dostalo už azda každému do uší nielen v Novohrade, na Slovensku, ale už aj v Európe. Navonok teda všetko klape na jednotku. No naozaj len navonok. Že to tak nie je, o tom sa v kuloároch hovorí niekoľko mesiacov. Vždy sa však potvrdilo, že bez vetra sa ani lístok nepohne, či už ide o výplaty hráčov alebo niečo iné.... Jedno je však isté: basketbal je predovšetkým pre obyčajných ľudí a hovoriť o privátnych záujmoch je v každom športe zbytočné, pretože bez nich by bolo to veľké divadlo zbytočné. Každému z nášho okolia od Malohontu cez Novohrad až po Gemer záleží, aby o svoju vlajkovú loď našej top prezentácie, imidžu a propagácie neprišiel. Veď kto by si na náš chudobný región spomenul. V spomínanom článku „Dosť! Chceme peniaze!“ nikto nechcel rozoštvať klub, ale v prvom rade vyzvať všetkých ľudí z BK E.S.O. od upratovačky cez hráčov až po samého šéfa klubu k tomu, aby dali hlavy dokopy, spojili sily a všetky problémy vyriešili. No predovšetkým aby sme ešte pekných pár rokov nedočkavo čakali na ďalší extraligový zápas a tak ako minulý rok, aj tie nasledujúce si mohli vychutnať ako chutí veta Sme majstri BK E.S.O. Lučenec.

Skryť Vypnúť reklamu


E.S.O. LUČENEC - BK CASTA SPU NITRA 91:86
(21:25, 20:24, 26:21, 24:16)
Najviac bodov: Kovačevič 27, Sýkora 20 - Hill 36, Pohánka 16. Rozhodovali: Hricišin, Pipiška, Lacko, 1012 divákov
Nitrania prišli do Novohradu víťazne naladení. Od úvodu to dali Lučencu pocítiť. Po prvej štvrtine si vypracovali štvorbodový náskok, ktorý ešte do polčasu zvýšili. Po zmene strán však Lučenec postupne prepínal na vyššie obrátky a pred záverečnou štvrtinou sa náskok Nitry scvrkol len na dva body. Castu ťahal najmä Dametri Hill, ktorý zaznamenal 36 bodov, keď ho štíhli Lučenčania nedokázali dostatočne pokrývať. No ako Nitrania šípili, že ak nepokryjú najväčšie eso v rukáve domáceho trénera Krajnoviča, rozohrávača Kovačeviča, tak sa im to kruto vypomstí. Stalo sa! V štvrtej štvrtine sa k lučenskému playmakrovi pridal totiž ešte expert na trojky Sýkora a domáci dokonali obrat v stretnutí. Na konci si už takticky domáci basketbalisti udržiavali 5 bodový náskok.
Ostatné výsledky: Inter Bratislava - AC LB 04 Spišská Nová Ves 84:79, BK Levice - Slávia TU Košice 79:65, MBK Rieker Komárno - BK Dolný Kubín 67:52, MBK Handlová - Chemosvit Svit 74:71.

E.S.O. LUČENEC - BK LEVICE 92:55
(27:26, 23:7, 22:18, 20:4)
Najviac bodov: Kovačevič 19, Bičvič 17, Demečko 14 – Jurík 21/5, Lutovský 9, Jugo 8 TH: 22/17 - 15/12, fauly: 17 - 25, trojky: 7 - 7, rozhodovali: J. Janáč, Kuzmiak a Zubák, 1100 divákov.
Domácim, ktorí nastúpili bez zraneného Opatovského a chorého Sýkoru, od úvodu až po posledný hvizd stačilo hrať na pol plynu. Na začiatku sa síce Levice ako tak držali, no od druhej štvrtiny, na palubovke jasne dominovali. V tretej štvrtine sa síce hostia ešte na chvíľu nadýchli, no štyri smeče v podaní Bičviča v poslednej časti hry, Levice nadobro uzemnili.

Súhrn výsledkov stretnutí 19. kola extraligy mužov: MBK Handlová - CASTA SPU Nitra 79:74 (39:39), E.S.O. Lučenec - BK Levice 92:55 (50:33), Inter Bratislava - Chemosvit Svit 61:71 (28:33), MBK Komárno - 04 AC LB Sp.Nová Ves 64:76 (33:31), Slávia TU Košice - BK Dolný Kubín 102:70 (53:42)
Nasledujúci program: 20. kolo - sobota, 20.01.2007 Levice - D.Kubín, S.N.V. – Košice, Svit – Komárno, Nitra – Inter, Lučenec – Handlová (18.00 hod., športová hala Výstavisko)

Michal Opatovský bude asi do play off - OUT
To je smola! Lučenským basketbalistom sa šťastena naďalej obracia chrbtom. Po predchádzajúcich peripetiách, ktoré sužovali káder Krunoslava Krajnoviča, majú v tábore BK E.S.O. ďalší veľký problém. Budú minimálne do play off bez svojho pivota. Michal Opatovský totiž pocítil na vlastnej koži tvrdosť amerického basketbalistu z Nitry Demetriho Hilla. Lučenčan od neho v tretej štvrtine schytal tvrdý úder do zápästia, po ktorom už do zápasu pre bolesti nezasiahol. Tie pretrvávali aj po ňom a tak sa Michal nasledujúci deň pobral do lučenskej nemocnice. Tam nielen jeho, ale celé E.S.O. nepotešili. Diagnóza totiž znie nemilosrdne: „Zlomená kostička v zápästí. Liečba si vyžiada minimálne 7 týždňov!“

1.Košice 19 14 5 180 33
2.Inter 19 14 5 141 33
3.Nitra 19 12 7 93 31
4.S.N.V. 19 10 9 72 29
5.Svit 19 9 10 34 28
6.Lučenec 18 10 8 18 28
7.Handlová 19 8 11 -33 27
8.D.Kubín 19 7 12 -134 26
9.Komárno 19 5 14 -182 24
10.Levice 18 5 13 -189 23

Inzercia - Tlačové správy

 1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 2. Rady nad zlato: Naučte sa pripraviť dezerty ako z cukrárne
 3. Crème de la crème po slovensky
 4. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 5. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 6. Po Slovensku na motorke
 7. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 8. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 9. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 10. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
 1. Crème de la crème po slovensky
 2. Rady nad zlato: Naučte sa pripraviť dezerty ako z cukrárne
 3. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 4. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 5. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 7. Začíname prikrmovať: Ako vybrať detskú ovocnú výživu?
 8. Arónia: Spoznajte jej zázračné účinky na zdravie, chutné recepty
 9. Po Slovensku na motorke
 10. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 25 220
 2. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 14 213
 3. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 12 915
 4. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 11 103
 5. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 10 875
 6. Ako sa z nenásytných Bödörovcov stal symbol oligarchie 7 715
 7. Čo robiť v Tatrách, keď počasie pokazí plány? 7 227
 8. P. Lednický: Koronavírus tu už zostane, musíme si na to zvyknúť 6 995
 9. Po Slovensku na motorke 5 437
 10. Obľubovali ste termínované vklady? Spoznajte alternatívy 4 869
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Pandemická situácia na Slovensku sa stále zlepšuje, hoci sa pozitívny trend spomalil.

V ďalších okresoch nášho regiónu sa pandemická situácia nezlepšila.


(rv) a 1 ďalší 6 h
Symbolickým prestrihnutím pásky slávnostne odovzdali vynovené dieľnw v Strednej odbornej škole vo Fiľakove Pásku prestrihli (zľava: riaditeľ školy Attila Varga,riaditeľ odboru školstva Úradu BBSK Miroslav Martiš, predseda BBSK Ján Lunter a primátor Fiľakova Attila Agócs.

Môže sa pochváliť špičkovými dielňami, vďaka nim žiakov lepšie pripraví pre trh práce.


(rv) 8 h
Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote

Cieľom podujatia je propagácia a popularizácia archeológie v regióne Gemer-Malohont.


TASR 9 h
Ilustračné foto.

Po zrušení odberových miest budú musieť Tisovčania pre absolvovanie antigénového testu dochádzať do susedných miest.


TASR 19 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

K príčine smrti sa vyjadria, až keď budú k dispozícii laboratórne výsledky. Predbežne to s očkovaním nesúvislo.


15. jún

Podobné prípady sa stali na viacerých miestach Slovenska.


14 h

Osoba na 15 metrov štvorcových už nie je limitom pre prevádzky v zelených a žltých okresoch.


TASR 14. jún

Zrazená osoba utrpela doposiaľ nezistené zranenia.


SITA 15. jún

Už ste čítali?