Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

ŠRÓBOVCI SÚ FUČ

Tak predsa! Odchod Šróbovcov sa nakoniec predsa len stal skutočnosťou! Na prekvapenie sa však udial veľmi rýchlo a nik z tímu VK Lovinit Lovinobaňa/Lučenec nebol naň pripravený. Tréner Juraj Šróba sa totiž so svojím synom doslova z hodiny na hodinu pobali

Ostatné výsledky 9. kola 1. ligy junioriek: Spišská Nová Ves – Kežmarok, 2:3 a 3:0. Žilina - Žiar nad Hronom 0:3, 0:3. Košice - Liptovský Hrádok 0:3, 2:3.
M SR OST staršie žiačky: VK Iskra Hnúšťa - TJŠK VK Krupina 2:3 (17,-21,19,-24,-3), 1:3 (-20, -18,22,-20).

Extraliga – muži
Tak predsa! Odchod Šróbovcov sa nakoniec predsa len stal skutočnosťou! Na prekvapenie sa však udial veľmi rýchlo a nik z tímu VK Lovinit Lovinobaňa/Lučenec nebol naň pripravený. Tréner Juraj Šróba sa totiž so svojím synom doslova z hodiny na hodinu pobalili a klub kvôli „džobu“ vo Veľkej Británii opustili. „Boli sme obaja bez práce dlhšiu dobu. Pôvodne sme mali ísť za prácou do zahraničia až niekedy v máji, ale všetko sa nečakane vyvinulo inak. Dostali sme ponuku, ktorá by sa už potom nemusela naskytnúť. Samozrejme, z volejbalu nevyžijeme a museli sme dať prednosť živobytiu. Taká je, žiaľ, realita v našom regióne. Verím, že chlapci dohrajú súťaž aj bez nás so cťou. Ako som už nedávno povedal, o osud mužského extraligového volejbalu sa nebojím, pretože ľudia ako pán Benčík s Ondrisom mu určite pomôžu,“ týmito slovami sa lúčil tréner VK Lovinit Lovinobaňa/Lučenec J. Šróba. Spomínaní lučenskí volejbaloví činovníci boli tiež zaskočení rýchlym odchodom Šróbovcov. Počas uplynulého týždňa sa poriadne zapotili, ale mužstvo nakoniec na majstrovský zápas pripravili a proti Púchovu, aj keď v okyptenej zostave, nastúpili.
VK Lovinit Lovinobaňa-Lučenec - VKM Žilina 0:3 (-17, -20,-17), 70 min, rozhodovali: Ivanka a Kováčik, 100 divákov.
Domáci nastúpili oslabení o niekoľkých kľúčových hráčov. To sa viditeľne prejavilo nielen na ich výkone, ale aj na úrovni zápasu, ktorý patril do kategórie priemerných. V úvode všetkých troch setov domáci síce držali s mužstvom hostí krok, ale v záverečných loptách sa prejavila väčšia skúsenosť Žilinčanov. Okrem toho Žilinčanov vždy, keď horelo, potiahol bývalý reprezentant Procháska, ktorý sa v Lučenci prezentoval výborným výkonom a všetkým ukázal, že aj napriek vyššiemu veku patrí medzi ústredné postavy slovenskej extraligy. Z domácich vynikal na bloku Radovan Mišík.
VŠK Púchov - VK Lovinit Lovinobaňa-Lučenec 3:1 (6, -22, 22, 25), 66 min, rozhodovali: Babuša, Repka, 100 divákov
Domáci nastúpili v improvizovanej zostave, no rovnako na tom boli aj hostia, ktorí pricestovali do Púchova bez trénera. Mladí púchovskí hráči začali výborne. Naopak, na hráčoch z Novohradu bolo badať, že majú za sebou poriadny kus cesty. Druhý set to už totiž bola iná káva. Hostia prebrali taktovku zápasu a druhý set po napínavom priebehu získali. Aj ostatné sety sa niesli v tomto znení, ale tentoraz viac šťastia a pokoja mali domáci, ktorí sa nečakane s posledným tímom tabuľky poriadne natrápili. Púchovčania hrali bez svojho v súčasnosti jediného nahrávača Vladimíra Luhového, ktorý vo štvrtok odpadol, a keďže mu lekári zistili krvácanie do mozgu, musel sa podrobiť päťhodinovej operácii v Banskej Bystrici.
Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov extraligy mužov
Nadstavbová časť volejbalovej extraligy mužov: Skupina o 1.- 4. miesto: PU Prešov - MVK Lokomotíva Zvolen 3:0 (16, 15, 18), VK Cityfarma Nové Mesto - Ekonóm SPU Nitra 3:0 (13, 17, 13). Skupina o 5.-8. miesto: VŠK Púchov - TJ Strojár Malacky 3:0 (20, 21, 21), VK Lovinit Lovinobaňa - VKM Žilina 0:3 (-17, -20, -17).

3. liga - muži
Detvanci po zimných prázdninách opäť víťazne, Tisovec kvári chrípka
6. kolo
VK Detva - VK Polar Veľký Krtíš 3:1, (-21,22,16,15) 75 min., 3:1, (20,20,-20,15) 80 min.
Rozhodca: Marcinek
Detva: Krnáč F., Kollárik, Solin, Antálek, Schmidt, Bača (Porubsky, Krnáč M.)
V. Krtíš: Nemoga, Kamenský, Makovmík, Bartoš, Urbamoš, Mráz (Vaňo, Vack, Nácesta)
V prvom zápase sa v prvom sete domáci zohrávali, avšak ďalšie sety už s prehľadom vyhrali. Druhý zápas sa hostia zlepšili hlavne v obrane, avšak domáci lepšie zvládali útok stredom a koncovku. Stretnutie bolo plné dynamických momentov a divák sa mal naozaj na čo pozerať.
Zápas VK Cinobaňa - VK Tisovec sa neodohral pre chrípku hostí. Hráči VK Iskra Hnúšťa mali voľno.
Najbližší program: Ak dá konečne chrípka pokoj, nasledujúce 7. kolo sa uskutoční podľa tohto programu: VK Iskra Hnúšťa - VK Tisovec (31. 1. 2007 o 18.00 v Mestskej športovej hale v Hnúšti), kde sa zrejme rozhodne, kto skončí posledný. Naopak, v tom druhom stretnutí VK Detva - VK Cinobaňa sa (v piatok 2. 2. 2007 o 19.00 v telocvični 3. ZŠ na ul. Obrancov mieru) bude hrať o to, kto získa titul majstra tretej ligy. - jur -

I. liga - ženy
Tančík versus Kudlíková!
Brat to svojej sestre natrel!
Na ženských volejbalových palubovkách sa uplynulý víkend konal zaujímavý súboj. Súrodenci Tančíkovci sa dočkali a konečne si to aj ako tréneri zoči-voči pod vysokou sieťou rozdali. Minulú sobotu sa po niekoľkých rokoch proti sebe na volejbalovej palubovke v Rimavskej Sobote proti sebe postavili brat a sestra. Alena Tančíková, respektíve dnes už Kudlíková, ako nám prezradila, už s bratom ako súperom mala dočinenia, no to vraj bolo ešte za čias, keď obaja hrávali. V zápase Rimavská Sobota – Spišská Nová Ves to bol prvý oficiálny súboj Tančíkovcov v úlohe trénerov. Z neho nakoniec vyšla naprázdno Alena Kudlíková, ktorej brat nedal ani najmenšiu šancu. „Brat mal skúsenejší tím a zaslúžene dnes vyhral, ale ja verím, že sa ešte stretneme a vrátim mu to s mojimi hráčkami aj s úrokmi. Musím však povedať, že súboj medzi nami som nečakala, pretože brat pôsobí v Spišskej Novej Vsi ako prezident, nie už ako tréner. No ako mi prezradil, k nám do Rimavskej Soboty pricestoval zámerne, aby sa mohol so mnou stretnúť a poraziť ma,“ povedala Alena Kudlíková.

12. dvojkolo
Rimavská Sobota – Spišská Nová Ves 0:3 a 0:3 (-19,-19,-19) a (-12,-27,-25)
Domáce hráčky proti druhému tímu tabuľky začali s veľký rešpektom, čo skúsenejší súper dokonale využil a prvý zápas pohodlne dotiahol do víťazného konca. Ani ten druhý nezačali dobre. V prvom sete ich hráčky Spišskej Novej Vsi doslova vyučovali. Potom si však zverenkyne Aleny Kudlíkovej zrejme povedali, že už niet čo stratiť, a Spišská Nová Ves mala čo robiť, aby dobre rozohraný zápas nestratila. Domáce bojovali a hrýzli, no pri záverečných loptách im chýbal nielen potrebný kus šťastia, ale aj rovnaký meter zo strany rozhodcu, ktorý sa niekoľkokrát upískol a na nešťastie pre domáce hráčky vykompenzovať svoje chyby už nestihol. Najbližší domáci zápas odohrajú volejbalistky Rimavskej Soboty v metropole východu na palubovke Košíc. Doma sa svojim fanúšikom predstavia až o dva týždne, keď privítajú Banskú Bystricu.
Alena Kudlíková (trénerka R. Sobota): „Dievčatá sa snažili, ale musíme uznať aj kvality súpera. Spišská Nová Ves nám predviedla, prečo je v tabuľke druhá. Napriek tomu si však myslím, že pri väčšom šťastí sme mohli viac setov uhrať. A určite by sa nám to podarilo, keby rozhodca neurobil niekoľko fatálnych chýb. Verím, že v najbližšom zápase proti Košiciam zabodujeme. Bude to však ťažké, pretože musíme s dievčatami dohnať tréningové resty z minulosti.“
R. Sobota: Megelová, Rendeková, Kudlíková, Hrivnaková, Štubniaková, Kureková, libero Chodurová (Baňová, Šturková). Tréner: Alena Kudlíková.
ŽP Šport Podbrezová - VK Iskra Hnúšťa 3:0 (24,12,22) a 3:0 (19,21,15)
Rozhodoval: Martin Husár
Vedúce družstvo ligovej súťaže si pripísalo povinné body. Hnúšťanky hlavne v prvom sete hrali veľmi dobre a v koncovke viedli ešte 24:21. Mladý kolektív však nezvládol koncovku a prehral 24:26. V druhom sete jasne dominovali domáce hráčky, keď hosťujúce hráčky nevedeli nájsť účinnú zbraň proti rozbehnutému družstvu Podbrezovej. Tretí set bol znova vyrovnaný. Družstvá sa striedali vo vedení ako na hojdačke. Koncovka znovu vyšla lepšie domácim hráčkam, keď od stavu 20:20 dovolili súperkám uhrať len dve lopty.
V druhom stretnutí nastúpila Iskra v zmenenej zostave, na nahrávke Bukviarovú vystriedala Šuleková a na bloku hrajúcu trénerku Štefánikovú Národová. Od začiatku setu si domáce vytvorili niekoľkobodový náskok, ktorý si udržali až do konca setu. Druhý set už bol vyrovnanejší, v koncovke Iskra prehrávala len o bod 22:21, ale to bolo z jej strany všetko. V treťom sete sa na ihrisko vrátila na nahrávku Bukviarová a na poste univerzálneho hráča vystriedala Katreniaková Sakáčovú. Zmeny v zostave nepriniesli pozitívnu zmenu na ihrisko a Hnúšťanky prehrali set na 15.
VK Iskra: Bukviarová, Migaľová, Slivková, Sakáčová, Bartová, Štefániková ( Šuleková, Národová, Katreniaková ). Tréner: Mgr. Miroslava Štefániková

1. liga - juniorky
MVK Poltár – MŠK Kysucké Nové Mesto 3:2 (25,-19,-6,9,7) a 3:0 (20,16,23)
Rozhodoval Rutkay.
V prvom zápase, plnom zvratov, poltárske dievčatá vypustili záver druhého setu. Tretí set doslova odstáli a čoho sa dotkli, to pokazili. S domácimi to vyzeralo zle. Domáci tréner prestriedal, ale nič nepomáhalo. Až v štvrtom sete sa podarilo Jaroslavovi Štrbovi „namiešať“ víťaznú zostavu a už do konca zápasu súpera nepustila do hry. Domácim vyšlo niekoľko pekný akcií a boli pri chuti. Druhý zápas už bola v podaní domácich labutia pieseň. Hráčky z Kysuckého Nového mesta doslova zmietli z kurtu a zaslúžene si pripísali do tabuľky ďalšie víťazstvo.
J. Štrba (tréner MVK): „V prvom zápase sme pokazili veľa lôpt. Najmä druhý a tretí set bol z našej strany veľmi zlý, zlyhávali sme vo všetkých činnostiach. Druhý zápas bol už z našej strany oveľa lepší. Len v závere 3. setu, keď sme už viedli o 8 bodov, sme opäť vypli a tým aj zdramatizovali záver stretnutia. Tešíme sa, že si zahrali všetky dievčatá do sýtosti, pretože sme niekoľkokrát prestriedali lavičku. V nasledujúcom zápase proti Košiciam však budeme musieť podať lepší výkon, pretože domáce hráčky zrejme nastúpia s niekoľkými oporami z extraligy,“
MVK: Wiednerová, Solivajsová, Sakálošová, Sivičeková, Kubaliaková Janka, Mužíková, Majchútová, Blahová a Žilíková.
Najbližší zápase odohrajú volejbalistky MVK Poltár v Košiciach.

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

V Lučenci spustili informačnú kampaň, koncom týždňa doručia ľuďom letáky

Počas najbližších dvoch víkendov bude Slovensko dejiskom celoplošného testovania na ochorenie COVID-19.

Lučenec spoznal súpera v Lige majstrov. Šanca na postup je, ak budeme trénovať, tvrdí prezident klubu

Mužstvo vedené trénerom Mariánom Berkym čaká zápas na medzinárodnej scéne.