Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Sýkora pálil, Bičvič kvačkal a Kubín debakel ratoval

Odplata bola sladká. Lučenskí basketbalisti to Dolnému Kubínu vrátili aj s úrokmi. Mužstvo, ktoré zverencov Krunoslava Krajnoviča ešte na začiatku súťaže oskalpovalo a následne na domácej palubovke znovu dorazilo, tentoraz toto kubínske mužstvo strávilo.

Doslova a do písmena. E.S.O. Lučenec sa po prehre v Košiciach rýchlo spamätalo a stále bez pivota vyrukovalo s veľkou ofenzívou. Nabíjali a ostrými v zápase Lučenec – Dolný Kubín pálili najmä dvaja ostrostrelci Bičvič so Sýkorom. Lietajúci António spod koša hostí svojimi smrtonosnými smečmi poriadne vytáčal a Martin Sýkora typicky z diaľky za tri body ich dorážal. Lučenec však neostal v úvode svojej tradícii nič dlžný a opäť tak ako mnohokrát svojich divákov poriadne vystrašil. 8:0 v prospech Kubína svietilo na tabuli hodnú chvíľu na začiatku stretnutia a až po Krajnovičovom dohovore domáci ukázali, že to s tým revanšom myslia proti Kubínu vážne. Domáci postupne zrezali z náskoku a pomaly začali preberať opraty zápasu do svojich rúk. V drese hostí mal však svoj deň Klein, ktorý hádzal trojky ako na počkanie a jeho zásluhou sa podarilo domáce publikom ešte raz poriadne vystrašiť, keď Kubín viedol v druhej štvrtine práve po jeho koši o šesť bodov. Domáci však tiež majú vo svojom kádri „trojkára“ ako hrom Martina Sýkoru. Ten spolu s Antoniom Bičvičom pod taktovkou Igora Kovačeviča spustili na hostí doslova kanonádu a za niekoľko minút bol Lučenec v tridsaťbodovom trháku. V záverečnej štvrtine tréner domácich vystriedal a Kubínu sa podarilo zastaviť črtajúci sa debakel. Jedno je však isté: lučenskí basketbalisti ukázali, že keď sa nahnevajú, súperi z palubovky s poriadne dlhým nosom odchádzajú. „Pivot kvalít Michala Opatovského nám určite veľmi chýba, ale musíme hrať s tým, čo máme. Čo sa týka tých mojich trojok, nič v tom nie je, iba tréning. S Dávidom Demečkom po každom tréningu ostávame dlhšie a cibríme streľbu. Dôležité je aj to, aby ste sa po prvých neúspešných trojkových pokusoch nezosypali a skúšali ďalej hádzať“– povedal po zápase s Dolným Kubínom čarostrelec z BK E.S.O. Lučenec Martin Sýkora. Ten však už bol mysľou na najbližšom zápase v Spišskej Novej Vsi. Východniarom majú Lučenčania tiež čo odplácať. Nie je to dávno, čo na ich pôde prišiel Lučenec o víťazstvo v posledných minútach po „čudesných“ verdiktoch rozhodcovskej trojice. S Martinovou povestnou trojkovou kanonádou by určite aj tá spišskonovoveská odplata mohla byť sladká. „Na tému rozhodcov by sa dalo toho porozprávať až-až. Možno niekedy inokedy vám poviem viac. Do Spišskej ideme vyhrať. Nechcem rozprávať sebavedomo, ale myslím si, že máme na to, aby sme na východe republiky bodovali naplno. Radšej by som nedal ani jednu trojku, len aby sme vyhrali,“ – dodal Martin Sýkora pred blížiacim sa stredajším zápasom Spišská Nová Ves – Lučenec. My len dodajme, že o tri dni nato sa Lučenčania znovu predstavia na domácej palubovke proti zverencom známeho Tibora Jányho.