Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Lovinit v extralige končí!

Už je to isté! Extraligová účasť volejbalistov VK Lučenec/Lovinobaňa sa pomaly, ale isto končí. Nováčik súťaže medzi najlepšími slovenskými tímami veľa vody nenamútil a po poslednom zápase ho čaká pád tam, odkiaľ prišiel – prvá liga. Okolo Šróbovcov sa v

Extraliga – muži
posledných dňoch dosť toho popísalo, hovorilo a pošuškávalo, ako sme sa však dozvedeli priamo z tábora nášho zatiaľ ešte stále extraligového zástupcu z Novohradu, jedno je isté: mužský volejbal nezakape. Podľa našich posledných dostupných informácii vedenie VK Lovinit Lučenec/Lovinobaňa uvažuje aj nad tým, že od novej sezóny sa bude hrať volejbal iba v Lučenci, čiže už žiadne pomlčky a lomky v názve klubu. Na to, ako to so Šróbovcami nakoniec bude, si musíme niekoľko dní počkať, a hlavne to musia „bánci“ najprv v extralige so cťou dohrať. Potom ostáva už azda len veriť, že všetci volejbaloví nadšenci z Lučenca dajú hlavy dokopy a mužský volejbal možno už o rok bude znovu klopať na dvere extraligy.

Skryť Vypnúť reklamu

VK Lovinit Lovinobaňa-Lučenec - TJ Strojár Malacky 0:3 (-17, -15, -19)
70 min, rozhodovali: Porvazník, Procházka, 100 divákov
Domáci nastúpili znovu v okyptenej zostave a už pred zápasom bolo jasné, že ak „bánci“ vyhrajú aspoň jeden toľko vytúžený set, bude to malý zázrak. Prognózy sa, žiaľ, potvrdili. Hostia nastúpili v plnej zbroji a len v úvode setov im dokázali domáci volejbalisti vzdorovať. Na ich konci totiž už jasne dominovali hostia. Čakanie aspoň na jeden „čestný“ víťazný „setík“ tak pre Novohradčanov stále pokračuje.
Lovinit: Kašša, Nehrer, R. Mišík, Klusaček, Greguss, D. Mišík, Ľalík, Ondris mladší. Tréner: Ondris starší.
Súhrn výsledkov nadstavbovej časti volejbalovej extraligy mužov
Skupina o 1.-4. miesto: MVK Lokomotíva Zvolen - Ekonóm SPU Nitra 3:1 (21, -16, 24, 16), Cityfarma Nové Mesto - PU Prešov 3:0 (11, 14, 20).
Skupina o 5.-8. miesto: VŠK Púchov - VKM Žilina 3:0 (12, 24, 22), VK Lovinit Lovinobaňa - TJ Strojár Malacky 0:3 (-17, -15, -19)

Skryť Vypnúť reklamu

III. liga – muži
Detvanci v trháku, Tisovcu pomohli k bodu aj ženy
7. kolo
VK Iskra Hnúšťa – MVK Tisovec 3:1 (20, 18, -21, 22) a 2:3 (-18, 19,22, -23, -14)
Rozhodca: Tomčík Slavomír.
V prvých dvoch setoch prvého zápasu dobrým podaním domáce družstvo bez problémov hralo svoju hru a zvíťazilo. V ďalších setoch akoby stratilo koncentráciu, začalo sa trápiť, no zápas ešte dokázalo dotiahnuť do víťazného konca. Druhý zápas akoby hralo iné domáce družstvo. Hráči zlyhávali vo všetkých základných volejbalových činnostiach a čo ešte horšie, chýbala im aj túžba po víťazstve a tak zaslúžene prehrali s obetavo bojujúcim družstvom hostí. V domácom družstve bol jediným svetlým zjavom výkon Kradláka, ktorý vysoko vyčnieval na d všetkými hráčmi na ihrisku a vo svojom rozlúčkovom zápase pred odchodom do Trenčína podal veľmi dobrý výkon.
Hnúšťa: Hosťovecký, Kradlák, Turoň, Perenčaj M, Uhrín, Novák, (Perenčaj P.)
Tisovec: Oravec, Lipták, Lamrich, Klimo, Mixtaj, Malachovská, (Homoľová)
VK Detva - VK Cinobaňa 3:2 (-17,17,-29,20,9) a 3:2, (-28,10,-18,13,9)
Boj o prvú priečku pokračoval avšak tentoraz to zvládli lepšie domáci. Boli lepší hlavne v obrannej činnosti a dokonale využili výhody domáceho prostredia. Obidve družstvá predviedli pekný volejbal s množstvom útočných a obranných zákrokov. Fanúšikovia sa mali naozaj načo pozerať.
VK Detva: Krnáč M., Kollárik, Solin, Antálek, Schmidt, Porubsky
VK Cinobaňa: Teren, Milner, Valentiny, Krupa, Nemček, Belko-Faško, Imre
VK Polar Veľký Krtíš - mal voľno.
Nasledujúci program: 8. kolo: Na programe máme zápasy VK Tisovec - VK Polar Veľký Krtíš vo štvrtok 8.2.2007 o 18 30 v telocvični ZŠ v Tisovci a potom zápas VK Cinobaňa – VK Iskra Hnúšťa, v piatok 9.2.2007 o 18.45 v telocvični ZŠ v Cinobani.
1.Detva 12 11 1 34:13 23
2.Cinobaňa 10 7 3 27:14 17
3.V.Krtíš 10 3 7 17:23 13
4.Hnúšťa 10 3 7 16:24 13
5.Tisovec 10 2 8 8:28 12
- jur -

Skryť Vypnúť reklamu

I. liga ženy
Gemerčanky budú
Toporcela vetovať!
Soboťanky už majú toho plné zuby! Už po niekoľký raz odchádzali z palubovky s ťažkým srdcom na rozhodcu. Ako tvrdia, džbán trpezlivosti pretiekol po dvojzápase v Košiciach. V nasledujúcich dňoch to už nenechajú len tak a budú konať. „Dievčatá bojovali a myslím si, že jeden zápas by sme boli určite vyhrali, keby rozhodcom nebol pán Toporcel. V nasledujúcich zápasoch ho určite budeme vetovať. Sme veľmi nahnevaní a sklamaní z toho všetkého. Ak sa veci nepohnú k lepšiemu, budeme to riešiť cez samotné vedenie SVF,“ povedala po zápase trénerka volejbalistiek z Rimavskej Soboty Alena
Kudlíkova. – šat -
Košice – Rimavská Sobota 3:2 3:1 (20,-20-18-23,6) a (20,-23,20,23)
Soboťankám chvíľu trvalo, kým sa na palubovke Košíc po dlhej ceste zorientovali. Prvý set hrali v útlme. Potom však zapli na najvyššie obrátky. V poli jasne dominovali a rovnako aj v nasledujúcich dvoch setoch. Rozhodujúci okamih dvojzápasu prišiel vo štvrtom sete, keď za stavu 20:22 rozhodca niekoľkými spornými verdiktami v rade za sebou poriadne nahneval Soboťanky. Tie nakoniec ťahali v tomto sete za kratší koniec. V následnom tie-breaku prevládali na ihrisku viac emócie ako umenie, a tak ho získali hráčky Košíc. Soboťanky boli zjavne po spomínaných verdiktoch rozhodcu mimo a druhý zápas v podstate už len dohrali, aj keď domácim volejbalistkám určite fackovacím panákom neboli.
Alena Kudlíková (trénerka R. Soboty): Dievčatá hrali dobre. Najmä v poli podali vynikajúci výkon. Po ročnej pauze sa na sieti zaskvela aj Drugdová. Našim veľkým hendikapom v tomto zápase bola výšková prevaha domácich. Škoda týchto zápasov. Na jedno víťazstvo sme určite mali, ale niekedy, aj keď sa na hlavu postavíte, nič s tým neurobíte. Tak to bolo aj so zápasmi v Košiciach.
R. Sobota: Megelová, Rendeková, Kudlíková, Žírošová, Štubniaková, Drugodová, Chodúlová (Barthová, Baňová, Ščurková, Molnárová). Tréner: Alena Kudlíková.
Nasledujúce zápasy odohrajú volejbalistky Rimavskej Soboty na domácej palubovke túto sobotu o 14.00 hod., keď sa stretnú s Banskou Bystricou. My len dodajme, že po dvoch prehrách v Košiciach je už isté, že Soboťanky budú hrať v nadstavbovej časti už len o záchranu. – šat -
VK Iskra Hnúšťa - ŠK Prakon Prakovce 3:0 (15,17,7) a 3:0 (20,18,17)
Iskra nastúpila na predposledné dvojkolo základnej časti I. ligy v úlohe mierneho favorita, napriek dvom prehrám ktoré utŕžila na súperovej palubovke. Hnúšťanky úlohu favorita zvládli veľmi dobre. V prvom stretnutí sa v prvom sete ťažšie rozbiehali. Na poste nahrávačky po dlhšom čase nastúpila skúsená Szokeová, Bukviarová je zranená, a chvíľu trvalo, kým si na jej nahrávku zvykli mladé Hnúšťanky. Hostia viedli na začiatku setu 10:8, ale od tohto stavu na palubovke kraľovali domáce hráčky. V treťom sete to už bola exhibícia, keď Prakon bodoval len z chýb domácich hráčok. V druhom stretnutí dostali príležitosť aj ďalšie hráčky, ktoré sa dobre uviedli. Len zmeny v základnej zostave domácich umožnili súperovi dosiahnuť priateľnejšie skóre. V obidvoch stretnutiach hrali veľmi dobre Migaľová, na novom poste diagonálnej hráčky Slivková a po dlhšom poklese formy aj Bartová.
VK Iskra: Štefániková, Szokeová, Migaľová, Lumnitzerová, Slivková, Bartová (Šuleková, Sakáčová, Katreniaková, Národová, Palíková). Trénerka: Miroslava Štefániková.
M SR OST staršie žiačky: ŠK ŽU Žilina A - VK Iskra Hnúšťa 3:0 (12,16,21) a 3:0 (11,23,16).

1. liga – juniorky
MVK Poltár sa po Košiciach asi bude učiť posunkovú reč!
Poltárčanky zažili na východe republiky doslova peklo. Východniari svojej horkokrvnosti neostali nič dlžní. Bubny, rachot, trúby a hlasné skandovanie doslova otriasali športovou halou v Košiciach. Hráčky Poltára búrlivé prostredie viditeľne zaskočilo. Rovnako aj ich trénera Jaroslava Štrbu. „Atmosféra, v akej sa hralo, nás naozaj prekvapila po všetkých stránkach. Pri predstave, koľko športov je v Košiciach, bol záujem o zápasy prekvapivý. Obecenstvo za pomoci bubnov a rapkáčov vytvorilo prostredie, v ktorom nebolo počuť vlastné slovo. Ani pri oddychovom čase či medzi setmi. Zrejme by sme sa mali naučiť aj posunkovú reč,“ povedal o košickom volejbalovom pekle J. Štrba.
VK Slávia – MVK Poltár 3:2 (21,-22,23,-21,9) a 3:0 (9,19,9)
Prvé stretnutie malo vysokú úroveň. Domáce družstvo, ako sa očakávalo, nastúpilo posilnené o 2 extraligové hráčky z úspešného družstva žien. Poltárčanky sa však nezľakli a do zápasu sa pustili sebavedomo. Starších a skúsenejších hráčok z Košíc sa vôbec nezľakli. V prvom sete tréner hostí to riskol a striedaním sa pokúsil za stavu 18:18 zlomiť odpor domácich. To sa však nepodarilo a set Poltár stratil. Potom už tréner MVK zvolil opatrnejšiu taktiku a striedal už len sporadicky. Chlieb sa lámal v 3 sete. Pri prvom technickom time-oute MVK viedol 8:2, ale pri následnom druhom už prehrával 10:16. Veľkou bojovnosťou sa však Poltárčankám podarilo dotiahnuť na domáce - 23:23, ale to bolo v tomto sete zo strany hostí všetko. Štvrtý set bol jednoznačnou záležitosťou MVK. Viedlo už 19:11 a 23: 14. Chvíľou nesústredenia však súperkám dovolili stiahnuť náskok a súpera, ktorého mali na lopatkách, vrátili do zápasu. V následnom tie-breaku boli domáce znovu na koni a MVK ušli na 3:10. Poltárčanky ešte skresali z náskoku, ale na víťazstvo to už nestačilo. Poltárčanky tento moment zlomil. Úvod druhého zápasu vôbec nezachytili a až do konca zápasu sa z prvého zápasu spamätávali. Na väčší odpor sme sa zmohli už len v druhom sete.
Jaroslav Štrba (tréner MVK): Veľmi dobrý výkon podali smečiarky Janka Kubaliaková a Katka Mužíková. Vhodne dopĺňala útok aj Janka Wiednerová na poste univerzála. Ak mali dobrú nahrávku, tak tieto tri boli prakticky v útoku neudržateľné. A to napriek výškovej prevahe súpera. Najbližšie stretnutia odohrá MVK Poltár v domácom prostredí v sobotu 10. 2. 2007 o 13:00 hod. so Spišskou Novou Vsou.
Ostatné zápasy: Kysucké Nové Mesto - Vranov n. T. 2:3, 3:0, Spišská Nová Ves - Lipt. Hrádok 0:3, 0:3, ŽU-ŠG Žilina B – Kežmarok 3:1, 0:3. Žiar nad Hronom – voľno. – šat -

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 4. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 1. Arval Slovakia: Spoliehajú na nás firmy z kľúčových sektorov
 2. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
 3. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 4. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 5. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
 6. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 8. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 9. Hygge ako životný štýl
 10. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 43 636
 2. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 24 605
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 15 666
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 258
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 808
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 733
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 542
 8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 453
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 432
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 298
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Sírne oko je miestom o ktorom sa toho veľa nedozviete.

Zaujímavosť o ktorej sa toho dočítate málo.

4 h

Podľa aktuálne nastavených parametrov a údajov len z MOM, zriadených rezortom zdravotníctva, by si v Banskobystrickom kraji zopakovali testovanie v šiestich okresoch.

5 h
ilustračné foto

Stále mobilné odberové miesta sú k dispozícii naďalej, jedno sa presťahovalo.

6 h

Auto narazilo do betónového priepustu.

7 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Mestá a obce v okrese Prievidza postupne zverejňujú počty ľudí, ktorí využili skríningové testovanie v ich obci.

24. jan

Dobre skončilo v Bobote, Čachticiach, Stankovciach. Výborne v Dolnej Porube a Trenčianskych Miticiach.

9 h

Policajti prosia verejnosť o pomoc.

24. jan

Skríningové testovanie na Kysuciach prebehlo bez problémov.

24. jan

Už ste čítali?