Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Dobre prevedená masáž má naozaj blahodárne účinky

Blahodárne účinky masáží na ľudský organizmus sú známe už od nepamäti. Obyvatelia starovekého Grécka a tiež Egypťania ju dokonca považovali za súčasť dennej hygieny. Prešlo niekoľko rokov a masážam prišli na chuť aj Rimania. Tí dokonca priebeh masáže skul

túrnili a začali stavať kúpele, v ktorých mali masáže a natieranie vonnými olejmi osobité postavenie. Priaznivé účinky masáže na ľudský organizmus poznal aj Hippokrates, ktorý je považovaný za otca starovekej masáže. Odvtedy prešli dlhé stáročia. Ľudia prichádzali liečebným a relaxačným masážam čoraz viac na chuť. Do rúk masérov sa začali zverovať zdraví, chorí, mladí aj tí skôr narodení. Stala sa samozrejmosťou pre športovcov a ľudí, ktorí väčšinu dňa presedia „zhrbení“ pred počítačom. Treba mať však na pamäti, že nie je masáž ako masáž. Rovnako, ako vám dobrý masér dokáže pomôcť, nesprávna masáž môže narobiť viac škody ako osobu. Pozývame vás preto na návštevu Masérskej akadémie vo Zvolene, ktorá ponúka možnosť vzdelávania sa v odbore masér, regeneračný pracovník, poradca preventívno – liečebnej starostlivosti a doplňujúce vzdelávanie pre fyzioterapeutov, rehabilitačných pracovníkov, masérov, regeneračných pracovníkov, vedúcich klubov zdravia, liečiteľov, predajcov výživových doplnkov a tiež pre laickú verejnosť. Základné kurzy klasickej a športovej masáže, regeneračný pracovník, poradca preventívno – liečebnej starostlivosti sú akreditované MŠ SR.

Skryť Vypnúť reklamu

Vyberte si z bohatej
ponuky kurzov
Regeneračný pracovník - kurz je určený začiatočníkom, športovcom, poradcom zdravia, prevádzkovateľom salónov ale aj masérom, ktorí si chcú rozšíriť vedomosti a zručnosti. Absolvent kurzu je oprávnený vykonávať masáže, vodné procedúry, svetelné a tepelné procedúry, preventívne, regeneračné a aeróbne cvičenia, prevádzkovať saunu.
Poradca preventívno–liečebnej starostlivosti - kurz je určený pre odborníkov, ktorí pracujú v oblasti zdravia, športu, poradenských centrách, predajcov výživových doplnkov a širokú verejnosť. Kurz je akreditovaný MŠ SR. Absolvent získa prehľad o zdravej a liečivej výžive človeka, o ozdravných a kondičných pohybových programoch a masážach.
Škola chrbta - účastníci kurzu získajú základné informácie z anatómie a fyziológie osového systému. Osvoja si správne držanie tela v sede a v stoji i správne pohybové návyky pri bežných denných činnostiach a naučia sa, ako odstraňovať bolesti chrbta. Kurz je určený pre odborníkov, ktorí pracujú v oblasti zdravia, športu, poradenských centrách, školstve a pre širokú verejnosť.
Manuálna lymfodrenáž - pre masérov je poznanie lymfodrenáže celého tela dôležitým krokom v ústrety svojím klientom, preto by nemala chýbať v repertoári žiadneho z nich. Je to manuálna technika orientovaná na lymfatický systém. Využíva rad špeciálnych hmatov na stimuláciu lymfatického systému v koži a podkoží. Priaznivo vplýva na vodné hospodárstvo v oblasti podkožia, čím sa zmenšujú opuchy, urýchľuje sa očista organizmu od odpadových látok, napomáha redukcii celulitídy, podporuje obranyschopnosť organizmu.
Medová masáž - medová masáž odstraňuje staré štruktúry a jedy z tkanív, výrazne posilňuje imunitný systém a silne oživuje celý organizmus. Pri masáži medom dochádza k odstraňovaniu toxínov z tela. Tie sa „vyplavujú“ na povrch kože vo forme sivej žuvačkovitej hmoty.
Loptičkovanie - komplexná masážna metóda využívajúca molitanové loptičky na soft tenis a overbal na relaxáciu a facilitáciu kostrového svalstva. Mäkký materiál loptičiek ako sprostredkovateľ pôsobenia maséra na organizmus klienta navodzuje psychickú pohodu a celkovú relaxáciu, uvoľňuje spazmy. Využíva účinok kompresie v akupresných a akupunktúrnych bodoch, pričom kompresia tkanív je vystriedaná ich relaxáciou. Priamy účinok loptičiek na kostrové svalstvo prispieva k správnemu držaniu tela a k celkovému zlepšeniu zdravotného stavu.
Reflexná masáž chodidiel - stimulovanie reflexných bodov a plôch na chodidlách a harmonizácia vnútorných orgánov a pohybového systému.
Endogénne dýchanie - základné informácie, princípy tréningu na Frolovom dýchacom trenažéri. Nový spôsob dýchania poskytuje bunkám podstatne vyššiu hladinu energie, prináša radikálne zlepšenie zdravotného stavu i významne predlžuje život. Pomocou novej metódy sa naučíte ovplyvniť látkovú výmenu, posilniť imunitu, spomaliť starnutie. Kurz je vedený 40 % v teoretickej rovine a 60 % je praktický tréning – cvičenia na trenažéri. Kurz je rozdelený na dve časti. Prvá časť je teoretická a druhá časť je najmä praktická.
Pomôž si sám – zrak a jeho normalizácia - zásady všeobecnej starostlivosti o zrak, princípy systému sebaregulácie a samouzdravenia. Aktívne cvičenia na zlepšenie zraku, bodové masáže akupresúrnych bodov, liečenie energiou, energetická harmonizácia.
FENG SHUI 1 – základný kurz. Kurz je návodom ako vytvoriť zdravé a harmonické prostredie vo svojom blízkom okolí. Oboznámite sa so základnými pojmami, mapkou Bagua, kolobehom piatich prvkov, symbolmi Feng shui a naučíte sa na praktických príkladoch použiť Feng shui vo svojom byte.
FENG SHUI 2 – nadstavba a astrológia 9 hviezd KI. Kurz nadväzuje na základný kurz. Určenie bodu SILY a bodu BOHATSTVA. Rovnováha kozmických síl JIN a JANG, určenie nedostatkových a prebytkových priestorov, ich význam a spôsoby liečenia. Výpočet a použitie GUA čísla – praktické príklady.
FENG SHUI 3 - práca, podnikanie a obchod. Použitie princípov Feng shui v pracovnom prostredí. Osem životných situácií – priestor bohatstva, úspechu, kariéry, atď. Identifikácia silových polí, najsilnejšie energetické miesto. Negatívne tvary a štruktúry, spôsob ich liečenia. Energetizácia bohatstva a úspechu. Mier vo Feng shui. Logo firmy a vizitky.
Bankovanie - veľmi účinná metóda, pomocou ktorej prikladaním sklených baniek a masážou týmito bankami odstránime napätie a spazmus svalov.
Terapia Su (ruka) Jok (noha) – ONNURI. V terapii Su Jok – ONNURI boli na základe fundamentálnych zákonov systematizované poznatky, zhromaždené v čínskej, indickej, egyptskej a západnej medicíne. Terapeutické metódy Su Jok sa zameriavajú na reguláciu porušenej bioenergetickej rovnováhy organizmu a zahŕňajú liečbu podľa systému podobnosti a tiež liečbu na miniatúrnych energetických meridiánoch a čakrách. Liečba podľa metód terapie Su Jok sa vykonáva len na prstoch, dlaniach, chodidlách a ušných bolcoch – miniatúrnych obrazoch ľudského tela, ktoré tu predstavuje nástroj diaľkového ovládania zdravia tela a ducha. Pri terapii Su Jok sa používa akupresúra a masáž, magnetoterapia, akupunktúra, semenoterapia, moxovanie a iné. Metóda Su Jok terapie pomôže lekárovi ľubovoľnej špecializácie. Je možné naučiť sa veľmi jednoducho ovládať túto metódu. Nie je potrebné si zapamätať body, stačí ovládať súbor spojených zákonitosti a princípov systému podobnosti tela na ruke a nohe. Preto, aby sme dosiahli liečebných účinkov, stačí na patričnom mieste stimulovať presne nájdený bod, a to jednoduchým spôsobom, t.j. pomocou masáže, prikladaním semien, pôsobením teplom (moxovanie), pomocou ihiel a magnetov. Účinnosť metódy je tak vysoká, že efekt je vidieť už za niekoľko minút a niekedy aj za niekoľko sekúnd.
SU JOK 1 - Základný kurz. Štandardné liečenie systému podobnosti rúk a nôh. Kurz sa zaoberá štandardnými systémami podobnosti, zákonitostiam projekcie ľudského tela, orgánom a systémom na rukách a nohách. Trojúrovňové zloženie sveta. Systém podobnosti tela na prstoch. Minisystémy a systém „hmyzu“. Teória o osách zrkadlenia. Aplikácia teoretickej časti v praxi: diagnostika, lokalizácia patologických procesov a ich liečení. Vyhľadávanie bodov podobnosti pomocou diagnostickej tyčinky. Aplikácia povrchových aplikátorov. Semenoterapia, moxovanie magnetoterapia. Účastníci obdržia metodickú príručku. Po ukončení získa účastník certifikát ONURI ACADEMIE.
SU JOK 2 - Základný kurz. Liečenie pomocou toku energie. Základné informácie o systéme energetických dráh, o poruchách toku energii na meridiánoch a o metodikách korekcie toku energie. Zákon o piatich prvoelemetoch, klasifikácia a obecná charakteristika meridiánov. Energetická nerovnováha ako príčina vývoja choroby. Terapia pomocou toku energie s použitím ihiel, moxovacích tyčiniek, masáže, farieb, semien a kameňov. Po ukončení získa účastník certifikát ONURI ACADEMIE.
Shiatsu-Do chrbta, chrbtice a meridiánov Jang. Účastníci sa zoznámia s diagnostikou chrbta, cvikmi posilňujúcimi a vyrovnávajúcimi lebkomiechopanvovú energiu (KI). Precvičia zostavy strečov jinov a jangov. Budú študovať základné techniky tlaku a stláčania pozdĺž chrbtice a jangov horných a dolných končatín.
Podľa schopnosti a časových možností gongy jangov (nabíjanie meridiánov).
Shiatsu-Do Hara – Ampuku. Účastníci budú študovať diagnózu Hara a poplašné-MU body. Silové predychávanie hlavných orgánov s aktívnym Hara v pozícii pololah na chrbte podla Hara mapy. Streče meridiánov jang a jin. Ošetrenie vybraných Jin meridiánov. Podľa časových možností gongy jinov (nabíjanie meridiánov).
Liečenie fyzického tela TÁDÉ sviečkou. Základy používania sviečky, jej vplyv, technika, možnosti zastavenia zápalových procesov. Priniesť si treba karimatku a písacie potreby. Účastníci obdržia metodickú príručku. Po ukončení získa účastník certifikát.
Kurz čarovného varenia 1.
Prirodzená úprava a používanie zdraviu prospešných potravín v praxi Čo dokážu potraviny a netradičné spôsoby ich prípravy? Ako zo svojej kuchyne urobíme kráľovstvo zdravia? Čo sú základné zložky stravy človeka a aký je ich vzájomný pomer? Ako si ráno pripraviť raňajky a pritom si ešte aj zacvičiť? Čo raňajkovať, obedovať, večerať a prečo? Ako správne variť a upraviť obilniny, strukoviny a zeleninu tak, aby nám prospeli? Prečo je vhodné pravidelne konzumovať morské riasy? Odpovede na tieto otázky získate, na praktickom jednodňovom kurze pod vedením Petra Planietu.
Hĺbková tlaková masáž - Hĺbková masáž je formou telesne orientovanej terapie, ktorá vychádza zo starých tradícií a poznatkov. Počas masáže sa systematicky prepracováva telo podľa priebehu šľachovo-svalových meridiánov. Tlak počas masáže pôsobí na oporno-pohybový aparát, svalový systém a spojovacie tkanivo, v ktorom sú uložené nervové dráhy. Po prvých procedúrach sa u fyzicky slabších a netrénovaných osôb, môže objaviť pocit ako po fyzickom tréningu. Hĺbková masáž znamená bio-dynamickú korekciu. Navracia elastičnosť a symetričnosť pohybového aparátu, vrátane chrbtice. Výsledkom je aktivácia lymfatického toku a krvného obehu v hlbokých vrstvách tkanív a predovšetkým sa koriguje harmonický tok nervových impulzov vegetatívneho systému. Masáž je zároveň diagnostikou aj korekciou svalovej nerovnováhy.
Ponuka masérskej akadémie je naozaj bohatá. Stačí si len kliknúť na jej webovú stránku a dozviete sa o termínoch všetkých kurzov o ktoré by ste mali záujem.

Skryť Vypnúť reklamu

Načerpajte nové sily
v Rege-centre
Patríte i Vy k tým, ktorí sú v kolotoči každodenných povinností, čoraz častejšie pociťujete únavu, celkové vyčerpanie, bolesti chrbtice, srdca, prípadne trpíte nadváhou? Nezabudnite sa pozastaviť a využite služby zvolenského Regecentra, kde odborníci upevnenia vaše zdravie a prispejú k zlepšeniu fyzického stavu ako i psychickej pohode. Stanete sa aktívnejší v práci a dokážete psychicky a fyzicky relaxovať. V neposlednom rade získate vyrovnanosť a načerpáte nové sily. Navštívte Rege - centrum - stredisko, ktoré poskytuje nadštandartné služby v oblasti regenerácie a rekondície síl a programov pohybového aparátu. Ponuka spomínaného centra obsahuje celkové testovanie pohybového aparátu, na základe ktorého sa pre každého klienta pripraví individuálny program. Pod dohľadom skúsených lektorov môžete absolvovať ozdravujúce regeneračné cvičenia, orientované na chrbticu, kĺby, svaly, srdcovo-cievny systém a nadváhu. Z našej ponuky využijete blahodárne účinky masáží, zábalov, relaxáciu v malom bazéniku a mnohé iné prcoedúry. V neposlednom rade vám tu poradia ako zdravo žiť.
Ochorenia pohybového ústrojenstva sa stávajú civilizačnou chorobou číslo jedna. Vznikajú následkom jednostrannej záťaže organizmu človeka, nedostatku správnej relaxácie, priveľkého životného zhonu a stresu, alebo náhleho prepätia síl pri celkovo nízkej úrovni telesnej kondície. Postihujú všetky vekové skupiny a často prekvapia na vrchole životných síl. Tieto ochorenia mnohokrát zapríčiňujú dlhodobú pracovnú neschopnosť, ktorá končí invaliditou. Trvalé bolesti prekážajú v práci, vyvolávajú negatívne psychické zmeny, zhoršujúce zdravotný stav. K poruchám pohybového aparátu sa často pridávajú zlé stravovacie návyky a nesprávny pitný režim. Do začarovaného kruhu bolestí a vyčerpania vstupuje i nadváha a obezita.
Zlepšite si zdravotný stav, odstráňte psychické napätie, bolesti chrbta a zlé pohybové návyky, znížite si hmotnosť, zrelaxujete a zregenerujete svoje sily! Dosiahnete to cielenými pohybovými aktivitami, uvoľňujúcimi masážami, vodnými procedúrami, zábalmi, trakciami, atď. Len takýmto komplexným programom možno dospieť k zdraviu a zlepšeniu kvality života.
Rege-centrum nie je iba miestom, kde sa odstraňujú bolesti, ale aj miestom na relaxáciu a oddych. Navštívte toto miesto relaxu a pohody a dosiahnete stav uvoľnenia, pohody, psychickej a fyzickej vyrovnanosti a načerpáte nové sily.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 4. Hygge ako životný štýl
 5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 6. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 7. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 8. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 37 560
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 36 171
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 11 205
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 9 342
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 9 006
 6. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 7 829
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 352
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 970
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 709
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 613
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

V Klenovci aj Ožďanoch ide zatiaľ všetko podľa plánu.

43m
Martin Tannhauser.

Hosťom v našej rubrike bol futbalista MŠK Novohrad Lučenec.

4 h
Za vznikom Centra rozvoja inovácií stoja Daniel Kojnok st. (vľavo) a Daniel Kojnok ml. (vpravo).Medzi nimi prototyp výdajného boxu, ktorý má šancu zlepšiť dodáva a preberanie zásielok.

Daniel Kojnok: Čakajú nás dve rozhodujúce výzvy.

13 h

Mesto nariadilo mimoriadnu zmenu. Potrvá do odvolania.

16 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V druhom kole malo pozitívne testy 1,02 percenta testovaných. Na Borovej ulici však číslo vyskočilo na 6,45 percenta.

22. jan

Prednostka neodpísala, rezort vnútra poslal len všeobecné stanovisko.

17 h

Hudečková je hlavnou odborníčkou na epidemiológiu ministerstva zdravotníctva.

21. jan

Policajti začnú novú technológiu využívať od soboty.

16 h

Už ste čítali?