Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Športovcom na Gemeri opäť kraľuje Adam Cibuľa

Kultúrny dom v Klenovci bol v piatok 23. 2. o 17.00 hod. po druhýkrát dejiskom významného spoločenského podujatia. Okresné združenie telesnej kultúry v spolupráci so starostom obce Klenovec JUDr. STRUHÁROM tu totiž usporiadali 41. ročník vyhlásenia najlep

šich športovcov a športových kolektívov okresu Rimavská Sobota. Slávnostný veršovaný prejav predniesol starosta obce a celú slávnosť otvoril predseda Okresného združenia telesnej kultúry v Rimavskej Sobote, dlhoročný miestny funkcionár Ján Dovala, ktorý zvýraznil skutočnosť, že toto podujatie má v okrese dlhoročnú tradíciu a v Klenovci sa koná už po druhýkrát. OZTK týmto spôsobom odmeňuje športovcov, ktorí v skromných podmienkách jedného z najchudobnejšich okresov dosahujú dobré výsledky, reprezentujú náš okres, Gemersko-Novogradský región a Stredoslovenský región nielen v republikových súťažiach, ale aj na medzinárodnej úrovni. Náš okres je ekonomicky slabý, ale aj napriek tomu sme my i dobrovoľní funkcionári za pomoci primátorov, starostov a miestnych sponzorov schopní zabezpečovať športovú činnosť v našom okrese na sľubnej úrovni. Bez ich podpory by to nebolo možné. Za to všetkým tým, ktorí šport v okrese pomáhajú zabezpečovať, patrí srdečná vďaka. Nezabúdame ani na rodičov, ktorí podporujú rast svojich detí či už ako tréneri alebo neoficiálni sponzori často na úkor iných aktivít svojich rodín. Sme radi, že vyhlásenie športovcov roka sa koná v obci Klenovec, kde starosta obce a miestne zastupiteľstvo vytvárajú vhodné podmienky pre miestnych športovcov a reprezentáciu i prezentáciu v regióne. Možeme sa dívať optimisticky do budúcnosti a tešiť sa na výbornú spoluprácu všetkých tých, ktorí sa o úspech dnešných športovcov zasluhujú.
V kategórii žiakov, dorastencov, dospelých a športových kolektívov ocenili tých športovcov, ktorí dosiahli najviac domácich a medzinárodných úspechov a preslávili v roku 2006 okres Rimavská Sobota. Domáci usporiadatelia pripravili na spestrenie pre hostí, športovcov a divákov zaujímavý kultúrny program, v ktorom vystúpili Klub moderného tanca Bzučo z Hnúšte, folklórny súbor Vepor spevom a tancom, heligonkári z Klenovca, tanečný Klub ECHO z Hnúšte, Stanka Zvarová s ľudovými piesňami z Klenovca, Ľudová hudba Vepor so spevom ženského súboru Vepor.

Skryť Vypnúť reklamu

VÝSLEDKY:
KATEGÓRIA ŽIACTVA
V tejto kategórii bolo nominovaných 14 žiakov, z nich sa do finálového hodnotenia dostali títo piati najmladší športovci okresu:
1. DOROTA BALCIAROVÁ – 13-ročná členka TJ ŠK Urakan Rimavská Sobota-oddiel karate.
Je majsterkou SR v karate, prvá na SVETOVOM POHÁRI vo Švédsku a na AUSTRÁLIA OPEN, prvá na medzinárodnom turnaji v holanskom Roterdame. Víťazka Slovenského pohára v Trnave. Jej trénerom je VOJTECH MOLNÁR.
2. MICHAL SOJKA – 14-ročný judista ZJ Mladosť Rimavská Sobota. Je majstrom SR v kategórii starších žiakov, majstrom Stredoslovenského kraja, zvíťazil na Veľkej cene Michaloviec a bol druhý na majstrovstvách SR v kategórii dorastu. Získal GEMERSKÝ POHÁR a jeho trénermi sú Ing. Kupka a J. Svoreň.
3. RASTISLAV TÓTH – 14-ročný zápasník Lokomotíva Rimavská Sobota. Narodil sa v roku 1993, je majstrom SR vo váhe do 73 kg. V gréckom štýle získal tretie miesto na Majstrovstvách SR starších žiakov. Druhý na majstrovstvách SR vo voľnom štýle, štvrtý na Gemerskom pohári v Rim. Sobote. Jeho trénerom je Ivan Pivník ml.
4. PETRA HIRJAKOVÁ – 15-ročná, narodila sa v roku 1992, je členkou Kick-box klubu z Hnúšte. Je majsterkou SR, trojnásobnou víťazkou Slovenského pohára a jej trénerom je Jozef Vranec.
5. NIKOLA LICHANCOVÁ – BETKA ANTALOVÁ – 15-ročné badmintonistky TJ Družstevník Klenovec. Sú majsterkami SR vo štorhre a dvojhre žiačok. Ich trénerom je Ivan Majorský.

Skryť Vypnúť reklamu

KATEGÓRIA DORASTU
Nominovaných bolo 11 športovcov a do finálového hodnotenia sa dostali nasledovní športovci :
1. IGOR MOLNÁR – 17-ročný člen TJ ŠK Uraken Rimavská Sobota. Narodil sa v roku 1990. Zvíťazil na US OPEN v Las Vegas, BRITISH OPEN v Londýne i SCOTISH OPEN. Na majstrovstvách sveta v Tokiu sa umiestnil na prvom mieste. Je reprezentantom SR. Trénerom je jeho otec Vojtech Molnár.
2. DOMINIKA REBOVÁ – 16-ročná badmintonistka z Družstevníka KLENOVEC. Je majsterkou SR v dvojhre a víťazkou Veľkej ceny mesta Prešov. Je juniorskou reprezentantkou SR. Úspešne reprezentovala našu republiku v Slovinsku a ČR. Jej trénerom je Miroslav Lichanec.
3. RICHARD TOTKOVIČ – 16-ročný zápasník z TJ Lokomotíva Rimavská Sobota. Bol tretí na majstrovstvách SR vo voľnom štýle aj v grécko-rímskom zápasení. V hmotnosti 73 kg aj druhý na turnaji v Ozde v Maďarsku. Jeho trénerom je Jozef Radnóti.
4. STANISLAV MORHÁČ – 17-ročný futbalista FC Rimavská Sobota. Je hráčom druholigového dorasteneckého družstva a perspektívnym hráčom pre prvé mužstvo. Jeho trénerom je Ladislav Dányi.
5. NATÁLIA BAGAČKOVÁ – 17-ročná členka kick-box klubu z Hnúšte. Narodila sa v roku 1990 a k jej výsledkom patria: víťazka SLOVENSKÉHO POHÁRA v Banskej Bystrici a Nových Zámkoch, druhá v Slovenskom pohári v Trnave a strieborná na Majstrovstvách SR v Košiciach. Jej trénerom je Jozef Vranec.

Skryť Vypnúť reklamu

KATEGÓRIA DOSPELÝCH
Bolo nominovaných 11 športovcov. Do konečného hodnotenia sa dostali:
1. ADAM CIBUĽA – 42-ročný kulturista KK Hnúšťa. Štvornásobný majster Európy v športovej kulturistike. Niekoľkonásobný majster SR. Majster Európy 2006 a piaty na majstrovstvách sveta v Ostrave. Víťaz Veľkej ceny Rakúska. Jeho trénerom je Dušan Ďubek.
2. JOZEF PISÁR – 36-ročný futbalista z FC Rimavská Sobota. Najlepší strelec základnej časti 1. ligy, kapitán mužstva, má veľkú zásluhu na postupe FC do prelínacej súťaže o postup do Corgoň ligy. Tréner je Mikuláš Komanický.
3. MICHAL RADNÓTI – 19-ročný zápasník TJ Lokomotíva Rimavská Sobota. Je majstrom SR juniorov vo voľnom štýle do 60 kg a strieborný z Majstrovstiev SR v grécko-rímskom zápasení. Jeho tréner je pán Škorňa.
4. VLADIMÍR KONSKÝ – 23-ročný člen Kick-box klubu Hnúšťa. Je majstrom SR a bol prvý na CZECH OPEN. Úspešný je aj v súťažiach Slovenského pohára. Je reprezentantom SR. Tréner je Jozef Vranec.
5. ZORA MEGELOVÁ – 35-ročná volejbalistka Slovana Rimavská Sobota. Je jednou z najlepších blokárok a zároveň úspešnou smečiarkou v súťaži v prvej lige a dlhoročnou kapitánkou ženského družstva. Jej trénerkou je Alena Kudlíková.

ŠPORTOVÉ KOLEKTÍVY
1. FC RIMAVSKÁ SOBOTA – futbalové mužstvo dospelých, účastník prvej ligy a víťaz základnej časti 1. ligy, čím postúpilo do prelínacej časti súťaže o postup do CORGOŇ LIGY. Tréner je Mikuláš Komanický.
2. LOKOMOTÍVA RIMAVSKÁ SOBOTA – zápasnícky oddiel mužov ktorý postúpil do zápasníckej extraligy. Trénermi sú Ivan Pivník a Jozef Radnóti.
3. TJ MLADOSŤ RIMAVSKÁ SOBOTA – stolnotenisové družstvo dospelých, ktoré je účastníkom 1. ligy skupiny Východ. Základ družstva tvoria hráči: P. Horváth, Ľ. Voliar, G. Polgári, R. Huszti, E. Zagyi, P. Haluška. Tréner je Ľubomír Pinzík.

TECHNICKÉ ŠPORTOVÉ ČINNOSTI
V tejto kategórii boli ocenení: Ľuboš Uhrín, 17-ročný lodný maketár triedy F–4 AJ v kategórii dorastencov.
Ondrej Mišák, 42-ročný maketár triedy F–2 B v kategórii dospelých.

Oblastný futbalový zväz
Najúspešnejší hráč: Ján Zsíroš, FK CHANAVA
Najúspešnejší: Gabriel Szabó, FK Blhovce.

NA SLOVÍČKO VÍŤAZI
Dorota Balciarová
- Máš ešte okrem tohto športu aj iné záujmy ?
- Mám, chodím na hudobnú, predtým som sa venovala aj spevu, chodím na klavír a flautu, teóriu a iné nástroje.
- Použila si niekedy aj svoje karatistické umenie?
- V dnešných uliciach je to všelijaké, sem-tam som niekomu naznačila nejaký ten úder, ale raz som ho aj použila...
Igor Molnár
- Je to už vaše druhé víťazstvo v kategórii Športovec roka...
Je to ocenenie za moje úspechy v minulom roku... Tým sa chcem poďakovať všetkým, čo sa o moje výkony pričinili. Veľmi pekne im za to ďakujem.
- Tvojim trénerom je tvoj ocino. Aký je tréner?
Som s nim spokojný, je dobrým otcom aj trénerom a myslím si, že je to lepšie, ako by ním mal byť niekto iný... Snaží sa ma dotlačiť ešte ďalej, ako by sa len dalo.
- Je to skôr nevýhoda ako výhoda ?
- Je to výhoda a považujem to za lepšie, ako keby mal ním byť niekto iný.
- Ktorý svoj úspech považuješ za najväčší?
- Za najväčší úspech považujem 8. miesto na majstrovstvách sveta. Účasť na majstrovstvách sveta je pre mňa a vždy bude najväčším úspechom v mojej kariére. Priniesla mi veľa skvelých zážitkov a skúseností.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 7. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 8. Pomáhajte čítaním
 9. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 1. Vynovená predajňa v Smrdákoch
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 4. Pandémia spomaľuje inovácie. Spoločnosti šetria
 5. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 6. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 7. Pomáhajte čítaním
 8. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 9. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 10. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 30 647
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 22 778
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 862
 4. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 13 259
 5. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 893
 6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 11 488
 7. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 014
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 847
 9. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 9 199
 10. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 9 012
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Vo Fiľakove potrebujú v súvislosti s testovaním pomoc zdravotníckeho personálu

Pôvodne ho mala podľa samosprávy zabezpečovať vláda, len dnes im oznámili, že ho majú zabezpečiť oni.

Stredoslovenská energetika, a.s., prijíma nové preventívne opatrenia

S účinnosťou od 26. októbra 2020 do odvolania SSE, z dôvodu zhoršenia epidemiologickej situácie, zatvára svoje zákaznícke centrá pre verejnosť.

Podľa ZMOSu čaká odberné tímy počas dvoch dní testovania extrémna záťaž, dobrovoľníkom zvýšili aspoň odmenu

Minister obrany uviedol, že rozhodnutie zmeniť dni testovania na sobotu a nedeľu súvisí s personálnymi, logistickými a materiálnymi limitmi.

Testovanie v Bardejove prebieha v plnom prúde.

Nové opatrenia zasadili reštauráciám ťažkú ranu

Počas dlhoročného fungovania obdobnú situáciu nezažili.

Za dlhé roky fungovania nezažili majitelia rešturácií takýto pocit bezmocnosti.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Ako sa penzistom zvýšia dôchodky

Aj od januára budúceho roku môžu dôchodcovia počítať so zvyšovaním penzií o valorizáciu. V tom istom mesiaci sa zvýšené dôchodky začnú aj vyplácať.

Zomrel majiteľ známej nitrianskej firmy Turancar

Viliam Turan mal 66 rokov. Podnikať začal krátko po nežnej revolúcii.

Epidemiológovia v Trenčíne vyšetrujú ohniská nákazy v dvoch závodoch

V rámci Slovenska prevažuje reťazové šírenie ochorenia v rodinách.

Agrokomplex musí po desaťročiach odstrániť svoj ikonický nápis

Konštrukciu vytvorili v roku 1974. Jej súčasťou bol aj klas.

Už ste čítali?