Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Lučenskí hokejoví benjamínkovia sa postarali o historický úspech hokeja v Novohrade!

Lučenskému hokeju sa podaril v uplynulej sezóne husársky kúsok. Nielenže získal konečne zakrytý zimný štadión, ale po dlhých predlhých rokoch zaznamenal dva historické postupy. Najmä ten v kategórii žiakov teší. HC Lučenec vyhral druhú ligu a postúpil do

najvyššej súťže. Toto veľké víťazstvo zarezonovalo v širokom ďalekom okolí. Nečudo. Veď nie je tajmostvom, že Novohrad nepatrí medzi hokejové bašty a tak v susednej Detve, vo Zvolene či Rimavskej Sobote každý nad tímom žiakov HC Lučenec iba neveriacky, no zároveň uznanlivo hlavou krúti. Nuž zdá sa, že aj v Novohrade jeden z najpopulárnejších a najúspešnejích slovenských športov kvalitatívne stúpa nahor. Že by v Lučenci vyrastala nová silná hokejová generácia, ktorá vyzve do súboja aj v kategórii dospelých ostatné slovenské bašty? Nielen o tom sme sa v nasledujúcich riakoch porozprávali s členom žiackeho tímu HC Lučenec, ktorý sa v minulých dňoch postaral o historický úspech hokeja v našom regióne, Róbertom Imrovičom.

Skryť Vypnúť reklamu

- Lučenskí benjamínkovia sa za novú halu odvďačili tým najlepším spôsobom, postupom do vyššej súťaže. Má však HC Lučenec na to, aby sa jej nakoniec aj zúčastnili?
- Mladé nádeje lučenského hokeja v tejto sezóne dosiahli historický úspech pre svoje mesto, keď sa im podarilo prvý krát v histórii vyhrať II. ligu vo svojej kategórii. No spomínaný postup do najvyššej žiackej súťaže nepripadá do úvahy a to z dôvodu nesplnenia podmienok pre spomínanú súťaž. Ide najmä o vytvorenie hokejových tried, kde musia byť naplnené ročníky od piatej po deviatu triedu základnej školy. Ďalej sú to podmienky na zimnom štadióne, ako napr. nevyhnutné vybudovanie šatní so sociálnymi zariadeniami, určité úpravy hracej plochy, a to prerobenie chladiaceho zariadenia, ktoré je zastaralé, výmena mantinelov za nové s osadením plexiskiel, čo sa týka tribúny to by stačilo vybudovať až v poslednej etape. Dôležité sú proste šatne a super hracia plocha, ostatné sa dá vybudovať postupne. Všetko sa dá, len treba chcieť a tak kompetentní, by mali konať a to čo najskôr, pretože naša mládež aj im robí dobré meno svojimi výkonmi priamo na ľade.
- Novohrad nepatrí medzi hokejové kraje. Dokumentuje to aj fakt, že žiadny odchovanec z Lučenca nehrá extraligu, tobôž oblieka dres reprezentácie Slovenska. Je podľa Vás reálne, že sa toho raz dočkáme, napríklad z tímu žiakov?
- To máte pravdu, Novohrad nepatrí medzi hokejové kraje, ale čo nie je, môže byť, ak to okolnosti dovolia a správni ľudia budú na správnych miestach a budú mať chuť a najmä srdce, sen sa môže stať skutočnosťou.
Nepoznám žiadneho odchovanca lučenského hokeja, ktorý by momentálne obliekal dres nejakého extraligového mužstva, alebo reprezentačný dres. Ťažko povedať, či z momentálnych hráčov z víťaznej žiackej kategórii niekto oblečie extraligový resp.reprezentačný dres, toto všetko závisí od veľmi veľa faktorov, ako sú napr. hlavne finančné prostriedky, chuť napredovať, vždy a stále mať vytvorené super podmienky na realizáciu svojej činnosti a pod. Určité talenty sú medzi chalanmi, no musia na sebe tvrdo makať, ak chcú, aby v hokeji niečo dosiahli. Takže uvidíme, čas ukáže, kto to kam dotiahol.
- Ste jeden z rodičov chlapcov, ktorí obliekali dres HC Lučenec. Určite ste ten postup prežívali. Ako ste ho oslávili ?
- Keby to bol postup, bolo by to nádherné, veľká škoda, že nespĺňame dané podmienky, ktoré sú nevyhnutné pre existenciu v najvyššej žiackej súťaži. No historické víťazstvo v II. lige som prežíval enormne každú jednu sekundu každého zápasu, bolo to dosť ťažké, prevládali emócie, no s takým kolektívom chalanov, ktorí boli pokope v tejto sezóne to bolo v podstate úplne perfektné a všetko dopadlo na výbornú. Oslava ? Jasné tá musela byť, veď si to chalani plne zaslúžili, čiže už v 10. kole, dve kolá pred koncom súťaže nenechali chalani nič na náhodu a svoje úsilie spečatili v poradí už desiatou výhrou na „horúcom ľade“ v niekedy prvoligovej Detvy, keď pár sekúnd pred koncom zápasu už strieľalo šampanské na znak absolútneho víťaza II. ligy mladších žiakov v sezóne 2006/2007. Bolo to ťažké, ale o to krajšie. Oslava pokračovala, ale až po odohratí zvyšných dvoch kôl, kde už o nič nešlo. Zorganizovali sme exhibičný zápas medzi víťazmi a rodičmi, mladí chalani síce vyhrali, ale iba tesne 11:10, aspoň bola sranda, no potom sme sa presťahovali do útrob jedného z našich sponzorov, ktorí nám vo svojich priestoroch prichystal vynikajúce občerstvenie (pizzu atď.) Ďalej nasledovalo odovzdávanie vecných cien pre víťazné družstvo chalanov a tým boli: víťazné šiltovky, víťazné tričká, zlaté medaily s logom Winner Ice Hockey 2006/2007, sošky hokejistu s vlastným menom a kompletnú štatistiku celej sezóny.
Záver sezóny dopadol tak, ako celý jej priebeh, čiže super.
- Ako sa hovorí každý špás niečo stojí. Povedzte úprimne koľko stojí ten hokejový počas jednej sezóny rodiča?
- Jasné, každá sranda niečo stojí, aj tá hokejová? Je to strašne veľa, ale dosť individuálne, kto si čo môže dovoliť. Tí solventnejší môžu pre svojím ratolestiam dať aj drahšiu výstroj, kvalitnejšiu. Je mnoho druhov výstroje a doplnkov, ale taká kvalitnejšia kompletná hokejová výstroj sa dá kúpiť za cca 30 000 SK. To je len výstroj. Ktomu ešte dochádzka na tréningové jednotky zhruba štyri krát do týždňa plus zápas a ten drahocenný čas keď nie každý býva za rohom zimného štadióna, nedajbože keď niekto hrá aj najvyššiu žiacku súťaž. Máme aj takých chalanov, hrajúcich vo Zvolene a v Prievidzi, kde dochádzajú, čiže je to veľká položka počas celej hokejovej sezóny, veď chalani majúci tzv. striedavý štart, odohrajú počas jednej sezóny zhruba 60 až 70 zápasov. Takže radšej to nerátame, ale čo by sme neurobili pre svoje ratolesti. Vždy je to lepšie, ako keby sa niekde len tak ponevierali.
- Okrem žiakov, postúpili do vyššej súťaže aj dorastenci. Zdá sa, že zakrytie zimného štadióna prinieslo ovocie. Do akej miery sa podpísalo pod postupové ťaženie HC Lučenec ?
- Samozrejme, v tejto sezóne vyhrali svoju súťaž aj dorastenci – juniori, no tí mali len troch súperov. Čiže meranie si síl počas sezóny nebolo až také dramatické, aj keď hrali štvorkolovo, no uvidí sa na budúcu sezónu. Uvažuje sa totiž nad prihlásením sa dorastencov do prvej ligy, tam sa už dôkladne preveria všetky predpoklady hokejistov, tam už je hokej o niečom inom, je to rýchlejšie, dynamickejšie, exceletnejšie a pod.
HC Lučenec? HC patrí vďaka za umožnenie odohrania majstrovských hokejových zápasov v sezóne, za poskytnutie šatní pre hráčov...
- Generácia žiakov, alebo už aj spomínaných dorastencov je podľa doterajších výsledkov silná. Boli však aj iné, no doposiaľ stále gro – A tímu dospelých tvoria hráči z Detvy, Zvolena, alebo iných okolitých klubov. Myslíte si, že sa podarí Lučencu konečne poskladať svoj tím zo svojich vlastných odchovancov ?
- Táto generácia je silná, len je otázka, či ostane pokope. Nie všetci hráči sú totiž kmeňovými hráčmi HC Lučenec. Zatiaľ tí naši musia byť doplnení o hráčov z vyšších súťaží, no pre túto sezónu sa to podarilo a výsledok hovorí za všetko. Či sa Lučencu podarí poskladať mužstvo zo svojich odchovancov, ťažko povedať. Pokiaľ naši budú hrať len druhú ligu, vždy budú potrebovať hráčov z vyššej súťaže. Pretože tí sú oveľa skúsenejší, majú odohratých oveľa viac zápasov a tým pádom sú tzv. ťahúňmi pre tých menej skúsených, ktorí sa musia na nich doťahovať, aby svojimi výkonmi vytvorili ucelený celok, no k tomu patria aj iné okolnosti.
Treba len pevne dúfať, že sa raz podarí vytvoriť partiu hráčov z vlastných radov, no bude to nesmierne náročné. Tí lepší jednoznačne idú za lepšími podmienkami, čiže ostáva na kompetentných, aby vytvorili vyhovujúce podmienky pre svojich kmeňových hráčov, aby nebo dôvod niekam odchádzať, no podotýkam je to nesmierne ťažké, no všetko sa dá, len treba chcieť, mať vzťah a srdce pre ľadový hokej.
- A teraz na rovinu ! Okolo lučenského hokeja sa veľa diskutuje, najmä o tom či má význam ho vo väčšej miere podporovať, alebo nie. Povedzte úprimne, má na to, aby prerazil medzi slovenskú elitu ?
- Diskutovať, alebo priložiť ruku k dielu je veľký rozdiel. Prázdne reči nášmu hokeju vôbec nepomôžu, kto zatracuje náš hokej, ten sa v ňom vôbec nevyzná, nech radšej mlčí, alebo nech ide robiť to čo vie, no ten kto chce pomôcť, ten príde aj bez zavolania pustí sa do práce podľa svojich možností a schopností a výsledok sa dostaví časom. Podporovať hokej v našom meste je nevyhnutné, vyrastajú tu talenty a tie treba rozvíjať. Veď momentálne sú v prípravke k dispozícii výstroje čo veľkou mierou pomôže pre mladé nádeje no najmä ich rodičom, je potrebné určitou formou propagovať nábory pre lučenecký hokej. Podporovať ľadový hokej v našom meste je potrebné vždy a stále a to tými správnymi a kompetentnými ľuďmi, veď výsledky tejto sezóny hovoria za všetko.
Lučenec a slovenská elita? To je ťažká otázka, Na tú by mohli odpovedať fakt kompetentní. Zatiaľ to ostáva pri sne. Snáď by tam mohli patriť hráči mládežníckych kategóri. Prvoradé je vytvorenie nevyhnutných podmienok a potom sa môže začať pracovať a už je len otázka času, kedy sa to podarí. Možno ubehne pár pekných rokov, možno nie.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 2. Päť chýb pri zateplení strechy
 3. Vitajte v postapokalyptickom svete
 4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 6. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 9. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 10. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 1. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 2. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 3. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 4. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 5. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 6. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 7. Úprava osobného motorového vozidla
 8. Important information for Brazilians living in Slovakia
 9. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 10. Vitajte v postapokalyptickom svete
 1. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 17 828
 2. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 15 656
 3. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 13 069
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 693
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 935
 6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 522
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 087
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 589
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 494
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 337
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Od soboty bude platiť na Slovensku zákaz vychádzania, sú aj výnimky

Pre žiakov druhého stupňa základných škôl sa v pondelok začína dištančné vyučovanie.

Igor Matovič hovorí o nových opatreniach.

Lučenecká nemocnica eviduje približne 70 nakazených zdravotníkov

Na pomoc im prišli zatiaľ dvaja ambulantní lekári.

ilustračné foto

O stravenkovej petícii rokovali na ministerstve

Iniciátora petície Za zachovanie súčasnej platnej legislatívy v oblasti stravovania zamestnancov Ľubomíra Sečkára s jeho tímom prijala generálna riaditeľka sekcie práce Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Danica Lehocká.

Odberové miesto na testovanie pacientov na ochorenie COVID-19 pred Infekčným pavilónom na Kramároch.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zoznam odberných miest v Dolnom Kubíne, Námestove, Trstenej a Tvrdošíne

Na Slovensku prebieha celoplošné testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest na Orave.

Zamestnanec reťazca: Mali sme pozitívnu kolegyňu, musel som ísť aj tak do práce

Aké pocity zažívajú ľudia z prvej línie, sme zisťovali od zamestnanca nemenovaného obchodného reťazca.

Od soboty bude platiť na Slovensku zákaz vychádzania, sú aj výnimky

Pre žiakov druhého stupňa základných škôl sa v pondelok začína dištančné vyučovanie.

Už ste čítali?