Lučenskí hokejoví benjamínkovia sa postarali o historický úspech hokeja v Novohrade!

Lučenskému hokeju sa podaril v uplynulej sezóne husársky kúsok. Nielenže získal konečne zakrytý zimný štadión, ale po dlhých predlhých rokoch zaznamenal dva historické postupy. Najmä ten v kategórii žiakov teší. HC Lučenec vyhral druhú ligu a postúpil do

najvyššej súťže. Toto veľké víťazstvo zarezonovalo v širokom ďalekom okolí. Nečudo. Veď nie je tajmostvom, že Novohrad nepatrí medzi hokejové bašty a tak v susednej Detve, vo Zvolene či Rimavskej Sobote každý nad tímom žiakov HC Lučenec iba neveriacky, no zároveň uznanlivo hlavou krúti. Nuž zdá sa, že aj v Novohrade jeden z najpopulárnejších a najúspešnejích slovenských športov kvalitatívne stúpa nahor. Že by v Lučenci vyrastala nová silná hokejová generácia, ktorá vyzve do súboja aj v kategórii dospelých ostatné slovenské bašty? Nielen o tom sme sa v nasledujúcich riakoch porozprávali s členom žiackeho tímu HC Lučenec, ktorý sa v minulých dňoch postaral o historický úspech hokeja v našom regióne, Róbertom Imrovičom.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

- Lučenskí benjamínkovia sa za novú halu odvďačili tým najlepším spôsobom, postupom do vyššej súťaže. Má však HC Lučenec na to, aby sa jej nakoniec aj zúčastnili?
- Mladé nádeje lučenského hokeja v tejto sezóne dosiahli historický úspech pre svoje mesto, keď sa im podarilo prvý krát v histórii vyhrať II. ligu vo svojej kategórii. No spomínaný postup do najvyššej žiackej súťaže nepripadá do úvahy a to z dôvodu nesplnenia podmienok pre spomínanú súťaž. Ide najmä o vytvorenie hokejových tried, kde musia byť naplnené ročníky od piatej po deviatu triedu základnej školy. Ďalej sú to podmienky na zimnom štadióne, ako napr. nevyhnutné vybudovanie šatní so sociálnymi zariadeniami, určité úpravy hracej plochy, a to prerobenie chladiaceho zariadenia, ktoré je zastaralé, výmena mantinelov za nové s osadením plexiskiel, čo sa týka tribúny to by stačilo vybudovať až v poslednej etape. Dôležité sú proste šatne a super hracia plocha, ostatné sa dá vybudovať postupne. Všetko sa dá, len treba chcieť a tak kompetentní, by mali konať a to čo najskôr, pretože naša mládež aj im robí dobré meno svojimi výkonmi priamo na ľade.
- Novohrad nepatrí medzi hokejové kraje. Dokumentuje to aj fakt, že žiadny odchovanec z Lučenca nehrá extraligu, tobôž oblieka dres reprezentácie Slovenska. Je podľa Vás reálne, že sa toho raz dočkáme, napríklad z tímu žiakov?
- To máte pravdu, Novohrad nepatrí medzi hokejové kraje, ale čo nie je, môže byť, ak to okolnosti dovolia a správni ľudia budú na správnych miestach a budú mať chuť a najmä srdce, sen sa môže stať skutočnosťou.
Nepoznám žiadneho odchovanca lučenského hokeja, ktorý by momentálne obliekal dres nejakého extraligového mužstva, alebo reprezentačný dres. Ťažko povedať, či z momentálnych hráčov z víťaznej žiackej kategórii niekto oblečie extraligový resp.reprezentačný dres, toto všetko závisí od veľmi veľa faktorov, ako sú napr. hlavne finančné prostriedky, chuť napredovať, vždy a stále mať vytvorené super podmienky na realizáciu svojej činnosti a pod. Určité talenty sú medzi chalanmi, no musia na sebe tvrdo makať, ak chcú, aby v hokeji niečo dosiahli. Takže uvidíme, čas ukáže, kto to kam dotiahol.
- Ste jeden z rodičov chlapcov, ktorí obliekali dres HC Lučenec. Určite ste ten postup prežívali. Ako ste ho oslávili ?
- Keby to bol postup, bolo by to nádherné, veľká škoda, že nespĺňame dané podmienky, ktoré sú nevyhnutné pre existenciu v najvyššej žiackej súťaži. No historické víťazstvo v II. lige som prežíval enormne každú jednu sekundu každého zápasu, bolo to dosť ťažké, prevládali emócie, no s takým kolektívom chalanov, ktorí boli pokope v tejto sezóne to bolo v podstate úplne perfektné a všetko dopadlo na výbornú. Oslava ? Jasné tá musela byť, veď si to chalani plne zaslúžili, čiže už v 10. kole, dve kolá pred koncom súťaže nenechali chalani nič na náhodu a svoje úsilie spečatili v poradí už desiatou výhrou na „horúcom ľade“ v niekedy prvoligovej Detvy, keď pár sekúnd pred koncom zápasu už strieľalo šampanské na znak absolútneho víťaza II. ligy mladších žiakov v sezóne 2006/2007. Bolo to ťažké, ale o to krajšie. Oslava pokračovala, ale až po odohratí zvyšných dvoch kôl, kde už o nič nešlo. Zorganizovali sme exhibičný zápas medzi víťazmi a rodičmi, mladí chalani síce vyhrali, ale iba tesne 11:10, aspoň bola sranda, no potom sme sa presťahovali do útrob jedného z našich sponzorov, ktorí nám vo svojich priestoroch prichystal vynikajúce občerstvenie (pizzu atď.) Ďalej nasledovalo odovzdávanie vecných cien pre víťazné družstvo chalanov a tým boli: víťazné šiltovky, víťazné tričká, zlaté medaily s logom Winner Ice Hockey 2006/2007, sošky hokejistu s vlastným menom a kompletnú štatistiku celej sezóny.
Záver sezóny dopadol tak, ako celý jej priebeh, čiže super.
- Ako sa hovorí každý špás niečo stojí. Povedzte úprimne koľko stojí ten hokejový počas jednej sezóny rodiča?
- Jasné, každá sranda niečo stojí, aj tá hokejová? Je to strašne veľa, ale dosť individuálne, kto si čo môže dovoliť. Tí solventnejší môžu pre svojím ratolestiam dať aj drahšiu výstroj, kvalitnejšiu. Je mnoho druhov výstroje a doplnkov, ale taká kvalitnejšia kompletná hokejová výstroj sa dá kúpiť za cca 30 000 SK. To je len výstroj. Ktomu ešte dochádzka na tréningové jednotky zhruba štyri krát do týždňa plus zápas a ten drahocenný čas keď nie každý býva za rohom zimného štadióna, nedajbože keď niekto hrá aj najvyššiu žiacku súťaž. Máme aj takých chalanov, hrajúcich vo Zvolene a v Prievidzi, kde dochádzajú, čiže je to veľká položka počas celej hokejovej sezóny, veď chalani majúci tzv. striedavý štart, odohrajú počas jednej sezóny zhruba 60 až 70 zápasov. Takže radšej to nerátame, ale čo by sme neurobili pre svoje ratolesti. Vždy je to lepšie, ako keby sa niekde len tak ponevierali.
- Okrem žiakov, postúpili do vyššej súťaže aj dorastenci. Zdá sa, že zakrytie zimného štadióna prinieslo ovocie. Do akej miery sa podpísalo pod postupové ťaženie HC Lučenec ?
- Samozrejme, v tejto sezóne vyhrali svoju súťaž aj dorastenci – juniori, no tí mali len troch súperov. Čiže meranie si síl počas sezóny nebolo až také dramatické, aj keď hrali štvorkolovo, no uvidí sa na budúcu sezónu. Uvažuje sa totiž nad prihlásením sa dorastencov do prvej ligy, tam sa už dôkladne preveria všetky predpoklady hokejistov, tam už je hokej o niečom inom, je to rýchlejšie, dynamickejšie, exceletnejšie a pod.
HC Lučenec? HC patrí vďaka za umožnenie odohrania majstrovských hokejových zápasov v sezóne, za poskytnutie šatní pre hráčov...
- Generácia žiakov, alebo už aj spomínaných dorastencov je podľa doterajších výsledkov silná. Boli však aj iné, no doposiaľ stále gro – A tímu dospelých tvoria hráči z Detvy, Zvolena, alebo iných okolitých klubov. Myslíte si, že sa podarí Lučencu konečne poskladať svoj tím zo svojich vlastných odchovancov ?
- Táto generácia je silná, len je otázka, či ostane pokope. Nie všetci hráči sú totiž kmeňovými hráčmi HC Lučenec. Zatiaľ tí naši musia byť doplnení o hráčov z vyšších súťaží, no pre túto sezónu sa to podarilo a výsledok hovorí za všetko. Či sa Lučencu podarí poskladať mužstvo zo svojich odchovancov, ťažko povedať. Pokiaľ naši budú hrať len druhú ligu, vždy budú potrebovať hráčov z vyššej súťaže. Pretože tí sú oveľa skúsenejší, majú odohratých oveľa viac zápasov a tým pádom sú tzv. ťahúňmi pre tých menej skúsených, ktorí sa musia na nich doťahovať, aby svojimi výkonmi vytvorili ucelený celok, no k tomu patria aj iné okolnosti.
Treba len pevne dúfať, že sa raz podarí vytvoriť partiu hráčov z vlastných radov, no bude to nesmierne náročné. Tí lepší jednoznačne idú za lepšími podmienkami, čiže ostáva na kompetentných, aby vytvorili vyhovujúce podmienky pre svojich kmeňových hráčov, aby nebo dôvod niekam odchádzať, no podotýkam je to nesmierne ťažké, no všetko sa dá, len treba chcieť, mať vzťah a srdce pre ľadový hokej.
- A teraz na rovinu ! Okolo lučenského hokeja sa veľa diskutuje, najmä o tom či má význam ho vo väčšej miere podporovať, alebo nie. Povedzte úprimne, má na to, aby prerazil medzi slovenskú elitu ?
- Diskutovať, alebo priložiť ruku k dielu je veľký rozdiel. Prázdne reči nášmu hokeju vôbec nepomôžu, kto zatracuje náš hokej, ten sa v ňom vôbec nevyzná, nech radšej mlčí, alebo nech ide robiť to čo vie, no ten kto chce pomôcť, ten príde aj bez zavolania pustí sa do práce podľa svojich možností a schopností a výsledok sa dostaví časom. Podporovať hokej v našom meste je nevyhnutné, vyrastajú tu talenty a tie treba rozvíjať. Veď momentálne sú v prípravke k dispozícii výstroje čo veľkou mierou pomôže pre mladé nádeje no najmä ich rodičom, je potrebné určitou formou propagovať nábory pre lučenecký hokej. Podporovať ľadový hokej v našom meste je potrebné vždy a stále a to tými správnymi a kompetentnými ľuďmi, veď výsledky tejto sezóny hovoria za všetko.
Lučenec a slovenská elita? To je ťažká otázka, Na tú by mohli odpovedať fakt kompetentní. Zatiaľ to ostáva pri sne. Snáď by tam mohli patriť hráči mládežníckych kategóri. Prvoradé je vytvorenie nevyhnutných podmienok a potom sa môže začať pracovať a už je len otázka času, kedy sa to podarí. Možno ubehne pár pekných rokov, možno nie.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Novohrad

Komerčné články

  1. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby
  2. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo
  3. Za dovolenkové škody vyplatila Allianz o 41 percent viac
  4. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  5. Inšpirujte sa tajomstvom najšťastnejších krajín sveta
  6. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete?
  7. Letný literárny výber vložený v denníkoch SME a Korzár
  8. Sviatočný Devín otvárame pre všetkých
  1. Stanovisko LESY Slovenskej republiky, š. p.
  2. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby
  3. Apartmány pri mori nie sú len pre smerákov. Kde nájdete lacné?
  4. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo
  5. Za dovolenkové škody vyplatila Allianz o 41 percent viac
  6. Takto má vyzerať dostupný biznis notebook
  7. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto?
  8. Tajomstvo najšťastnejších krajín sveta
  1. Maldivy mimo sezóny. Dážď prišiel dvakrát, vila za cenu izby 9 892
  2. Last minute zájazdov je každé leto menej. Kde ich ešte nájdete? 4 572
  3. Hodnotenie profesionála: Ako je Turecko pripravené na leto? 4 044
  4. Črevné problémy, pohlavné choroby či poškodenie kože 3 554
  5. Apartmány pri mori nie sú len pre smerákov. Kde nájdete lacné? 3 442
  6. Ako často treba čistiť fasádu? Niektoré si vystačia samy 2 770
  7. Na Devín kyvadlovou dopravou zadarmo 2 244
  8. Nízke úspory a dôchodky? Tieto 3 faktory ovplyvnia Slovensko 2 216
  1. Tomáš Hrubý: Papier, nie baliace hlášky
  2. Anton Kovalčík: Holokaust a islamské krajiny - prvá časť.
  3. Rado Surovka: Do psej matere, takto sa má šetriť !
  4. Jozef Stasík: Ak demokracia nedokáže zabezpečiť ľuďom dôstojný život, zákonite prehrá
  5. Pavol Burda: Neutralita, ako ekvivalent pozývacieho listu
  6. Elena Antalová: Pamodaj šťastia, lavička
  7. Anna Miľanová: Moje kompozície z jarnej prechádzky...
  8. Adam Mokráň: Civilizovaní barbari
  1. Ivan Čáni: Všetci držme huby a nechajme Roberta Fica pracovať! Lebo len on JEDINÝ vie, čo je najlepšie. 27 036
  2. Janka Bittó Cigániková: Cirkev na gynekológii? Žiaľ, Cigániková nepreháňala 18 853
  3. Michael Achberger: Prestaňte držať diéty! Týchto 7 návykov vám predĺžia život aj zlepšia postavu 18 189
  4. Dušan Koniar: V roku 1989 mala ČSSR 3315 vlastných tankov 10 667
  5. Janka Bittó Cigániková: Zdravotníctvo má liečiť, nie financovať cirkev 7 510
  6. Radko Mačuha: Auto pre ministerku Šimkovičovú. 6 358
  7. Radko Mačuha: Oslobodenie prichádza z Východnej. 5 168
  8. Vladimír Bojničan: Z Devína sa stáva festival kléro-fašistických príšer 5 082
  1. Radko Mačuha: Oslobodenie prichádza z Východnej.
  2. Věra Tepličková: Východná alebo Keď má orientácia na všetky štyri svetové strany trhliny
  3. Marcel Rebro: Nad Kyjivom znovu tma: keď rakety vyvracajú slovenské lži
  4. Roman Kebísek: Kuzmány, Radlinský, Štúr, Pauliny-Tóth chceli ruštinu ako spoločný jazyk Slovanov
  5. Post Bellum SK: Nicholas Winton zomrel pred desiatimi rokmi. Jeho príbeh zostáva inšpiráciou dodnes
  6. Roman Kebísek: Britka objavila hrob Adele Harms, modelky maliara Schieleho
  7. Věra Tepličková: Čím väčšia škola, tým lepšie výsledky...
  8. Radko Mačuha: Auto pre ministerku Šimkovičovú.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
  1. Tomáš Hrubý: Papier, nie baliace hlášky
  2. Anton Kovalčík: Holokaust a islamské krajiny - prvá časť.
  3. Rado Surovka: Do psej matere, takto sa má šetriť !
  4. Jozef Stasík: Ak demokracia nedokáže zabezpečiť ľuďom dôstojný život, zákonite prehrá
  5. Pavol Burda: Neutralita, ako ekvivalent pozývacieho listu
  6. Elena Antalová: Pamodaj šťastia, lavička
  7. Anna Miľanová: Moje kompozície z jarnej prechádzky...
  8. Adam Mokráň: Civilizovaní barbari
  1. Ivan Čáni: Všetci držme huby a nechajme Roberta Fica pracovať! Lebo len on JEDINÝ vie, čo je najlepšie. 27 036
  2. Janka Bittó Cigániková: Cirkev na gynekológii? Žiaľ, Cigániková nepreháňala 18 853
  3. Michael Achberger: Prestaňte držať diéty! Týchto 7 návykov vám predĺžia život aj zlepšia postavu 18 189
  4. Dušan Koniar: V roku 1989 mala ČSSR 3315 vlastných tankov 10 667
  5. Janka Bittó Cigániková: Zdravotníctvo má liečiť, nie financovať cirkev 7 510
  6. Radko Mačuha: Auto pre ministerku Šimkovičovú. 6 358
  7. Radko Mačuha: Oslobodenie prichádza z Východnej. 5 168
  8. Vladimír Bojničan: Z Devína sa stáva festival kléro-fašistických príšer 5 082
  1. Radko Mačuha: Oslobodenie prichádza z Východnej.
  2. Věra Tepličková: Východná alebo Keď má orientácia na všetky štyri svetové strany trhliny
  3. Marcel Rebro: Nad Kyjivom znovu tma: keď rakety vyvracajú slovenské lži
  4. Roman Kebísek: Kuzmány, Radlinský, Štúr, Pauliny-Tóth chceli ruštinu ako spoločný jazyk Slovanov
  5. Post Bellum SK: Nicholas Winton zomrel pred desiatimi rokmi. Jeho príbeh zostáva inšpiráciou dodnes
  6. Roman Kebísek: Britka objavila hrob Adele Harms, modelky maliara Schieleho
  7. Věra Tepličková: Čím väčšia škola, tým lepšie výsledky...
  8. Radko Mačuha: Auto pre ministerku Šimkovičovú.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu