Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

LAFC čaká zápas jari!

Oba tábory vedeli, že za istých okolností si môžu vďaka víťazstvu definitívne zabezpečiť záchranu v súťaži. Keďže Dunajská Streda v Prešove prehrala a Michalovce zabodovali naplno, šampanské, ktorým by zapíjali účasť v súťaži aj v nasledujúcom ročníku 1.

ligy 2007/08, musia ešte stále netrpezlivo chladiť v mrazničke. Už nasledujúci utorok v domácom stretnutí proti Dunajskej Strede (o 17.00 hod, na štadióne pri parku), majú zverenci Vladimíra Rusnáka tú najlepšiu šancu konečne si vydýchnuť. Rovnako ako Michalovčania, si môžu vychutnať toľko očakávanú vetu: sme zachránení, bude už pokoj svätý!
MICHALOVCE - LUČENEC 2:0 (1:0)
Samotné stretnutie od začiatku nasvedčovalo, že jeho výsledok bude závisieť od efektivity v koncovke. Šancí bolo totiž na oboch stranách nezvyčajne veľa. Ako prvý sa mohol do listiny strelcov zapísať domáci Dobiáš, ale center Devečku poslal už v prvej minúte vedľa brány. Potom sa nebezpečne zastreľoval Tomovčík. V 12. minúte sa ozvali aj hostia, center Kamendyho však Staško poslal zblízka hlavou vedľa. O minútu na opačnej strane pálil Bačík ľavačkou tesne nad a z následného protiútoku mal obrovskú šancu hosťujúci Szegedi. Lenže zoči-voči brankárovi Žofčákovi neuspel. V 18. minúte už domáci diváci jasali, keď center Devečku najprv Dobiáš minul, no dobiehajúci Šitov ho už poslal do siete a Michalovce viedli. Po otváracom gól tempo hry na dvadsať minút upadlo a divákov prebrala až šanca Lučenčana Rohovského, ktorého volej Žofčák na dvakrát kryl. Po prestávke zahralo hosťom do karát odstúpenie z hry domáceho „dispečera“ Tomovčíka. Lučenec prevzal iniciatívu, dostával sa do gólových šancí, lenže zakaždým neúspešne. O výsledku preto rozhodla až situácia z 83. minúta, keď Devečka zahrával z pravej strany nepriamy kop, jeho center skončil na hlave stopéra Beličáka, odkiaľ lopta po druhýkrát putovala za chrbát brankára Michalíka.
GÓLY: 18. Šitov, 83. Beličák. ŽK: Čavojský, Beličák - Csányi, Foltán, Domík. Rozhodoval P. Hrčka - 520 divákov.
MFK ZEMPLÍN: M. Žofčák - Uhľár, Cifranič, Beličák, Gerich - Šitov, Čavojský, Tomovčík (46. Jenei), Devečka - Bačík (85. Hreško), Dobiáš. (62. Ruskovský).
LAFC: Michalík - Csányi, Staško, Drugda, Gonos - Szegedi (73. Lavrík), Chalupka, Viskup (46. Domík), Kamendy - Foltán, Rohovský.
Súhrn výsledkov 1. ligy, skupina o záchranu - 10. kolo: Tatran Prešov - DAC Dunajská Streda 3:0 (0:0), ŠK Aqua Turčianske Teplice - ŽP Šport Podbrezová 0:2 (0:1), MFK Košice „B“ - HFC Humenné 3:2 (2:0)
ViOn Zlaté Moravce - FC Rimavská Sobota 2:1 (1:0)
Góly: 41. Číž, 69. Klabal - 55. Sivčevič (z 11 m). Rozhodoval: Richtárik, ŽK: Choma, Peškovič, Černák - Hloušek, Lazúr, 1546 divákov
Po slávnostnom úvode na počet víťaza Slovenského pohára sa začalo obojstranne svižne. Už v 3. minúte sa v dobrej príležitosti ocitol Sivčevič, no jeho prudkú hlavičku Peškovič vyrazil na roh. Po polhodine Číž hlavou našiel Černáka, no domáci kapitán mieril tesne vedľa. V 33. minúte Černák prihral Kuračkovi, ale jeho strelu zo 16 m Šimon kryl. Prebiehala 41. minúta na Ondrejkov dlhý center si vyskočil Číž a nádhernou hlavičkou otvoril gólový účet stretnutia. Druhé dejstvo začali domáci aktívne, no strely Chomu a Chrena leteli vedľa. Vzruch priniesla 55. minúta, keď po zákroku Peškoviča na Pisára z jedenástky Sivčevič strelou od brvna vyrovnal na 1:1. Do vedenia išli domáci v 69. minúte, keď na Greguškov center z priameho kopu si najvyššie vyskočil Klabal a hlavou s pomocou žrde skóroval. Poistiť víťazstvo mohol v 82. minúte Juska, no Čížov center z 5 metrov napálil iba do brvna. Keď v 86. minúte po faule na Chrena v pokutovom území zostala píšťalka rozhodcu nemá, stretnutie skončilo najtesnejším víťazstvom ViOnu.
Zlaté Moravce: Peškovič - Pavlenda, Klabal, Greguška, Choma (82. Medera) - Hözl (63. Plichta), Ondrejka (63. Juska), Černák, Kuračka, Číž - Chren
FC Rimavská Sobota: Šimon - Janečka, R. Kaščák (87. Líška), Geri, Mráz - Hloušek, Filo, Hílek, Pisár (73. Gibala), Lazúr - Sivčevič
Ján Rosinský, tréner ViOnu: „Prvý polčas sme sa hľadali. Mal som obavy ako sa chlapci dostanú do tempa. Cez polčasovú prstávku som prízvukoval, aby sme neurobili individuálne chyby. Myslím si, že je veľká vec, že chlapci aj po vyrovanní súpera dokázali zvíťaziť.“
Mikuláš Komanický, tréner Rimavskej Soboty: „Ťažko sa mi hovorí, keď celý týždeň sa pripravujeme na štandardné situácie, po ktorých sme nakoniec dostali oba góly. Preflákaný prvý polčas a lacné góly nás pripravili o lepší výsledok.“
Súhrn výsledkov zápasov 10. kola futbalovej Corgoň ligy: AS Trenčín - Inter Bratislava 1:1 (1:0), sobota: Slovan Duslo Šaľa - ZŤS Dubnica 1:1 (1:1), MŠK Žilina, - Artmedia Bratislava 6:1 (3:0), MFK Ružomberok - FC Senec 0:0, Slovan Bratislava - MFK Košice 0:0, nedeľa: ŠK Eldus Močenok - Spartak Trnava 1:2 (0:1), ViOn Zlaté Moravce - FC Rimavská Sobota 2:1 (1:0), FC Nitra - Dukla Banská Bystrica 2:1 (0:0).

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
  2. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  5. Hygge ako životný štýl
  6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Počas víkendového testovania v Lučenci.

Epidemiologická situácia v meste sa zlepšila.

1 h
Po víkendovom celoplošnom testovaní vo Fiľakove.

Primátor Attila Agócs pripomenul, že testovanie vo Fiľakove prebehlo bez problémov, aj napriek viacerým byrokratickým prekážkam zo strany štátu, preto, lebo nehľadali rozhovory, ale riešenia.

2 h
V Ľuboreči si vyrátali koľko ušetrili tým, že nereflektovali na ponuku zastrešenia odberového miesta už existujúcimi MOM.

Pomohlo im v tom hlavne zastrešenie obcou Halič.