Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Fiľakovo versus Poltár

„Často je náš futbal očierňovaný, možno právom možno nie, no to, čo predviedli hráči Jesenského a Fiľakova (1:2), bolo veľa aj na zúboženého fanúšika,“ tvrdia Poltárčania. Sklotatranci v štvrtej lige naháňali práve futbalistov spod Fiľakovského hradu v bo

ji o postup do tretej ligy. Všetko by bolo podľa nich O.K., keby spomínané stretnutie nezačalo nečakane o 26 minút neskôr. Zainteresované strany síce tvrdili, že všetko bolo v poriadku, ale v Poltári si myslia dodnes niečo úplne iné. Tu je názor priamo od jedného z futbalových činovníkov Sklotatranu, ktorý v úlohe špióna na štadióne trhal od nervozity všetky doklady, pretože: Bola to fraška!

„V nedeľu som sa rozhodol, že na rozdiel od mojich kolegov pôjdem na zápas Jesenské – Fiľakovo. Na štadión som dorazil o 17.00 hod. Usadil som sa na tribúne. Hneď na začiatku ma prekvapila atmosféra, ktorá tam panovala. Bola naozaj vynikajúca! Oba fan kluby, a najmä ten fiľakovský, vytvoril super futbalovú kulisu. Minúty však ubiehali a hráči Fiľakova a Jesenského sa iba rozcvičovali. Prečo sa nehrá? Spýtal som sa fanúšikov z FTC. Všetci však iba kývali hlavami a tiež hľadali dôvody, prečo sa nehrá. Po dvadsiatich minútach sa ma jeden fanúšik spýtal či sa nezačína náhodou o 17.30 hod. O chvíľu však predsa len rozhodcovia vybehli na ihrisko. Zápas sa začal o 17.26 hod. Jeho vývoj bol z môjho pohľadu asi takýto. Hra sa v prvom polčase odvíjala zväčša v strede ihriska. Šancí bolo málo, ale obe mužstvá mohli skórovať. Po prestávke už vedeli oba tímy priebežný výsledok Kalinovo – Poltár. Zdalo sa mi však, že výsledok Veľký Krtíš – Poniky, známy ešte nebol. Na začiatku druhého polčasu začal padať hustý dážď. Uchýlil som pod tribúnu medzi fanúšikov FTC. Tu preletela fáma, že Poniky vyhrávajú s Krtíšanmi 2:0. V tom čase začalo hrať Jesenské, ako sa hovorí, od podlahy. Boli lepším mužstvom. V 71.min. sa Jesenské dokonca ujalo vedenia. Zavolal som kolegovi z vedenia, pánovi Baníkovi. Oznámil mi, že zápas Kalinovo – Poltár sa skončil a že sme vyhrali. O tomto výsledku sa onedlho dozvedeli aj v Jesenskom. Po chvíli dorazil na štadión aj výsledok Veľký Krtíš – Poniky. Takmer všetci sa mu potešili, pretože opak sa stal pravdou, Krtíš vyhral. Odrazu došlo okolo 70. min. k striedaniu dvoch kvalitných hráčov z Jesenského. Nedá mi nepovedať, že ani jeden z nich nebol, podľa mňa, zranený. Nastúpili oveľa slabší hráči. Môj subjektívny pohľad bol taký, že hráči Jesenského sa stiahli do vlastnej šestnástky. Čo je však najhoršie, ich nasadenie, oduševnenie, ktoré ich dovtedy zdobilo, sa z ničoho – nič vytratilo. Pripomínam dôležitý fakt, že v tejto chvíli už bolo Jesenské, bez ohľadu ako skončí tento zápas, zachránené. Odpoveď nenechala na seba dlho čakať. V rozpätí troch minút, dalo Fiľakovo dva góly. Oba padli z päťky. Od tohto momentu sa hralo už iba v strede ihriska. K žiadnemu ohrozeniu fiľakovskej brány nedošlo. Ani jedno mužstvo nejavilo záujem vyhrať. Zápas jednoducho, podľa môjho názoru, skončil, ako sa dalo za danej situácie čakať. Diváci boli na oboch stranách veľmi pokojní aj spokojní. No keď si zoberieme, že Jesenské vyhrávalo, pokiaľ nebol známy výsledok zo zápasu Krtíš – Poniky a keď ho spoznalo, Fiľakovo odrazu otočilo behom niekoľkých minút vývoj stretnutia, neviem – neviem...Po zápse som sondoval a chcel zistiť dôvod, prečo sa nehralo v stanovený čas, ktorý sa mal podľa SsFZ v posledných kolách stoj, čo stoj dodržať. Dozvedel som sa, že podľa oficiálnej verzie sa Fiľakovčanom pokazil autobus. Robím v Poltári usporiadateľa a viem ako sa píšu zápisy. Príprava zápisu nemôže trvať viacej ako päť 8 minút. Mužstvo Jesenského muselo mať už súpisku urobenú. Keby aj Fiľakovčania meškali, ako počítam tak počítam, minimálne do 17.10 hod. sa malo začať hrať. Podľa mať v Jesenskom, museli byť Fiľakovčania skôr, ako päť minút pred zápasom. Ešte raz opakujem priestor na vyplnenie zápisu tu bol. Podľa nás regulárnosť súťaže minimálne kvôli tomuto utrpela. Preboha, 26 minút. Nik a nikdy ma nepresvedčí, že až 26 minú vypĺňali zápisy. Okrem toho v tomto zápase išlo o veľa. Minimálne preto sa malo dohliadnuť, aby sa začalo včas. Žiaľ, už asi nič nezmeníme, ale nedalo nám, preto sme sa ozvali.. A ešte jeden odkaz na záver. Patrí pánovi Eugenovi Barimu, ktorého si inak nesmierne vážim, najmä preto, čo urobil pre fiľakovský futbal. Teda odkazujem mu: Pán Bari rozhodlo sa, tak ako ste chceli na ihrisku, no bohužiaľ 26. minút po „funuse“. Hovorím to preto, lebo už sme boli dvakrát spomínaní v spojitosti s inými zápasmi. V prvom sa jeden z futbalových funkcionárov sa čudoval, akou cestou sa uberajú poltárski činovníci. Ten druhý bol zase spomínaný v súvislosti s tým, že sa kopú penalty v 95. minúte. Apropó na túto tému, iba toľko. Upresním to. Penaltu sme kopali v Hajnáčke v 90. min. a 26 sekunde a to že gól padol v 95. minúte, je chyba funkcionárov Hajnáčky, ktorí takmer štyri minúty naháňali rozhodcu.

„Čo k tomu povedať? Môj názor je takýto. Ak niekto vie, ako rýchlo sa vypisuje súpiska, prečo ju potom v zápase Hajnáčka – Poltár písali tak dlho? Výhovorka, že ju vypísali zle, neobstojí. To by sme ju mohli aj my hádam vypisovať do rána. Nie? A zápas v Jesenskom? Autobus sa nám naozaj pokazil. Dali sme to, podľa pravidiel, na známosť delegátovi stretnutia. Čakacia doma je 20 + 20 minút; či už prídeme na zápas päť minút pred zápasom, alebo 15 minút po oficiálnom začiatku. Futbalisti by sa mali pred stretnutím rozcvičiť, preto sme začali neskoršie. Prekvapuje ma, že Poltárčania reagujú na tieto veci...Ja za seba a mojich zverencov môžem povedať, že odkedy som vo Fiľakove žiadne falošné veci, ani v piatej lige a ani v štvrtej lige,sme nerobili. Náš cieľ pred sezónou nebol spájaný s postupom. Napriek tomu si myslím, že tento tím, čo neraz dokázal v stretnutiach a získal si uznanie súperov, je najlepší v štvrtej lige. Už len kvôli tomu si zaslúži vyhrať štvrtú ligu. Teraz sme blízko k tomuto cieľu. Chýba nám iba krôčik a určite záver nevypustíme. Mimochodom, aj my sme sa mohli cítiť byť ukrivdení, keď nám zapískali v závere stretnutia v Kalinove penaltu, ktorá sa nepíska ani v Lige Majstrov. Viete aj pán Líška z Ružinej adresoval Poltárčanom pár zvláštnych poznámok, ktoré možno hovoria o všeličom. Nikoho nechcem obviňovať, to nie je náš štýl. My, na rozdiel od iných, si ani nemôžeme dovoliť nejaké zákulisné veci a podobné futbalové neduhy. Našim hlavným sponzorom je mesto a jeho primátor pán Agócs je známy, že je zásadne proti podobným „manierom“. Ak by sa dozvedel o čo i len najmenšej nečestnosti, určite by to malo vážne dôsledky. Viete, ak my náhodou nakoniec neskončíme prví, tragédiu z toho robiť nebudem. Pre mňa sú totiž moji hráči už dávno víťazmi....“

Jesenské určite šokujúco neprehralo. Nehralo proti outsiderovi, ale proti lídrovi, ktorý prehrávať nezvykne. Výsledok preto prekvapujúci určite nie je. Jedno je však isté, ako sa hovorí, aby bol aj vlk sýty aj ovca celá: Možno by sa takéto stretnutia, za danej situácie, nemali vôbec začať, ale odohrať by sa mali v náhradnom termíne. Tak by všetci transparentne na objektívnosť zápasu dohliadli.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
  10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 145

Celoplošné testovanie sa neodporúča sa tým, ktorí majú nad 65 rokov a väčšinu času sú doma

Niektoré veci sa musia ešte doriešiť, ale už je zverejnené ako bude testovanie prebiehať.

Testovanie na nový koronavírus.

Za obnoveným kultúrnym domom v Budinej má vzniknúť amfiteáter

Obľúbené folklórne podujatia sa tak budú môcť konať aj pod holým nebom.

kultúrny dom v Budinej
Marek Penksa dal vo vrcholovom futbale vyše 70 gólov. Nadviaže na neho syn Marco?