Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Majstri Slovenska dorazili do Hrachova

V bedmintonovej hale M-Šport na ostrove sa konali uplynulý týždeň prvé firemné majstrovstvá Slovenska. Z Klenovca sa prihlásil tím, ktorý bojoval za „naše“ farby pod názvom Píla Pali. Práve táto firma zamestnáva až piatich hráčov tohto športu, viac-menej

Manažéri a „bossovia“ sa dali na bedminton
bývalých špičkových hráčov klenovského bedmintonu. Súťaž sa uskutočnila osobitne pre družstvá mužov a žien. V jednotlivých stretnutiach sa hrali dva zápasy dvojhry a jedna štvorhra. Klenovská firma prihlásila len družstvo mužov v zostave Ivan Hruška a Richard Bálint. Prakticky po celodennom boji sa umiestnilo na peknom treťom mieste z 8 družstiev. Najskôr boli tímy rozdelené do dvoch skupín, v ktorých hrali systémom každý s každým. Klenovčania skupinu vyhrali bez prehry. Porazili pri tom aj neskoršieho víťaza, pár z domácej firmy M-Šport 3:0. Vo vyraďovacej fáze o postup do finále však s ním prehrali 0:2. V boji o tretie miesto porazili prešovskú firmu OPAL FYTOS 2:0. Firma Píla Pali zamestnáva aj ženy bedmintonistky, a tak zrejme o rok si nedajú ujsť účasť na týchto majstrovstvách ani ony.

Majstri Slovenska
dorazili do Hrachova
V telocvični ZŠ S. Vozára v Hrachove sa 9. júna konal už 8. ročník Gemerského pohára zmiešaných dvojíc v bedmintone. Tento turnaj sa hrá spôsobom ako Hopmanov pohár v tenise, ktorý býva začiatkom roka v Austrálii. Hrá sa vo dvoch kategóriách: v jednej sú dospelí a dorastenci spolu a v druhej žiaci. Tentoraz účasť dospelých nebola veľmi početná. Reprezentovali ju len hráči Klenovca a Hrachova. V žiactve sa predviedli aj aktéri z klubu Akademik TU Košice. V minulosti sa turnaja zúčastnili aj takí hráči ako Matejka so Sládekovou z Trenčína či Zabavníková z Košíc, ktorí majú aj majstrovské tituly. „Bedmintonové Slovensko sa trocha vyhovára na neskorý termín. Pravdou je však aj to, že málokomu chutí táto forma súťaženia. Turnaj mal napriek tomu dobrú úroveň,“ povedal tréner Klenovčanov I. Majorský. Zo šiestich dvojíc sa z prvého miesta tešilo duo Richard Bálint – Romana Surová. Pred 18 rokmi Bálint získal tri,krát po sebe titul majstra Slovenska vo štvorhre a bol aj členom družstva, ktoré získalo dva dorastenecké tituly majstra Slovenska. Romana Surová je čerstvá majsterka Slovenska v mixe mladších dorasteniek. Druhý skončil pár Rudolf Kaštan – Denisa Antalová a tretí manželia Ivan a Zdenka Hruškovci. Tí sú najúspešnejší hráči klenovského družstva, ktoré v rokoch 1978-89 hralo v 1. SNL. Na ďalších miestach skončili Mgr. Ján Barto a Dana Antalová (všetci Klenovec), Ivan Kiššák a Denisa Očenášová, Jakub Hrivnák a Zuzana Kvietková (oba páry z Hrachova). V kategórii žiakov zvíťazila klenovská dvojica Dominik Ladika – Nikoleta Bálintová pred pármi Milan Dratva (KE) – Michaela Čajková (KL) a Katarína Balciarová – Ivana Lásková (obe Klenovec). „Propozície pripúšťali, že v prípade nedostatku mužov môže ako pár hrať aj čisto ženská dvojica. Aj v tom je bedminton krásny. Tu súťažilo až 11 párov! Na našej súpiske chýbalo meno Dominiky Rebovej, ktorá v tom čase bola ešte na sústredení juniorov v Trenčíne, pripravujúcich sa na ME v Turecku. Tie budú v priebehu septembra,“ dodal I. Majorský.
Bálintová dobyla Košice
V telocvični na Jedlíkovej ulici v Košiciach sa konal 8. júna turnaj mladších a starších žiakov. Bol to turnaj ku dňu detí a pre Klenovčanov aj príležitosť na odreagovanie sa po sezóne. Denisa Antalová sa bola presvedčiť, že bedminton predsa len vie hrať. Po pokazenej dvojhre na M SR starších žiakov v Trenčíne teraz turnaj v Košiciach vyhrala pred oddielovou kolegyňou Nikolou Lichancovou. Starší žiak Dominik Ladika mal smolu pri žrebovaní, keď v skupine dostal neskoršieho víťaza Szepesgyorkyho z Košíc. V skupine skončil druhý, čo znamenalo, že mohol neskoršie bojovať len o piate miesto. To si aj vybojoval. V kategórii mladších žiakov vyhrala Nikoleta Bálintová, tretia bola M. Čajková, štvrtá Renata Surová a na piatom mieste sa umiestnila Ivana Lásková. „A týmto sa sezóna 2006/07 v slovenskom bedmintone skončila. Čakáme už len na vydanie konečných slovenských rebríčkov. Klenovskí bedmintonisti sa čiastočne presunú k vode a aj na futbalový štadión, kde sa budú venovať atletike a loptovým hrám,“ načrtol najbližšie plány svojich zverencov tréner Ivan Majorský.

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  3. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  4. Magazín SME Ženy už v predaji
  5. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  6. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Ani v predvečer testovania nevedia či otvoria všetky odberné miesta

Podľa všetkého budú v Hnúšti chýbať zdravotníci.

Odberné miesta sú v Hnúšti prichystané, samospráva ešte nevie či budú všetky v sobotu aj otvorené.

Prudký nárast zistených prípadov ochorenia Covid-19 zaznamenal okres Poltár

Pribudol aj ďalší rekord v rámci jedného dňa. Testy odhalili 3 363 prípadov.

Celoplošné testovanie: Fakty, pokyny, odporúčania, najčastejšie otázky

V sobotu a nedeľu sa na celom Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania, ktoré má za cieľ pomôcť zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie koronavírusu. Odberné miesta budú otvorené 31. októbra a 1. novembra 2020 od 7. - 22. h.

Fiľakovo bude o priebehu testovania informovať online, bude vydávať aj vlastné bločky s číslami

Samospráva chce, aby plošné testovanie prebehlo čo najplynulejšie.