Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky

Balciarová vyhorela! Reparát bude skladať vo Švésku

Martin Antal pred staršími do gatí len tak nepustí. Predviedol to uplynulý týždeň v Bratislave na Pasienkoch, kde sa konal 11.ročník Európskeho pohára detí a mládeže v karate. V kategórii žiakov bol síce vekovo najmladší, no výkonom sa predviedol ako skús

ený harcovník. V nabitej konkurencii Martin Antal, po víťazstvách nad Rolandom Bagirom, Patrikom Halušom, a Ronaldom Prokešom, postúpil medzi štyroch najlepších pretekárov. V boji o finále, a tiež o tretie miesto, však už ťahal za kratší koniec povrazu. Napriek tomu svojim výkonom prekvapil nielen seba, ale aj celú karatistickú slovenskú verejnosť. Aj podľa jeho trénera Vojtecha Molnára je pre mladého Rimavskosobotčana štvrté miesto v silnej konkurencii obrovským úspechom. Okrem Martina boli na turnaj z Uraken Rimavská Sobota nominovaní ďalší traja zástupcovia tohoto klubu. V kategórii starších žiačok Dorota Balciarová v prvom kole prehrala s Janou Kokovou a do ďalších bojov nezasiahla. „Zrejme došlo k podceneniu súperky, ktorú Dorotka predtým niekoľkokrát porazila. Určite tento výkon zanalyzujeme“, povedal Molnár a na margo Dorotky ešte pridal. „Na medzinárodných turnajoch k takýmto výpadkom dochádzať nesmie.“ Nedarilo sa ani Romanovi Bődovi. V kategórii mladších dorastencov v prvom kole nestačil na Rusa Evgenya Gnoevykha a do ďalších bojov nezasiahol. Posledné slovo na pretekoch patrilo Igorovi Molnárovi. Ten potvrdil, že na Slovensku patrí medzi špičku. V kategórii starších dorastencov postupne porazil Rusa Pavla Mikhailova, Artura Kissa, Filipa Pipíšku a zastavil ho až vo finále vicemajster Čiech Jakub Debrecéni. Molnár tak zväčšil úctyhodnú zbierku piatich medailí z tohto podujatia, keď ani raz nechýbal na stupňoch víťazov. Medzinárodného turnaja, sa zúčastnilo 10 krajín. Uraken sa budúci víkend zúčastňuje World cup-u vo švédskom meste Eslőv.