Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Jozef Národa: Chlapci neurážajte sa a poďte späť!

Po dlhšom čase vystúpili na trón piatej ligy tomášovskí futbalisti. Vládli počas celej sezóny a prívlastok králi si úplne zaslúžia. Piata liga má za sebou maratón kôl, je teda čo hodnotiť. Čím zaujala alebo sklamala desiatka účastníkov „päťky“? MY Novohra

dské noviny sme spoločne s futbalovými činovníkmi zosumarizovali uplynulý súťažný ročník 2006/07.

1. Ako hodnotíte sezónu?
2. Čo chválite, respektíve čo vás v uplynulej sezóne potešilo?
3. Čo vám nevyšlo, prípadne, čo vás v nej sklamalo?
4. Ponaučenie do budúcnosti, alebo čo by ste vylepšili?
5. Ohodnoďte váš tím známkou ako v škole od 1 do 5.
6. „Naj“- zápas sezóny?
7. Najbližšie plány?

Klenovec (Kurčík)
1.)1. Smutne, vypadli sme. Jar bola, čo sa týka hry na lepšej úrovni. Jeseň bola po všetkých stránkach slabšia. Dosť nás v tomto období poškodil odchod piatich hráčov, ktorí vycestovali za prácou. Mužstvo nastupovalo v každom zápase v inom zložení.
2. Prístup hráčov. Z ich strany boli adekvátne, ale aj neadekvátne absencie. V dnešnej dobe: bez peňazí a so slabou podporou zväzu, sme nenašli motiváciu, ako pritiahnuť, motivovať hráčov.
3. Nevyšli nám dva zápasy v závere sezóny, keď išlo do tuhého v boji o záchranu. V zápase s Radzovcami sklamali svojim prístupom niektorí hráči. Nastúpili sme v ňom vo veľmi oklieštenej zostave. Toto stretnutie bolo napriek tomu veľmi vyrovnané a škoda, že rozhodca urobil dve veľké chyby, ktoré nás stáli víťazstvo (0:0). Zlomový zápas bol so Sklabinou. V 46. minúte bol stav ešte 2:1. Potom sme hrali presilovku, no hlavný rozhodca opäť ovplyvnil priebeh stretnutia. V tomto stretnutí sme rovnako ako predtým remizovali (2:2(, čo napokon znamenalo, že piatu ligu opúšťame. Je na zamyslenie, že v tomto období zázračne ožili Boľkovce.
4. Ponaučenie - je ťažko doháňať na jar veľkú bodovú stratu. Zo získaných 11 bodov sme získali paradoxne 6 po kontumácii. (Lubeník a Cinobaňa).
5. Ťažko mi je hodnotiť. Hráči počas celého roku cestovali za prácou. Domov prichádzali len cez víkend. Tréningový proces väčšina z nich neabsolvovala. Chlapcom potom chýbala kondícia, pohoda a len veľmi ťažko mohli podať plnohodnotný výkon za 90 minút.
6. Derby v Hnúšti. Bolo to posledné kolo. Žiaľbohu, nebolo nám to nič platné, pretože sme nevyhrali a nezachránili piatu ligu pre Klenovec.
7. Nedávno sme mali zasadnutie klubu. Zhodli sme sa na ňom, že chcem čím skôr späť piatu ligu v Klenovci. Oslovili sme aj členov výboru a sponzorov, ktorí by nám v tomto úsilí vedeli pomôcť. Doposiaľ sme boli na tom aj v tomto smere biedne pretože, okrem obecného úradu, Roľníckeho družstva Klenovec a niekoľkých drobných sponzorov, nemal nik záujem pomôcť futbalu u nás. Mužstvo chceme skvalitniť. Pri pohľade na naše skóre je azda každému jasné, že musíme hľadať najmä útočníkov a záložníkov.

Skryť Vypnúť reklamu


Lubeník (Gulkáš)
1. Podľa tabuľky a získaných bodov to bolo celkom obstojné.
2. Prístup hráčov ku hre.
3. Určite sa musíme v budúcnosti vyvarovať chýb, ktoré nás stoja kontumáciu, ako tomu bola aj teraz. V uplynulej sezóne nám DK odobrala až 6 bodov, čo je zlé.
4. Vyvarovať sa už spomínaných disciplinárnych chýb a musíme popracovať na defenzívnej činnosti.
5. Vonka 3, doma 2.
6. Vonku v Boľkovciach. Doma s Veľkým Blhom.
7. Keďže súťaž začína 5.augusta, začali sme už teraz pracovať na príprave na novú sezónu a hľadáme potencionálne posily.

Nenince (Katyi)
1. U nás panuje spokojnosť. Našim cieľom bolo, aby sme nemali problémy so záchranou. Podarilo sa nám to zrealizovať ešte pred koncom súťaže. Posledné tri kolá sme už hral iba o umiestnenie. Skončiť sme mohli aj na 3. mieste, no aj 6. je dobré.
2. Prístup hráčov. Väčšina z nich absolvovala gro tréningov a aj zápasov. Najmä vďaka tomu sme skončili na 6. mieste.
3. Domáci zápas s Boľkovcami, ktorý sme prehrali 4:3.
4. Z môjho hľadiska prístup hráčov k futbalu, vylepšenie tréningového procesu a komunikácia s hráčmi.
5. 3.
6. Doma s Lubeníkom. Všetko nám v tomto stretnutí vyšlo. Hrali sme okrem toho naozaj oku lahodiaci futbal. Nedá mi nespomenúť aj stretnutie s Tomášovcami. Suveréna piatej ligy sme poriadne vytrápili a veľa nechýbalo, aby sme získali jeho cenný skalp.
7. Mužstvo začalo včera s prípravou. Minulý víkend sme absolvovali turnaj v Leseniciach.

Skryť Vypnúť reklamu

Mýtna (Národa)
1. Úspešne, až na ten záver, ktorý nám nevyšiel. Najprv sme mali veľa vylúčených, potom prišli zranenia a ako keby toho nebolo dosť- v posledných zápasoch prestali niektorí hráči chodiť na zápasy.
2. Potešila nás jesenná časť, ktorú sme dobre rozohrali.
3. Doposiaľ to bolo u nás tak, že jar bola úspešnejšia ako jeseň, preto sme mali pred odvetnou časťou smelé ambície, no tie sa žiaľ nenaplnili. Práve v jarnej časti nám, azda po niekoľkých rokoch, netradične došiel dych.
4. Náš káder je veľmi úzky. Musíme s tým niečo robiť. No bude to ťažké. Naša klubová pokladnica totiž zíva prázdnotou.
5. 3.
6. Vonku v Klenovci, kde sme vyhrali 3:1.
7. Urobiť všetko preto, aby sa v Mýtnej hrala 5.liga. Aj týmto vyzývam chlapcov, ktorí prestali hrať, aby sa vrátili späť a neboli urazení.

Skryť Vypnúť reklamu

Boľkovce (Erdelyi)
1. Počas celej sezóny sme sa trápili. No mali sme naozaj výborný finiš.
2. Jednoznačne to, že sa nám podarilo udržať sa v piatej lige.
3. Do súťaže sme išli s cieľom obsadiť stred tabuľky. Káder, s ktorým sme vstupovali do súťaže, na to mal. Sklamalo nás, že to nevyšlo.
4. Jednoznačne, prístup niektorých hráčov k povinnostiam a tréningový proces.
5. 3.
6. Posledné dva domáce zápasy so Sklabinou a Klenovcom.
7. Pripraviť na novú sezónu taký tím, ktorý už nebude bojovať o záchranu, ale predovšetkým hrať pre potešenie diváka.

Cinobaňa (Evald Kantorák)
1. Od incidentu, po ktorom nám zobrali 6 bodov, to s nami išlo dolu vodou. Niektorí hráči prestali hrať a my sme dlho zvažovali, či vôbec pokračovať. Nakoniec sme sa rozhodli, že do mužstva dospelých preradíme siedmich dorastencov. Tí tvorili kostru mužstva, ktoré vlastne odohralo celú jarnú časť. V úvode odvetnej časti sme neraz odchádzali z ihriska s vysokou prehrou, ale naši mladí chlapci sa zo zápasu na zápas stále zlepšovali a v posledných kolách, ukázali, že máme na čom stavať.
2. Chválim najmä chlapcov z dorastu, ktorých sme preradili počas zimnej prestávky do A-tímu. Z nich by som vyzdvihol Klimu a Kantoráka. Chlapcom síce chýba ešte herná kvalita a taktická vyzretosť, ale chuť a zodpovedný prístup k futbalu nie.
3. Veľmi slabou stránkou súťaže boli rozhodcovia. Už som na túto tému nedávno vo vašich novinách hovoril. Výkony rozhodcov majú klesajúci trend. V súťaži píska veľa starých arbitrov, ktorí pozerajú už iba na finančnú stránku. Tým mladým zase chýbajú skúsenosti a často robia chyby. Týmito riadkami a to zdôrazňujem sa nechcem vyhovárať na to, že práve rozhodcovia boli príčinou nášho vypadnutia zo súťaže.
4. Do spomínaného odrátania 6 bodov to bolo za 3. Potom by som to zhodnotil známkou 4.
5. Nesmieme konať tak ako v zápase s Klenovcom, ktorý sme síce vyhrali 6:0, ale za to, že nastúpil v našom drese hráč, ktorý bol v treste, prišli sme o dôležité body.
6. Zápas proti Veľkému Blhu. Náš mladý tím statočne bojoval a kvalitného súpera vytrápil. Dlho bol stav nerozhodný 0:0. V závere sme síce inkasovali tri góly, ale chlapci ukázali, že futbal hrať vedia.
7. Najbližšie musíme nájsť zodpovedných ľudí, ktorí by klub viedli po organizačnej stránke. V tomto smere má náš klub veľké problémy. Mali sme zasadnutie, kde sme hovorili s potencionálnymi kandidátmi. Verím, že sa niektorí z nich chytia futbalu v Cinobani a ja budem môcť konečne odísť do futbalového dôchodku.

Hnúšťa (Tazberík)
1. Dobre, hlavne v jarnej časti. Nakoľko po jeseni sme boli v strede tabuľky a práve v odvetnej časti sa nám podarilo splniť predsezónny cieľ – skončiť do 3.miesta.
2. Posledných 6 kôl, kedy mužstvo ani jeden zápas neprehralo.
3. Sklamala ma jeseň.
4. Chceme skvalitniť káder a hrať ešte krajšie zápasy, ktoré pritiahne divákov na tribúny ešte vo väčšom počte. Predovšetkým nemôžeme prehrávať domáce zápasy.
5. Po jarnej časti dávam 2.
6. Zápas s Lubeníkom, ktorému sme nastrieľali 7 gólov.
7. Budeme sa snažiť vytvoriť mužstvu dobré podmienky na kvalitnú prípravu, aby obhájilo minimálne vlaňajšiu pozíciu v piatej lige.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 4. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 1. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
 2. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
 3. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
 4. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 5. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 6. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 7. Hygge ako životný štýl
 8. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 9. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 10. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 42 473
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 40 024
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 13 802
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 379
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 934
 6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 8 875
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 307
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 7 178
 9. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 037
 10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 920
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Počas víkendového testovania v Lučenci.

Epidemiologická situácia v meste sa zlepšila.

1 h
Po víkendovom celoplošnom testovaní vo Fiľakove.

Primátor Attila Agócs pripomenul, že testovanie vo Fiľakove prebehlo bez problémov, aj napriek viacerým byrokratickým prekážkam zo strany štátu, preto, lebo nehľadali rozhovory, ale riešenia.

2 h
V Ľuboreči si vyrátali koľko ušetrili tým, že nereflektovali na ponuku zastrešenia odberového miesta už existujúcimi MOM.

Pomohlo im v tom hlavne zastrešenie obcou Halič.

3 h
Celoplošné testovanie.

V meste je ľuďom k dispozícii 11 odberových miest.

6 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia prenasledovala auto z Oravy až na Liptov. Komjatnou už vodič neprešiel.

23. jan

Pozitivita je zatiaľ nízka.

23. jan

Mestá a obce v okrese Prievidza postupne zverejňujú počty ľudí, ktorí využili skríningové testovanie v ich obci.

5 h

Na Kysuciach pokračuje celoplošné testovanie.

23. jan

Už ste čítali?