Streda, 22. september, 2021 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky

Jozef Národa: Chlapci neurážajte sa a poďte späť!

Po dlhšom čase vystúpili na trón piatej ligy tomášovskí futbalisti. Vládli počas celej sezóny a prívlastok králi si úplne zaslúžia. Piata liga má za sebou maratón kôl, je teda čo hodnotiť. Čím zaujala alebo sklamala desiatka účastníkov „päťky“? MY Novohra

dské noviny sme spoločne s futbalovými činovníkmi zosumarizovali uplynulý súťažný ročník 2006/07.

1. Ako hodnotíte sezónu?
2. Čo chválite, respektíve čo vás v uplynulej sezóne potešilo?
3. Čo vám nevyšlo, prípadne, čo vás v nej sklamalo?
4. Ponaučenie do budúcnosti, alebo čo by ste vylepšili?
5. Ohodnoďte váš tím známkou ako v škole od 1 do 5.
6. „Naj“- zápas sezóny?
7. Najbližšie plány?

Klenovec (Kurčík)
1.)1. Smutne, vypadli sme. Jar bola, čo sa týka hry na lepšej úrovni. Jeseň bola po všetkých stránkach slabšia. Dosť nás v tomto období poškodil odchod piatich hráčov, ktorí vycestovali za prácou. Mužstvo nastupovalo v každom zápase v inom zložení.
2. Prístup hráčov. Z ich strany boli adekvátne, ale aj neadekvátne absencie. V dnešnej dobe: bez peňazí a so slabou podporou zväzu, sme nenašli motiváciu, ako pritiahnuť, motivovať hráčov.
3. Nevyšli nám dva zápasy v závere sezóny, keď išlo do tuhého v boji o záchranu. V zápase s Radzovcami sklamali svojim prístupom niektorí hráči. Nastúpili sme v ňom vo veľmi oklieštenej zostave. Toto stretnutie bolo napriek tomu veľmi vyrovnané a škoda, že rozhodca urobil dve veľké chyby, ktoré nás stáli víťazstvo (0:0). Zlomový zápas bol so Sklabinou. V 46. minúte bol stav ešte 2:1. Potom sme hrali presilovku, no hlavný rozhodca opäť ovplyvnil priebeh stretnutia. V tomto stretnutí sme rovnako ako predtým remizovali (2:2(, čo napokon znamenalo, že piatu ligu opúšťame. Je na zamyslenie, že v tomto období zázračne ožili Boľkovce.
4. Ponaučenie - je ťažko doháňať na jar veľkú bodovú stratu. Zo získaných 11 bodov sme získali paradoxne 6 po kontumácii. (Lubeník a Cinobaňa).
5. Ťažko mi je hodnotiť. Hráči počas celého roku cestovali za prácou. Domov prichádzali len cez víkend. Tréningový proces väčšina z nich neabsolvovala. Chlapcom potom chýbala kondícia, pohoda a len veľmi ťažko mohli podať plnohodnotný výkon za 90 minút.
6. Derby v Hnúšti. Bolo to posledné kolo. Žiaľbohu, nebolo nám to nič platné, pretože sme nevyhrali a nezachránili piatu ligu pre Klenovec.
7. Nedávno sme mali zasadnutie klubu. Zhodli sme sa na ňom, že chcem čím skôr späť piatu ligu v Klenovci. Oslovili sme aj členov výboru a sponzorov, ktorí by nám v tomto úsilí vedeli pomôcť. Doposiaľ sme boli na tom aj v tomto smere biedne pretože, okrem obecného úradu, Roľníckeho družstva Klenovec a niekoľkých drobných sponzorov, nemal nik záujem pomôcť futbalu u nás. Mužstvo chceme skvalitniť. Pri pohľade na naše skóre je azda každému jasné, že musíme hľadať najmä útočníkov a záložníkov.

Skryť Vypnúť reklamu


Lubeník (Gulkáš)
1. Podľa tabuľky a získaných bodov to bolo celkom obstojné.
2. Prístup hráčov ku hre.
3. Určite sa musíme v budúcnosti vyvarovať chýb, ktoré nás stoja kontumáciu, ako tomu bola aj teraz. V uplynulej sezóne nám DK odobrala až 6 bodov, čo je zlé.
4. Vyvarovať sa už spomínaných disciplinárnych chýb a musíme popracovať na defenzívnej činnosti.
5. Vonka 3, doma 2.
6. Vonku v Boľkovciach. Doma s Veľkým Blhom.
7. Keďže súťaž začína 5.augusta, začali sme už teraz pracovať na príprave na novú sezónu a hľadáme potencionálne posily.

Nenince (Katyi)
1. U nás panuje spokojnosť. Našim cieľom bolo, aby sme nemali problémy so záchranou. Podarilo sa nám to zrealizovať ešte pred koncom súťaže. Posledné tri kolá sme už hral iba o umiestnenie. Skončiť sme mohli aj na 3. mieste, no aj 6. je dobré.
2. Prístup hráčov. Väčšina z nich absolvovala gro tréningov a aj zápasov. Najmä vďaka tomu sme skončili na 6. mieste.
3. Domáci zápas s Boľkovcami, ktorý sme prehrali 4:3.
4. Z môjho hľadiska prístup hráčov k futbalu, vylepšenie tréningového procesu a komunikácia s hráčmi.
5. 3.
6. Doma s Lubeníkom. Všetko nám v tomto stretnutí vyšlo. Hrali sme okrem toho naozaj oku lahodiaci futbal. Nedá mi nespomenúť aj stretnutie s Tomášovcami. Suveréna piatej ligy sme poriadne vytrápili a veľa nechýbalo, aby sme získali jeho cenný skalp.
7. Mužstvo začalo včera s prípravou. Minulý víkend sme absolvovali turnaj v Leseniciach.

Skryť Vypnúť reklamu

Mýtna (Národa)
1. Úspešne, až na ten záver, ktorý nám nevyšiel. Najprv sme mali veľa vylúčených, potom prišli zranenia a ako keby toho nebolo dosť- v posledných zápasoch prestali niektorí hráči chodiť na zápasy.
2. Potešila nás jesenná časť, ktorú sme dobre rozohrali.
3. Doposiaľ to bolo u nás tak, že jar bola úspešnejšia ako jeseň, preto sme mali pred odvetnou časťou smelé ambície, no tie sa žiaľ nenaplnili. Práve v jarnej časti nám, azda po niekoľkých rokoch, netradične došiel dych.
4. Náš káder je veľmi úzky. Musíme s tým niečo robiť. No bude to ťažké. Naša klubová pokladnica totiž zíva prázdnotou.
5. 3.
6. Vonku v Klenovci, kde sme vyhrali 3:1.
7. Urobiť všetko preto, aby sa v Mýtnej hrala 5.liga. Aj týmto vyzývam chlapcov, ktorí prestali hrať, aby sa vrátili späť a neboli urazení.

Skryť Vypnúť reklamu

Boľkovce (Erdelyi)
1. Počas celej sezóny sme sa trápili. No mali sme naozaj výborný finiš.
2. Jednoznačne to, že sa nám podarilo udržať sa v piatej lige.
3. Do súťaže sme išli s cieľom obsadiť stred tabuľky. Káder, s ktorým sme vstupovali do súťaže, na to mal. Sklamalo nás, že to nevyšlo.
4. Jednoznačne, prístup niektorých hráčov k povinnostiam a tréningový proces.
5. 3.
6. Posledné dva domáce zápasy so Sklabinou a Klenovcom.
7. Pripraviť na novú sezónu taký tím, ktorý už nebude bojovať o záchranu, ale predovšetkým hrať pre potešenie diváka.

Cinobaňa (Evald Kantorák)
1. Od incidentu, po ktorom nám zobrali 6 bodov, to s nami išlo dolu vodou. Niektorí hráči prestali hrať a my sme dlho zvažovali, či vôbec pokračovať. Nakoniec sme sa rozhodli, že do mužstva dospelých preradíme siedmich dorastencov. Tí tvorili kostru mužstva, ktoré vlastne odohralo celú jarnú časť. V úvode odvetnej časti sme neraz odchádzali z ihriska s vysokou prehrou, ale naši mladí chlapci sa zo zápasu na zápas stále zlepšovali a v posledných kolách, ukázali, že máme na čom stavať.
2. Chválim najmä chlapcov z dorastu, ktorých sme preradili počas zimnej prestávky do A-tímu. Z nich by som vyzdvihol Klimu a Kantoráka. Chlapcom síce chýba ešte herná kvalita a taktická vyzretosť, ale chuť a zodpovedný prístup k futbalu nie.
3. Veľmi slabou stránkou súťaže boli rozhodcovia. Už som na túto tému nedávno vo vašich novinách hovoril. Výkony rozhodcov majú klesajúci trend. V súťaži píska veľa starých arbitrov, ktorí pozerajú už iba na finančnú stránku. Tým mladým zase chýbajú skúsenosti a často robia chyby. Týmito riadkami a to zdôrazňujem sa nechcem vyhovárať na to, že práve rozhodcovia boli príčinou nášho vypadnutia zo súťaže.
4. Do spomínaného odrátania 6 bodov to bolo za 3. Potom by som to zhodnotil známkou 4.
5. Nesmieme konať tak ako v zápase s Klenovcom, ktorý sme síce vyhrali 6:0, ale za to, že nastúpil v našom drese hráč, ktorý bol v treste, prišli sme o dôležité body.
6. Zápas proti Veľkému Blhu. Náš mladý tím statočne bojoval a kvalitného súpera vytrápil. Dlho bol stav nerozhodný 0:0. V závere sme síce inkasovali tri góly, ale chlapci ukázali, že futbal hrať vedia.
7. Najbližšie musíme nájsť zodpovedných ľudí, ktorí by klub viedli po organizačnej stránke. V tomto smere má náš klub veľké problémy. Mali sme zasadnutie, kde sme hovorili s potencionálnymi kandidátmi. Verím, že sa niektorí z nich chytia futbalu v Cinobani a ja budem môcť konečne odísť do futbalového dôchodku.

Hnúšťa (Tazberík)
1. Dobre, hlavne v jarnej časti. Nakoľko po jeseni sme boli v strede tabuľky a práve v odvetnej časti sa nám podarilo splniť predsezónny cieľ – skončiť do 3.miesta.
2. Posledných 6 kôl, kedy mužstvo ani jeden zápas neprehralo.
3. Sklamala ma jeseň.
4. Chceme skvalitniť káder a hrať ešte krajšie zápasy, ktoré pritiahne divákov na tribúny ešte vo väčšom počte. Predovšetkým nemôžeme prehrávať domáce zápasy.
5. Po jarnej časti dávam 2.
6. Zápas s Lubeníkom, ktorému sme nastrieľali 7 gólov.
7. Budeme sa snažiť vytvoriť mužstvu dobré podmienky na kvalitnú prípravu, aby obhájilo minimálne vlaňajšiu pozíciu v piatej lige.

Najčítanejšie na My Novohrad

Inzercia - Tlačové správy

 1. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 2. Odpady nad zlato
 3. "Je to dravec!" Priznáva šéfkuchár Michal Konrád
 4. Profesionáli vedia, o čo ide. Ako si vybrať OZV a nepopáliť sa?
 5. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou?
 6. Prehľad bratislavských komunít. Čo všetko sa dá robiť so susedmi
 7. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho
 8. Znalec slovenského brandy
 9. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy?
 10. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty
 1. SodaStream má viac ako 700 predajcov, očakáva ďalší rast
 2. Nová udržateľná značka kávy, ktorá dodá energiu na cesty
 3. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 4. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 5. Odpady nad zlato
 6. Schneider Electric má podporiť VELUX v uhlíkovej neutralite
 7. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho
 8. Znalec slovenského brandy
 9. Lekárne sa stanú miestom prevencie a edukácie pacientov
 10. Projekt KRAJa na podporu včelárov priniesol svoju úrodu
 1. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 10 159
 2. Slovenský orloj – svetová atrakcia 6 733
 3. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 4 133
 4. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 612
 5. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých? 3 006
 6. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 2 939
 7. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im? 2 900
 8. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí 2 686
 9. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu 2 301
 10. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty 2 162

Blogy SME

 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry
 1. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Istota matiek vs. neistota otcov
 2. Unicef Slovensko: Haiti: Mesiac po zemetrasení
 3. Stanislav Martinčko: Bude Róbert Fico aj Borisovi Kollárovi ďakovať za dobre odvedenú prácu?
 4. Marian Nanias: Jadrová energia – Zmluva AUKUS a Irán.
 5. Rudolfa Vallová: Rovnaký meter pre každého
 6. Štefan Vidlár: O žití
 7. Tupou Ceruzou: Monsterproces s Kováčikom
 8. Věra Tepličková: Čítala som titulok: Lekári štrajkovať nebudú. Jednoducho odídu
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 24 178
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 17 499
 3. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 8 887
 4. Peter Chudý: Vyšetrovateľov NAKA treba umlčať a naordinovať im leopoldovskú diétu alebo ako nevinný človek môže skončiť za mrežami 6 644
 5. Stanislav Martinčko: Zatýkanie za spevu pápežskej hymny !! 6 032
 6. Tomáš Mihalík: Ľuboš Blaha nechcene priznal, že vakcíny chránia pred covidom 5 663
 7. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 5 253
 8. Marek Mačuha: Boris Kollár preráža dno 3 723
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Vizalizácia novej výrobnej haly vo Fiľakove.

V časti areálu bývalého Kovosmaltu postavia výrobnú halu. Vzniknú nové pracovné príležitosti.


3 h

Slovensko sa už prefarbuje do "jesenných" farieb.


(vr) 4 h
Gruntovalo sa aj na Polichne, odpadkov tam bolo málo.

V Novohrade našli málo odpadu na Gemeri naopak veľa.


(rv) 5 h
Základná škola v Muráni.

Na financovanie projektu žiada obec nenávratný príspevok.


TASR 6 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry
 1. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Istota matiek vs. neistota otcov
 2. Unicef Slovensko: Haiti: Mesiac po zemetrasení
 3. Stanislav Martinčko: Bude Róbert Fico aj Borisovi Kollárovi ďakovať za dobre odvedenú prácu?
 4. Marian Nanias: Jadrová energia – Zmluva AUKUS a Irán.
 5. Rudolfa Vallová: Rovnaký meter pre každého
 6. Štefan Vidlár: O žití
 7. Tupou Ceruzou: Monsterproces s Kováčikom
 8. Věra Tepličková: Čítala som titulok: Lekári štrajkovať nebudú. Jednoducho odídu
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 24 178
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 17 499
 3. Dušan Koniar: Ostávajú možno dva mesiace 8 887
 4. Peter Chudý: Vyšetrovateľov NAKA treba umlčať a naordinovať im leopoldovskú diétu alebo ako nevinný človek môže skončiť za mrežami 6 644
 5. Stanislav Martinčko: Zatýkanie za spevu pápežskej hymny !! 6 032
 6. Tomáš Mihalík: Ľuboš Blaha nechcene priznal, že vakcíny chránia pred covidom 5 663
 7. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 5 253
 8. Marek Mačuha: Boris Kollár preráža dno 3 723

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu