Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

Sobota Ľubovňu bila, ale nič „nevymlácila“

Do prvého zápasu prvej ligy proti skúsenému súperovi nastúpili domáci s rešpektom. Po vzájomnom oťukávaní v úvode zápasu sa osmelili a začali hrať viac dopredu. Prví však pohrozili v piatej minúte hostia, keď zahrávali trestný kop Pisárom, no Vaško v brán

ST. ĽUBOVŇA - R. SOBOTA 1:0 (0:0) e S.Ľubovne, bol pozorný. Domáci odpovedali v ôsmej minúte peknou kombináciou, hostia však strelu obrátili na roh. Z neho Puhák štiplavo vystrelil, ale brankár Pulen bol na mieste. Aktívny Pisár hneď z protiútoku vystrašil Vaška, ktorý jeho strelu vyrazil na roh. Hostia potom ohrozili svojho súpera rýchlymi brejkmi po získaných loptách. V 19. minúte Živanovič z trestného kopu trafil iba do rúk Vaška. Prudký dážď, ktorý rozmočil terén, vniesol do hry veľa faulov a nepredvídateľných situácií, v ktorých boli nebezpeční najmä hostia. Lazúr prudko vystrelil v 20. minúte z 20 metrov, Vaško s námahou loptu vyrazil. Lazúr bol aktívny aj v streľbe z väčšej vzdialenosti a v 25. minúte poriadne natiahol domáceho gólmana. Rýchla akcia S.Ľubovne z 31. minúte po osi Uhák - Solotruk a jeho center na Pagora zaváňala gólom. Hlavička posledne menovaného však tesne minula Pulenovu bránu. Do konca polčasu sa hráči už viac kontrolovali, nenechávali si veľký priestor a preto už nebolo toľko príležitostí na zakončenie. Hostia v druhom polčasu zatlačili domácich pred vlastnú bránu a nebezpečne ju ohrozovali najmä po rohových kopoch, ktorých zahrávali v rozmedzí 5 minút štyri. V 60. minúte po centri Lazúra lopta preletela cez celú päťku na Živanoviča, no ten ju trafil nepresne. Na ťažkom, klzkom teréne boli hostia futbalovejší; domácich nepustili vôbec k zakončeniu. Až v 85. min. sa k lopte dostal striedajúci Renčko, po nedorozumení v obrane hostí, a odrazenú loptu trafil k tyči Pulenovej brány. V nadstavenom čase sa vyznamenal Vaško pri dvoch „tutovkových“ príležitostiach hostí. Góly: 85. Renčko, ŽK: Majný - Filo, ČK: Rubint (R. Sobota), pred 2150 divákmi rozhodoval Jaška. Domáci tréner: „Pred zápasom by sme boli spokojní s bodom. Súper má svoju kvalitu, čo demonštroval počas stretnutia. Zamerali sme sa na vyvarovanie sa chybám v obrannej činnosti a podnikanie protiútokov, čo sa nám vyplatilo v 85. min. Víťazstvo nás teší a motivuje do ďalších zápasov, ktoré budú veľmi náročné.“ M. Komanický: „V tomto zápase prehralo jednoznačne lepšie mužstvo. Domáci s nami držali krok zhruba 20 - 25 min. My sme boli lepším celkom najmä v 2. polčase, žiaľbohu nepremenili sme šance. Domáci využili jedinú ani nie šancu, ale dobrú strelu na vsietenie gólu. Aj keď sme hrali v závere o jedného hráča menej, šancí sme mali dosť. Žiaľbohu, sme ich nepremenili. Futbal vie byť aj krásny, ale aj krutý.“