Piatok, 17. september, 2021 | Meniny má OlympiaKrížovkyKrížovky

Podnikatelia a osobnosti darujú dôchodcom predplatné

Žijeme zvláštny čas. Stále sa niekam ponáhľame, zápasíme s existenčnými problémami a zabúdame na vnútorné hodnoty. Sotva však môže byť šťastný človek, ktorý myslí iba na vlastné vrecká peňazí. Oveľa šťastnejší je ten, kto dobrým skutkom poteší druhého. Sp

olu s osobnosťami, podnikateľmi a firmami sme odštartovali projekt „Daruj predplatné dôchodcom“. Vďaka ústretovosti tých, čo už v tomto čísle podporili spomínaný projekt, dvadsaťpäť dôchodcov už získalo predplatné Novohradských novín. Tešia sa a ďakujú. Ak sa ľudí, ktorí venovali peniaze na predplatné opýtate, prečo tak konali, zvyčajne povedia: to je normálne. V duchu si teda prajem, aby „normálnych“ ľudí bolo čo najviac. Aby sme mohli darovať predplatné čo najviac dôchodcom. Ďakujeme. Zita Suráková, šéfredaktorka

Skryť Vypnúť reklamu

Oslavovali výročie svadby
Šťastie alebo láska a úcta? Aj jedno aj druhé. Odpovedia vám manželia Kučerovci na otázku, aký recept by poradili mladým ľuďom, aby im manželstvo vydržalo pol storočia. V týchto dňoch sympatický pár z Lučenca oslávi 53. výročie sobáša. „Máme obrovskú radosť, že sme spolu,“ svorne tvrdia. Našim darčekom k výročiu je predplatné. Gratulujeme.
Predplatné im venoval Miroslav Franek z Wüstenrot – Agentúrne riaditeľstvo Lučenec. Ďakujeme!

O vinič sa stará príkladne

Keď začne pučať hrozno, Ján Lorinčík z Brezničky má plné ruky práce. „O vinič sa treba príkladne starať,“ hovorí dôchodca. Má osemdesiat rokov a sviežu myseľ by mu mohli závidieť aj mladíci. „Som najstarší muž v dedine. Staršie máme len ženy. Moji rovesníci už pomreli. Ja si veru veľa pamätám. Aj knihu by som mohol napísať,“ zdôverí sa dôchodca. Manželka Drahomíra sa usmeje a prikývne. V pekne upravenej záhrade sa dozvedáme, že starký Jano Novohradské noviny už kupuje skoro ráno v pondelok. „Páčia sa mi. Je v nich všetko. Redaktorov máte šikovných,“ hovorí. Vraj sme milá návšteva a máme sa staviť aj nabudúce.
Predplatné manželom Lorinčíkovcom z Brezničky darovala firma Ekostavba.

Skryť Vypnúť reklamu

Založili klub dôchodcov
Keď rušili materskú škôlku v Trebeľovciach – Láze, Pavel Lapin ani na chvíľu nezaváhal. Zašiel za starostom Štefanom Šulekom a predložil mu svoj plán – zriadiť v budove škôlky klub dôchodcov. „Starostovi sa nápad pozdával a maximálne nám vyšiel v ústrety. Náš klub má 31 členov a schádzame sa napríklad aj pri oslavách narodenín. Je to fajn mať takýto klub v dedine,“ hovorí Pavel. Pochvaľuje si príkladný prístup z vedenia obce. „Už máme aj televízor a mikrovlnku...“ No a o dva týždne budú mať aj predplatné. Pretože riaditeľ Úradu práce sociálnych vecí a rodiny v Lučenci Ján Vaculčiak sa rozhodol členom klubu predplatiť naše noviny. „Janko je správny chlap. S predplatným nás prekvapil. Ďakujeme,“ odkazuje predseda klubu.
Predplatné Klubu Dôchodcov Trebeľovce – Láza venoval riaditeľ Úradu práce sociálnych vecí a rodiny RsDr. Ján Vaculčiak. Srdečná vďaka.

Skryť Vypnúť reklamu

Najradšej má futbal
Benjamín Szabó má 64 rokov. Býva v Radzovciach, neveľkej dedinke neďaleko Fiľakova. „Mám problémy s pamäťou. Dostal som porážku. Novohradské noviny si kupujem. Ale len vtedy, keď je futbal. Som rád, že mi darujete predplatné. Je to dobrý nápad, takýto projekt,“ pochvaľoval si. Už si nepamätá, koľko rokov je verným čitateľom Novohradských novín, ale nič by vraj na nich nemenil.
Predplatné venovala firma Ekostavba. Ďakujeme pekne.

Stretli sa aj s pytliakmi
Príroda sa na dlhé roky stala súčasťou ich každodenného života. „Manžel bol horár. Bývali sme v horárni v peknej doline. To miesto sa volalo Pražský mlyn. Narodili sa nám tam obidvaja synovia. Pomáhali sme vysádzať stromy, ochraňovali prírodu aj zver,“ spomína 72-ročná Mária Ambróšová na roky mladosti. V horárni väčšinou prežili pekné chvíle. „No keď sme sa stretli s pytliakmi, veru, nebolo nám všetko jedno. Bolo to v novembri. V izbietke bolo príjemne teplo. Už sa zmrákalo, keď sme z hory začuli výstrel. Niekto strieľal v našom revíri. Zavolali sme si na pomoc lesných robotníkov a hybaj do hory. Chceli sme ich chytiť. Moja Marka ich zazrela. Boli traja. Jeden vystrelil do vzduchu. Vtom sme začuli výkrik. Jednému robotníkovi prestrelil čapicu. Do dnešného dňa nevieme, kto to bol. No mali sme šťastie. Pytliaci sú škodná v revíri,“ spomína 77-ročný Pavel Ambróš. Sympatický manželský pár žije v chutnom domčeku v Ľuboreči. „Zdravie nám ako tak slúži, len môjho starkého pobolieva srdce,“ hovorí starká Mária. K jej najkrajším zážitkom v živote patrí stretnutie so stádom jelenej zveri. „Bolo to neďaleko Jašterného. Žatva vrcholila, vzduch tak zvláštne voňal. S manželom sme boli na poli, neďaleko lesíka. Zrazu sme začuli z lesa chrapot. Najskôr vybehla mladá jelenica. Ako pochabá dievka pobehovala sem a tam. Za ňou vyšiel na pole statný jeleň. No a potom som zatajila dych. Taký obraz sám vám naskytne hádam len raz za život. O chvíľu pred nami stálo osemnásť kusov jelenej zveri. Na ten obraz nikdy nezabudneme,“ spomínajú dôchodcovia. Novohradské noviny mali kedysi aj predplatené. „Potom sme ich však museli odhlásiť. Jednoducho nám to nevyšlo z domáceho rozpočtu.“ Predplatnému sa potešili.
Predplatné manželom Ambróšovcom do Ľuboreče darovala šéfredaktorka My Zita Suráková.

Mal byť farárom
Čierne dni prišli na ruských tankoch. Medzi tými, ktorí „bratskú“ pomoc v roku 1968 odsúdili, bol aj dnes už 79-ročný Pavel Pavlo. Profesor na dôchodku má na toto obdobie zlé spomienky. „Stal som sa nežiadúci. Prepustili ma zo školy. Našťastie som si našiel miesto na druhej. Pamätám si, ako som stretol na Leninovej ulici v Lučenci tajomníka strany. Chcel sa mi vyhnúť, no nešlo to. Tak mi len povedal, Paľo, v tejto várke nie si. Veru, také to boli časy. Neskoršie som učil dcéru jedného súdruha. V matematike nebola dobrá. Riaditeľ školy ma upozornil, že ak chcem mať miesto, tak nech s tým niečo robím...,“ spomína na roky temna profesor z Ľuboreče. Najskôr študoval teológiu. „Moja stará mama chcela, aby som bol farárom. No mňa kostol nikdy nelákal. Chcel som učiť. Už som trinásty rok na dôchodku. Rád chodím na stretnutia so študentmi. Z Lučenca som sa presťahoval do rodnej dediny. V Ľuboreči sa žije pokojnejšie ako v meste,“ hovorí. Novohradské noviny číta pravidelne. Kupuje mu ich syn. Odteraz mu budú každý utorok chodiť domov. Predplatné profesora potešilo.
Ročné predpatné profesorovi Pavlovi venoval redaktor Novohradských novín Pavel Rapco.

Pani Vlasta číta Bibliu a Novohradské noviny
Už tretí rok je doma, no vonkoncom sa nenudí. Stará sa o kvetinovú záhradku. „Keď som chodila do roboty, nemala som toľko času ako teraz. Vzťah mám ku každému môjmu kvietku. Dnes mnohí strácajú kontakt s prírodou. Nie je to dobré. Zeleň upokojuje. Vždy sa teším na jar. Dni sa predlžujú, príroda sa zobúdza. K životu sa preberá aj moja záhradka,“ hovorí Vlasta Adamovičová. Býva v Lehôtke a Novohradské noviny pozná dôverne. „Je v nich zaujímavé čítanie. A ja veľmi rada čítam. Bez vašich novín a Biblii si neviem predstaviť ani jeden týždeň. Som veľmi rada, že myslíte aj na nás – dôchodcov. Za predplatné ďakujem.“
Predplatné manželom Adamovičovcom venovala pani Aneta Farkašová z firmy Thormix.
Ďakujeme.

Rada sedáva na priedomí
„Kedysi sme na priedomí sedávali len v nedeľu. Cez týždeň sa bolo treba zvŕtať okolo hospodárstva. Okolo domu, v záhrade a na poli bolo veľa roboty. Teraz už mám 79 rokov a času mám dosť. Nohy a ruky mi už tak neslúžia. V záhrade sa ešte trochu pomotkám, ale väčšinu dňa už oddychujem. Najradšej sedávam na lavičke pred domom. Prídu susedia a porozprávame sa. Vnučka si šla hľadať robotu do Anglicka. Aj voľakedy naši predkovia odchádzali na vandrovku za more. Tak je to aj teraz. Niet roboty a to je zle. V dedine ostanú lem starci, mladí sa rozutekajú,“ povzdychne si Anička Valachová. Má 79 rokov a býva v Slovenských Kľačanoch. Noviny si rada prečíta. Novohradské noviny ešte nečítala, ale predplatné ju veľmi potešilo.
Aničke Valachovej daroval predplatné Pavel Olšiak, riaditeľ spoločnosti P&P MED, s. r. o., Pavel Olšiak. Ďakujeme.

Deti sa jej rozutekali po svete
Anka Melichová rada spomína na časy, keď na ich dvore rodinného domu v Dolnej Strehovej bolo rušno. Deti sa však postupne rozutekali po svete, manžel jej zomrel a ostala sama. „Nohy ma bolia. Ani do kostola nemôžem ísť. Hoci nie je ďaleko. Našťastie mám dobrých susedov,“ povie. Celý život pracovala na družstve. „Keď pálilo aj mrzlo. Nebola to ľahká práca. Ale aspoň bola. Teraz si mladí v našom okrese ťažko hľadajú robotu. Dobre, že máme aspoň kúpalisko.“ Už teraz sa teší na chvíľu, keď jej dcéra pôjde do dôchodku. Sľúbila jej, že príde bývať k nej. „Len aby som sa toho dožila,“ povzdychne si.
Predplatnému sa potešila. Rada si prečíta „klebety“ z regiónu.
Anke Melichovej ho daroval riaditeľ spoločnosti P&P MED, s. r. o., Pavel Olšiak.
Ďakujeme.

Jaroslav má rád presnosť
Jaroslav Kmeť má 60 rokov. Býva v Závade a má rád presnosť. „Pracoval som v Lučenci v hodinárstve. Novohradské noviny si zvyknem kupovať pravidelne. Už som rozmýšľal, že si ich predplatím. Nikdy som nič nedostal zadarmo. Vy ste ma s predplatným veľmi potešili. Ten pán Olšiak musí byť poriadny človek, keď myslí aj na nás – na dôchodcov,“ hovorí Kmeť. V Závade sa vraj nežije zle. Len pracovných príležitostí je tu žalostne málo. Ľudia odchádzajú zarábať do zahraničia.
Predplatné Jaroslavovi Kmeťovi daroval riaditeľ spoločnosti
P&P MED, s. r. o., Pavel Olšiak. Ďakujeme.

Žiadnej roboty sa nebála
„Ja som sa už s novinármi stretla. Písali o mne. Bola som darkyňa. Krv som darovala tridsať razy. Ale potom som ochorela, tak som už nemohla. Pracovala som na družstve, na pošte aj v škole. Ja som sa žiadnej roboty nezľakla. A čože mi to dávate zadarmo?“ vychrlí jedným dychom čiperná dôchodkyňa z Dolnej Stehovej. Anku Martinkovú sme stretli na ceste. Vybrala sa do kostola. Predplatnému sa potešila. O novohradských novinách už počula.
Predplatné čipernej dôchodkyni darovala redaktorka Novohradských novín Marcela Ballová.

Pomáha aj neveste
Elena Krnáková má práce vyše hlavy. Stará sa o svoju domácnosť a pomáha aj neveste. Mladá žena náhle ochrnula. „Z ničo nič. Je to statočné žieňa. Máme ju veľmi radi,“ hovorí 64-ročná dôchodkyňa. Pri zaváraní, umývaní okien, praní, žehlení nie je čas nadávať na osud. „Čo by nám to pomohlo. Mladí sa majú radi, vnučka je šikovná a ostatné sa všetko dá zvládnuť.“ Bývanie na Hornej Strehovej si pochvaľuje. Predplatnému sa potešila. Novohradské noviny zatiaľ nečítala.
Predplatné darovala Realitná kancelária LX, ktorá sídli na Begovej ulici v Lučenci.

Najstarší herec
Žihľavu preslávil Filmový klub Urtica. Najstarším hercom klubu je 67-ročný Peter Molnár. „Zahral som si najmenej tridsať postáv. Aj môj syn a manželka hrali vo filmoch Ivana Vredíka. Aj v Novohradských novinách už o nás písali. Sú to veľmi dobré noviny,“ hovorí Peter. Predplatné ho potešilo.
Predplatné venovala cestovná kancelária MASTER TOUR so sídlom na Železničnej v Lučenci.

Najdôležitejšia je rodina
Pani Janka Hudecová má 51 rokov. Jej manžel Marian o rok viac. Vychovali dve deti. „Verte nám, ťažko sme sa životom pretĺkali, ale najdôležitejšia je rodina a pochopenie,“ tvrdia obaja. Predplatné ich potešilo. Novohradské noviny zatiaľ nečítali. „Keď dostaneme prvé číslo budeme na vás myslieť...“
Predplatné daroval Milan Mrva z firmy Kolek, s. r. o. Ďakujeme.

My je značka kvality
Miroslav Ďuriš býva v Novej Bani. No často sa vracia do svojho rodiska v Žihľave. Zastihli sme ho na dvore chalupy. Predpatné daroval svojmu bratovi Jánovi. „Aj u nás vychádzajú noviny MY. Ste dobrí,“ nešetril slovami chvály.
Predplatné darovala firmy Stav-Build z Lučenca.
Ďakujeme

Pochovali jedinú dcéru
Osudy ľudí bývajú rôzne. Veselé aj smutné. Manželia Balážovci z Hornej Strehovej vedia o tom svoje. Život sa s nimi kruto zahral. Pred piatimi rokmi im zákerná choroba zobrala dcéru. „Naša Slávka mala len 28 rokov. Tešila sa, ako si porobí tento domček. Do poslednej chvíle dúfala, že rakovinu premôže. Tak veľmi chcela žiť,“ povzdychne si 57-ročná Vlasta Balážová. Len kamenné srdce by nesúcitilo s matkou, ktorá si pochovala dieťa. Na cintorín chodí každý deň. „Nikdy sa s tým nevyrovnáme, ale žiť musíme. Pochopí to len ten, čo zažil niečo podobné,“ povie pán Milan. V piatok oslavovala Pani Marta narodeniny. My sme jej darovali predplatné. „Veľmi ste ma potešili. Novinári by mali nielen písať, ale aj pomáhať,“ hovorí Vlasta.
Predplatné rodine Balážovej darovala obchodná manažérka Novohradských novín Nataša Bartušová.

Ujo Paľo má 87 rokov, naše noviny má rád
Tých kameňov, ktoré privalili plecia nášho azda najstaršieho čitateľa Pavela Petora z Hornej Strehovej, bolo viac. Vie, ako chutí bieda, lopota aj strata milovanej osoby. „Manželka mi zomrela pred 32 rokmi. Býval som sám vo Veľkom Krtíši, ale pred siedmimi rokmi som sa presťahoval k dcére. Každý pondelok vyzerám poštárku, aby som si prečítal Novohradské noviny. Veľmi sa mi páčia. Ešte aj inzeráty si v nich prečítam. A teraz ste tu, v našom dome... Ani veriť tomu nechcem, páni novinári,“ hovorí 87-ročný ujo Paľo. Zdravie mu slúži. „Otec je ešte rúči chlap. Pomôže v záhrade aj na dvore,“ hovorí jeho dcéra. Predplatné dôchodcu potešilo.
Ročné predplatné dôchodcovi z Hornej Strehovej daroval pán Miklóš z firmy Parapetrol. Srdečná vďaka.

Dobre, že myslíte na dôchodcov
„Ľavá ruka ma neposlúcha. Preto som na invalidnom dôchodku. Novohradské noviny nepoznám, ale predplatnému sa veľmi teším. Je to dobre, že myslíte aj na dôchodcov,“ povedal Dušan Logaver zo Žihľavy.
Predplatné darovala firmy Stav-Build z Lučenca. Ďakujeme

Infarkt dostal za volantom
Ruženka pochádza z lazov pri Cinobani. Jej manžel je rodákom z Hornej Strehovej. Vychovali dvoch synov. „Kedysi sa tu dobre žilo. Fungovalo družstvo. Ľudia mali istotu. Teraz tu nefunguje nič. My už z našich dôchodkov voľajako vyžijeme, ale mladým v dnešnej dobe nezávidím. Majú to hrošie ako my,“ hovorí 55-ročný Jozef. Raz mu vraj visel život doslova na vlásku. „Dostal som infarkt priamo za volantom. Bolo to neďaleko Lučenca smerom na Mikušovce. Dobrý kilometer som prešiel tak, že som o tom ani nevedel. Nechcem ani pomyslieť na to, čo by sa stalo, keby išlo oproti auto,“ hovorí. Novohradské noviny poznajú, no nekupujú ich. Šetriť treba každú korunu. „Je dobre, že takto pomáhate ľuďom. Ďakujem.“
Predplatné manželom Gondášovcom venovala Realitná kancelária LX, ktorá sídli na Begovej ulici v Lučenci.

Zaujíma ho dianie v meste
Jozef Čeman má 86 rokov a býva v Lučenci. Novohradské noviny si zvykne kupovať. Prečíta všetky strany. „Inzercie máte síce veľa, ale viem, že je potrebná. Zaujíma ma dianie v meste aj príbehy obyčajných ľudí,“ hovorí. Predplatné si bude vážiť a veľmi ho potešilo.
Predpplatné venovala hospodárka Novohradských novín Zlatka Kiššová.

Lučenec mám rád
Ľubomír Baláž má 53 rokov. Býva v Žihľave a miluje Lučenec. „Je to pekné mesto. Odtiaľ som mal aj prvé lásky. Za predplatné ďakujem a píšte veľa športových článkov.“
Predplatné venovala cestovná kancelária MASTER TOUR so sídlom na Železničnej v Lučenci.

Také horúčavy si nepamätá
„Takéto horúčavy si nepamätám. A to už mám 86 rokov. Doba aj ľudia sa menia,“ tvrdí 86-ročná Anka Števková z Veľkých Zlievec. Najradšej posedáva na dvore.
Predplatné jej darovala firma Naftex. Ďakujeme.

Predplatné je moja prvá výhra
„Ešte nikdy som nič nevyhrala. No toto! Predplatné na celý rok. Teším sa!“ povedala nám s úsmevom 57-ročná Antónia Pisárová zo Žihľavy, neveľkej dedinky z okresu Veľký Krtíš. Pani Antónia rada číta. Nielen knihy pre gazdinky, ale aj noviny. „Odoberáme Sme. Vydáva ho vaše vydavateľstvo. Poviem vám aj Novohradské aj Sme, to sú dobré noviny,“ uistí nás Pavel Pisár.
Predplatné manželom zo Žihľavy darovala firmy GM STAV, ktorá sídli na Zvolenskej ceste v Lučenci. Srdečná vďaka.

U dcérky je mi dobre
„Vraví sa, že starý strom nepresadíte. No ja som dôkaz toho, že hej. Bývala som vo Veľkom Lome a prišla som do Pôtra ku dcérke. Je mi tu veľmi dobre. Ani variť nemusím. Mám šikovnú dcéru. Robí v Lučenci a všetko stihne. Ja sa starám len o záhradu a kvietky,“ pochvaľuje si starká Zuzanka Gondová. Má 75 rokov a najradšej má koláče. Zrak jej slúži a predplatnému Novohradských novín sa veľmi potešila.
Predplatné venovala Realitná kancelária LX, ktorá sídli na Begovej ulici v Lučenci.

O vašich novinách ide dobrý chýr
Patrí k ľuďom, ktorí majú radi spoločnosť. Možno aj preto mu je občas sa bývalým bydliskom ľúto. „Brezno je mesto a Horná Strehová je dedina. Ruch mesta sme vymenili za pokoj. Manželka si vyjde do záhradky a je šťastná. Mne občas chýba mestský ruch,“ hovorí profesor na dôchodku Pavel Žiak. „Myslel som si, že ma idete nahovárať na náboženstvo. Minule som sa takých dvoch dám ledva zbavil. Ale predplatné regionálneho titulu, to je dobrá vec. V Brezne vychádza Smer. O novohradských som počul len samé chvály. Uvidíme, či sú také dobré ako chýr, ktorý ide o nich. Ďakujeme.“
Predplatné venovala Realitná kancelária LX, ktorá sídli na Begovej ulici v Lučenci.Najčítanejšie na My Novohrad

Inzercia - Tlačové správy

 1. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí
 2. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 3. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
 4. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu
 5. Slovenský orloj – svetová atrakcia
 6. Kanceláriám ešte neodzvonilo
 7. Predplaťte si SME.sk s garanciou vrátenia peňazí
 8. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér
 9. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých?
 10. Tam, kde sa ľahko verí na zázraky
 1. Vystúpte z radu, postavte si moderný dom podľa seba
 2. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 3. Poznáme slovenské cesty s najkrajším výhľadom!
 4. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 5. Mototechna tento rok predala už vyše 8 tisíc zánovných áut
 6. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 7. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
 8. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 9. Profesionáli vedia, o čo ide. Ako si vybrať OZV a nepopáliť sa?
 10. Pápež František požehnal základný kameň novej nemocnice
 1. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých? 6 696
 2. Maldivy, Maurícius či Mexiko sú na dosah jediným letom 5 788
 3. Slovenský orloj – svetová atrakcia 5 296
 4. Radosť zachytiť tieto krásne krivky 4 219
 5. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 2 385
 6. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 2 166
 7. Prehľad bratislavských komunít. Čo všetko sa dá robiť so susedmi 2 029
 8. Mayo Galuška praží extra kávu, oligarcha Hodorovský je Mr. Krach 1 949
 9. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí 1 916
 10. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 1 839
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Mladík sa vyznamenal poriadnou nezodpovednosťou.


(mb) 56m
TJ Sklotatran Poltár.

Chýbať nebude ani tradičný Gombovecfest.


4 h
Z pohárového zápasu Málinca so Slovanom

Čaká nás ďalšie treťoligové derby. V Poltári vyvrcholia víkendové oslavy futbalovej storočnice duelom proti Slovenským Ďarmotám. Šlágrom piatej ligy bude zápas Buzitky s Tomášovcami, no taktiež Olovár s Radzovcami.


9 h

Aké typy vložiek do bežeckých a športových topánok poznáme a v čom je rozdiel? Aj o tom nám povie viac odborník na behanie a bežecké doplnky Rastislav Magna z Intersportu.


11 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Do akcie sa zapojili stovky ľudí.


16. sep

Paradoxom je, že Poltár, ktorý patrí medzi okresy s najnižšou zaočkovanosťou, zostáva v najlepšom štvorlístku.


SITA 16. sep

V oboch smeroch sa tvoria kolóny.


16. sep

Farmári sa sťažujú na nízke odškodnenie od štátu.


16. sep

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu