Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Basketbalisti štartujú prípravu na novú sezónu s novým trénerom, názvom a logom!

Tajnostiam je koniec! Lučeneckí basketbalisti vyšli z úkrytov a „vyklopili“ verejnosti, čo za ten čas ukuli. Začnime po poriadku. Prvý cieľ splnený! Basketbalisti Lučenca sa aj napriek kuvičím hlasom z uplynulých dní o konci, prihlásili do najvyššej baske

tbalovej súťaže. Výrazne sa pod to podpísal nový prezident klubu Július Plavucha, ktorý po príchode do Novohradu narobil prievan. Vymenil trénera a „zbavil sa niekoľkých kľúčových hráčov - Opatovského, Demečku a zrejme v drese Lučenca neuvidíme ani Kovačeviča. „Značku ESO nesmie nikto kaziť,“ tvrdí nový prezident. „Netýka sa to len tých, ktorí odišli, ale nás všetkých. Všade na Slovensku a aj za hranicami totiž rezonuje najmä lučenecký basketbalový klub,“ zdôraznil J. Plavucha.

Prípravu na novú sezónu budúci týždeň začne v Lučenci pozmenený káder pod vedením nového trénera. Počas uplynulých dní sa ním stal odchovanec lučeneckého basketbalu Maroš Kováčik. Do 14 dní by sme mali spoznať aj konečnú súpisku na novú sezónu 2007/08. Z tej starej minuloročnej ostali Martin Sýkora, António Bičvič, Ján Závodný, Tomáš Fiľo, Jozef Krajčo a Michal Tarabus. Novicom je odchovanec Lučenca Juraj Suja. Funkcionári hľadajú posily na miesto rozohrávača a pivota. Chcú dať šancu aj mladým hráčom. Prezident klubu nevylúčil možné zmeny aj na funkcionárskych postoch. Tou prvou je angažovanie nového športového riaditeľa. Stal sa ním Dušan Hajduček. „Mojou prioritou bude pozdvihnúť prácu s mládežou v Lučenci. Je tu veľký potenciál. Treba ho len správne podchytiť a priviesť do nej väčší počet odborníkov,“ dal sa počuť D. Hajduček. Július Plavucha má v talóne ešte niekoľko nových mien a noviniek, ale viac už v nasledujúcich riadkoch.
Po našom prvom rozhovore sa po lučeneckom basketbale ako keby zľahla zem. Príšerné ticho, žiadne informácie športovej verejnosti začínali pomaly, ale isto naháňať strach. Prečo toľko tajností?
Po prvé. Možno to znie ako klišé, ale v športovej brandži je to tak: konkurencia nespí, striehne na každý váš krok. Po druhé. Držím sa zásady, že keď niečo poviem, tak to platí. Nechcem púšťať na verejnosť informácie, ktoré bude treba o týždeň korigovať.
Nuž, tak čo je teda nové a na sto percent isté?
Do novej sezóny vstupujeme nielen s novým názvom, ale aj novým logom. Verím, že toto prinesie nové športové úspechy klubu. Vo výbore začínajú pracovať odborníci, ktorí by mali byť zárukou kvalitnej práce a rozvoja basketbalu.
Kto sú tí odborníci, respektíve noví ľudia vo výbore?
Prvým viceprezidentom klubu sa stal pán Ľ.Činčura, ktorého obyvateľom Lučenca a športovej verejnosti netreba predstavovať. Ide o seriózneho človeka, ktorý miluje šport a hlavne basketbal. Športovým riaditeľom klubu sa stal Dušan Hajduček. Tento bývalý basketbalový hráč, ešte z éry Československa, začal hrávať v Banskej Bystrici, neskôr pôsobil v Sparte Praha, v Handlovej a Prievidzi. Venoval sa aj výchove dorastu ako tréner mládežníckych družstiev.
Ako rátam, tak rátam, to máme troch ľudí vo výbore klubu. Nie je to málo? Kto sú tí ostatní, ak sú...
Sú aj nie sú. Ako som už povedal, kým nie sú veci dotiahnuté, nebudem o nich hovoriť. Rokujeme s viacerými kandidátmi. Najmä ľuďmi z domáceho prostredia. Chceme totiž v klube spolupracovať s domácimi, ktorým je šport a hlavne basketbal blízky. Verím, že ľudia, ktorí sa v tíme doteraz zišli a zídu v nasledujúcich dňoch, urobia všetko pre to, aby sme vybudovali pevné základy basketbalového klubu.
Novým trénerom sa stal Maroš Kováčik. Na koľko sezón s ním klub podpísal zmluvu a prečo práve on?
S pánom Kováčikom sme podpísali dvojročný kontrakt s ročnou opciou. Je to mladý odborník z domáceho prostredia a dobre pozná aj prácu s mládežou. To boli rozhodujúce faktory, prečo sme sa rozhodli pre neho.
Na stoličke prvého muža klubu máte už odkrútený nejaký ten týždeň. Ako to vidíte vy s ambíciami lučeneckého basketbalu v nastávajúcej sezóne?
Pre všetkých je záväzkom doterajší úspech klubu. Veď podľa štatistických údajov, za posledných 5 rokov je náš basketbalový klub najlepším športovým kolektívom vo VÚC B.Bystrica a najlepším basketbalovým klubom na Slovensku.
Mužstvo sa však po odchode Krunoslava Krajnoviča výrazne oslabilo. Odišiel Opatovský, Soldatovas, Demečko, na odchode je údajne aj Kovačevič...
Hráčsky káder - to sú dve slová, ktoré majú pre fanúšikov magickú moc. Z vlaňajšieho kádra sme si ponechali hráčov, ktorým basketbal v Lučenci prirástol k srdcu. Sú to praví športoví bojovníci: Sýkora, Bičvič, Krajčo, Závodný, Tarabus, Filo. Lučenčanov isto poteší fakt, že sa do klubu vrátil domáci odchovanec Suja.
A čo Kovačevič, ktorý bol pri dvoch majstrovských tituloch Lučenca. Okrem toho podľa našich informácii má s klubom zmluvu ešte na jeden rok!
Klub sa rozhodol, po vlaňajších výkonoch, nespolupracovať s trénerom Krajnovičom a hráčom Kovačevičom, ktorí svojim vystupovaním, či už na poli športovom alebo spoločenskom nesplnili očakávania a nádeje, ktoré do nich klub vkladal.
Zatiaľ hovoríme najmä o odchodoch. Povedzme si na rovinu, bez posilnenia kádra by s tým „mančaftom“, ktorý ostal ani „basketbalový capello“ veľké zázraky nenarobil...
Myslím si, že je to zdravé jadro športových bojovníkov, ktoré po vhodnom doplnení bude tvoriť silný kolektív. Čo sa týka nových posíl, prioritou klubu je získanie voľných slovenských hráčov pôsobiacich v zahraničí. Klub je v jednaní s niekoľkými z nich. Mená vám však z taktického hľadiska neprezradím. Čo sa týka zahraničných hráčov prídu na rad až po jednaniach so slovenskými hráčmi a podľa toho sa rozhodneme, na ktoré pozície vyberieme legionárov. V utorok prídu do druhého výberového kempu zahraniční hráči.
Na aké posty zháňate nových adeptov?
Prioritou je doplniť team o kvalitného pivota a rozohrávača.
Spomínate kemp. V tom prvom, ktorý zrejme prebehol počas minulých dní, sa azda nenašiel nik, čo by zaujal?
Veľmi nás zaujal chorvátsky rozohrávač, ktorý ma skúsenosti z jadranskej ligy. Počas kempu dostal výhodnú ponuku z gréckej ligy a tá je na lepšej športovej, ale hlavne finančnej úrovni.
ESO, to nie je len mužstvo dospelých. Pripravujete zmeny aj čo sa týka mládeže?
Basketbalový klub sa chce venovať aj výchove vlastných odchovancov a ešte viac spopularizovať basketbal v meste a regióne. Pod svoje krídla sme v tomto roku prichýlili mládežnícke družstvá kadetov, starších žiakov, mladších žiakov, v dorasteneckej lige nastúpi družstvo juniorov. Klub sa bude venovať systematickej príprave vlastných odchovancov, ktorí budú dobrým základom pre náš basketbalový klub. V budúcej sezóne chceme mať celú pyramídu mládežníckych družstiev s jednotnou tréningovou koncepciou. Nad celým systémom výchovy mladých basketbalistov a prípravy všetkých družstiev bude držať ochrannú ruku zahraničný basketbalový odborník. Je to človek, ktorí stojí za nejedným úspechom slovenského basketbalu, či už na úrovni klubovej alebo reprezentačnej.
A jeho meno je?
Zatiaľ ostane pre verejnosť utajené.
Ako sme už nedávno avizovali, do Lučenca by mala každú chvíľu zavítať reprezentácia Slovenska. Nie je tajomstvom, že hala v Lučenci, aj napriek tomu, že patrí medzi najkrajšie na Slovensku, v poslednom čase chátrala. Okrem toho sa tu objavili exekútori. Nehrozí fopá?
Na kvalifikačnom stretnutí Slovenska s Holandskom, ktoré sa uskutoční 25.augusta, sa už pracuje. Halu v týchto dňoch renovujeme. Zlepšujeme sociálne zázemie pre hráčov a rozhodcov. Tento zápas bude určite pre priaznivcov basketbalu tým pravým bonbónikom a bude iste patriť medzi najvýznamnejšie medzinárodné športové podujatia, ktoré sa uskutočnia v tomto roku v Lučenci a v blízkom okolí. Dúfam, že všetci milovníci basketbalu a športu prídu povzbudiť Slovenskú reprezentáciu.
Do lučenského basketbalu sa údajne vracia legendárny tréner Ján Muller!
Lučenský basketbal sa renovuje od základov! Zmeny postihli názov klubu, logo, hráčsky káder, trénerov, dotkli sa však najmä vedenia klubu. Na jeho čele stoja dvaja noví muži. Meno Július Plavucha už nemusíme verejnosti predstavovať. Funkciu prezidenta, nejaký ten deň vykonáva. Nový športový riaditeľ Dušan Hajduček, ktorý, ako sme sa dozvedeli, vypomáha lučenskému basketbalu taktiež pár týždňov, je však pre novohradskú verejnosť veľkou neznámou. On sám priznáva, že to isté platí tiež z jeho strany. Napriek tomu predsa len niečo o lučenskom basketbale počul a pár zápasov mužstva dospelých na vlastné oči aj videl. „Naposledy som videl Lučenec hrať doma proti Interu a Spišskej Novej Vsi. O výbornej lučenskej kulise v basketbalových kruhoch počúvam už niekoľko rokov. Musím však povedať, že najmä počas minulej sezóny som začul aj pár nepekných vecí na adresu klubu. Po príchode do Lučenca som však milo prekvapený. Je tu veľa ľudí, ktorým leží lučenský basketbal na srdci. Verím, že svojimi skúsenosťami mu pomôžem vybudovať znova dobré meno,“ nechal sa počuť nový športový riaditeľ klubu ESO - CLUB. Okrem nápravy imidžu si Dušan Hajduček vytýčil ďalší hlavný cieľ: skvalitniť prácu s mládežou a vytvoriť v Novohrade silnú základňu nových slovenských basketbalových talentov. Chce osloviť bývalého úspešného trénera Lučenca Ján Mullera, ktorý vybojoval pre Novohrad najvyššiu basketbalovú súťaž. „Jána poznám už niekoľko rokov a viem, že je to veľký basketbalový odborník. Okrem toho je to správny chlap. Aj preto som si ho vytipoval ako hlavného kandidáta na prácu s mládežou. Verím, že sa v najbližších dňoch dohodneme,“ dodal D. Hajduček.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 3. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 4. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 5. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 10. Zelená Bratislava
 1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
 2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 4. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 5. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 6. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 7. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 8. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 9. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 10. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 19 750
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 16 665
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 272
 4. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 455
 5. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 11 345
 6. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 130
 7. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 11 042
 8. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 884
 9. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 128
 10. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 941
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

V počte nakazených padla ďalšia hranica, zareagoval na to aj premiér

Za sobotu pribudlo 3 042 prípadov nákazy koronavírusom, Nové prípady aj v našom regióne.

Ilustračná fotografia.

VÍKENDOVÝ SERIÁL: Ľuboreč má výhodnú polohu medzi dvoma okresnými mestami Novohradu

Aj vďaka dobrému dopravnému spojeniu môžu jej obyvatelia dochádzať do nich za prácou.

ilustračné foto - Starosta Ľuboreče Marcel Šupica.
BKM Lučenec.
Pohľad na obec Ľuboreč v Lučeneckom okrese v smere od susednej Závady.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Koronavírus na Orave: V sobotu zachytili 1600 pozitívnych prípadov (minúta po minúte)

Na Orave bol o celoplošné testovanie na Covid-19 opäť záujem.

Nemocnica v Nitre má 104 infikovaných zamestnancov

Reprofilizovaných je už 92 lôžok. Na Zobor zatiaľ preložili trinásť ľudí, ktorí potrebujú doliečenie.

Prípravy na Kysuciach v plnom prúde, testovať sa bude aj v reštaurácii či v kolkárni

Sme na jednej lodi, musíme sa zomknúť, hovorí starosta Čierneho.

Už ste čítali?