Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Po pohárovej paráde prišla studená sprcha z východu!

Rezerva MFK Košice pokračuje v nasadenom trende z predchádzajúcich dvoch zápasoch a po dobrom výkone si pripísala tretie víťazstvo v sérii. Pravda, veľmi jej k tomu pomohol nedisciplinovaný výkon Lučenca.

LAFC čelil dvom penaltám a jednu sám nedal!
Košice B - Lučenec 4:0 (1:0)
Góly: 63. a 76. Škutka, 32. T. Labun (z pok. kopu), 88. K. Kuzma, ŽK: Škutka - Miščík, I. Adám, Staško, V. Chovan, Golian, ČK: 29. I. Adám (Lučenec) po druhej ŽK, rozhodoval Kráľovič, 280 divákov.

Pre hostí to bol v priebehu týždňa tretí zápas a na výkone zverencov Vladimíra Rusnáka to bolo badať. Akoby im chýbala koncentrovanosť. Hneď na úvod zahrávali domáci tri štandardky spoza šestnástky. Hráči Lučenca si naďalej nedávali pozor na fauly a tak sa pomaly schyľovalo k rarite, ktorá sa len tak často nevidí. V prvom polčas sa totiž kopali tri jedenástky, no z nich padol len jeden gól! V 16. min. fauloval Staško Milinkoviča, loptu si na biely bod postavil Gajdoš, zvolil si roh po pravej ruke brankára Miščíka, no lučenecký brankár mu jedenástku chytil. O štvrťhodinu neskôr zasa nestačil na Milinkoviča Stašek a rozhodca Kraľovič ukázal po druhý raz na biely bod. Role exekútora sa zhostil T. Labun a nezaváhal. To už hrali domáci v početnej presile, lebo kapitán Adám uvidel v 18. min. prvú žltú kartu a po zbytočnom tvrdom faule v strede ihriska uvidel druhú žltú a vzápätí červenú kartu. V 41. min. sa do šestnástky MFK prebíjal Lavrík, ktorého zozadu fauloval Smrek a kopala sa tretia jedenástka! Golian však loptu zle trafil a Vojtaško jeho strelu kryl! Po obrátke Baranyai zblízka prekopol bránu. Neskôr sa na hrot košického útoku vysunul Škutka a bol neustále postrachom. V 63. min. z uhla zvýšil na 2:0, v 76. min. pridal tretí gól. Skóre zápasu uzavrel dve minúty pred koncom Kuzma, keď hosťom nevyšla ofsajdová pasca a jeho lob skončil za chrbtom Miščíka.
Košice B: Vojtaško - Hanzuš, Kováč, Džogan, Smrek - K. Kuzma, Škutka, Lišivka, Milinkovič (76. Čobík-Ferčík) - T. Labun (68. L. Janič), Ľ. Gajdoš (46. J. Majoroš).
Lučenec: Miščík - Houžvíčka, Staško, Golian, Stašek (40. Prepelica) - Lavrík (76. Štrbka), I. Adám, Chalupka, Gonos - Iskra (78. Chovan), Baranyai.
Lučenec to Soboťanom v pohári vrátil!
Rimavská Sobota – Lučenec 1:2 (0:0)
Góly: 84. Živanovič - 59. a 69. Chalupka. ŽK: Púrdek, Migaľa, Gonos, Chalupka. Rozhodoval: Tomčík - 624 divákov.
Ďalej teda postupuje LAFC Lučenec. Druhé kolo je na programe 18. septembra, s výnimkou majstra zo Žiliny, obhajcu trofeje zo Zlatých Moraviec a vicemajstra z Petržalky, v ňom do bojov už zasiahnu aj účastníci Corgoň ligy.
MFK: Pulen - Janečka, R. Kaščák, Silo, B. Mráz - Siheľský, Čižmár (59. Pčola), Živanovič, Lazúr (75. Migaľa), Pisár, Líška (72. Purdek). Tréner: M. Komanický.
LAFC: Miščík - Houžvička, Staško, Golian, Stašek - Lavrík (83. Štrbka), Prepelica (76. Chovan), I. Adam, Gonos - Chalupka, Baranyai (89. Iskra). Tréner: V. Rusnák.
Tréner, LAFC Lučenec Vladimír Rusnák: Bol to typicky pohárový zápas. Obe mužstvá sa zamerali viac na defenzívu, nechceli dostať gól. Kto využije chyby, vyhrá. My sme využili dve a dali sme dva góly. Vyhrali sme po väčšej snahe a bojovnosti. Vedeli sme, že Rimavská Sobota po Trebišove psychicky nebude na tom najlepšie. Upozorňoval som hráčov na zbytočné fauly, aby sme nedoplácali na vylúčenia.
Tréner, MFK Rimavská Sobota Mikuláš Komanický: Dnešný zápas ukázal, že na naše mužstvo doľahla kríza. Výsledok a výkon v Trebišove nebol náhodný. Z toho sa budeme musieť dostať sami, žiaľ naša lavička nám neumožňuje, aby sme siahli k hlbším zmenám. Bez stredovej formácie sa futbal nedá hrať. Tam nás Lučenec predčil, pretože to, čo odohrala naša stredová formácia bola jedna katastrofa. Rozbité máme celé mužstvo, museli sme improvizovať v strede obrany. Tým pádom sa narušila stredová formácia a v útoku sme boli jaloví.
12.Humenné 5 0 1 4 2:8 1
Najbližšie 6. kolo 1. ligy, sobota 18. augusta - o 10.30 h: Inter - Podbrezová, o 16.30 h: Prievidza - Humenné, Lučenec - Michalovce, Stará Ľubovňa - Košice „B“, Rimavská Sobota - Šaľa, Trebišov - Prešov.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?