Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Desivá séria konečne ukončená!

Desivá séria! Futbalisti Lučenca vhupli do jarnej časti spôsobom, ktorý neveštil nič dobré. Päť zápasov a na konte iba dva bodíky, v tabuľke uzatvárali pelotón a súperi sa vzďaľovali alarmujúcim spôsobom. Uplynulú sobotu po takmer troch mesiacoch sa však

Lučenčania dočkali. Proti Michalovciam sa síce nadreli, natrápili, no po góle Erika Lavríka v 65. minúte, všetkým na štadióne LAFC-u viditeľne odľahlo.

Výrazný podiel na troch bodoch pre Lučenec mal „čistokrvný“ Lučenčan Erik Lavrík. Michalovčanom neraz po kraji zavaril a v 65. minúte dorazil nielen loptu do siete, ale aj dovtedy aktívneho súpera. „Tušil som, že prudký center, ktorý smeroval pred súperovu svätyňu brankár nezachytí. Tak sa aj stalo. Loptu iba vyrazil. S vypätím všetkých síl som ju nasmeroval do brány. Mal som veľkú radosť. Dokázali sme otočiť nepriaznivý stav a v tej chvíli som vedel, že po dlhej dobe máme víťazstvo na dosah,“ hovorí autor druhého lučenského gólu. Jeho presný zásah hostí (dovtedy veľmi aktívnych a nepríjemných Michalovčanov) zlomil. „Tréner ma síce striedal, ale do poslednej minúty som s chlapcami prežíval zápas. Radosť na jeho konci bola veľká. Z kabíny sa konečne vytratilo to dusno a nervozita. Všetkým nám odľahlo a sme nesmierne šťastní, aj kvôli verným divákom, že sme po tak dlhej dobe dokázali bodovať naplno,“ tešil sa Erik. To, že ho tréner na začiatku sezóny nestaval ho netrápilo. „Mal som kondičné resty a tak som vedel, že bude chvíľu trvať, kým sa dostanem do toho. Na mojom mieste nastupoval Szegedi, ktorý mal formu a tak som musel na svoju šancu čakať. Dostal som ju a snažil som sa ju využiť. Uvidíme. Dúfam, že v zostave pobudnem dlhšiu dobu,“ hovorí Erik a pokračuje. „Teraz nás čaká Humenné. Doposiaľ sa nám lepila v stretnutiach na päty aj smola a verím, že práve v tomto nadchádzajúcom nám dá konečne pokoj. Už zápas s Michalovcami, proti ktorým sme nehrali možno tak pekne ako proti Podbrezovej, naznačil, že sa nám šťastena nakláňa,“ dodáva Erik. Pri prvom a zároveň poslednom striedaní LAFC-u v 76. min. si Lavrík, počas schádzania z ihriska, právom vychutnával potlesk; tento raz na Lučenec veľmi slabo zaplneného štadióna. Lučenčanom aj napriek tomu, že až v šiestom kole dokázali zvíťaziť (na výnimku z Košíc 0:4) nebolo čo vyčítať. „Bol som za chlapcami, tak ako to vždy robím po stretnutí, v kabíne. Nálada v nej bola neporovnateľná s tou spred pár týždňov. Tento výsledok sme potrebovali všetci. Nesmieme však zaspať na vavrínoch. Z týchto dvoch zápasov na ihriskách súperov musíme aspoň jeden vyhrať. Toto mužstvo má určite na viac ako na predposledné miesto v tabuľke. Verím, že sa dá do poriadku zranený Boháčik a Szegedi. K mužstvu by sa mal pridať aj Šrobár, čiže naša sila ešte stúpne,“ myslí si manažér LAFC-u Jozef Líška, ktorý nezvykne po stretnutí nikoho vyzdvihovať. Tento raz mu to nedalo. „Peter Iskra si zaslúži od nás všetkých absolutórium. Napriek tomu, že mal veľké zdravotné problémy, zaťal zuby a urobil všetko preto, aby mužstvu pomohol. V zápase jeho handicap nebolo badať a výraznou mierou sa pričinil o naše víťazstvo. Gól síce nedal, ale ukázal, že je nielen tvrdý chlapík, ale aj veľký bojovník,“ dodal J. Líška.
Výsledkový sumár 1. futbalovej ligy: Inter BA - Podbrezová 1:0, Prievidza - Humenné 1:1, Lučenec - Michalovce 2:1, Stará Ľubovňa - Košice B 3:2, Rim. Sobota - Šaľa 2:0, Trebišov - Prešov 0:2

12.Humenné 6 0 2 4 3:9 2

Nasledujúce 7. kolo 1. ligy, 25. augusta o 16:30: Šaľa - Prievidza, Podbrezová - Trebišov, Humenné - Lučenec, o 20:00 Prešov - Rim. Sobota, o 10:30 (26.8.) Košice B - Inter BA, o 10:30 (26.8) Michalovce - Stará Ľubovňa.

LAFC Lučenec – Michalovce 2:1 (0:0)
Góly: 58. Chalupka, 65. Lavrík – 56. Beličák
Obaja súperi potrebujú body ako soľ a tomu podriadili všetko. Od úvodu sa hralo síce bojovne, ale bez futbalovej krásy, čo diváka nenadchlo. Šancí však bolo na oboch stranách neúrekom. Lepšie začali hostia. V 3. min. chýbali pohotovej strele Beličáka centimetre. O desať minút na to dali o sebe vedieť aj domáci. Na hranici šestnástky sa uvoľnila nová lučenská akvizícia zo Slávie Sláma, ktorý z otočky vystrašil Rodingera. V 18. min. to zase skúšal Iskra, ale aj on stroskotal na spoľahlivom brankárovi Michaloviec. O minútu si obaja spomínaní aktéri zopakovali súboj kto - z koho. Tento raz však Iskra mieril nepresne. Hostia mali viac z hry, ale vpredu boli bezzubí. Pretože domácim tiež protiútoky nevychádzali, do šatní sa odchádzalo za nerozhodného stavu. Po zmene strán začali aktívnejšie domáci. Najprv v 49. min. spálil tutovku Lavrík a za hlavu sa domáci tréner chytal tiež pri šanci Iskru. Hostia krátky nápor domácich prežili a v 56. min. z ničoho nič udreli. Beličák po rohovom kope využil zaváhanie obrany LAFC-u a pohotovou hlavičkou otvoril skóre stretnutia – 0:1. No domáci gól dlho neoplakávali. V 58. min. vyrovnal na 1:1 Chalupka. To ale nebolo všetko zo strany LAFC-u. V 65. min., po strele Iskru, neudržal loptu v rukách Rodinger a rýchlonohý Lavrík „doklepol“ na 2:1. Tento moment hostí viditeľne zlomil. V ostávajúcich minútach to totiž boli už len domáci, ktorí mohli skórovať, ale ani Gonos, Chalupka či Iskra z dobrých pozícii už nedokázali do tretice Rodingera prekonať.
Pred 640 divákmi rozhodoval Tomčík ŽK: Lavrík – Rodinger, Devečka.
LAFC: Miščík – Houžvička, Golian, Staško, Gonos – Lavrík (76. Štrbka), Prepelica, Sláma, Chalupka – Baranayi, Iskra.
Michalovce: Rodinger - Vajda, Cifranič, Beličák, T. Gerich (84. Hreško) - Uhľár, Humeník (66. Kerbčár), Shytov, Devečka – Ruskovský, Bačík (55. Šuster)

MFK Rimavská Sobota - Slovan Duslo Šaľa 2:0 (0:0)
Góly: 53. Čižmár, 85. Lazúr
V prvom polčase sa hral vyrovnaný, ale priemerný futbal, chudobný na šance. Úvodné slovo patrilo domácim. V 20. min. obtrela bomba Líšku žrď brány hostí. O desať minút na to vyrazil Filovu delovku s veľkou námahou Penksa. Hostia dali o sebe vedieť až na začiatku druhého polčasu. Vencel prešiel od polovice ihriska všetko, čo mu stálo v ceste, ale v koncovke zlyhal. Vzápätí Lazúr nastrelil brvno. V 53. min. zaváhal pri nie príliš prudkej strele Penksa, loptu neudržal a pohotový Čižmár trestal gólom. V 73. min. mohli hostia vyrovnať, keď Tyčiak trafil žrď. O desať minút neskôr aktívny Vencel vyslal z pravej strany prudký prízemný center, ale Dekány naň nedočiahol. V 85. min. Pisárov priamy kop Penksa neudržal a hlavou Lazúr Šaľu dorazil. Tá v ostávajúcich minútach veľmi chcela, ale nič už nevymyslela. Naopak, domáci mohli v nadstavenom čase pridať tretí gól, keď Pčola zblízka pálil len do brankára hostí.
Pred 765 divákmi rozhodoval Straka. ŽK: 75. M. Filo st. (Rim. Sobota).
R. Sobota: Pulen – Janečka, Kaščák, Živanovič, Mráz – Sihelský, Filo, Pisár, Lazúr (88. Pčola) – Čižmár, Líška (90+Migaľa).
Šaľa: Penksa – Mikla, Gašparík, Klusa, Mahút – Vencel, Lancz, Lalák, Vyskoč (69. Tyčiak) – Čirik (82. Mezei), Dékany (88. R. Špánik).
M. Komanický (tréner R. Sobota): V prvom polčase sme hrali proti vetru a proti nervozite. V tomto zápase sme nehrali na krásu, ale aby sme boli efektívni. Ale aj tento raz sme nepremenili niekoľko čistých gólových šancí. Je paradoxné, že v súbojoch s výkonnostne silnejšími mužstvami sme vyhrali a s nováčikmi sme stratili body.
Ladislav Totkovič (tréner Šale): Počítali sme s tým, že súper bude bojovať a bude si chcieť vytvoriť tlak, Nakopávanými loptami, osobnými súbojmi a štandardnými situáciami si ten tlak aj vytvoril. Mali sme byť aktívnejší smerom dopredu. Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom góly padli po našich hrubých chybách.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?