alista pobudol v Nemecku nejaký ten mesiac a našiel si tam svoj druhý domov. Uplynulý týždeň sa nečakane prišiel pozrieť domov.
Odchovanec fiľakovského futbalu je členom futbalovej akadémie norimberského tímu. Ako tam žije? „Už raňajky máme v tréningovom centre. Nasleduje tréning a potom obed. Stalo sa, že som obedoval v spoločnosti najväčších hviezd tímu,“ prezradil mladý futbalista, ktorý má to šťastie, že práve tí „naj“ norimberskí hráči sú Slováci. „Robo Vittek a Marek Mintál sú hviezdy. Nemci si ich veľmi cenia a nedajú na nich dopustiť.“ Akí sú ako kolegovia, ľudia? „V pohode. Stále majú dobrú náladu. Som s nimi veľmi často. Veľmi mi pomáhajú. Naposledy ma Robo Vittek sprevádzal po vyšetreniach s mojim zraneným členkom. Bol som s jeho rodinkou aj na večeri,“ prezradil. Emo, ako nášho nádejného futbalistu prezývajú, býva s mladým Poliakom v rodinnom dome. „Stravujeme sa na štadióne. Prať a žehliť si však musíme sami . Moja mama mi neverila, že to zvládnem sám,“ smial sa Emo, ktorý nedávno dovŕšil sedemnásť rokov.
Chcú z neho Mintála
Le Giang sa v tíme Akadémie rýchlo udomácnil. Je, respektívne má byť ústrednou postavou mužstva do 17 rokov. Zatiaľ totiž toho veľa neodohral, no Nemci do neho vkladajú veľké nádeje. „Chcú mať zo mňa Mintála,“ smeje sa Emo. Po chvíli však zvážnie. Starosti mu totiž robí členok, s ktorým už takmer mesiac laboruje. „Na nedávnom reprezentačnom turnaji v Kyjeve mi jeden z protihráčov priľahol členok. Odvtedy sa neviem zbaviť bolestí. Tunajší nemeckí lekári mi ho liečia viacerými procedúrami. Na operáciu ma neodporúčajú. Som vraj mladý na to, aby mi tam vŕtali nejaké skrutky,“ vysvetľuje. Emo si na život v Nemecku rýchlo zvykol, no netají, že domov a rodina mu veľmi chýba. „Zranenie ma dosť ubíja. Som už z toho behania po doktoroch dosť nervózny. Klub, verejnosť a média majú veľké očakávania. Každý večer líham preto do postele nervózny,“ povedal Emo. A jeho osobný cieľ? „Nastúpiť za A tím Norimbergu a stať sa profesionálnym futbalistom. Podľa toho čo som videl, poviem vám: zaťať zuby a makať sa oplatí,“ odpovedal pohotovo.