Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

Viskup mal LAFC na kolenách!

V sobotu si HFK Prievidza v kvalitnom stretnutí, pred návštevou kola (4280 divákov), delil body s odpisovaným Lučencom. Prievidzskí futbalisti boli jasným favoritom a navyše v laufe.

Mali viac z hry a LAFC neraz poriadne zatlačili. Zverenci Vladimíra Rusnáka však zaťali zuby a dokázali, že aj napriek všetkému, čo sa okolo nich v klube deje, futbal hrať a bojovať na ihrisku nezabudli. Tréner Lučenca Vlado Rusnák po stretnutí s Prievidzou objektívne priznal, že jeho mužstvo uhralo bod so šťastím: „Diváci videli vynikajúce stretnutie, v ktorom domáci hrali celoplošný futbal. V druhom polčase si vynútili veľkú prevahu. Mali aj šance na strelenie víťazného gólu. Len so šťastím sme uhrali remízu. Nastúpili sme však bez štyroch hráčov základnej zostavy. Napriek tomu sme prispeli aj my k dobréj hre.“ Domáci asistent trénera Ján Mikloška bol po deľbe bodov viditeľne sklamaný: „Mužstvo, ktoré nepremení také šance, aké sme mali, nemôže vyhrať. Žiaľ, opakuje sa nám to v každom domácom stretnutí. Bol to inak veľmi kvalitný zápas. Hostia zahrali dobre po defenzívnej stráne, umne držali loptu vpredu. Opakujem, zápas bol dobrý, až na to, že sme opäť zabudli vyhrať...“ Paradoxne, zložiť LAFC na kolená mohol v závere zápasu jeho bývalý hráč František Viskup. Jeho strela v poslednej minúte stretnutia skončila na brvne lučenskej brány. „Je to prosto smola. Keď som v závere zápasu s Lučencom vystrelil smerom na bránu, zdalo sa mi, že lopta skončí v sieti. Už som sa tešil z gólu, no opäť mi nebolo dopriate skórovať. Zápas s Lučencom mal pre mňa zvláštnu príchuť. Na chalanov som sa tešil a bol som špeciálne motivovaný. Mojou veľkou túžbou pred stretnutím bolo víťazným gólom rozhodnúť tento súboj v prospech Prievidze. Nakoniec som k tomu skutočne nemal ďaleko,“ prezrádza slovenský reprezentant do 21 rokov.

HFK Prievidza – LAFC Lučenec 1:1 (1:1)
Góly: 19. Mar. Oršula – 30. Baranyai, 4280, Somoláni. ŽK: Viskup, Masarovič, Kubík – Lavrík, Iskra, Golian, Sláma, Baranyai.
Od úvodných minút bolo na ihrisku rušno. Po niekoľkých sekundách hry Masarovič našiel v 16-tke Kubíka, no ten minul. Na opačnej strane Lavrík pálil z priameho kopu tesne vedľa. V 13. min bol blízko k skórovaniu po Uškovičovej prihrávke Šnirc. Diváci si zakričali gól o 6 minút neskôr. Masarovič centroval z ľavej strany do 16-tky a Martin Oršula presnou hlavičkou otvoril skóre. Onedlho mohol pridať ďalší gól Viskup, no brankár Miščík bol proti. V 30. min. udreli z čista - jasna hostia. Pred Furkom sa ocitol Baranyai a efektným padáčikom prekonal prievidzského kapitána. Misky váh na stranu domácich mohol opäť nakloniť Masarovič, no z piatich metrov trafil len protihráča. Ďalekonosným pokusom sa nepresadil ani Uškovič. Na opačnej strane Slámovu strelu Furka vyrazil a Baranyai mieril nad. Druhý polčas začali domáci náporom v snahe strhnúť vedenie čo najskôr na svoju stranu. Vytvorili si viacero veľmi dobrých šancí, no v koncovke boli „bezzubí“. Oravec pálil v dobrej pozícii nad, po rýchlom protiútoku Kubík minul bránu. V 57. min. po prihrávke Masaroviča Kubík opäť netrafil priestor lučeneckej svätyne. Onedlho Uškovič hlavičkoval v čistej pozícii vedľa. Viskup zasa poslal dvakrát loptu nad bránu. V 89. min Oravec v dobrej pozícii netrafil loptu a keď v nadstavenom čase Viskup nastrelil len brvno, hostia sa mohli tešiť so šťastného bodu.
HFK: Furka – Šnirc (41. Vurčík), Mar. Oršula, Pavlovkin, Mir. Oršula, Uškovič, Viskup, Masarovič (81. Špánik), Kubík, Šlosár, Čertík (46. Oravec). LAFC: Miščík – Lavrík (86. Štrbka, Chovan, Afám, Houžvička, Iskra, Szegedi (78. Šrobár), Golian, Sláma, Baranyai (90. Koristek),
Prepelica.

Ostatné výsledky: Inter BA - Michalovce 0:1, Prievidza - Lučenec 1:1, Stará Ľubovňa - Humenné 3:3, Rim. Sobota - Podbrezová 1:0, Šaľa - Prešov 1:2, Trebišov - Košice B 0:3
12.Humenné 8 0 4 4 7:13 4
Najbližší program - 9. kolo sobota 15. septembra - o 15.30 h: Podbrezová - Šaľa, Humenné - Inter, Lučenec - Stará Ľubovňa, o 19.30 h: Prešov - Prievidza.
Nedeľa 16. septembra - o 10.30 h: Košice „B“ - Rimavská Sobota, Michalovce - Trebišov.