Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Futsalový šaman vychytal Fiľakovo

Odštartované! Futsalová sezóna uplynulý víkend začala v našom regióne písať novú históriu. Očakávané a poriadne vyhecované derby ako remeň, Rimavská Sobota versus Fiľakovo, sa do kroniky určite zapíše tučnými písmenami.

Futsalové divadlo, ktoré ponúkli odvekí rivali na úvod Pohára Stredoregiónu,, bolo tým pravým orechovým. Rýchle akcie, útočný futsal a vybičovaná atmosféra do poslednej minúty zahriala napratanú skromnú a nevykúrenú halu v Rimavskej Sobote. Diváci, ktorí boli v hľadisku doslova nalepení na seba, odmenili po stretnutí oboch aktérov potleskom. Šťastnejší boli domáci, ktorí mali v bráne futsalového šamana Rastislava Koreňa. Ten za stavu 3:2 padol po jednom zo súbojov z útočníkom hostí na zem ako podťatý. Následne sa na jeho tvári objavila krv a tržná rana, s ktorou by zrejme väčšina hráčov pomaly odkráčala na striedačku. No sobotský brankár ukázal, že je tvrdý chlapík a po niekoľkých minútach, ktoré strávil pod sprchou, sa vrátil späť do brány. Po návrate ho však čakala ďalšia rana. Fiľakovčania vyrovnali po rýchlom protiútoku. „Rana veru poriadne bolela a pod sprchou som musel zaťať zuby. Viac ma ale „bolelo“, keď súper vyrovnal po našej ďalšej chybe. Našťastie, sme sa potom rýchlo skoncetrovali a rýchlymi gólmi rozhodli o výsledku,“ dala sa počuť sobotská jednotka medzi žrďami Rastislav Koreň. Ten aj napriek stále krvácajúcej rane vyťahoval na začiatku druhého polčasu a nerozhodného stavu, keď sa lámal zápas, jeden parádny zákrok za druhým. Honor muž zápasu právom patrí jemu, pretože kým domáci zakončovali útoky gólom, Fiľakovčania si od nemohúcnosti prekonať brankára Rimavskej Soboty takmer vlasy vytrhali. „Na tržnú ranu som po návrate na ihrisko úplne zabudol. Hralo sa veľmi rýchlo a útočne. Zachytal som si naozaj z chuti. Sme šťastní, že sme v tomto derby zvíťazili. Bolo to naozaj veľmi náročné. Aj keď výsledok vyznieva jasne pre nás, zápas bol vzácne vyrovnaný. Vedeli sme, že v kádri Fiľakova hrá niekoľko treťoligových hráčov a viacerí majú aj skúsenosti z futsalu. Myslím si, že dnes rozhodol o našom víťazstve aj sobotský divák, ktorý nám vytvoril podobnú atmosféru, ako keď sme hrali vo vlaňajšom semifinále pohára. Aj touto cestou sa im chcem poďakovať, že prišli v toľkom počte. Zrejme by ich prišlo ešte viac. Žiaľ, do našej haly sa tých divákov veľa nezmestí. Najmä kvôli takejto atmosfére musím s tou našou halou niečo urobiť,“ rekapituloval po stretnutí brankár Rimatexu Koreň. Na ihrisku mu dobre sekundoval kapitán mužstva Tibor Šándor. Ten síce hral na pozícii obrancu, ale napokon sa stal najlepším strelcom zápasu. Najmä jeho tri góly v druhom polčase zasadili Fiľakovčanom tvrdý pravý hák. „Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný. Súper hrýzol. Po prestávke sme začali viac hrať zozadu a na brejky. Žiaľ, rýchlo sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Dôležité bolo, že sme hrali trpezlivo a čakali sme na chyby súpera. Tie prišli a my sme ich dokázali trestať gólmi. Kto tie góly dal, je jedno. Hlavne, že sme vyhrali. Teraz nás čaká liga a to bude zas iná káva. Cestujeme do Žiliny a tej máme čo vracať. Práve s ňou sem vlani vypadli z Pohára. Tento zápas je pre mňa extra motiváciou, pretože práve proti Žiline aj moja nepremenená jedenástka rozhodla o tom, že sme skončili v semifinále,“ pridal na margo sobotňajšieho futsalového derby autor štyroch gólov Tibor Šándor. Fiľakovčania boli po stretnutí sklamaní, no z Gemera mohli odchádzať so vztýčenou hlavou. Domácim boli vyrovnaným súperom a keby len z polovice premenili to, čo si vypracovali, ktovie, ako by to skončilo. „Futsal je o niečom inom ako veľký futbal. Dnes rozhodli práve skúsenosti domácich, ktorí dokázal trestať naše chyby,“ začal v hodnotení stretnutia Šaňo Mihályi, ktorý kedysi okúsil, ako chutí futsal v drese 1.HFC Lučenec na tej najvyššej úrovni. Jeho tréner, známy z pôsobenia v piatoligových Radzovciach Florián Farkaš, tých futsalových skúseností ako väčšina Fiľakovčanov nemá, no verí, že už nabudúce to bude z ich strany niečo úplne iné. „Mužstvo respektíve myšlienka hrať futsalovú súťaž sa vo Fiľakove zrodila veľmi rýchlo. Mali sme preto veľmi krátky čas na to, aby sme sa vôbec stihli zohrať. Ja osobne som mužstvo prebral len pred týždňom. Zázraky sme preto nečakali. Samozrejme, chceli sme dnes bodovať naplno, ale súper nám dal lekciu z futsalu. Na druhej strane však musím chlapcov za predvedený výkon pochváliť, pretože aj našou zásluhou sa dnes musel zápas divákovi páčiť. Verím, že na budúce s Lučencom to už bude z našej strany radostnejšie,“ dal bodku kormidelník Fiľakovčanov za sobotňajším derby a zároveň už nazrel do najbližších kôl Pohára Stredoregiónu. V ňom sa máme opäť na čo tešiť. Po gemersko – novohradskom derby tu máme „bratovražebný“ duel. Fiľakovo versus Lučenec. Fiľakovčania čo dokazujú aj návštevy na tunajšej mestskej lige, sú známi tým, že malý futbal ľúbia. Športová hala na Farskej lúke sa bude preto určite otriasať v základoch a verme, že podobne ako na Gemeri si aj pod fiľakovským hradom príde futsalový fajnšmecher na svoje.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  4. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  5. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  6. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  9. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  10. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  1. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  4. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  5. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  10. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 10 518

Dvojica mužov ukradla zásobníky s mincami zo samoobslužnej  autoumyvárne v Poltári.

V Rimavskej Sobote bude 27 odberných miest

Odberné miesta podľa samosprávy kopírujú volebné okrsky v meste s tromi výnimkami.

Slovensko sa pripravuje na celoplošné testovanie.

Banskobystrická župa je prvou v krajine, ktorá chystá vo svojich zariadeniach preventívne testovanie

Pravidelné testovanie sa dotkne 30 zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK.