V druhej polovici mája tohto roku sa delegácia ZŠ Ulica Vajanského na čele s riaditeľkou Ľudmilou Lacovou zúčastnila záverečného projektového stretnutia v španielskom meste Molina de Segura, kde sídli naša partnerská škola. Okrem nás sa stretnutia zúčastnili partneri z Belgicka (Antoniusschool Zoersel), ako aj z Poľska (Bukwald). Na záverečnom stretnutí sme zhodnotili trojročný projekt Zdravé školské komunity v Európe, na ktorom sme spoločne pracovali.
Školský rok 2005/2006 pod názvom „My ako obyvatelia Európy“ sa niesol v znamení vzájomného poznávania pomocou výmeny informácií o krajine, podnebí, základnej slovnej zásoby. Finálnym produktom tohto roka bol štvorjazyčný slovník.
Školský rok 2006/2007 bol venovaný téme Zdravie, jeho prevencia. Okrem dotazníka o tom, ako si chránime zdravie, ktorý sa uskutočnil vo všetkých krajinách a následnom vyhodnotení, sme sa v druhej polovici roka venovali národným receptom zdravých jedál. Rok sme zavŕšili vydaním knihy, v ktorej sú recepty zo všetkých krajín a vlastnoručným vyskúšaním receptov.
V školskom roku 2007/2008 hlavnou témou bolo Životné prostredie a jeho ochrana. V prvej polovici roka sme vytvorili dotazník o ochrane životného prostredia a v druhej polovici sme si vymenili semená a sadenice rastlín, typické pre každú krajinu, ktoré sme pestovali. Svoje úspechy, ale aj neúspechy sme prostredníctvom fotografií a prezentácií na stretnutí v Španielsku zdokumentovali.
Okrem pracovných záležitostí nám španielski priatelia pripravili program, na ktorý nikdy nezabudneme. Veď navštíviť palác Alhambra v Granade, zažiť guľovačku v pohorí Sierra Nevada , vidieť originál flamengo v podaní Cigánov, je zážitok na celý život.
V posledný večer nám deti pripravili nádherný program plný tanca a spevu. Keď španielske deti zaspievali a zatancovali pieseň Tancuj, tancuj, vykrúcaj, tisli sa nám slzy do očí. Záverečného programu sa zúčastnili aj oficiálni hostia Fernando Armario, generálny riaditeľ programu Inovácie a obnovy školstva v regióne Murcia, Mariola Martinez Robles, vedúca Odboru školstva a kultúry v Moline de Segura a Pablo Maria Reverte, vedúci sekcie Európskych programov v regióne Murcia. Všetci sme sa zhodli, že hoci sa projekt oficiálne skončil, jeho odkaz bude v nás a žiakoch pretrvávať navždy. Ako povedal riaditeľ školy Fátima, nebojme sa byť odvážni a odlišní ako tí druhí, lebo iba takí dosiahnu úspech. Prostredníctvom projektu Comenius sme sa nielen veľa naučili, ale sme si aj našli priateľov, s ktorými chceme aj naďalej spolupracovať