Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír
LUČENČANOV ČAKAJÚ VÝZNAMNÉ PODUJATIA

Zverenci Daniela Pauka podkurujú atletickej špičke

Súťaže dospelých atlétov GPS 2009, jednotlivcov aj družstiev najlepších atletických klubov SR, sa zúčastňujú aj Novohradčania. Jednotlivé súťaže sa uskutočňujú formou mítingov na dráhe, pretekoch v chôdzi a behoch na ceste v rôznych slovenských mestách.

LUČENEC. Tohoročná súťaž sa skladá z dvanástich mítingov. V súťaži mužov a žien sa boduje prvých osem miest bodmi 9-7-6-5-4-3-2-1. Súčet všetkých získaných bodov pretekármi klubu dáva celkové poradie jednotlivcov a družstiev. Pretekári umiestnení na 1.- 4.mieste v jednotlivých disciplínach postupujú do finále, kde bojujú nielen o celkové víťazstvo, ale aj o zaujímavé finančné prémie. Do finálovej súťaže družstiev postupuje 12 najlepších klubov.
Vlani skončili mladí atléti MAC REDOX Lučenec spomedzi stovky registrovaných klubov na prvom nepostupovom mieste – na 13.mieste so ziskom 73 bodov. Absolvovali však len štyri mítingy. V tomto roku si dali za cieľ dostať sa medzi 10 najlepších družstiev dospelých s tým, že absolvujú 10 mítingov.
Štart sa vydaril
Hneď v prvom mítingu 2.mája v Košiciach získali naši muži (dorastenci a juniori) 21 bodov a obsadili dobré 7.miesto.Ešte lepšie sa im darilo 8.mája v Novom Meste nad Váhom, kde získali ďalších 29 bodov a posunuli sa na výborné štvrté miesto so ziskom 50 bodov. Z jednotlivcov najviac prekvapil reprezentant SR juniorov maturant SPŠS v Lučenci Lukáš Tekeľa, ktorý zaslúžene zvíťazil v skoku do diaľky v novom osobnom rekorde 695 cm. Nedarilo sa dorastencovi Jakubovi Kačánimu, ktorý mal štyri niekoľkomilimetrové prešľapy pri skokoch medzi 680 až 690 cm. Výkonom 621 cm obsadil až piate miesto. Na stupeň pre víťazov sa postavil aj reprezentant SR juniorov Radoslav Ivan, ktorý časom 57,57 s obsadil tretie miesto. So svojim výkonom nebol spokojný, má určite na viac.
O veľmi dobrý vstup do seriálu mítingov GPS dospelých sa postarali: Lukáš Tekeľa – 13 bodov, Radoslav Ivan – 10, Miroslav Bodnár – 8, Maťo Kminiak – 6, Jakub Kačáni – 5,Tomáš Janáčik a Leonard Lendvorský – 4 body.
Poradie družstiev : 1.Akademik TU Košice – 97 bodov, 2.A0 Slávia UK Bratislava – 71, 3.VŠC Dukla B. Bystrica – 67 a 4.miesto – MAC REDOX Lučenec 50 bodov.
Blížia sa významné poujatia
Atlétom MAC REDOX sa darilo aj 9.mája v drese reprezentačného výberu dorastencov a juniorov SR v maďarskom Tiszaujvárosi na mítingu V 4, kam sa mladí reprezentanti presunuli v noci. Výkony po prebdenej noci (zaspávali o 3,00 hod nadránom) neboli najlepšie, ale na konkurenciu stačili. Jakub Kačáni zvíťazil v skoku do diaľky výkonom 681 cm, Lukáš Tekeľa a Miroslav Bodnár skončili v diaľke a výške na treťom mieste výkonmi 649 cm resp. 180 cm. Pre mladý organizmus to boli ťažké dva dni, ale aj dobrá skúsenosť psychickej odolnosti a indexu trénovanosti. Aj napriek tomu sme všetci zúčastnení tréneri takýto „model“ prípravy odsúdili.
Atletická sezóna je v plnom prúde. Je veľmi ťažké pri toľkých pretekoch kvalitne trénovať a súťažiť. V utorok mali stredoškoláci Majstrovstvá okresu v atletike, v sobotu sa predstavia na mítingu GPS v Trnave a v nedeľu čaká dorastencov II. kolo Majstrovstiev SsAZ družstiev Považskej Bystrici. Dorastenci obhajujú prvé miesto z I. kola v Banskej Bystrici, kde porazili domáci výber o 77 bodov. Dorastenky sa pokúsia zaútočiť na druhé miesto Banskej Bystrice.
Budúci týždeň bude ešte ťažší. Reprezentanti sa majú predstaviť v Rijeke, stredoškoláci majú 21.mája Majstrovstvá kraja v Banskej Bystrici, žiaci základných škôl budú v ten istý deň súťažiť o tituly majstrov okresu v atletike jednotlivcov a družstiev na domácom tartane. Cez víkend sú 24.mája Majstrovstvá SsAZ dorastu, juniorov a dospelých v Dubnici nad Váhom a GPS v Nových Zámkoch Atléti veria, že pri dobrej trénovanosti to zvládnu bez zranení a na stupňoch pre víťazov.