Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Soboťania si v Trenčíne uchmatli bod

V sobotu 15. augusta vycestovali Kudlíkovi zverenci na horúcu pôdu AS Trenčína. V neľahkom dueli prekvapivo remizovali 2:2.

V sobotu 15. augusta vycestovali Kudlíkovi zverenci na horúcu pôdu AS Trenčína. Súperi si napokon na svoje konto pripísali zhodne po jednom bode (2:2).

TRENČÍN. V šlágri šiesteho kola prvej ligy hneď v úvode domáci Čögley vyslal z pravej strany prudkú strelu, ktorú gemerský brankár Kuciak vyrazil. Rimavskosobotčania nič nenechali na náhodu a v 17. min po rohovom kope kapitána hostí Pisára obranca Rubint nezaváhal a po nedôraznej defenzíve Trenčanov svoje mužstvo dostal do vedenia.

Domáci futbalisti nemali svoj správny futbalový deň. Ich dva svetlé momenty prišli po 25 minútach hry, kedy najprv po priamom kope navrátilec z Utrechtu David Depetris po Čögleyovej prihrávke vyrovnal a o tri minúty neskôr sa úspešný strelec znovu dostal do šance a po rýchlej akcii s hrotovým V. Horváthom dostal AS do vedenia - 2:1. Trenčín však ďalšie rýchle útočné akcie nedokázali zúžitkovať. V 34. min po výmene lôpt sa znovu dostal pred bránu hostí Depetris, no jeho prudkú strelu vyrazil pozorný gemerský brankár Kuciak.

Zaslúžená deľba bodov

Aj po zmene strán sa Trenčania pokúšali o útočné prieniky, tie im však nevychádzali. V 58. min po rohovom kope Čirika sa lopta dostala na hlavu Godála, ale tá skončila nad bránou hostí.. O desať minút neskôr strelu rýchlonohého Hlohovského stihol Kuciak ľavačkou vyraziť. V 75. min Levického vystriedal Vargic a jeho prvý kontakt s loptou bol nekompromisný - zaznamenal vyrovnávajúci gól na 2:2.

Hostia z Gemera po góle nabrali viac hernej odvahy a neustále ohrozovali domácu bránu. V 80. min po prihrávke Sihelského agilný Vargic prudko vystrelil a Volešák s námahou vyrazil na roh. Minútu pred koncom zápasu rýchlonohý V. Horváth vypálil na bránu hostí, ale spoľahlivý Kuciak si s jeho strelu poradil. Stretnutie tak skončilo zaslúženou deľbou bodov.

Hlasy trénerov

Marián Kudlík, tréner MŠK Rimavská Sobota: „Pre nás bol zápas v Trenčíne veľmi ťažký. Z môjho pohľadu sme až v druhom polčase hrali viac dopredu. Ofenzívny tlak sa vyplatil v podobe vyrovnávajúceho gólu. Remízu sme si v Trenčíne zaslúžili."

Vladimír Koník, tréner AS Trenčín: „Tento zápas nám vôbec nevyšiel. Začali sme veľmi zle, chalani hrali niečo úplne iné, ako bolo dohodnuté. Vedeli sme, že súper bude prehusťovať stred. Hráči mali hrať cez krajné priestory a trpezlivo kombinovať. Namiesto toho len bezcieľne nakopávali lopty. Po našom druhom góle sme čakali, že zápas udržíme a vsietime ďalší gól. Ten však neprišiel. Celý druhý polčas sme produkovali stereotypnú hru. Gólovú šancu sme si už nedokázali vypracovať. Stratili sme doma dôležité body a ťažko sa mi hľadajú slová na vysvetlenie. Tento zápas hráči jednoducho nezvládli."