Piatok, 20. október, 2017 | Meniny má Vendelín

Tenisový klenot z Novohradu zbiera triumfy

Augustová šnúra tenisových úspechov Ľubomíry Grossertovej z Lučenca pokračuje aj v septembri. Na turnajoch mladších žiačok sa jej dvakrát podarilo vyhrať.

Mladá Lučenčanka Ľubomíra Grossertová si počína skvele.(Zdroj: ARCHÍV)

LUČENEC. Tesne pred koncom letných prázdnin sa 11-ročná zverenkyňa lučenského tenisového kouča Ladislava Žolnera predstavila v Bojniciach. Na turnaji triedy D, ktorého usporiadateľom bol miestny TK Tenis centrum, dosiahla presvedčivé víťazstvá.

V prvom kole nastúpila na tenisový dvorec proti Dane Hermanovej (TK ZZO Čadca), ktorú poľahky zdolala 6:0, 6:0. Rovnako ani Monika Šmehylová (TK Kysucké Nové Mesto) nestačila na ambicióznu hráčku z Lučenca. Ľ. Grossertová ju porazila 6:0, 6:1. V nasledujúcom dueli sa Ľ. Grossertová popasovala s Viktóriou Kanichovou (TK Pezinok), no ani táto súperka jej nestačila a zvíťazila nad ňou vysoko 6:1, 6:0. Rovnaký výsledok zaznamenala aj v semifinálovom dueli s Kristínou Burianovou (Lieskovský tenisový klub LTC). Mladšia žiačka z centra Novohradu si vynikajúco počínala aj vo finále a víťazstvom nad Karin Kolesárovou (TK Branco Lučenec) 7:5, 6:0 si zabezpečila turnajové prvenstvo.

Grossertová sa na podujatí predstavila aj vo štvorhre. Jej partnerkou bola Karin Kolesárová. Darilo sa im až po finále. Najprv porazili duo Janečková, Ignjatovičová 6:0, 6:0, následne zvládli Tinkovú s Knihovou 6:1, 6:2. Nestačili len na Burianovú s Kanichovou a po prehre 2:1 na sety (3:6, 6:4, 10:8) obsadili 2. miesto.

Striebro v Turčianskych Tepliciach

V prvý septembrový víkend vycestovala lučenská tenistka do Trenčianskych Teplíc, kde sa predstavila na Sport school Cupe 2009. Turnajom spoľahlivo prechádzala až do finále. V prvom dueli poľahky zdolala Henrietu Kokošovú (Lieskovský tenisový klub LTC) 6:1, 6:1, nasledovalo víťazstvo nad Natáliou Čmikovou (TK NCHZ Nováky) 6:2, 6:0. Ani Erika Jankovská (Sparta Považská Bystrica) v semifinále nenarobila Ľ. Grossertovej veľké problémy. Porazila ju 6:2, 6:0. Finále však už patrilo domácej tenistke Sáre Ježovej, ktorá Ľ. Grossertovú zdolala 2:0 po setoch 6:3, 6:0.

Grossertová s Belákovou vo štvorhre druhé

Týždeň po podujatí v Turci sa Ľ. Grossertová zúčastnila turnaja na východe Slovenska. Usporiadateľ 1. TC Humenné zorganizoval turnaj triedy C pod názvom Chemkostav 2009. Prvým kolom prešla Lučenčanka hladko. Alexandru Zeleňákovú z VSE TK Akademik Košice zdolala s prehľadom 6:1, 6:0. Následne však podľahla ambicióznej Michalovčanke Zuzane Jendrálovej tesne 5:7, 6:7.

Vo štvorhre bola úspešnejšia. S Kristínou Belákovou si vybojovali striebro. Do finále sa prebojovali po výhre nad duom M. Michaliková a V. Ambrišková 6:2, 7:5. Najcennejší kov si napokon uchmatli Z. Jendrálová a M. Timková, ktoré Ľ. Grossertovú a jej spoluhráčku porazili 2:0 (6:2, 6:2).

Zlato z Matúškova

Turnajom v Matúškove, ktorý sa konal v dňoch 19.-22. septembra, prešla Ľ. Grossertová ako nôž maslom, pričom v celom turnaji stratila iba dve hry. V prvom zápase si hravo poradila s Luciou Kollárovou (TC Empire Trnava) - 6:0. Nasledovalo presvedčivé víťazstvo nad Viktóriou Horákovou (TC SPU AX - V Nitra) - 6:0, 6:1. Lučenčanka si skvele počínala aj vo finále, v ktorom Bratislavčanke D. Macháčovej nedala žiadnu šancu. Jednoznačný výsledok 6:0, 6:1 jej priniesol do zbierky ďalší cenný turnajový triumf.