Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Skvelá efektivita futbalistov Lučenca

Zdá sa, že trojtýždňová prestávka hráčom MFK Dolný Kubín neprospela. Ich slabší deň využili naplno skúsení hostia z centra Novohradu a pripravili im prvú domácu prehru v jesennej časti.

Obranca Lučenca Martin Hlavatovič (č. 12) odvracia hroziace nebezpečenstvo pred vlastnou bránou.Obranca Lučenca Martin Hlavatovič (č. 12) odvracia hroziace nebezpečenstvo pred vlastnou bránou. (Zdroj: RUDY HARMATA)

Zdá sa, že trojtýždňová prestávka hráčom MFK Dolný Kubín neprospela. Ich slabší deň využili naplno skúsení hostia z centra Novohradu a cez víkend im pripravili prvú domácu prehru v jesennej časti.

DOLNÝ KUBÍN. Od úvodu zápasu sa domáci síce snažili, ale narážali na prehustený stred poľa, kde hlavne skúsený Boháčik s Ďuricom vedeli podržať loptu. V 11. min strelu Patrika Čarnotu Michalík vyrazil, na opačnej strane Gonosovu strelu zastavila žrď. V 15. min Siman posunul loptu Cicmanovi, ale jeho strela z uhla prešla popred celú bránu. O dve minúty po trestnom kope Bakoša sa lopta dostala k Jurkymu, ale ten na jedenástke nepretlačil obrancu. Hneď o minútu sa pekne uvoľnil Podolský, ale jeho strelu prekvapený Kubala pri vzdialenejšej žrdi neusmernil do siete.

Na skúsených hostí jeden gól nestačil

V druhej polovici polčasu sa osmelili aj hostia. V 37. min sa pekne uvoľnil na šestnástke Ďurica, ale Trabalík mužstvo podržal. Bezmocný bol však v 44. min, kedy si na centrovanú loptu medzi obrancov nabehol Ďurica a hlavou ho preloboval - 0:1. Domácim sa podarilo vyrovnať hneď po zmene strán. Na rohový kop si najlepšie vyskočil Kráľ a hlavou vyrovnal - 1:1. To domácich posmelilo. V 50. min musel zasahovať po Drengubiakovej strele Michalík. Ten sa vyznamenal aj o dve minúty, kedy vytlačil Kráľov lob na brvno. V 57. min padlo rozhodnutie. Siman sa predieral v šestnástke, kde bol postrčený, ale rozhodca nepískal. Z následného protiútoku odpískal príliš úzkostlivo trestný kop na opačnej strane, z ktorého Hloušek aj s prispením múru strhol vedenie na stranu hostí - 1:2.

Domáci si potom vytvorili tlak, ale pozorne fungujúcu obranu na čele s Michalíkom sa im nepodarilo prekonať. V 64. min hlavičkoval Kubala po rohu len do gólmana, podobne ako v 67. min Jurky. V 71. min mieril striedajúci Dutka v dobrej pozícii tesne vedľa. V 76 .min vysunul Kráľ Kubalu, ale jeho krížna strela mierila tesne vedľa. V 80. min centroval Patrik Čarnota pred bránu, ale Cicmanov teč minul bránu. V 85. min po Cicmanovom centri volej Kráľa pozorný Michalík vyrazil a v 88. min strela Patrika Čarnotu mierila tesne nad. Kubínčania tak prišli o domácu neporaziteľnosť. Na skúsené mužstvo hostí tentokrát jeden gól nestačil.

Hlasy trénerov

Ivan Tittel, tréner MFK D. Kubín: „Vyrovnaný zápas z oboch strán. Gól do šatne sme si dali v podstate sami. Rýchlo sme však vyrovnali. Rozhodca mal zapískať pokutový kop, ale namiesto toho odpískal vymyslený trestný kop proti nám, z ktorého sme inkasovali. Proti štrnástim hráčom sa hrá ťažko. Keď tréner alebo hráč urobí chybu, je potrestaný, keď urobí chybu rozhodca píska ďalej. Treba s tým niečo robiť. Som z toho smutný."

Vladimír Rusnák, tréner LAFC Lučenec: „Vedeli sme, že domáci sú doma veľmi silní hlavne v začiatkoch a v štandardných situáciách, preto sme prehustili stred poľa, kvalitnou hrou a držaním lopty sme nepustili ich do tlaku. Zaslúžene sme sa ujali vedenia. Po vyrovnaní mali domáci niekoľko nebezpečných situácií, pri ktorých sme mali aj šťastie. Máme však skúsené mužstvo, ktoré vie podržať loptu a tým sme domácich eliminovali."

Fakty zo zápasu

MFK Dolný Kubín - LAFC Lučenec 1:2 (0:1)

Góly: 46. R. Kráľ - 44. Peter Ďurica, 57. Hloušek, ŽK: 40. Mar. Kubala, 54. P. Čarnota - 85. Hricov. Divákov: 712. Rozhodovali: Šuniar - T. Somoláni, E. Weiss.

MFK Dolný Kubín: Trabalík - Bakoš, Sadžakov, Jurky, Drengubiak (66. Dutka) - Podolský, Siman, Kráľ, P. Čarnota - Kubala, Cicman.

LAFC Lučenec: Michalík - Kamendy, Balaško, Hlavatovič, Gonos - Hloušek, Ďurica (90. Kovanič), Hoferica, Boháčik, Hricov(89. Masár) - Guldan.