Štvrtok, 24. august, 2017 | Meniny má Bartolomej

Prvé víťazstvá hnúšťanských kadetiek

Hnúšťanské kadetky prerušili sériu šiestich prehier a prvýkrát sa tešili z plného bodového zisku. V Turci nestratili pritom hráčky Iskry ani jeden set.

HNÚŠŤA. Aj vo štvrtom kole majstrovstiev Slovenska - v oblasti Stred hralo v prvej triede družstvo kadetiek VK Iskra Hnúšťa vonku. Na rozdiel od predchádzajúcich zápasov sa však tentokrát dokázalo presadiť. Hnúšťanky zvíťazili v nedeľu 8. novembra v obidvoch súbojoch v Martine.

Plnenie pokynov trénera sa odrazilo na výsledku

Iskra začala prvý zápas s chybami pri vlastnom podaní a so slabým dôrazom na sieti. Hnúšťanky sa postupne dostávali do tempa, z ktorého sa však často vyviedli nepozornosťou v poli. Hosťujúce volejbalistky sa po prvom sete aklimatizovali na chlad v telocvični a na jej priestorové podmienky, začali si veriť, a keď začali plniť aj taktické pokyny trénera, hneď sa to prejavilo aj vo výsledkovej podobe. Prvý zápas vyhrala Hnúšťa 3:0.

Do druhého stretnutia vstúpili Hnúšťanky tak, akoby sa martinské volejbalistky mali poraziť samé. Za stavu 5:1 pre Martinčanky v prvom dejstve si zobral kormidelník Iskry Štefan Majeský prvý oddychový čas. Iskra však produkovala naďalej vlastné chyby. Za stavu 14:9 pre martinské družstvo si zobral hnúšťanský kouč druhý oddychový čas. Postupne začala nadobúdať hra hosťujúceho tímu iný obraz a Iskra predsa len s ťažkosťami vyhrala prvý set 25:22.

Vývoj druhého setu bol už diametrálne odlišný. Hnúšťanské družstvo malo razantný nástup do tohto dejstva, vyhrávalo 8:0 i 15:2 a v podstate bolo predčasne rozhodnuté o jeho víťazovi. Iba v druhom dejstve sa ukázal kvalitatívny rozdiel medzi hráčkami Martina a Hnúšte.

Posun v tabuľke smerom nahor

Tretí set začala Iskra pokojne, lenže od stavu 19:11 začali jej hráčky hrať ležérne a súper dokázal znížiť priebežný stav na 23:19. Tréner Iskry si zobral oddychový čas a jeho zverenky si už tento náskok nenechali ujsť a zaznamenali druhé víťazstvo 3:0.

Hnúšťanky hrali v Martine kvalitne na prihrávke, v tejto činnosti dominovali Zatrochová a liberka Tokárová. Na prihrávke sa k nim pridala aj Ďurindová. Na sieti hrala výborne Mrnková a v druhom zápase sa k nej pridala najmä na bloku Ďurišová. Iskra uhrala svoje prvé víťazstvá bez striedania. Hnúšťanky sa posunuli v tabuľke z deviateho - predposledného miesta na šieste miesto.